Přejít na obsah

Huceni - pneumatiky nebo lozisko?


mike_k

Doporučené příspěvky

Co jsem koupil svou Fabii tak se porad potykam s problemem huceni pneumatik. Od 80km vyse je to jak letadlo a je problem to radiem prervat. Zajimave je, ze je to uplne stejne jak u letnich tak zimnich kol, tak nevim, jestli nehledat problem treba nekde jinde. Zimni mam 185/55/R15 Pirelli Snowsport, Letni Bridgestone Potenza 195/50/R15. Mam fakt jen smulu na hlucne pneumatiky nebo to muze byt necim jinym? Predtim jsem mel Feldu, na ktere jsem vystridal asi 8 ruznych znacek pneumatik od uplnych strepu az po to nejlepsi, co se v tom pidirozmeru dalo sehnat a nikdy jsem tam takovy kraval nemel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem koupil svou Fabii tak se porad potykam s problemem huceni pneumatik. Od 80km vyse je to jak letadlo a je problem to radiem prervat. Zajimave je, ze je to uplne stejne jak u letnich tak zimnich kol, tak nevim, jestli nehledat problem treba nekde jinde. Zimni mam 185/55/R15 Pirelli Snowsport, Letni Bridgestone Potenza 195/50/R15. Mam fakt jen smulu na hlucne pneumatiky nebo to muze byt necim jinym? Predtim jsem mel Feldu, na ktere jsem vystridal asi 8 ruznych znacek pneumatik od uplnych strepu az po to nejlepsi, co se v tom pidirozmeru dalo sehnat a nikdy jsem tam takovy kraval nemel.

Co je to za motor? Pokud je to něco silnýho, tak můžou být ohrabaný a ojetý v záběru (guma neni kulatá ale jako pila). Nezmínil jsi esli ty gumy jsou jetý nebo nový. Protože pokud jsou nový, tak to tim nejspíš nebude, hehe...

A taky vypozoruj esli záleží po jakym jedeš asfaltu. Je rozdíl mezi jízdou po normálnim (hrubym) a takovym tim hlaďounkym?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takhle to dopadá, když se někdo fláká při čtení tohoto fora, pak nakupuje x pneumatik a neví, že to běžně bývá ložisko ;)-_-

To bys byl překvapenej, jakej kravál dokážou pneumatiky udělat. Hlavně pokud jedeš po hrubším asfaltu, tak to je rachot. To ani nemáš šanci ložiska slyšet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To da rozum, ze to vadne. Nevim proc, ale vetsinou odchazeji LP lozisko jako prvni, mel jsem dve fabky a na obou pri cca 150tis. odeslo. Vymen ho zavcas at ho moc nezapeces, pak to jde blbe a hrubou silou, dusledek-nutne serizeni geometrie. Ted uz si nevpominam presne co me stalo, tusim cca 1500,-, je to vcetne naboje, koupeno mimo skoda servis, tam tusim 2,5tis., vymena skoda servis do 500,- myslim ze 1hod prace.Tak hodne zdaru, nebud smutny, toto je bezna zavada na fabiich i octaviich, das nove a je klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Guest_bastien

Potenzy 720 (nové) jsem měl na Fabii necelý týden a vynaložil jsem veliké úsilí se jich zavit. Klapky na uši při nich je slabé slovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Přezul jsem na zimní pneumatiky a od té doby se mi od zadních kol začal ozývat zvuk, jako když kvílí meluzína. Jako bych měl pootevřené zadní okénko... Ložiska jsou prý v pořádku, jen mám špatný tlumič výfuku, ale ten už jsem měl před přezutím pneumatik a navíc hučení nereaguje navyřazení nebo přidávání plynu.

Zvuk se začíná objevovat, když překročím rychlost 60 km/h a mizí, když jedu víc než 100 km/h. Jinak je auto tiché. Mohlo by to být pneumatikami? Ja vím, vím, vím, přezul jsem na Barum Polaris, které by tady některým nemohly přes práh, ale už se stalo... Je možné, že takové hučení (opravdu ho nejde nevnímat), může být u takových pneumatik normální, nebo je s pneumatikou něco špatně? Ptám se, jestli má smysl pneumatiky reklamovat.

Díky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chápu, zimní pneumatiky jsou obecně hlučnější. Ale tady to kvílení se objevuje jen jakoby od jednoho kola. Kdyby byly ty Barumky tak mizerné obecně, slyšel bych to přece i od předních kol... Chtěl jsem zkusit to pravé zadní kolo vyměnit za rezervu s letní pneumatikou, jestli to přestane, ale nějak se mi do toho v tom počasí nechce :) Zvyknout se mi na to nechce, je horší zvuk, než kvůli kterému jsem si nechal u předního kola vyměnit ložisko. Ale dík za názor!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ja používám letné Dunlop SP Sport 01 185/60 R14.Zdá sa mi že hučia.Keď mám otvorené okno a idem cca 60km/hod tak počujem hukot od kolies (gumy alebo ložiská),pri zatvorenom okne kľud.Takisto napr pri 100-vke pri otverenom okne nič nepočuť pretože hučí prúdiaci vzduch a pri zavretom tiež nič nepočuť.Podotýkam že pri zatáčaní vľavo vpravo sa nič nemenísa nič nemení

Môže to byť tými gumami,auto má za sebou 114 000 km.POužíva niekto tieto pneu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zimní Sportiva Snowin 165/70 R14 koupeny nové krásně tichounké, nekloužou, dobře drží, najeto 10.000km na předních úbytek 2,2mm

na zadních úbytek 1,2mm

Letní Matador MP35 185/60 R14 staré 5let, hučí ale drží na suchu ale voda pro mě není najeto 20.000Km zůstatek 2 pneu 3mm a 2 pneu 4mm

Ale ložisko umí pěkně hučet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

 

Vážení odborníci, jsem v koncích. Na podzim jsem přezul na zimní a začalo to hučet. Nevěnoval jsem tomu pozornost, protože jsem věděl, že pneumatiky, co jsem dal na zadek, předtím hučely.

Ale včera jsem přezul na letní sestavu, zajetou, až sjetou a ono to hučí pořád stejně! Tahle sestava byla předtím tichá.

Je to, jak když vrčí vzorek pneumatiky a ztichne to jen v ostré levé zatáčce, jinak nikdy. Začíná to při 20km/h a s rychlostí to narůstá. Za jízdy se nedá poslouchat rádio. Byl jsem na technické a tam to prošlo naprosto bez problémů. Sám jsem byl pod autem, nic jsem neobjevil. Když autem lomcuju, tak mi klape akorát stabilizátor, ale na ten s*u.

Nejvíc to řve na hladkém asfaltu. Jde to jakoby odzadu. Opticky vypadá geometrie/odklon dobře.

Tož co to je?

Silentblok, tlumič? Podezřívám pravé zadní kolo. Loni v lednu byly měněný přední silentbloky. Možná si gumy jen zvykají na novou procovní polohu.

Nijak to nesouvisí s motorem, jen s rotací kol. I když zvukově to motoru "přidává koně". Je to podobný rachot, jak když je vytuningovaný (děravý) výfuk.

 

 

 

LOŽISKO NA LEVÉM ZADNÍM. Kolo hroutí a vibruje, rozrezonuje to celé auto.

A než jsem zjistil, že to nedělají gumy, najel jsem 3800km :-)

Editováno: , autor: peetr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...