Přejít na obsah

Vymena oleje - manualni prevodovka


kukren

Doporučené příspěvky

Zdravim vsechny vespolek,

zajimaly by me Vase nazory na subj., konkretne ohledne 1,9 PDI, 96 kW, 5st manual, ale rovnez i obecne na SuperBa I. Prochazel jsem si forum, ale nikde jsem nenasel na toto tema zminku. Vlasnte nasel na foru Fiabie, ale tam byla rec o 1,4 :wacko: Pokud toto tema jiz bylo nekde probirano, ale prehledl jsem jej, tak se omluvam za OT.

Diky

kukren

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud není problém nemění se, je to trvalá nápln, snad pro klid duše po 300tisících...

Jinak jsem se spíš setkal s tím, že při častých výměnách se vyskytne netěsnost a může docházet k únikům oleje...

Zkontrolovat, případně dolít..

Editováno: , autor: seler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neměnil bych. Možná asi v takovém intervalu (300tis.) co píše seler. Jinak převodové oleje jsou natolik kvalitní a odolné, že není třeba výměny. Pokud se tedy neděje s převodovkou (diferákem) něco nestandartního. To Ti dřív spíš odejde motor, než převodovka...

Editováno: , autor: Dodo-Kolín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neměnil bych. Možná asi v takovém intervalu (300tis.) co píše seler. Jinak převodové oleje jsou natolik kvalitní a odolné, že není třeba výměny. Pokud se tedy neděje s převodovkou (diferákem) něco nestandartního. To Ti dřív spíš odejde motor, než převodovka...

No s tím motorem bych to neviděl tak žhavě,PD 96kw jsou vážně držáky,čili je třeba se postarat i o převodovku ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 6 měsíců později...
  • o 3 týdny později...

Me zacala chrastit (hučet) převodovka po výměně spojky za 1 hmot spojku.Ted jsem se podival pod auto na převodovku a je cela od oleje asi nekde prosakuje olej.Asi jim v servisu spadla na zem nebo co ale to už se nedozvim.+ tam jsou nejaky diry se zavity nechybi tam něco ?? viz.foto + je tam si i kosek odštíplej ale to neni videt.je to bohužel nekvalitní foto

post-1043-12783596054564_thumb.jpg

Editováno: , autor: lada
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...
  • o 1 rok později...

2,25l oleje třeba od Castrolu  CASTROL 75W-90 TRANSAXLE ,šroub je na levé straně převodky nalévací a zároven kontrolní u poloosy ,vypouštěcí dole na dně.Potřebuješ klíč ,je to takový torx s dírou obchod třeba Triga MF MP

1053-548 T30023 3357 552,10 Kč     Před vypustěním zahřat olej jízdou jízdou!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

2,25l oleje třeba od Castrolu  CASTROL 75W-90 TRANSAXLE ,šroub je na levé straně převodky nalévací a zároven kontrolní u poloosy ,vypouštěcí dole na dně.Potřebuješ klíč ,je to takový torx s dírou obchod třeba Triga MF MP

1053-548 T30023 3357 552,10 Kč     Před vypustěním zahřat olej jízdou jízdou!

 

Supr diky :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojda.Mám 2,5tdi 120kw 6kvalt.Mám problem někdy zařadit 2ku.když jezdím jen na krátko tak pohoda ale delší cesty se někdy projeví že mi nejde dát dvojka jako by tam nebyla.Muže to bejt tím olejem že je tam třeba málo.? wink.gif

S tou 2 to mam taky tak, zmenilo sa to po vymene? budem to musiet urobit zrejme  :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...