Přejít na obsah

Spojka 1.4MPi


autospravca

Doporučené příspěvky

Patriku u 1.4 16V mi to mám stejné, ale dokud spojka neklouže tak si myslím, že to je ok. Spíš mě trápí když je chladnější počasí tak pod 6 stupňů tak mi tam něco od spojky chrastí. Když zmáčknu pedál tak to přestane. Ale dělá to jen než se ohřeje motor.

Když ti tam něco chrastí když to máš studený,tak to "něco" bude nejspíš spojkový ložisko,bude kaput.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Tak som tu aj s mojim prezentom o svojpomocnej výmene spojky na 1,4 Mpi spojenej s pretesnením a umytím prevodovky. Mám dlhoročné skúsenosti s opravami áut a vybavenie, inak by som sa do toho sám nepúšťal. Nie je žiadna hanba sem - tam pozrieť do Dielenskej príručky, je to samozrejmosť ak to chce človek spraviť poriadne a kvalitne na prvý raz...Výmena spojky 1,4 Mpi.ppt

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...

Zdravim, 

 

zacal som menit spojku na pojej fabci, no narazil som na 2 problemy ...

 

ked odstrojujem prevodovku, tak na nej su 2 tiahla take "kosticky" s gulovymi capmi ... ako ich demontovat? len ich vypacit?

 

Cim povolit poloos? vyzera to ze je tam torx cca 30 ? alebo je to daaka atypicka velkost? kde sa da kupit/pozicat taky kluc?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

šrouby poloosy -hlavice M8 - http://www.naradi77.cz/rucni-naradi/bity/vicezube/hlavice-12-m8-l100-mm-vicezuby-yt-0452.html

 

Pokud budeš dávat nový šrouby poloosy, tak ty dělaj  imbusový, takže si objednej i hlavici imbus H7.http://www.naradi77.cz/rucni-naradi/bity/imbusy/hlavice-12-h7-imbus-yt-7742.html

 

ještě jedna záludnost, přítlačný kotouč je připevněn k setrvačníku šrouby s dvanáctihrany  a na ně potřebuješ  nástavec  9mm

 

Sundal bych celou kozoli, jinak bovdeny jsou tam namáčknutý, del DP.

 

Bez názvu.bmp

Editováno: , autor: Casy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

update:

pasoval mi tam imbus 19  :kol-47:

Pri polovani srobou na poloosi pri prevodovky sa mi podarilo 2 zodrat :/ po neuspesnom navarani nan imbusovych bitov nasledovala flexi bruska a odrezal som hlavicky  :kol-25:

poloos sa pekne vysunla a odrezane srouby isli pekne vytocit aj rukou :)

Dnes este druhu poloos a konecne vybrat prevodovku :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

problem  :kol-44:

 

vsetko som poskladal, ako ma byt, nastartoval som a malo to taky dicny rapotavy zvuk .... utekal som dotiahnut remen, no remen to nebol, zvuk siel zo spojky .... bol to taky divny zvuk, ked som pridal plyn, zvuk (rapotanie) sa zvysilo ...

 

zacal som sa hrat s tymi "kostickami" boldenami ... a zvuk zmyzol :) no a problem, ked zaradim spiatocku idem do predu, ked 1tku je zaradeny iny stupen ....

tiez som toto skusal dostelovat boldenami z casti sa podarilo, ale niektore rychlosti nesli hadzat, znovu som zacal stelovat boldeny a jeden sa zlomil  :kol-26: ... tak som si objednal novy, vymenim a pokracujem:) .... inak mate niekto daake rady, ako maju byt nastavene ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

máš rozhozený rychlosti, nastav převodovku do základní polohy viz obrázky, kdy musíš hýbat dolu  s ramenem hřídele převodovky až do tehdy, kdy zasuneš ten plastový kolík dovnitř a pootočíš ho nahoru, kolík musí zaopadnout a držet , tím zaaretuješ převodovku. Napoj nový bowdeny, na konci u převodovky  stáhni ty černý plastový matice směrem po bowdenu k ramenu převodovkye , když budeš mít tu přužinku na bowdenu zmáčknutou, tak pootoč těmi plastovými maticemi doleva, čímž zaaretuješ ty pružiny, musí zůstat zmáčknuté. Pod manžetou šltrpáky dle obrázku zaaretuj šaltrpáku tím vrtákem. Nyní pootočíš s každou maticí  doprava, tím pružiny vystřelí a nataví si míru. Pak odaretuješ převodovku a šaltrpáku a mělo by to šlapat. Pokud ne , tak opakuj. Všechno to je v DP, stačí jen číst a zkoušet. :kol-47::kol-31:  Omlouvám se polopatost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vdaka, mam to nastavene, dokonca to aj jazdi  :kol-31:  ale....

 

ale spojka mi zabera uplne ale uplne navrchu, a presmykuje .... nevladze ... testoval som, zatiahol som rucnu, dal som 1tku a auto vrcalo a nic sa nedialo, smykala spojka .... este to treba dakde doladit? alebo som daco zle zlozil ci?  :kol-32:

spojkovy valcek som ovzdusnil 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Spojka 1.4MPi

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...