Přejít na obsah

cena a sleva


mgazda

Doporučené příspěvky

jde o zcela nový vůz.

Jak jsem psal Koutek dával slevu 16% na nové auto (platba v hotovosti). A ještě to bylo z celkové ceny včetně mimořádné výbavy. Už jsem se setkal s tím, že slevu dávali jen na ceníkovou cenu vozu a mimořádnou výbavu dávali bez slevy (třeba metalízu atd). A možná by se dnes dalo slevu dostat ještě větší, protože se opravdu skoro nic neprodává (moc dealerů Škody a málo potenciálních zákazníků o koupi nového vozu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tak to vypadá, že Škoda u Superbu místo snížení ceníkových cen jde cestou neveřejných podpor. Můžu se ještě jednou zeptat, jestli šlo o nová auta do výroby bez nějaké formy leasingu? Teď hodně padly předváděcí sedany, ale těch udávaných cca 16% by bylo i přes standardní marži, cílovou skupinu a nějaké ty pohyblivé bonusy pořád hodně.

těch mnou zmiňovaných 17% bylo na nový vůz, žádné leasingy ani úvěry...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj,

auto jsem objednával v listopadu, kvůli pan. střeše jsem dostal ale teprve v úterý. cena podle ceníku byla 1.074.490 Kč s DPH, sleva činila 120.110 Kč s DPH takže jsme platili 954.380 Kč s DPH (sleva tedy 11,2 %). možná někdo řekme, že to je málo, ale já jsem byl spokojenej. jinde se se mnou o této ceně nechtěli bavit. V autosalonu mi po prodeji řekli, že jim z auta zůstalo 420 Kč, jestli se tomu dá věřit nevím :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty znáš bonusy jednotlivých prodejců? Víš, který dostává pohyblivou část za barák, za plnění plánů a milion dalších parametrů, na kterých závisí celková marže? Můžu hádat? Nevíš... tak tady nevykládej "nesmysl".

Podle toho, co tady říká několik lidí, tak jsou vypsané nějaké podpory na SII. Základní marže je ale hodně pod těma číslama, který tady lítají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bojler no ty je evidentně znáš :-) mně staří, že znám dva lidi co dělají ve škodovce a ve VW prodejce a občas se rouzpovídají. Nevím jak dnes, ale ještě před dvěma lety měli na superbech 20% z ceníkovek a to nedělal v žádném obřím autocentru. A já jsem měl původní cenu téměř stejnou jako jezekm a slevu jsem měl o 16.000,- vyšší než on, takže kdo umí počítat tak si spočítá že 16.000,- není 420,- :-) Pak mi cena naskočila, protože jsem sei tam ještě přidal pár blbostí a z toho už jsem cenu uhádat nemohl, neboť se to přidalo až po uzavření objednávky :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dvacet procent na Superbu, to ani nemá cenu komentovat. Zkus tohle říct prodejci Škody a zavolá ti záchranku. Standardní marže nedosahuje ani poloviny tebou udávané hodnoty.. i kdyby k tomu byly prodejní podpory, bonusy a dohromady s akvizičním příspěvkem pro cílovku i leasing, je to pořád moc. Nebudu tady rozvádět konkrétní čísla, nebylo by to fér ke zdrojům.

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dobrá, tak já jsem dostal slevu cca 12% (to je rozhodně víc než polovina z 20%), nebral jsem to na žádnej leasing ani nic, takže na mém superbu prodejce podle tvých zaručených informací na mně prodejce prodělal docela balík :-)) se divím, že mi to vůbec prodali. Navíc takovou stejnou slevu mi nabídli i ve druhém autosalonu, takže žádná náhodná sleva :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tady jasně píšeš :

Standardní marže nedosahuje ani poloviny tebou udávané hodnoty.. i kdyby k tomu byly prodejní podpory, bonusy a dohromady s akvizičním příspěvkem pro cílovku i leasing, je to pořád moc.

z čehož jasně vyplývá že celkově na tom autě, ani po započítání podpor a bonusů) nemají podle Tebe ani 10%. Takže nejdřív si sám po sobě přečti co píšeš a pak se snaž machrovat. Já jsem dostal z původní ceny auta (než jsem si ještě dopřidal pár drobností) dostal slevu 12,6%. Takže prostě podle Tebe a toho co píšeš na mně autosalón prodělal minimálně 2,7% (abych se dostal pod těch 10% které přece nemají ani náhodou), což dělá z celkové ceny vozu cca 25.000,- Kč. Nechápu, jak ty salóny mohou vůbec fungovat, když prodělávají :-) .

A mimochodem, kdyby jsi místo toho, aby jsi se tady nade mne povyšoval, jak všechno víš a znáš ohledně marží Škoda salónů, raději začetl co ostatní píšou, tak zjistíš že já jsem nepsal, že mají na autě 20% marži, já jsem napsal, že MĚLI před 2 lety, a psal jsem hlavně že MĚLI CELKOVĚ 20% z auta z ceníkové ceny, ne že to byla čistá marže, takže v tom třeba měli i nějaké bonusy, nebo podpory jak píšeš, ale to je mi jedno, pro konečného zákazníka je podstatná sleva a je mu jedno z čeho mu ji autosalón vyčaruje.

Btw. u prvního Superba jsem kdysi dostal slevu z 940.000,- na 780.000,-, což taky hodně překročilo těch tvých "ani ne 10%" :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tady jasně píšeš : <!--quoteo(post=1353878:date=19.2.2010, 11:28 :name=bojler)--><div class='quotetop'>QUOTE(bojler @ 19.2.2010, 11:28 ) <a href="index.php?act=findpost&pid=1353878"><{POST_SNAPBACK}></a></div><div class='quotemain'><!--quotec-->Standardní marže nedosahuje ani poloviny tebou udávané hodnoty.. i kdyby k tomu byly prodejní podpory, bonusy a dohromady s akvizičním příspěvkem pro cílovku i leasing, je to pořád moc.<!--QuoteEnd--></div><!--QuoteEEnd-->

z čehož jasně vyplývá že celkově na tom autě, ani po započítání podpor a bonusů) nemají podle Tebe ani 10%.

Vidím, že matematika rozhodně není tvoje silná stránka a já se s tebou dohadovat nehodlám. Jak už jsem několikrát napsal - celková marže se skládá z mnoha položek, některé z nich jdou použít jenom někdy a pro někoho. Běžně se například před faceliftem nebo úpravou cen poskytovaly neveřejné slevy formou podpor atd. atd. Každopádně potěšit tě můžu ve smyslu, že tvoje údajná sleva není nic extra neobvyklého.. tímto fundovanou diskusi na téma "jednou jsem slyšel o slevě 20%" a "jednou jsem dostal slevu a proto je marže xx%" končím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemá cenu se s Tebou hádat, když překrucuješ fakta :-) prostě znovu opakuji, že jsem nikde nenapsal, že na superbu je marže 20%, jak se mi pořád snažíš podstčit, ale že prodejci měli na superbu kolem 20% z ceníkovky. To znamená, že kdyby přišel debil, co by nechtěl slevu a koupil si supa za ceníkovku, tak by prodejci zbylo cca 20%. Víckrát už to opakovat nebudu, neboť to stejně nemá smysl, když někdo není schopen uznat argumentaci :-)

No nás pár co jsme si toho supa koupil a slevu dostali, tak víme, že prodejci jsou schopni dát víc než 10%, takže váíme, že podle tebe všichni prodělávají :-))

HOWG!

PS: slevu jsem nedostal jednou, ale již 5x, takže tvé "jednou jsem dostal slevu" je taky mimo mísu :-))

Editováno: , autor: kresomysl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsem nikde nenapsal, že na superbu je marže 20%, jak se mi pořád snažíš podstčit, ale že prodejci měli na superbu kolem 20% z ceníkovky. To znamená, že kdyby přišel debil, co by nechtěl slevu a koupil si supa za ceníkovku, tak by prodejci zbylo cca 20%.

Zkus se zeptat nějakého kolegy, co to znamená marže. Vůbec se nezatěžuj přídavky "základní" a "celková", zatím máš problémy i se samotným jedním slovem. Hezké odpoledne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

naposledy píšu, protože to vážně nemá smysl, já jsem o MARŽI nikdy nepsal, o té pořád píšeš jenom ty :-)) navíc jsem několikrát zopakoval, že jsem se bavil o 20% na supu před 2 LETY, ono je to asi spíš už 3, protože ten čas děsně letí, ale to na věci nic nemění, nepsal jsem každopádně o aktuálních ziscích prodejců :-)

jinak samozřejmě vím co je marže i rabat, neboť se pohybuju ve velkoobchodním prodeji a dělal jsem dříve pár leti vedoucího ve vlastním maloobchodu :-)

Takže k výpočtu marže, abych nehrál machry s hajzlem na chodbě. Na mém vozidle, kdyby obchodník prodal za nákupku, tak by při prodeji za ceníkovou cenu měl marži 12,3%, což samozřejmě měl vyšší, neboť stejnou slevu (136.000,-) jsem měl, jak jsem již psal, ještě před finálním doplněním.

Takže jsem si dal tu práci a našel původní zálohovou fakturu - ceník: 1.097.100,- - sleva: 136.100,- - cena: 961.000,- - marže (pokud by prodejce měl na autě po slevě 0,-Kč): 12,4% (další desetinka navíc).

A vezmu-li v potaz, že jsem ještě dostal "odstrkovadlo" fábii pro holku, které si ve škodovce cení ODHADEM někde kolem 1.500,- (vážně jen odhad, beru to z ceny, kterou po mně chtěli před rokem, když jsem chtěl k roomsteru malého roomstera) , tak prostě pořád trvám na tom, že při slevě 120.110,-, kterou dostal Junior, určitě zůstalo prodejci za nehtem víc než 420,- Kč, neboť 120.000,- slevu jsem dostal původně taky, než jsem si obvolal další autosalóny. Potom najednou sleva šla zvýšit o 16.000,-. On každej prodejce bude tvrdit, že na tom autě nic nemá, aby pak člověk nechtěl třeba ještě slevit :-) už jsem slyšel od v jednom autosalónu Škoda i hlášku o tom, že "servis je prodělečný podnik, kdybychom neprodávali auta, tak zkrachujeme", ale na servis tam běžný srmtelník se musel objednat minimálně týden do předu :-)

Takže shrnuto závěrem: nikde jsem nepsal o aktuálních procentuelních ziscích prodejců, nikde jsem se neoháněl tím, že těch 20% dřív byla marže, a rozhodně všichni prodejci budou lhát zákazníkům o výši toho co jim zbylo na autě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Ceníková cena nového auta SII 1.9TDI 77kW byla ve výbavě Comfort 594.900Kč. :) ( Beru - li, že cena 1.9TDI byla shodná s nynější cenou 1.6 TDI CR )

Tj. cenou 306.000Kč se dostáváš díky předváděcímu vozidlu na slevu cca 49%, což je alespoň pro mě šokující. :kuk:

Editováno: , autor: Sabaton
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...