Přejít na obsah

Neťahá od nízkych otáčok


Bajaja

Doporučené příspěvky

Zdravim vas!

Mam novu Octaviu III 1,8 TSI, motor ma prave nabehane asi 1750 km. Takmer od zaciatku sa objavila zavada (mozno len zvlastne chovanie), na ktoru som pri predoslej Octavii II 2.0 FSI nebol zvyknuty. Ide o to, ze motor nechce tahat od nizkych otacok. Ak idem napr. po meste 50 km/hod., mam zaradeny III. prevodovy stupen, teraz potrebujem mierne zrychlit, trosku pridam a auto sa zacne chviet, motor huci, netaha, ozve sa typicky zvuk, ako ked sa motor "dusí". Je to rovnake aj na stvorke, aj na patke, ak su otacky okolo 2000-2200 ot/min. Ak v takomto pripade sliapnem plynovy pedal az nadoraz, sekundu sa nic nedeje a zrazu auto vystreli dopredu celou silou 160 koni.

Ako som cital popisy motora 1.8 TSI, mal by tahat uz od nizkych otacok, vsade je vychvalena jeho pruznost. Ja mam vsak uplne opacne skusenosti. Je pochopitelne, ze ho mozem podradovanim drzat v otackach nad 3000, ale to vobec nevyhovuje mojmu stylu jazdy a aj ta spotreba uz znacne narastie.

Stretol sa uz niekto s takymto problemom pri tomto motore a pozna pripadne aj riesenie? Rozmyslam nad navstevou servisu, v prvom rade to tipujem na chybu elektroniky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...