Přejít na obsah

Koupě Octavie I


galaher

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Ahoj kluci, omlouvám se pokud se to tady již vyskytuje. Kamarád uvažuje, že by koupil octávii, ale bojí se motoru 1.8 20V a 1.8 T a 1.6 s klimou není skoro žádná. Ty 1.8 motory jsou poruchový nebo šlapají bez velkých problémů. Já právě slyšel, že nic moc, že moc vychytaný nejsou, tak se ptám těch nejpovolanějších a to Vás, který tyto motory máte nebo s nima máte zkušenosti. Díky všem za postřehy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdárek tak odpovídám za sebe mám octavii 1,6 75kW a mám na ní najeto 218tis km a zatim žádné problémy jen běžná údržba.Jen jsem musel přejjit z motorového oleje 5W-30 dlouhé intervaly na olej 10W-40 bežné intervaly z důvodu papání oleje.Myslím si že tento motor není špatný a pro rodinné cestování s dětma dostačující.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci, omlouvám se pokud se to tady již vyskytuje. Kamarád uvažuje, že by koupil octávii, ale bojí se motoru 1.8 20V a 1.8 T a 1.6 s klimou není skoro žádná. Ty 1.8 motory jsou poruchový nebo šlapají bez velkých problémů. Já právě slyšel, že nic moc, že moc vychytaný nejsou, tak se ptám těch nejpovolanějších a to Vás, který tyto motory máte nebo s nima máte zkušenosti. Díky všem za postřehy

1,6 75kW jednozančeně, pokud jsi ale fanda sportovní jízdy tak 1,8 T ale připrav se na spotřebu ve městě kolem 14-ti litrů, jinak když jsme s tím jeli na Slovensko tak při pohodový jízdě jela za 7 litrů. 1,8 20V nebrat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

máme všechny 3 motorizace doma, pokud bude mít dostatek financí na provoz a koupi auta rozhodně 1.8T ale tak nějak všeobecně:

1.8 20V - rozhodně jen tu omlazenou verzi s plastovým sáním tj rok 5/98+, tam už je spotřeba v normě, trošku tupé do města, rád se vytáčí, výkon na dlouhé trasy postačující , nyní máme najeto 220tkm a krom váhy vzduchu se nic neměnilo, rozvody se dělají ve 180tkm

1.8 20V Turbína - rozhoduje stav, jak je na tom turbo, co hodně poruchové je jsou vstřikovače, sem tam muže váha vzduchu, jinak bezproblémové, jizdní vlastnosti asi nej, muj pruměr je 8,4l (město a dalnice, nikde jinde nejezdím) spotřeba o 0,5l oproti 1.8 20V nahoru

1.6 75kW - ideál do města, lehkej motor, dobře se s tím manévruje, mimo město žadny sprinter, takže dlouhé trasy opravdu na pohodu, na nějaké předjíždění to není, ale když se roztáhne na dálnici v pohodě drží 160 kopec nekopec, poruchy tady maximálně problémy lambdou. Rozvody co 90tkm, spotřeba v klidné jizdě nejmenší, pokud ji honíš tak si taky bezproblému papne více jak 1,8T

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám 1,6 75 kW - motor v pohodě, většinou jezdím sám nebo s manželkou. Dlouhodobou spotřebu mám 7,1 litrů dle PP, je v tom město a mimo město tak 30 ku 70 %.

Dá se s tím i v pohodě předjíždět, vytočená trojka to jistí (samozřejmě v normálních rychlostech, ne nad 110 km/hod. a víc.. :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.8 20V bych teď nebral už jen z toho důvodu, že tyhle auta jsou skoro všechny 10 a víc let staré ...

1.6 - jak zde i jinde zaznělo mockrát, spolehlivý a dle mne ideální motor pro "rodinné" svezení s rozumnou spotřebou

1.8T - kultivovaný a tichý motor s velmi dobrým výkonem a spotřebou. V mém případě zatím za 5,5 roku zcela spolehlivý a bez jakéhokoliv servisního zásahu. Spotřeba na delší štreky mimo dálnici bez problémů při svižné jízdě pod 7, dálnice mezi 8 - 9 při jízdě lehce nad limit. Jinak dlouhodobá za posledních 40tKm - 7,18 dle tankování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1,6 75kW jednozančeně, pokud jsi ale fanda sportovní jízdy tak 1,8 T ale připrav se na spotřebu ve městě kolem 14-ti litrů, jinak když jsme s tím jeli na Slovensko tak při pohodový jízdě jela za 7 litrů. 1,8 20V nebrat

to nemyslis vázne ze????????????

14L to ma jedine ak si v kolonach a potom uz zalezi na tom ako dlho v tej kolone trčíš

jazdim s tym kazde rano cez mesto do skoly usek dlhy presne 8,5km cize studeny motor a ked dorazím mam spotrebu 8L+-1L podla premavky

Dlhodoba priemerna 7,8 za posledne mesiace takze 14 ani vo sne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to nemyslis vázne ze????????????

14L to ma jedine ak si v kolonach a potom uz zalezi na tom ako dlho v tej kolone trčíš

jazdim s tym kazde rano cez mesto do skoly usek dlhy presne 8,5km cize studeny motor a ked dorazím mam spotrebu 8L+-1L podla premavky

Dlhodoba priemerna 7,8 za posledne mesiace takze 14 ani vo sne

Z osobních zkušeností říkám, že spotřeba s motorem 1,8 T je ve městě 14 litrů. Mě přijdete jak autobazárníci ... pane tohle auto jezdí za 7 litrů :-) Je mi jasný, že teď dostanu sprchu jak Vám to všem jezdí za pár litrů a já neumím jezdit, špatnej motor, atd. :-)) Jinak jak jsem psal víš, Slovensko a zpět průměrná spotřeba 7 litrů. Ale vě městě ji nikdo nedocílíte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to nemyslis vázne ze????????????

14L to ma jedine ak si v kolonach a potom uz zalezi na tom ako dlho v tej kolone trčíš

jazdim s tym kazde rano cez mesto do skoly usek dlhy presne 8,5km cize studeny motor a ked dorazím mam spotrebu 8L+-1L podla premavky

Dlhodoba priemerna 7,8 za posledne mesiace takze 14 ani vo sne

Z osobních zkušeností říkám, že spotřeba s motorem 1,8 T ve městě byla kolem 14 litrů. Jinak jak jsem psal víš, Slovensko a zpět průměrná spotřeba 7 litrů. Ale vě městě ji nikdo nedocílíte. Jinak ty co s tím ve městě jezdíte za 7 litrů máte asi perpetum mobile :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som si nechal poradiť od môjho mechanika a kúpil som pred dvoma mesiacmi 1,6 74 kW a myslím, že som spravil dobre. Nie som nijaký super rýchlik, ale ani na nevlečiem 70. Motor zatiaľ po cca 2500 km priemerná spotreba podľa PP 6,8 l/km. Jazdím mesto aj mimo asi tak 40:60. Viac menej dodržujem rýchlosti a zbytočne nevytáčam. Mne osobne ten motor úplne vyhovuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Ja kdyz jsem schanel tez auto pred 4 lety - tak me taky jisty a dobry mechanik poradil tuto motorizaci.

Vybral jsem dobre, zadnou ojetinu a co se tyce motoru tak vymena: svicky, olej, rozvody a filtry. Vsechny cidla ok - jak vaha, tak lambda a vyfuk furt stale origo a jeste dost vydrzi.

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z osobních zkušeností říkám, že spotřeba s motorem 1,8 T je ve městě 14 litrů. Mě přijdete jak autobazárníci ... pane tohle auto jezdí za 7 litrů :-) Je mi jasný, že teď dostanu sprchu jak Vám to všem jezdí za pár litrů a já neumím jezdit, špatnej motor, atd. :-)) Jinak jak jsem psal víš, Slovensko a zpět průměrná spotřeba 7 litrů. Ale vě městě ji nikdo nedocílíte.

no tak ty mi zas pripadas ako propagator 1,6 lebo s 1,8T urcite v meste nieje 14L/100km

to strasne moc prehanas lebo pokial si jazdil s tym motorom za 14 tak musis jazdit s 1,6 za 12

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

´Taky se přidám do diskuze. Já před třemi měsíci měnil budíky s MAXIDOTem a nechal jsem napsat stejné kilometry. Ani o kousek míň, ale to možná kvůli tomu, že to zatím neprodávám. Tak jak to říkáte, lidi hledí na to, kolik to má najeto, jak jsou sešlapané pedály a jak je opotřebený volant. Tři věci, které právě neukážou kvalitu vozu. Ale že motor klechtá, sotva to jede, na to málo kdo hledí. Hlavně že je super volant, ještě lepší pedály a málo najeto. :kuk:

Editováno: , autor: buff
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...