Přejít na obsah

Stržený bezpečnostní šroub


PETAHEY

Doporučené příspěvky

myslíš asi to vnútorné drážkovanie nie? veď keď by si strhol závit tak ti ten šrúb vypadne...

mne to vyberali v servise tým spôsobom že do bezpečnostnej skrutky nabili taký štvorhran a tým to vyšrubovali, ale inak to ide ešte aj odvŕtať ale je na to špeciálny tvrdý vrták na tvrdenú oceľ z ktorej sú skrutky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslíš asi to vnútorné drážkovanie nie? veď keď by si strhol závit tak ti ten šrúb vypadne...

mne to vyberali v servise tým spôsobom že do bezpečnostnej skrutky nabili taký štvorhran a tým to vyšrubovali, ale inak to ide ešte aj odvŕtať ale je na to špeciálny tvrdý vrták na tvrdenú oceľ z ktorej sú skrutky

no ja myslim to drazkovani uvnitr toho sroubu ne zavit na sroubu. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, to mě napadlo, ale když si to strhnou, tak si to i vyřeší. Ale strhnout to doma vlastní silou je šílenost.

Nechci nikomu křivdit, ale přijde mi to trošku ujeté, podobně jako mám klíče v zapalování a auto se najednou zamklo, pomozte mi...ale jak jsem psal, nerad bych někomu křivdil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, to mě napadlo, ale když si to strhnou, tak si to i vyřeší. Ale strhnout to doma vlastní silou je šílenost.

Nechci nikomu křivdit, ale přijde mi to trošku ujeté, podobně jako mám klíče v zapalování a auto se najednou zamklo, pomozte mi...ale jak jsem psal, nerad bych někomu křivdil.

no hele reknu ti to asi takhle: ty kola nvm kdo tam pridelaval ale byly dorvany takovym zpusobem ze to doopravdy neslo povolit bez toho aniz by se neco strhalo.prezul jsem pulku auta (pravy bok) na prednim levem kole se me to strhalo tak sem volal znamemu do servisu skoda a jeste ten den si technik pro auto prijel a ten den dovezl ale jak rikam bylo to dotazeny fest takze technik odvrtal ten bezpecnostni sroub jak rikal nexus navarit hh a jak asi kdyz je tam litak bez poskozeni litaku by to neslo fesaku lol jo a aby povolil technik to dalsi kolo tak musel obetovat ten orech na povolovani toho bezpecaku takze asi tak no :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no hele reknu ti to asi takhle: ty kola nvm kdo tam pridelaval ale byly dorvany takovym zpusobem ze to doopravdy neslo povolit bez toho aniz by se neco strhalo.prezul jsem pulku auta (pravy bok) na prednim levem kole se me to strhalo tak sem volal znamemu do servisu skoda a jeste ten den si technik pro auto prijel a ten den dovezl ale jak rikam bylo to dotazeny fest takze technik odvrtal ten bezpecnostni sroub jak rikal nexus navarit hh a jak asi kdyz je tam litak bez poskozeni litaku by to neslo fesaku lol jo a aby povolil technik to dalsi kolo tak musel obetovat ten orech na povolovani toho bezpecaku takze asi tak no :palec2:

jo a jeste mala vecicka taky rikal ze tenhle tip bezpecaku se prestal vyrabet z tohoto zmineneho duvodu a to ze to drazkovani uvnitr toho sroubu je moc tenky a ze se to stalo honde lidem uz. Thanks you :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zdar chlapci,

dneska večer 27.6. odjíždíme do Chorvatska, nastal ovšem problém. Chtěl jsem přehodit přední kola mezi sebou, protože při obutí nových pneu na elektrony, jsem měl volant trošku pootočený do prava. A podařilo se mi STRHNOUT HRANY BEZPEČTNOSTNÍHO ŠROUBU (vše následovalo po přezutí a utažení kol v pneuservisu) .

Jak na to??? jak mám sundat kolo?? odvrtat bo co s tím??...

btw. dneska večer odjíždíme, pokud píchnu právě toto kolo ? můžu volat odtahovou službu!!!

Děkuji za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viděl jsem v servisu jak to dělají. Do takto zničeného šroubu narazí kladivem klasický imbus odpovídající velikosti a normálně ho povolí (ořech imbus ze sady Gola). Jinak kola se ZÁSADNĚ utahují momenťákem na 120 Nm, což ti v pneuservisu asi těžko udělají, jsou to prasata s těmi jejich vzduchovými utahovačkami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jsou prasata... jednou mi to utáhli tak, že jsem na tom roztrhl vořech (kvalitní) od goly -bodeď ne měl jsem na tom asi metrovou trubku po který jsem skákal a nepovolilo to... nakonec jsem zajel do servisu kde mi to tou vzduchovou pistolí zase povolili

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viděl jsem v servisu jak to dělají. Do takto zničeného šroubu narazí kladivem klasický imbus odpovídající velikosti a normálně ho povolí (ořech imbus ze sady Gola). Jinak kola se ZÁSADNĚ utahují momenťákem na 120 Nm, což ti v pneuservisu asi těžko udělají, jsou to prasata s těmi jejich vzduchovými utahovačkami.

Jo do zničeného šroubu jsem imbus kladivem narazil. Před tím i dokonce ohřál a zchladil vodou. Bohužel vše bylo marné, protočil se. To se snad bude muset nějak vyvrtat. jinak si nedokážu vysvětlit jak to dostanu ven.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.Navstivit pneuservis oni ten bezp.srob vyberu maju na to pripravky&naradie. 2.Navarit maticu na bezpecnostny srob a vytocit von. 3.Odvrtat hlavicku bez.srobu. :)

Nu Otec, který s Octavii odjel do Chorvatska zde není a tak píše jeho syn.

Je zde nějaké řešení, pokud by píchl tuto pneu na dálnici někde v Chorvatsku ? Jedině odtahová služba a nejbližší servis, což by bylo velice drahé.

2. Navařit matici je velice riskantní, jelikož elektron je složen z hořlavých látek. Na to jsme přišli i my, kdy jsem AUTOGENEM nahřáli tento šroub zchladili a snažili se do něj naklepat imbus stejné velikosti (upravený flexou). Elektron jsem při tomto zahřívání lehce poškodili. proto si nemyslím že by navaření byla správná možnost.

3. Odvrtat šroub je snad jediná možnost a to dost nepředstavitelná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když píchne a nebude to doslova proražený tak na dojetí do ČR použít ty samolepící a samodohušťovací spreje.... třeba i opakovaně... Gumaři to nemaj sice rádi, tvrdí že se ta guma nedá pak lepit, že na tom to lepidlo špatně drží, ale...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar chlapci,

dneska večer 27.6. odjíždíme do Chorvatska, nastal ovšem problém. Chtěl jsem přehodit přední kola mezi sebou, protože při obutí nových pneu na elektrony, jsem měl volant trošku pootočený do prava. A podařilo se mi STRHNOUT HRANY BEZPEČTNOSTNÍHO ŠROUBU (vše následovalo po přezutí a utažení kol v pneuservisu) .

Jak na to??? jak mám sundat kolo?? odvrtat bo co s tím??...

btw. dneska večer odjíždíme, pokud píchnu právě toto kolo ? můžu volat odtahovou službu!!!

Děkuji za odpověď.

Už to máš asi vyriešené, ale do budúcna a pre iných. Ja by som použil vyťahováky. Do skrutky sa navŕta diera a do nej našrubuje vyťahovák s opačným závitom. Ako sa zavrtáva do diery, povoľuje sa závit vyťahovanej skrutky. Skrutku po vykrútení chytiť do zveráku a vytočiť vyťahovák. Takto ťaháme odtrhnuté skrutky (aj kalené, ale chce to kvalitnejší vrták) vo firme zo strojov. Sada vyťahovákov by sa mala dať zohnať bežne v železiarstve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...