Přejít na obsah

Volba tlumicu


krysarr

Doporučené příspěvky

Mate naky reference, pripadne osobne vyzkouseno? (i na jinym aute) -_-

Rozhoduju se v podstate mezi:

Kayaba Excel-G - sada za 5380 Kc s DPH

Bilstein B4 Gas - sada za 5600 Kc s DPH

Kayaba Ultra SR - sada za 8836 Kc s DPH (stoji to za ty 3000?)

Chci to oproti normalu castecne pritvrdit, podvozek snizenej nemam, uvazuju o pruzinach z RS, pokud sezenu zadni, tzn. 1,5cm dolu. Dik za odpoved B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) co se týká těch tlumičů - myslím, že existuje jen velmi málo lidí, co by dokázali posoudit kvalitativní rozdíly mezi těmito tlumiči. Vzhledem k jejich životnosti, která je poměrně dlouhá, se nikomu nepovede za kratší časový úsek srovnat více různých značek. Navíc v autě je spousta dalších věcí, které ovlivňují jízdní vlastnosti - veškeré pryžové prvky apod. Tzn. těžko ti může někdo věrohodně říct "jo, tyhle jsou nejlepší, a ta vyšší cena se vyplatí".

2) sehnat RS pružiny není zas tak jednoduché, a moc se mi nezdá, že by se ti povedlo sehnat jen přední. K jízdním vlastnostem se vyjadřovat nebudu, jen bych hádal. Ani nevím, jestl jsou RS jen nižší, nebo také tvrdší? Ale třeba Vaša měl přední pružiny kratší, a docela si liboval...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..jestli tě to uklidní, mám velmi dobré reference na tlumiče Kayaba od mýho servisáka, který se specializuje už přes 10 let na BMW a VW. Doporučuje bez vyjímky a dává je sám na BMW místo SACHS, pokud si je někdo výslovně nepřeje.

Já až budu měnit, zvolím Kayaba Sport. Vypadá to před létem, až budou penízky. Teď mám jiné preference.

-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo cece, to mas pravdu, u tech tlumicu. Spis jsem myslel, jak jsou tvrdy a tak. Mam vetsinu pryze nove. Mam ted vlastne puvodni ulozeni a dorazy, ktery maj teda vlastne najeto asi 185kkm, coz je dost. To uz mam taky nakoupeno.

Mno jo, prave ze to neni jednoduchy, takze schanim, predni by byly, nejsou zadni. Zkusim se zeptat Vasi, diky, treba bude mit nejaky poznatky -_-

Btw sem prave nasel Kayaby Ultra SR, tedy ty tvrdsi, za 5300, takze sem je objednal, pac to je cena jako za ty noumalni. Prinejhorsim se holt prodaj, ale myslim, ze budu spokojenej. Kola mam 16", pruziny seriovy, tak to snad nebude zadnej trakar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..jestli tě to uklidní, mám velmi dobré reference na tlumiče Kayaba od mýho servisáka, který se specializuje už přes 10 let na BMW a VW. Doporučuje bez vyjímky a dává je sám na BMW místo SACHS, pokud si je někdo výslovně nepřeje.

Já až budu měnit, zvolím Kayaba Sport. Vypadá to před létem, až budou penízky. Teď mám jiné preference.

-_-

Urcite, dekuju -_-:) Ja sem ted mel (mam) Sachsy vepredu a nemuzu na ne rict ani slovo, pokud clovek chce normal, doporucuju! Ale ted chci neco tvrdsiho, taxem zvolil ty Kayaby a nakonec bude Kabaya Ultra SR, uz je nejvyssi cas, mam to vymlaceny a zadni sem mel na hrane uz v prosinci, takze mi plave prdel :( Ty sou ale origo skodovacky, sice z vrakace, ale novy. Ale za ty penize (700/ks) to stalo :) Dat je ale dopredu a ne ty Sachsy, tak uz sem musel vymenit driv. Tak dam echo, co Kayaby B)-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..jestli tě to uklidní, mám velmi dobré reference na tlumiče Kayaba od mýho servisáka, který se specializuje už přes 10 let na BMW a VW. Doporučuje bez vyjímky a dává je sám na BMW místo SACHS, pokud si je někdo výslovně nepřeje.

Já až budu měnit, zvolím Kayaba Sport. Vypadá to před létem, až budou penízky. Teď mám jiné preference.

-_-

Urcite, dekuju -_-:) Ja sem ted mel (mam) Sachsy vepredu a nemuzu na ne rict ani slovo, pokud clovek chce normal, doporucuju! Ale ted chci neco tvrdsiho, taxem zvolil ty Kayaby a nakonec bude Kabaya Ultra SR, uz je nejvyssi cas, mam to vymlaceny a zadni sem mel na hrane uz v prosinci, takze mi plave prdel :( Ty sou ale origo skodovacky, sice z vrakace, ale novy. Ale za ty penize (700/ks) to stalo :) Dat je ale dopredu a ne ty Sachsy, tak uz sem musel vymenit driv. Tak dam echo, co Kayaby B)-_-

Kryso, at už tam dáš cokoliv, tak hlavně ať jseš spokojenej a ať to splní to co má. ;)

S tímto není žádná prdel, celkem vzato, ti to může zachránit i hubu (v dobrým myšleno)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kryso, at už tam dáš cokoliv, tak hlavně ať jseš spokojenej a ať to splní to co má. ;)

S tímto není žádná prdel, celkem vzato, ti to může zachránit i hubu (v dobrým myšleno)

Diky chlape, doufam, ze to dopadne tak, ze budu spokojenej a ze to bude ok -_-

Prave ze uz tedka mam problemy kdyz ve vetsi rychlosti potrebuju treba prudce z pruhu do pruhu, tak to ma jakoby prodlevu, nez to poslechne, a nekdy to je trosku o hubu, jak pises. To samy na tech dirach, co ted sou, kdyz potrebuju treba na nich brzdit, proste to na ty silnici nedrzi jak ma. Takze i dat obyc, ale novy, asi by to bylo o necem jinym. Ono se rika, tlumice a brzdy, to je to nejdulezitejsi -_-

Kazdopadne sem objednal ty Kayaby Ultra SR, tak pak dam urcite info pro pripadny dalsi, co budou menit. Jen dodaci lhuta 14 dni :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak to dopadlo tak, ze mi ten dodavatel volal, ze mi dorazily, ale draz, tak jestli muze pripocitat 200 za postovny, aby aspon neprodelal. Ja ze teda jo, a on, ze to vyjde na nakejch 9600, tak mi spadla celist, pac mluvil o cca 5400, coz mi prislo uz tenkrat podezrely, ale jeste sem se ujistoval, mam ten hovor ulozenej na ICQ. A ted vaham, jestli bejt svine a nevzit je za 9600 i kdyz me HODNE lakaj, nebo vzit "normalni" Kayaby za 5200 nebo bilstein B4 za 5600. Kayaby sou pry tvrdsi i v "normalni" verzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to dopadlo tak, ze mi ten dodavatel volal, ze mi dorazily, ale draz, tak jestli muze pripocitat 200 za postovny, aby aspon neprodelal. Ja ze teda jo, a on, ze to vyjde na nakejch 9600, tak mi spadla celist, pac mluvil o cca 5400, coz mi prislo uz tenkrat podezrely, ale jeste sem se ujistoval, mam ten hovor ulozenej na ICQ. A ted vaham, jestli bejt svine a nevzit je za 9600 i kdyz me HODNE lakaj, nebo vzit "normalni" Kayaby za 5200 nebo bilstein B4 za 5600. Kayaby sou pry tvrdsi i v "normalni" verzi.

Kayaba Ultra SR 324016 orientační doporučena MOC 3.500,- /1Ks

Kayaba Ultra SR 243037 zadní náprava MOC 2.500,-/1ks

Nechají se sehnat ale levněji. Cena je přibližná, protože nemám v notebooku poslední aktualizovaný ceník. V případě potřeby můžu ceny upřesnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, co rikate na jetej podvozek HP sporting ve slusnem stavu. Predni tlumice jsou i s pruzinama a jsou vyskove stelovatelny,zadni jsou jen tlumice a nemaji vyskove stelovani. Cenovka 6500kc?

A mam moznost je vzit a pripadne vratit, kdyby to nebylo ono :) Tak to je dilema kurwadrat :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, co rikate na jetej podvozek HP sporting ve slusnem stavu. Predni tlumice jsou i s pruzinama a jsou vyskove stelovatelny,zadni jsou jen tlumice a nemaji vyskove stelovani. Cenovka 6500kc?

A mam moznost je vzit a pripadne vratit, kdyby to nebylo ono :) Tak to je dilema kurwadrat :(

Pokud máš možnost si je vyzkoušet tak to neřeš a jdi do toho. Přinejhorším to pak přehodíš třeba na ty Kayaby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, co rikate na jetej podvozek HP sporting ve slusnem stavu. Predni tlumice jsou i s pruzinama a jsou vyskove stelovatelny,zadni jsou jen tlumice a nemaji vyskove stelovani. Cenovka 6500kc?

Ja ho mam a jsem s tim dost spokojeny.

Predek jsem nesnizoval, vzadu mam seriove pruziny, ale presto je to se seriovym stavem nesrovnatelne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zajímavé, když jsem tady nedávno napsal, že mi tam Garny dal tlumiče Monroe, tak tady byl každej chytrej jako kunda, že Monroe stojí za hovno a podobné řečičky.

No a teď, když se Krysa ptá, tak nikdo nic neví.

Běžte do prdele vy chytrolíni po....ní, když si člověk něco dá na auto a vy to nemáte, tak jen kritizujete a máte plnou hubu blbých keců.

Kryso dej si tam co chceš, hlavně ať ti to slouží a vydrží, sám nevím a nerozumím tomu, dal jsem to co bylo v přijatelných cenových relacích a co mělo dobré hodnocení na netu a v časopisech. Zvolil jsem zlatou střední cestu, ani levné ani drahé a taky v hodnocení jen trochu lepší průměr. Držím palce, ať ti to maká

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...