Přejít na obsah

Koupě Octavie I


galaher

Doporučené příspěvky

Mám 1,8 T z roku 99 a jsem první majitel. Mám najeto asi 125 Tkm, ale auto nikdy v zimě nejezdilo a jako zimní mám Mondeo. Takže ty km musí být u jiných aut asi stočené. Motor mám AGU s plynovým lankem a jednou lamdou. Bezvadná a bezproblémová kombinace, která nežere a jede skvěle. Auto mi ještě vevnitř voní novotou a ten blbec Bursík mi tvrdí že mám ekologickej šrot s poplatkem při případném prodeji 3 TKč. Čert aby toho Bursíka vzal.

Jinak vřele doporučuju 1,8 T.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Ja by som ich dal tiež dole je to tak krajšie. len sa bojím že my tam ostane iný odtieň

Čau, já ty lišty sundaval zrovna dnes....rv 2002 odstín vpohodě, ale normálně mi pod lištama slezlo místama kousky laku :feve: ....a to jsem je sundaval pomalu a opatrně - nařízl strunou a pomalu sloupl....každopádně teď dám lišty do laku a huráá zpět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám možnost koupit OI combi, r. 2002, cca 180 tis. km, ABS, ASR, okna v elektrice, manuální klimatizace, tažný, zrcátka v elektrice... Nový rozvody, ložiska v zádu, nový kotouče ve předu. Ještě to auto neviděl můj mechanik, ale podle prodávajícího je na autě nutné vyměnit přední nápravu. Zdá se mi to nějaký divný. Co myslíte? Auto jezdilo hlavně v Praze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nápravu? Vzadu je náprava, v případě slovíčkaření je vepředu jakože taky, ale jinak ve předu máš ramena a ty bych řekl že se mění jen po bouračce, že by byly zohýbaný, jinak max tlumiče nebo silentbloky ramen či stabilizátoru jestli jsou vymlácený z Prahy, ale celou "nápravu"? Toto bych z huby nevypustil ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hosi jenom takova mala otazecka!Tak jsem si jenom farnul,nez tady nesemu novemu spolubojovnikovi napisu at hleda zkusit mu to najit sam!Ale at hledam jak hledam nasel jsem proste jenom tady toto jedno tema o prispevek vys!Vim,ze tech tematu o ctyrkolach je tady po kkt,ale nemuzu je najit!Kus blby uplne nejsem ale to fakt neni prdel!Nedalo by se to hledani nejak vylepsit,nebo pokud jsem fak blb tak mi napiste jak to mam zadat,at tu nevypada zas jak cyp! :);)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jak jsem koupil tak prodávám. Určitě měl namysli to co říkáš. Já se v autech zase tak moc nevyznám. Má to být moje první auto, ale i tak vyměnit všechny součásti, když je to auto průběžně servisovaný... No uvidím co mi řekne ten mechanik...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to je nejjednodušší projet a zjistit kde to klepe... takhle od stolu, vymlácený silentbloky na stabiku - bude bouchat při přejezdu nerovností. Vymačkaný silentbloky na ramenou - blbá geometrie, stabilita za jízdy atd... Ale vše to jsou minimální náklady, pokud by šlou pouze o uložení - silentbloky, kuláky atd...

Ale měl by to vidět mekanik, takhle od stolu se těžko radí... a výměna přední nápravy je široký pojem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám možnost koupit od kolegy z práce jeho Škoda Octavii GLXi s tím, že by ji prodával někdy v létě 2009. Je to rok 1998,

1.6 55 Kw, poctivých 141.000 Km, koupil ji od jeho známé s 80.000 Km, do té doby byla pravidelně servisovaná se servisní knížkou. Parkuje ji teď v garáži, měnil na ní v cca 90.000 Km rozvodový řemen, měnil už i výfuk, oba přední tlumiče, pravidelně po 10000 km mění olej polosyntetiku. Žádný problém s ní není, šlape jako hodinky. Možná by mi dal i k ní zimní pneumatiky, ale to jsme moc neřešili. Karoserie je bez koroze, pouze na jednom předním lemu je rezavý flíček. Má palubní počítač, litá kolá a okna i zrcátka v elektrice. Vše je na fotkách. A teď cena, říkal jsem mu, že za ni dám 60.000,- Kč, chtěl původně 70.000 až 80.000, ale to jsem mu řekl, že mu za ni nikdo tolik nedá. Nakonec jsem ho na 60000 nalomil a myslím, že s tím bude souhlasit. Co vy na to, koupit?

post-30270-1233588429_thumb.jpg

post-30270-1233588445_thumb.jpg

post-30270-1233588463_thumb.jpg

post-30270-1233588552_thumb.jpg

post-30270-1233588862_thumb.jpg

post-30270-1233588875_thumb.jpg

post-30270-1233588886_thumb.jpg

post-30270-1233588895_thumb.jpg

Editováno: , autor: Iguka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodně bych se jí nebál, je to celkem slušný kousek, trošku opucovat a bude ti dělat radost, ten motor jak psal už kolega výš je obstojný držák, má jen pár mušek, které jsou tu an foru popsány, jak vyřešit :palec2:

měl jsem ten samý motor a nemohl jsem si na něj nikdy stěžovat :)

Editováno: , autor: rolbař
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci nějak rejpat ale těch 55kW je dost málo na tak těžké auto.A pak jsem slyšel že to jsou dost poruchové motory.Kdyby to byla 75 nebo 74kW tak to je jiná káva-můj názor.

musím ti odporovat, ta 55 je dostačující, má totiž točivý moment jak nafta, takže táhne už od spoda a ty motory jsou celkem bezporuchové. Každý, kdo to auto měl v okolí si na něj nemohl stěžovat, já ji mě l také a byla dobrá :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...