Přejít na obsah

Přední náprava


Berry

Doporučené příspěvky

Chci zeptat, jestli přední náprava vysloveně někde trpí na vůle. Byl jsem na STK a tam mi řekli, že je to v poho, normálně byl bez problému prošel. Gumy a pouzdra na stabilzátoru jsem už vyměnil, tyčky (kosti) jsem nemělil, byly v pohodě. Hodně to pomohlo, ale pořád mám dojem, že to není ono. Jsou tam někde gumové špalky nebo podobný byzmek, který se vymačkává?

Mám Octu 2.0 combi, rok výroby 2001, najeto 93 tisíc. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kromě těch pouzder uchycení stabilizátoru a jeho tyček jsou další dva silenbloky na každém rameni. Taky se můžou vymlátit čepy řízení.

Potom je také dobré někdy vyměnit tlumiče i s dorazy a uložením, i to je gumové.

Stačí se podívat třeba na produkty firmy SWAG (http://www.mjauto.cz/swag.htm), vybereš si model vozu, a oni ti ukážkou obrázky uchycení a patřičné produkty....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahojte mám taký problém že v prednej náprave mi niečo klepe (je to taký kovový zvuk) a neviem prísť na to čo to môže biť, bol so aj na jame no na nič som neprišiel, pred troma dňami som bol na STK no a ani tam sa na nič neprišlo prejavuje sa to na večšiej nerovnosti. Ak mate niekto skusenosť prosím o radu vopred vďaka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte mám taký problém že v prednej náprave mi niečo klepe (je to taký kovový zvuk) a neviem prísť na to čo to môže biť, bol so aj na jame no na nič som neprišiel, pred troma dňami som bol na STK no a ani tam sa na nič neprišlo prejavuje sa to na večšiej nerovnosti. Ak mate niekto skusenosť prosím o radu vopred vďaka.

nejspíš gumy na stabilizátoru,nebo kosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gumy stabilizatora a aj kosti su ok takisto som pozeral aj riadiace čapy a spodné guľové čapy, silen bloky ramena tiež nevidím nejaký problem. Ako som už písal mal som auto na jame dvihal som jednú stranu aj druhú no na problém som neprišiel, na STK majú taký zdvihák čo ma také pohibujúce sa platne pod pred. kolesami tam sme na to pozerali aj s dotičným čo mi robil STK no nič sme nevideli. Tak preto som dal túto tému či už nahodou nemal niekto podobný problem. Ešte som rozmýšlal dať auto na stroj čo testuje tlmiče či sa tam pri rozkivaní napravy nič neukaže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gumy stabilizatora a aj kosti su ok takisto som pozeral aj riadiace čapy a spodné guľové čapy, silen bloky ramena tiež nevidím nejaký problem. Ako som už písal mal som auto na jame dvihal som jednú stranu aj druhú no na problém som neprišiel, na STK majú taký zdvihák čo ma také pohibujúce sa platne pod pred. kolesami tam sme na to pozerali aj s dotičným čo mi robil STK no nič sme nevideli. Tak preto som dal túto tému či už nahodou nemal niekto podobný problem. Ešte som rozmýšlal dať auto na stroj čo testuje tlmiče či sa tam pri rozkivaní napravy nič neukaže.

Ja som mal taky isty problem bol to zvuk ako keby bolo nieco uvolnene skoro ako keby buchalo zelezo na zelezo a tiez som behal pod autom a boli to silentbloky stabilizatora na pohlad ako nove auto ma najazdene 60000km a predsa to boli tie gumi ani ja som tomu neveril ze to mozu sposobovat taky randal.ak das auto do tepla na cca 3hodinky a vijdes snim potom vonku a nebude chvylu nic klepat tak su to na 100% silentbloky mne to tiez robilo iba za zimna tak vela zdaru. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gumy stabilizatora a aj kosti su ok takisto som pozeral aj riadiace čapy a spodné guľové čapy, silen bloky ramena tiež nevidím nejaký problem. Ako som už písal mal som auto na jame dvihal som jednú stranu aj druhú no na problém som neprišiel, na STK majú taký zdvihák čo ma také pohibujúce sa platne pod pred. kolesami tam sme na to pozerali aj s dotičným čo mi robil STK no nič sme nevideli. Tak preto som dal túto tému či už nahodou nemal niekto podobný problem. Ešte som rozmýšlal dať auto na stroj čo testuje tlmiče či sa tam pri rozkivaní napravy nič neukaže.

Ja som mal taky isty problem bol to zvuk ako keby bolo nieco uvolnene skoro ako keby buchalo zelezo na zelezo a tiez som behal pod autom a boli to silentbloky stabilizatora na pohlad ako nove auto ma najazdene 60000km a predsa to boli tie gumi ani ja som tomu neveril ze to mozu sposobovat taky randal.ak das auto do tepla na cca 3hodinky a vijdes snim potom vonku a nebude chvylu nic klepat tak su to na 100% silentbloky mne to tiez robilo iba za zimna tak vela zdaru. :palec2:

Taky bych se přiklonil k silentblokům stabilizátoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 3 týdny později...

lemforder jsem měl po 2 měsících utržený opět. Namontovaný správně,ramena dotažený po spuštění na kola. Natržený vydržel v pohodě ještě rok a netrhal se víc,ale stejně na to že se na některý modely prý davají jako origo.. Nevim no..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No me rekl znamej jeho skusenost , namontoval plne silentbloky MOOG a rikal ze jsou tak tvrde ze kdyz mel kola vytocene do strany a parkrat se razneji rozjel, tak se mu ty silentbloky pomali vysouvali z ramene. Tak je prej dal pryc a poridil si jine, ktere nejsou az tak tvrde. Zatim nemohu hodnotit, nemam na nich jeste moc najezdeno ale jak budu prezouvat na letni kola , poradne si je prohlednu at vim zda je vse OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

origo jsou trw. Já mám čepy moog a po 70 tisících bez vůle. A to se dírám nebo rozbitým silnicím zrovna nevyhybám a pomalu po nich taky nejezdím. Origo čepy jsem měnil asi ve 210 tis a vůli taky neměli,ale když už jsem předek dělal, udělal jsem všechno. 250 Kč za čep už mě nezabilo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...