Přejít na obsah

Osvetlenie vnutornych kluciek


kvak

Doporučené příspěvky

Nie je to už síce úplne origos riešenie, ale vyzerá to celkom dobre. Akurát by ma zaujímalo, ako si LEDku upevnil do kľučky a keď sa otočíš dozadu (sedíš vpredu), tak nevidíš tú LEDku v zadných dverách?

Dakujem -_-

ledka ma zaizolovane kontakty zmrštitelnou bužirkou - prevlečeny kablik je myslim vidieť ako a ledku som zabrusil a prilepil tym teplym lepidlom, neviem ako sa to vola:D

v zadu som to neriešil lebo nemam okna v elektrike a mam nitovane dvere a nechcelo sa mi to rozoberať koli kabliku. ked budem davať RS srop rozoberem aj dvere koli vystražnym svetlam tak potom:-)

inak dioda je dosť zapustena tak neviem ako by ju bolo vidno, ale ked pojdem domov kuknem na prednych -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už si presne napamätám, ktoré je samec a ktoré samica. Ale jeden konektor je súčasťou toho svetielka (je na kábliku) a myslím, že ako náhradný diel to nekúpiš. Jedine spolu so svetielkom (ľavá 3U0 919 173 resp. pravá 174). Ten opačný konektor, ktorý sa dáva na kabeláž auta sa predáva a je to 8D0 972 623. A ešte potrebuješ do toho kontakty. Etka udáva 000 979 009. Ale mám dojem, že to sú opravárenské sady, teda konektor aj s kúskom káblika. Tak sa opýtaj v servise, či nemajú tie kontakty aj samostatne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie je to už síce úplne origos riešenie, ale vyzerá to celkom dobre. Akurát by ma zaujímalo, ako si LEDku upevnil do kľučky a keď sa otočíš dozadu (sedíš vpredu), tak nevidíš tú LEDku v zadných dverách?

k tomuto, som včera pozeral a myslim že by nebolo led vidieť :D

dik za konektory -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kvak - ak máš v elektrike predné aj zadné okná, tak to nie je problém. V každých dverách odpojíš konektor od ovládača okien (u vodiča od ovládača zrkadiel). Nájdeš hnedý vodič (kostra) a modro-šedý (to je 4-11,5V). Pripojíš buď celé teleso, ako som použil ja, alebo použiješ LED s odporom. Ideálne je napojiť sa na tie vodiče priamo v tom konektore, ktorý vedie do ovládača okna/zrkadiel. Odsunieš kryt konektora a vytiahneš špendlíkom daný pin a pricínuješ k nemu ten tvoj vodič. Ale dá sa to napojiť aj priamo na kabeláž, ale podľa mňa to už nie je tak elegantné, treba to izovloať a to už nevyzerá úplne profi.

A dokonca si myslím, že by to šlo spraviť aj bez demontáže dvernej výplne. Stačí vybrať diel s kľučkou.

Na strane u ridice je to take hnedy a modro sedy drat????Ke kteremu se pripoji ten konektor k "osvetlovacimu telesu"????Na kolik prijde to jedno "teleso svetla"??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
Zkouše již někdo dodělat toto osvětlení z Laurin Klement. Co to obnáší a na kolik to vyjde? Je nutné demontovat celou výplň nebo jen rámeček s kličkou?

Mám to dodělané z L@K. Obnáší to jen vyměnění celé kličky, tapec dveří se demontovat nemusí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fan!s : a nemoh by s tu hodit par obrazku jak to vypada origos? A Ty sis kupoval akorat nove kliky a to do vsech dveri? Na kolik Te to vyslo, jestli se muzu zeptat?

Ahoj DeMarco: kličky sem si sehnal od kamaráda, něco mi dlužil, tak mi to tímto splatil.Takže cenu nevím. Mám tady jednu fotku originál L@K. Na autě sem to ještě nefotil, když bys chtěl, tak ti to vyfotím.

post-58-1169051256.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fan!s : To by bylo super kdybys tu nahodil par fotek jak to vypada v realu. Vim ze Alessio ty kliky taky nabizi kolem tisicovky za par, ale to uz je trochu dost podle me kvuli blbe ledky, ikdyz sviti to nadherne. A mas to i v zadnich dverich?

Diamant to vyresil nejlepe...ma to jako origos udelane velice profesionalne, holt kdo umi ten umi a kdo neumi, musi setrit, nebo jen slynta :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nič proti, ale na začiatku tohoto vlákna som dal fotky, ako to vyzerá. Aj rozobraté, aj hotové. A písal som, že bežná kľučka v OII má už držiačiky na tie osvetľovacie moduly, moduly som kúpil hotové zo Superba, treba len vyrezať otvor. Čo už na tých originálnych môže byť originálnejšie, okrem tej diery? Alebo je problém sa pozrieť a prečítať?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

cisla konektorov pre napojenie led diod:

8D0 972 623 AA

Je to komplet sada s dvoma kusmi, su v tom vlozene aj konektory/kovove zakoncenia/, nic sa neletuje, len sa kablik zatlaci do konektoru, cenu si uz nepamatam, ale bolo to 300-400Sk.

btw

diky za kruzky, v piatok menim moju O2 4x4 za RSku a cez vikend zacnem s upravami (opierka nohy z GTI, vymena kluciek za L&K od Allesia, skratenie radenia z TT, casom aj stropne osvetlenie zo Superbu, kluc s tlacidlom PANIC a tankovaci uzaver EASYCAP).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cisla konektorov pre napojenie led diod:

8D0 972 623 AA

Je to komplet sada s dvoma kusmi, su v tom vlozene aj konektory/kovove zakoncenia/, nic sa neletuje, len sa kablik zatlaci do konektoru, cenu si uz nepamatam, ale bolo to 300-400Sk.

btw

diky za kruzky, v piatok menim moju O2 4x4 za RSku a cez vikend zacnem s upravami (opierka nohy z GTI, vymena kluciek za L&K od Allesia, skratenie radenia z TT, casom aj stropne osvetlenie zo Superbu, kluc s tlacidlom PANIC a tankovaci uzaver EASYCAP).

Co je to ten EASYCAP?? :help: Osvetleni ze Supa, to budes mit ale jinej odstin, protoze v ty cerny se nedela.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

tak som chcel tiež poriešiť osvetlenie klučiek v mojej octeII, zašiel do servisu, spýtal sa na cenu originál svietidiel z L&K a pán predajca mi zahlásil cirka 450,-Sk za kus čo mi príde úplná katastrofa keď si to dáte x4. Najhoršie na tom je, že ste ma tu všetci tak navnadili, že aj pri takejto sume o tom stále uvažujem a ešte si dávam otázku, nemáte tie ledky niekto na predaj, ale iba tie originály, nie obyčajné. ak nie tak potom uvidím ako ďalej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... a tankovaci uzaver EASYCAP).

Co je to ten EASYCAP?? :help: Osvetleni ze Supa, to budes mit ale jinej odstin, protoze v ty cerny se nedela.

EASYCAP je system automatickeho uzaveru hrdla palivoveho systemu - jedna se v podstate o samouzaviraci hrdlo, ktere se samo uzavre po vytazeni tankovaci pistole z otvoru nadrze, a opet otevre pouhym zasunutim hrdla pistole. Dodava se to jako sroubovaci adapter misto stavajiciho klasickeho otocneho uzaveru.

Mimochodem prevzato z F1 a jinych podobnych zavodnich auticek...:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Mám dodělávané osvětlení vnitř.kliček a v noci mi to svítí i na A-sloupek(viz.foto)..je to normál? viděl jsem to u Superba a tam to na ten sloupek nesvítí,ale tam je zas ten sloupek dost uzkej oproti Oct.II kde je masivní.

Ještě jsem Oct.II ve výbavě L+K která to z výroby neviděl abych na to mrknul...tak se ptám vás tady kdo to máte taky dodělávané jestli to je u Oct.II normál.Díky.

post-12679-1203267116_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dodělávané osvětlení vnitř.kliček a v noci mi to svítí i na A-sloupek(viz.foto)..je to normál? viděl jsem to u Superba a tam to na ten sloupek nesvítí,ale tam je zas ten sloupek dost uzkej oproti Oct.II kde je masivní.

Ještě jsem Oct.II ve výbavě L+K která to z výroby neviděl abych na to mrknul...tak se ptám vás tady kdo to máte taky dodělávané jestli to je u Oct.II normál.Díky.

Ahoj

ja si nejsem jisty, ale co vim urcite tak zadni sviti vice nez predni. Zadni ozaruji prostor vzadu, ale predni se mi nezda....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...