Přejít na obsah

Koupě Octavie I


galaher

Doporučené příspěvky

Myslel jsem prave to EDS, ASR nemam. Ani nevim jestli to EDS sleduje uhel natoceni volantu jako ESP nebo ne, vim ze reguluje prokluz kol. U skodovky je to ASR jen o snizeni vykonu. cetl jsem ze snad Cosbymu nebo komu snad EDS ci podobnej "bezpecnostni" prvek pekne zprijemnil cestu na dalnici pred x lety a doslo diky tomu ke kolizi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

EDS je "elektronická uzávěrka". Je součásti, rsp., bývá součásti už ABS. ASR a ESP není podmínkou.

Funguje tak, že při rozjezdu, když jsou záběrová kola každé na různém povrchu a jedno z nich prokluzuje, tak to protáčející se přibrzdí aby začlo zabírat to na pevnějším povrchu.

EDS funguje jen do rychlosti 40 km/h, při větší by už zásah mohl být nebezpečný.

Jestli náhodou někomu zasáhlo EDS při větší rychlosti, pak se muselo jednat o poruchu, ale nějak nevřím tomu. Tyto systémy, když se jim něcoi nezdá, spíš přestanou fungovat úplně, než špatně.

Proto taky ASR (automaticka regulace prokluzu) funguje tak, že omezí výkon, to stačí aby se kola "chytly", nikdy nepřibrzďuje!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wojnar: Já čumím jako puk... :D Ty snad víš úplně všecko. Já mám v autě EDS a do teď jsem nevěl co to vlastně je. :)

Takže když jsem se na hlubokém sněhu nemohl rozjet, i když jsem měl nohu na podlaze - auto netočilo až chcíplo, tak za to může ASR... (protiprokluz) Aha. Ale když vypnu ESP, tak se kola nepřibržďují a hrabou všechny 4... Takže ASR je součástí ESP?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tvl, vím to z manuálu :D

ESP je nadstavba ASR. Vypínáš to tlačítkem pod středovmi ofuky. Někdo jen ASR, jiný i ESP.

EDS se vypnout nedá a projevuje se chrakterystïckými skřípavými zvuky při rozjezdu a tak jakoby, jak to popsat, auto jak kola díky tomu zabírají, tak to tak poškubuje.

Nicméně nevím jak se to projevuje u čtyřkolky. Řekl bych, že zde bude rozjezd ještě víc kultivovanější :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim, mozna mel treba 4x4 a seplo mu to na zadek pri nejaky spatny prilnavosti, nevim uz... Jen vim, ze me to udelalo asi ve 30ti pri odbocovani doleva na krizovatce a uz jsem jel po zpatku, puvodne jsem totiz veril "chytrymu" kamosovi ze prej nepotrebuju zimni gumy :-D po dvou takovejch manevrech uz jsem pro ne bezel s usmevem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Dobrý den,

chtěl bych si koupit octavii z roku 2000 (Škoda Octavia elegance 1.9TDI 81KW), najeto 175000 km, je to od soukromníka a byl bych 3 majitel.

na autě jsou nové brzdy, žhavící svíčky dělány v zimě, rozvody dělány ve 150000 km, jinak mi říkal, že každý rok to dával do servisu na roční prohlídku. Ale končí letos v říjnu STK, má to cenu kupovat? Chce za to 105000 Kč.

Prosím o Váš názor. děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

chtěl bych si koupit octavii z roku 2000 (Škoda Octavia elegance 1.9TDI 81KW), najeto 175000 km, je to od soukromníka a byl bych 3 majitel.

na autě jsou nové brzdy, žhavící svíčky dělány v zimě, rozvody dělány ve 150000 km, jinak mi říkal, že každý rok to dával do servisu na roční prohlídku. Ale končí letos v říjnu STK, má to cenu kupovat? Chce za to 105000 Kč.

Prosím o Váš názor. děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co já vidím tak to mělo dva majitele, historie se dá dohledat, když nechceš platit 499 Kč za ověření tak telefonát na STK popřípadě do toho servisu kde dělal roční prohlídku. No nevím, ale takhle nevypadá auto co by mělo najeto 375 000 km, netvrdím že ho nestočil, ale jak říkám, dá se to dohledat. Napíchnout na diagnostiku, co to píše, sklepat ho na 90 000 Kč a máš solidně vybavenou káru.

Editováno: , autor: VAG BoBo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak podle fotek člověk pozná kulový sám vím co to bylo schánět toto auto v kombajnu a řeknu vám 98% podvod zbytek drahý. Takže moc velkej výběr nebyl ale nakonec jsem našel kompromis. Podle fotek pěkný a po prohlídce následoval zklamaný odjezd. Auto který má pod 200tis. je podezřelí a většinou stočený! Nejvíc mě dostali když jsme se jeli podívat na Octu která měla 90tis. a těsnění u řidiče na podlaze nějak vysublimovalo. Taky jsem si nechal dotáhnout pašíka s tímto motorem zaručeně neolítaný stav před předáním jsem navštívil servis a tam mě řekli že uvedené kilometry to mělo před pěti lety. Takže je to o štěstí které přeji a do octy s tímto motorem bych šel ihned znovu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěj vidět auto ze spodu-zda neslzí např.turbo nebo zda nepadá do nouzáku při jízdě.Nejlépe ať jede se na to podívat aspoň někdo kdo má octávku-ten bude už vědět kam se podívat. Např:postupně otevírej dveře a vždy koukni zda se rosvítí na palubce otevřené dveře pokud ano zavři jej a otevři dalsí dveře takto.Dale-všechny okna zda jdou stahovat,zda se naklápí oba přední světlomety,při zapnutí klíčku zda zhasíná kontrolka airbagu samostatně atd.Jsou to maličkosti,ale tohle zvládne i laik a ušetří ti to kačáky.Jo a prosím tě pokud se rozhodneš koupit to auto,tak dobře pročti kupní smlouvu ať tam není věta,že to kupuješ JAK STOJÍ A LEŽÍ-na to si dávej pozor!!!!Tato věta v podstatě znamená-že když bude na autě nějaká skrytá vada a ty by si chtěl kůli tomu odstoupit od smlouvy, tak díky této větě máš smůlu!

Editováno: , autor: ccdeny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli chceš si být jistej kolik to má, tak si zajdi do servisu.. Papírům z STK bych moc nevěřil, tak se napíše hodně věcí i málo kilometrů. Ale je pravda, že motor 81 kW je nezničitelnej, dobře jede a když ho chipneš, tak to taky není špatné... Ale osobně bych těm 175 000 nevěřil, min to má kolem 250 000 nalítáno v ČR se pohybuje hodně aut se staženým tachometrem. Ale to poslední rozhodnutí je na tobě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, neděste mě, že bude každý auto stočený. Jako, prohlídku toho, jak je vše funkční je u mě samozřejmostí, do aut trochu dělám cca 5 let, ale v octavce jsem v životě neseděl, ale uvidím na vlastní oči až v pondělí, tedka je s octávkou na dovolené. Budu se zaměřovat na sedadlo, jak je prosezený nebo ne (za 175000 km nemůže nijak extrémně být), pedály, řadící páka, no prostě na co se nejčastějc šahá. exteriér samozřemně těsnění, jak dolýhají všechny dveře, okna rok výroby, přední světla, zda byly měněny (opět těsnění), ještě si pujčím z práce měřák tloušky laku, to taky lecos poví. Kontrolky jak budou postupně zhazínat. doufám, že a místě na nic nezapomenu.

Ano, smlouva je docela důležitá, to máte pravdu, ve slovíčkaření jsou Češi opravdu dobrý.

Dám vědět v pondělí, jak to dopadlo, mám ještě další octavky na ten den v merku, všechno 1.9 TDI 81KW, tak budu mět to s čím porovnat.

Děkuji za poskytnuté rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Papírům z STK bych moc nevěřil, tak se napíše hodně věcí i málo kilometrů.

Když to mělo dva majitele, tak není moc velká pravděpodobnost, že oba odrbavali KM na STK a když zkontroluješ KM na každé STK, tak tam ty rozdíly budou vidět. Včera jsem byl mrknout na Fabii 1.4 TD pro kamaráda měla mít 147 000 km podle serva měla něco mezi 196 000 km po 233 000 km. Na poslední STK měla 143 000 km. Předchozí majitel měl na STK 208 000 km.Takhle se k tomu dobírám já. Co k tomu dodat, auto stočím za 20 minut. Editováno: , autor: VAG BoBo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na této modelové řadě a tomto motoru by měly jít diagnostikou přečíst km z řídící jednotky motoru. Vypadá pěkně zachovale ,ale Maxitot (přístroje můžpu být dány dodatečně)

Sám jsem se setkal O1 běžně stočeno 90 000. Od nás z práce jsem kolegovi vyčetl na Passatu se stavem tachometru 130 000 neuvěřitelných 391 000 z ř.j. motour. A to dle mého názoru a povrchní prohlídky vypadalo tak na najetých max 200 000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kilometry stočím jak na palubovce tak v ŘJ motoru, nikdo nic nepozná. Dá se dohledat jen papírově. Dá se to poznat, jen když to děla packal, ŘJ motoru a ŘJ přístrojové desky nemá nikdy stejné km, vždy bývá na přístrojovce cca o 5000 km víc, když to děla trotl tak vždy přesně sedí km jak na palubce tak v motoru.

Editováno: , autor: VAG BoBo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohu se zeptat, kde by jsi koupil dvojkovou fabii?? s normálními kilometry, nebo kolik myslíš připlatil na O 2??

Mohu max. 120 000Kč, jsem studující dělník, potřebuji auto, které mě bude dopravovat 80 km do školy a zpět, 1x týdně, + do práce 50 km každý den.

Jestli bys mi našel takový auto se slušnými kilometry a za rozumnou cenu, tak bych se nebránil..

Dyštak mi napiš kde bych to měl hledat. mám dovolenou do úterý, tak bych to chtěl mít do té doby uzavřený nejradši.

Editováno: , autor: SlavekP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...