Přejít na obsah

Koupě Octavie I


galaher

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

chtěl bych si pořídit jako své první auto starší octavii. Automat volím z důvodu nemocné nohy (absence spojky - možnost ovládat pouze jednou nohou). Po delším hledání na internetu jsem našel Octavii 1.8 z roku 1999 ve výbavě L&K, najeto 173 tisíc km za 150 000 Kč. Na auto jsem se byl podívat a jako laikovi mi přišlo v dobrém stavu (žádné škrábance, odřeniny, zachovalý interiér), samozřejmě jsem si ale domluvil servisní prohlídku v autorizovaném servisu škoda.

Proč ale píši: dnes jsem hovořil s kamarádem a ten mě od této koupě odrazoval, že prý kupovat takto starý automat je velmi riskantní. Co si o tom myslíte vy ? Dá se převodovka v servisu blíže zkontrolovat a na co jiného bych si měl dát pozor ?

Předem děkuji za všechny vaše odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pánove .... koupil jsem ji !!! Dal jsem na Vás, kteří psali že km nerozhoduje, ale rozhoduje stav a řidič co s ní jezdil. Mám ji od začátku září a musím zaklepat že zatím funguje vše bez menších problému. Moje investice - voda do ostřikovačů, 70 kč za wapku s voskem.... :-), neee važně musel jsem koupit ještě dvě nové pneu. Natočil jsem s ní něco přes 2 tis.( stav tachometru dnes --< 357981 >--- a kdo má víc :palec2: ? ) a spotřeba 4,9 - 5,3 l/100 .

Takže děkuji těm, co mě utvrdili k nákupu a těm co mě odrazovali taky děkuji,aspoň jsem věděl na co si dát pozor.

A těď jen doufat, že vše bude fungovat jak má :-) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se díval po octávkách s automatem a chtěl jsem se zeptat proč si si vybral zrovna tu s největšíma kilometrama, když se dá sehnat za ty stejný peníze auto ze stejnýho roku, koupený nový v ČR po 1.majiteli a s 56tkm a plnou serviskou??!!

Stačí jen pořádně prohledat net...

;)

Editováno: , autor: spici
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

9 let starý auto se 56 kkma?? No to bych tedy chtěl vidět 6 kkm ročně a v automatu.

To ujedu víc na kole.

Osobně bych se jakéhokoli staršího auta neznámého původu v automatu hodně, ale hodně obával.

Neříkám, že je vše "levá", ale toto si o to vyloženě říká. A v tomto případě to ta plná serviska to jen podporuje.

Stálo by za to nechat to prověřit v jiném autorizovaném 3koda servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pánove .... koupil jsem ji !!! Dal jsem na Vás, kteří psali že km nerozhoduje, ale rozhoduje stav a řidič co s ní jezdil. Mám ji od začátku září a musím zaklepat že zatím funguje vše bez menších problému. Moje investice - voda do ostřikovačů, 70 kč za wapku s voskem.... :-), neee važně musel jsem koupit ještě dvě nové pneu. Natočil jsem s ní něco přes 2 tis.( stav tachometru dnes --< 357981 >--- a kdo má víc :palec2: ? ) a spotřeba 4,9 - 5,3 l/100 .

Takže děkuji těm, co mě utvrdili k nákupu a těm co mě odrazovali taky děkuji,aspoň jsem věděl na co si dát pozor.

A těď jen doufat, že vše bude fungovat jak má :-) .

Tak jaká byla cena jestli to není tajné??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

netvrdim že to auto má ty kilometry co inzerujou (neviděl jsem ho na vlastní oči a podle fotek nemůžu soudit), ale rozhodně bych se jel podívat ( a kór u automatu) radši na auto s 50-ti tisícema a serviskou než s 170-ti a bez servisky...... ;)

Mám 1,8 20V automat z roku 96, koupil jsem ho v květnu, mám 122 tis. km najeto (podle tachometru), nebál jsem se toho a koupil, udělal jsem velice dobře, jsem moc spokojený, je to velká pohoda, největší investice byly rozvody. Automatu se rozhodně nebojte, jelikož automat je (pokud se k něj chováte správně jak se má) je v podstatě doživotně nezničitelná převodovka, nejsou tam žádné opotřebovatelné lamely. Důležité je aby tam byl v převodovce olej, takže občas dát zkontrolovat. Určitě každý člověk ocení zvlášť ve městě.

Editováno: , autor: 20Vautomat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nevím nevím, jak už jsem tu někde psal, tchýně má r.v. 99 1.8 20v v automatu a je to jedna velká hrůza, má servisku, je tam najeto nejakych 160tis km. jebe se na tom co može, už se jí seklo i řazení a celkově s tím má dost problémů, samozdřejmě polovička je jak u běžných manuálů, ale po tom co vim jak se s tím trápí, tak bych určitě zvolil něco novějšího ba jinčího v automatu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OI r.v. 2002 TDI 66kW automat, 140 000km a zatím žádný problém - teda vlastně jeden - odešlo brzdový čidlo (200,-Kč) ale bez něj nejde u automatu zařadit (u manuálu jen nebudou svítit brzdový světla). Jinak OK. Průměrná spotřeba 6.4 např dnes 150km super klidný jízdy 4.7 :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...