Přejít na obsah

Vymena starych zamku


jarda_1

Doporučené příspěvky

Zdravim,

docetl jsem se zde na foru o novych tichych zamcich (zeleny kryt, mely by byt zamenitelne se starymi) a jelikoz mi stare zamky

jiz dost bouchaly (OI r.v.1999, komfortka 2.5G (AH na konci), kod zamku napr: 3B1837016C), tak jsem se rozhodl je vymenit - zamky

jsem koupil od JendaT4 (kod zamku napr: 3B1837016AD).

Nicmene kdyz jsem dneska jeden novy zamek namontoval a pak zkousel zamknout a odemknout, tento novy zamek pracoval inverzne vuci ostatnim

(ostatni byly zamcene, tento odemceny a obracene). Vyndal jsem ho tedy ven a kontroloval konektory - novy zamek ma jinak ocislovane vodice v konektoru

(otocene o 180 stupnu - viz. obrazek), ovsem paradoxne novy zamek ma shodne cislovani vodicu jako konektor od komfortky (cisla zapadaji do sebe).

Nevite v cem by mohl byt problem ?

Predem moc diky za odpovedi. Jarda.

post-24002-1246725646_thumb.jpg

Editováno: , autor: jarda_1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikoz zaroven s menenim zamku tlumim dvere vibraflexem, tak mi to chvili trva, kazdopadne uz mi zbyva vymenit jen zamek levych prednich dveri ridice - kdyz sem ale vyndal zamek (cast, kam se strka klic), tak se mi stahly vsechny okna (predpokladam ze jde o nejaky nouzovy rezim), ted ale nevim, jak postupovat dal.

Napada me povolit srouby drzici okno a to vysunout nahoru a necim zaklinit, abych mohl vyndat zamek (zatim se mi vzdy podarilo vyndat zamek bez demontaze stahovacky). Okna jako takova ovladat nemohu, protoze mam vyndane sedacky a pri otoceni klicku v zapalovani by mi vyskocila chybova hlaska airbagu v sedackach.

Takze nevim, jestli dat zpet sedacky a okno ovladanim dat nahoru (pujde to vubec?) a nebo vysadit okno z upevneni stahovacky (u toho se bojim, abych neco nepodelal).

Co byste mi v teto situaci doporucili ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze po nainstalovani vsech novych zamku to "funguje" takto:

Pri zamknuti: - predni dvere se odemknou, zadni dvere se zamknou

Pri odemknuti: - predni dvere se zamknou, zadni dvere se odemknou

Tzn. predni zamky s vyse vyobrazenymi konektory funguji opacne. Napada vas nejake jine reseni nez prepinovat konektory prednich zamku ? (= prepajet vodice pred vstupem do konektoru)

Prosim o pomoc :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravdu by se tu nenašel nějaký elektrikář, který by mi mohl poradit ?

Studoval jsem schémata centralů v dílenské příručce pro různé MR a porovnával se svorkovnicemi na zámcích - až na barvy vodičů napájení motorku zamků se shoduji.

Zkoušel jsem tedy proměřovat napětí mezi těmito dvěma napajecími vodiči a jak na předních, tak i na zadních dveřích jdou při odemykání/zamykání shodně polarizované pulzy, přesto se přední zámky chovají opačně.

Nevíte, kde bych našel konkrétní význam vodičů v konektoru zámku (nejlépe před i po face) ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ten nový zámok si mal osadený v dverách,alebo len napichnutý na konektor?????? Pokial si mal zámok len na konektori,tak musíš ručne preklopit zámkový mechanizmus do polohy- zatvorené. Aktivuješ tým koncový spínač. RJ komfortu sa po výmene zámku nemusí kódovat.

Editováno: , autor: juro sdi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jen napichnutej konektor, ale ten mechanizmus sem samozrejme preklopil do polohy zavreno.

Prodejce mel posleni kus, rikal at prijedu pristi tyden, ze pry uz se mu uz jednou stalo ze se chytil az treba treti kus.

Kazdopadne diky za radu ohledně ŘJ, chtel sem mit jistotu ze problem neni v tom.

Editováno: , autor: Wojnar
Odstraněná zbytečná citace. Přečti si pravidla!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...