Přejít na obsah

Kolísanie volnobežných otáčok 1.6 55 kW


bobocop

Doporučené příspěvky

Prosím o radu, mám takýto problém.

Octavia 1,6, 55kW, r.v. 1997, najazdených 100 000 km.

Po naštartovaní vozidla mi kolísajú otáčky v rozmedzí od 1000 do 500, ale motor nezdochne, len skoro. Robí to v kuse. Počas jazdy, nie vždy, pri rozjazde pred preradením z 2 - 3, príp. 3 - 4 mi začne autom triasť akoby mi dochádzal benzín na starom aute, po chvíli toto však prestane. Bol som v servise, VAG nehlási závady. Bola vyčistená škrtiaca klapka /údajne sprejom/ vymenený palec v rozdelovači, že bol spálený, skontrolované káble k sviečkam, snímač teploty, nové sviečky, vyskúšaná nová cievka a nič. Po tomto som trocha motor prevetral na vysokých otáčkach niekoľkominútovou jazdou a problém zmizol. Už sa mistalo niekoľkokorát, že sa tento problém opakoval, teda, že mi znova začali kolísať otáčky a sekať motorom pri rozbiehaní. Prosím poraďte, kde môže byť chyba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nuž, ako som už v topicu MOTOR písal, auto mi dnes úplne došlo. Vypadol jeden valec, voľnobeh mi už ani nedrží. Predbežne sa nato pozrel mechanik a povedal, že to môže byť : zdvihátko ventilu /hydroštel/, krúžok na pieste /horší prípad/, zapečený ventil vo valci /tiež nie najlepšie/. Zajtra rozobere motor a zistí. Dám vedieť ako som dopadol. Asi si môžem ísť zobrať úver. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Môj prípad je oveľa horší. Dnes som bol u mechanika, dal dole víko ventilov a zistil hneď 3 závady. Dojebaná vačka hriadeľu na jednom mieste, dojebané 2 ks zdvihátka ventilov. Teraz mam problem zohnať vačku. Autorizovaný predajca ju má za 8.600,-Sk, čo je nákupná cena. 2 ks zdvihátka po cca 400,-Sk, výmena rozvodov 3000,-Sk. Ak dá mechanik dole hlavu, ešte môže zistiť dojebané ventily. Šľak ma trafí, nemám žiadne peniaze na opravu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nuž, veľmi dobre sa mi podarilo zohnať súčiastky. Použitú vačku /najazdených 8000 km/ sa mi podarilo zohnať za 2.400,-Sk aj s cestou. Vypadá ako nová. Zdvihátka ventilov sa mi podarilo kúpiť ako nové po 250,-Sk/ks x 8 = 2,000,-Sk a rozvody /kladka a remeň/ + klinový remeň spolu za 2,000,-Sk. Mechanik mi to všetko vymení za 1500,-Sk. Celá táto záležitosť ma tak vyjde na 7900,-Sk. Zajtra si mám ísť pre auto. Ak by som si mal toto dať spraviť v servise tipujem, že by ma to stálo okolo 25,000,-Sk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, mechanik vybral škrtiacu klapku, rozobral ju, vyčistil a ide. Vraj bola z vnútra čierna ako uhoľ. Auto som bol vyskúšať po poskladaní, ťah žiadny, rýchlosť do 140 km/h, po 5 km sa vrátil klepot motora. Už som sa skoro tešil. Musí ísť dole hlava, isto sú pojebané aspoň dva ventili na valci, ktorý mi predtým vypadol. Môžem si ísť vybavovať úver.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes mi mechanik rozobral auto, resp, dal dole hlavu. V jednom valci zistil ohnutý sací ventil, teda ten ktorý mi robil bordel v motore. Ďalej zistil, že netesnia už ani ostatné ventily, treba ich zabrúsiť a vymeniť simeringy. Ďalej treba prekrúžkovať motor lebo sa už mierne hýbu piesty vo vložkách, a tiež je potrebné vymeniť ojničné ložiská, tým pádom je potrebné aj vymeniť olej. Predpokladaná ďalšia investícia činí okolo 10.000,-Sk. Predbežné ceny, len orientačne : Ojničné ložiská 4ks = 1000,-Sk, Tesnenie pod hlavu 1000,-Sk, Sada krúžkov 2500,-Sk, Simeringy - 300,-Sk, Olej 1500,-Sk, Olej. filter 150,-Sk + vodné čerpadlo 1000,-Sk. Práca do 2.000,-Sk - po kamarátsky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musí vydržať aspoň 300000 km, ja mám asi pretočený tachometer, neexistuje mať takto vyšľahaný motor po 100000 km. Mimochodom čo sa týka vložiek motora, tie sú zatiaľ good, teda žiadne ryhy ani nič podobného. Podľa mňa o tento môj motor nebolo moc starané, a mechanik mi dnes povedal, že pod hlavou už nebolo originál tesnenie, čiže už niekto niečo robil na motore. To som radšej svojej žene ani nepovedal. Ale, že by som mal vyšľahaný motor z lacného oleja, alebo mišungu /miešanie olejov rôznych vyskozít/ ??? Neviem. Už každú noc snívam len o autosúčiastkach. A to fakt. Je to tak, keď má človek problémy z peniazmy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som bol nakúpiť, a po kamarátsky ma stály súčiastky nasledovne :

Krúžky Göetze /sada- žlté balenie/ - 2320,-Sk

Ojničné ložiská /sada/ Kölbenschmidt - 550,-Sk /prekvapilo ma že sú to len pliešky/

Tesnenie pod hlavu Reintz - 600,-Sk /kovové/

Ventil sací /made in italy/ - 180,-Sk

Ventil výfukový /made in italy/ - 280,-Sk

4 l olej Valvoline Synpro 5W-40 syntetika - 1200,-Sk /originál balenie/

Olejový filter mann - 160,-Sk

Vodná pumpa /made in spain/ - 930,-Sk

Pasta na olejovú vaňu /čierna/ - 430,-Sk /ťažko sa zháňa, červená je lacnejšia/

3 litr. Nemrznúca zmes /červená 80 ´C neriedená/ - 330,-Sk

8 ks Simeringy na ventily /Reintz/ - 160,-Sk

Brzdová kvapalina 800 ml Valvoline DOT 5,1 - 330,-Sk

Spolu : 7470,-Sk

Doterajšia moja investícia :

Práca : 1500,-Sk

Materiál : 13.870,-SK

PS: Zabudol som spomenúť, že preto som kúpil brzdovú kvapalinu, lebo idem tento rok na STK a dám ju pre istotu vymeniť. Inak sa má meniť každé dva roky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj!! jsem novým majitelem Octavie a mám pár problémů! :-)

takže problém číslo1: při volnoběhu motor škubne, klesnou otáčky a zase znova a znova, když auto jede, jede pěkně plynule! škube to jako kdyby vynechal válec nebo nevím!

problém číslo dvě: někudy se mi do kufru dostává voda!! vzadu je originál křídlo, takový to jak drží ve třech bodech!! voda je v kufru na levé straně v rohu vzadu(né u sedaček)

číslo tři: voda se mi dostává i na prah u zadních levejch dveří!! když otevřete po dešti je tam tak hrnek vody. Na koberec se to nedostane, ale dost mě to se*e!! hlavně v tom kufru!!

číslo 4: posral se mechanismus stahování oken na zadních levejch dveřích a tak jsem podložil okno vyhodil mechanismus a najednou nefunguje na těch dveřích centrál, tak by mě zajímalo jestli je to tam nějak propojený!

jinak bych se chtěl zeptat jestli se dozadu dávali do všech modelů ty plastový podběhy páč já je tam nemám!! auto mám doma pár dní!! má najeto 194tkm, je to ta 55kW, tak by mě ještě zajímalo, jestli se dá motor časem vyměnit za 1.8T a jaké to přináší úskalí!!! díky všem za rady a tipy :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj!! jsem novým majitelem Octavie a mám pár problémů! :-)

takže problém číslo1: při volnoběhu motor škubne, klesnou otáčky a zase znova a znova, když auto jede, jede pěkně plynule! škube to jako kdyby vynechal válec nebo nevím!

problém číslo dvě: někudy se mi do kufru dostává voda!! vzadu je originál křídlo, takový to jak drží ve třech bodech!! voda je v kufru na levé straně v rohu vzadu(né u sedaček)

číslo tři: voda se mi dostává i na prah u zadních levejch dveří!! když otevřete po dešti je tam tak hrnek vody. Na koberec se to nedostane, ale dost mě to se*e!! hlavně v tom kufru!!

číslo 4: posral se mechanismus stahování oken na zadních levejch dveřích a tak jsem podložil okno vyhodil mechanismus a najednou nefunguje na těch dveřích centrál, tak by mě zajímalo jestli je to tam nějak propojený!

jinak bych se chtěl zeptat jestli se dozadu dávali do všech modelů ty plastový podběhy páč já je tam nemám!! auto mám doma pár dní!! má najeto 194tkm, je to ta 55kW, tak by mě ještě zajímalo, jestli se dá motor časem vyměnit za 1.8T a jaké to přináší úskalí!!! díky všem za rady a tipy :)

Neznam 55 kW, ale

add 1. zanesena klapka nebo prasklina nektere hadicky a prisava falesny vzduch. Je to dobre slyset pri otevrene kapote.

1,6 74 kW

HM

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1: při volnoběhu motor škubne, klesnou otáčky a zase znova a znova, když auto jede, jede pěkně plynule! škube to jako kdyby vynechal válec nebo nevím!

2: někudy se mi do kufru dostává voda!! vzadu je originál křídlo, takový to jak drží ve třech bodech!! voda je v kufru na levé straně v rohu vzadu(né u sedaček)

3: voda se mi dostává i na prah u zadních levejch dveří!! když otevřete po dešti je tam tak hrnek vody. Na koberec se to nedostane, ale dost mě to se*e!! hlavně v tom kufru!!

číslo

4: posral se mechanismus stahování oken na zadních levejch dveřích a tak jsem podložil okno vyhodil mechanismus a najednou nefunguje na těch dveřích centrál, tak by mě zajímalo jestli je to tam nějak propojený!

jinak bych se chtěl zeptat jestli se dozadu dávali do všech modelů ty plastový podběhy páč já je tam nemám!! auto mám doma pár dní!! má najeto 194tkm, je to ta 55kW, tak by mě ještě zajímalo, jestli se dá motor časem vyměnit za 1.8T a jaké to přináší úskalí!!! díky všem za rady a tipy :)

1/ Zrejme zanesená škrtiaca klapka alebo falošný vzduch ako tu písal kolega

2/ Mal som ten istý problém, na pravej strane vedľa svetla v karosérii som našiel nejaký ten otvor, akoby originál. Na daždi som si všimol, že odtiaľ tečie voda do kufra. Chytil som sprej, ktorým utesňujú okná /ten čo neskôr napučí a stuhne na penu/, ten som nastriekal do toho otvoru a odvtedy mám pokoj, inak ti môže zatekať aj okolo tesnenia piatych dverí

3/ neviem, ale nekúpil si búračku ?

4/ neviem, ale asi to bude len nejaký kontakt

čo sa týka motoru, ten by som nemenil, radšej celé auto, nestojí to zato. Mohol by si mať problémy na STK a tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky všem, auto bylo napíchly na PC a to kolísání je způsobeno buď špatnou lambdou, nebo je vymlácenej kat, ale podle všeho to vypadá na kat!

jinak ze začátku se mi zdálo že je to bouračka, ale všude říkali že to není bouračka, že to by bylo poznat, že takhle by to nespravil ani bůh, takže jsem si oddechl :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

add 1) Přesně tak se mi to taky chovalo. Co tam máš za svíčky? Pokud Championky, tak je vyměn. Tento motor je nemá rad.

add 2) Přesně na tom samém místě taky někdy mám mokro a křídlo nemám. Koukal jsem na to a fakt netuším, jak se tam může dostat.

add 3) Todle mi dělá na pravých. Mám podezření na poškozenou folii ve dveřích (před koupi byl na nich opravován tukanec).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...