Přejít na obsah

Odvzdušnění brzd


mornst

Doporučené příspěvky

Ahoj všichni, jaké máte zkušenosti s výměnou brzdové kapaliny na Vašem autě. Teď jsem ji měnil a ovzdušňoval a pořád to není ono. Pedál jde až do poloviny a pak začne brzdit. Někde jsem četl, že je k tomu potřeba Vag na odvzdušnění ABS.

No pokud jsi zavzdušnil ABS (a k tomu mohlo dojít tím že ti klesla při výměně hladina kapalina v nádobce moc nízko),tak vag opravdu potřebuješ.Jenže postup jsem ještě nezjistil.Uvidíme co napíšou kluci.Já taky měnul kapalinu a i mi se to zdá že to není ono,ale já ABS zavzdušněné nemám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud jsi zavzdušnil ABS (a k tomu mohlo dojít tím že ti klesla při výměně hladina kapalina v nádobce moc nízko),tak vag opravdu potřebuješ.Jenže postup jsem ještě nezjistil.Uvidíme co napíšou kluci.Já taky měnul kapalinu a i mi se to zdá že to není ono,ale já ABS zavzdušněné nemám

Než jsem se pustil do výměny, tak to brzdilo perfektně, po výměně to není ono. Zkoušel jsem to odvzdušňovat několikrát, malinko se to zlepšilo ale není to ono. Vzduch z toho nejde, tak nevím jestli to je tím ABS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
No pokud jsi zavzdušnil ABS (a k tomu mohlo dojít tím že ti klesla při výměně hladina kapalina v nádobce moc nízko),tak vag opravdu potřebuješ.Jenže postup jsem ještě nezjistil.Uvidíme co napíšou kluci.Já taky měnul kapalinu a i mi se to zdá že to není ono,ale já ABS zavzdušněné nemám

Tak jsem to dal do servisu a konečně to brzdí jak má, stálo to i s výměnou kapaliny 569,- Kč. Za ty peníze to příště doma dělat nebudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a nekoukal si jim pod ruce? urcite by se to nekomu hodilo :)

Je to v příručce nebo ve Visu a vag je potřeba resp diagnostika u všech aut,protože musí zapnout samotné čerpadlo ABS a otevírají se jednotlivé ventilky podle toho které kolo se zvolí k odvzdušnování,tím se odvzdušnuje celá jednotka ABS. Pokud se brzdy s ABS zavzdušní,tak bez Vag se to nueudělá a co se týče samotné výměny,je tlakový přístroj,kterým se piustí vzduch max 1bar do soustavy a ten vytlačuje brzdovku . Tak se dělají auta ve fabrice,servisech atd.

Pokud to stojí jak psal necelých 600kč,asi bych se nezabýval zkoumáním tohoto,když o tom nemáš páru:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...

Je to v příručce nebo ve Visu a vag je potřeba resp diagnostika u všech aut,protože musí zapnout samotné čerpadlo ABS a otevírají se jednotlivé ventilky podle toho které kolo se zvolí k odvzdušnování,tím se odvzdušnuje celá jednotka ABS. Pokud se brzdy s ABS zavzdušní,tak bez Vag se to nueudělá a co se týče samotné výměny,je tlakový přístroj,kterým se piustí vzduch max 1bar do soustavy a ten vytlačuje brzdovku . Tak se dělají auta ve fabrice,servisech atd.

Pokud to stojí jak psal necelých 600kč,asi bych se nezabýval zkoumáním tohoto,když o tom nemáš páru:-)

no mne to robili v servise za 40 eur a teraz uz 4 den odvzdusnuju a nie a nie to dat dokopi.......brzdovy pedal ma velky mrtvi chod....inac to brzdi dobre,malickom mozes brzdit.............nestretol sa stym niekto ze cim to moze byt

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

ahoj,tak já se taky přidávám v před dvěma dny jsem nechal vyměnit brzd. kapalinu,a pedál je ze začátku mrtvej....dnes jsem tam byl znova,odvzdušnili,ale je to to samý,před výmenou to brzdilo o hodně líp,hlavně krok pedálu byl kratší....ví už někdo ,co se tam děje? :help: že by zase vzduch?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...