Přejít na obsah

Xenony a policie


Unlimited

Doporučené příspěvky

Jen tak pro zajímavost:

mam OCTII, xenony dodelavane - lampy origo, nivelace na kolecko, bez ostrikovacu.

Takze si tahle v sobotu jedu a na Taborsku me zastavi hlidka. Po vzajemnem predstavovani mi rekli, ze mam nepovolene xenony. Rekl jsem jim, ze nemam, ze mam pouze projekcni svetla s obyc. zarovkou a ze jsem to uz takhle koupil. On rekl, ze si je jisty, ze mam xenony, ale ze si vsiml, ze nemam auto.nivelaci a ze mi chybi ostrikovace nebo sterace stvetlometu. Takze za 1.000,- Kc, ze pry se mnou je rec, jinak za 5K nebo spravni rizeni + zabaveni auta, nebo neco takovyho koktal. Nakonec mi prozradil, ze maji akci JEN na alá xenony, ten den jich uz meli 50 kousků pokutovanejch.

Tak ted nevim... byla to nahoda?... nebo to mam nejak resit?

Enjoy ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

být tebou, tak to řeším... vzhledem k tomu, že dodělávka nivelace vyjde kolem 10 tyček a to bez ostříků, tak bych vyhodil xenony a dal tam projektory s nějakou lepší žárovkou (homologovanou samozřejmě) ... vím, budeš namítat, že to svítí hůř... to bude, ale zase nebudeš rozdávat cajtům "palachy" ;):palec:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On rekl, ze si je jisty, ze mam xenony, ale ze si vsiml, ze nemam auto.nivelaci a ze mi chybi ostrikovace nebo sterace stvetlometu.

To že máš xenony by teoreticky mohl poznat, ale to že nemáš nivelaci podle mě nepozná jen tak pohledem když tě zastavuje.

Ostřikovače jsou bez debat.

Osobně jsem pro to, ať dávají pořádné pokuty HID sadám do klasických lamp. To je vážně prasárna hrubého zrna.

Editováno: , autor: j0ska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiež som mal tento problém a urobil som to tak, že som kúpil krytky na osterkovače svetiel a prilepil ich silikonom na nárazník. A vymenil som ten ovládač jasu palubky a sklonu svetiel za ten xenový a pôovodný som dal do toho malého kastlíku čo je na ľavej spodnej strane. Odvtedy mám pokoj. Nikto nikdy nechcel vidieť ako ostrekujú ostrekovače. A keby aj tak poviem že sa to posralo a že som objednaný do servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím o jednom člověku co to měl přesně takhle. Nakonec to měl hodně drahé :) Oni všichni policajti nejsou tak blbí jak se povídá... Navíc už jsem několikrát viděl jak zastavovali člověka co měl jen namodralé žárovky (Philips Bluevision nebo tak nějak).

Když začínaly HID sady taky jsem ji chtěl, ale když jsem viděl jakej to dělá bordel... do orig. řešení se mi investovat nechce, navíc slepej zatím nejsem :D takže jak píše mistr vorlajz..

Editováno: , autor: :Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já bych teda řekl že ta autonivelace poznat je a to brutálně, si schválně stoupni na silnicu a nech kolem sebe projet HID a origo a uvidíš že i jako chodec poznáš že nejseš zas tak slepej....

Jinak souhlasím pokuty pokuty pokuty až tě někdo oslní a ty to někam narveš měl by to zacálovat jeho chyba že svítí jako prase...... dyť reakční doba po oslnění je shruba stejná jako s alkoholem.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, prave take premyslim o vymene klasickych halogenu, ale prave pro minimalizaci problemu s PCR premyslim nad projektory. Jen nevim, jak jsou schvaleny pro provoz, jestli mozno bez ostrikovacu, nebo jen s, tak jak xenony. Protoze Scout kde jsou jediny projektory ostriky ma. Ale otazkaje, jestli jsou potreba ke schvaleni provozu nebo je to jen vybava navic v cene vozu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiež som mal tento problém a urobil som to tak, že som kúpil krytky na osterkovače svetiel a prilepil ich silikonom na nárazník. A vymenil som ten ovládač jasu palubky a sklonu svetiel za ten xenový a pôovodný som dal do toho malého kastlíku čo je na ľavej spodnej strane. Odvtedy mám pokoj. Nikto nikdy nechcel vidieť ako ostrekujú ostrekovače. A keby aj tak poviem že sa to posralo a že som objednaný do servisu.

Možná jsi tím kapku vyřešil ostřikovače, ale ne nivelaci. Pokud bude policajt pedant, máš smůlu. Nepřeji ti to samozřejmě. Ostřikovače si nech dodělat, není to zase tak drahé a jsou praktické.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To že máš xenony by teoreticky mohl poznat, ale to že nemáš nivelaci podle mě nepozná jen tak pohledem když tě zastavuje.

Ostřikovače jsou bez debat.

Osobně jsem pro to, ať dávají pořádné pokuty HID sadám do klasických lamp. To je vážně prasárna hrubého zrna.

staci mu pozriet do interieru vedla spinaca svetiel...

Inac ja som minule musel dokazovat, ze nesvietim hmlovkami, ale origo dennymi svetlami :D Skoda to urobila dost blbo, ze to je v jednom telese aj s hmlovkou...

Editováno: , autor: Cjoctavian
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná jsi tím kapku vyřešil ostřikovače, ale ne nivelaci. Pokud bude policajt pedant, máš smůlu. Nepřeji ti to samozřejmě. Ostřikovače si nech dodělat, není to zase tak drahé a jsou praktické.

Akože rozobere interiér aby zistil či tam ten nivel je ??? Či bude pozerať pod kolesá či sú tam senzory ??? Aj keby si jeden sadol na zadok a druhý kukal či to niveluje tak nič nezistia pokial auto stojí.

Nivel sa pohne až ak sa auto začne hýbať a to po hodnom kuse pokial viem. Jasné že ostreky si skúsi či sa dajú dvihnúť, ale prakticky som ešte nezažil že to niekto skúšal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inac ja som minule musel dokazovat, ze nesvietim hmlovkami, ale origo dennymi svetlami :D Skoda to urobila dost blbo, ze to je v jednom telese aj s hmlovkou...

hej dosť často zastavujú Fl za toto aj u nás, každého s kolegov tak 2x mesačne. ono policajti si už tiež môžu pomaly zvyknúť...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Akože rozobere interiér aby zistil či tam ten nivel je ??? Či bude pozerať pod kolesá či sú tam senzory ??? Aj keby si jeden sadol na zadok a druhý kukal či to niveluje tak nič nezistia pokial auto stojí.

Nivel sa pohne až ak sa auto začne hýbať a to po hodnom kuse pokial viem. Jasné že ostreky si skúsi či sa dajú dvihnúť, ale prakticky som ešte nezažil že to niekto skúšal.

no ved pozrie do interieru - a xenony maju len kolecko na nastavenie intenzity podsvietenia budikov, zatial co halogeny maju vedla aj kolecko na vysku svetlometov...Tak to spozna. Nemusi nic rozoberat :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak koukám, že moje hypotéza se potvrzuje.. HID se hodně rozšířilo, k policii zřejmě přichází stížnosti, tak se teď na to budou zaměřovat a slíznou to i ti s orig. xenon lampama, takže já měním xenony za projektory.. kdyby chtěl někdo xenony upravené na sklon přes kolečko, tak jsou na prodej :(.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viktor ja by som ich nemenil a neviem o nikom komu by skúšali niveláciu xenonov,) To je choré aby ti niekto preveroval technické časti auta,keď sa bežne na tom type používajú.Samozrejme HID xenony je iná pesnička,ale tie sú evidentné na prvý pohľad.

Ja mám xenony perfektne nastavené a na cestách,kde je veľa zveri sú na nezaplatenie,krásne je vidieť do bokov ďaleko do poľa/lesa.Nechcem sa nikoho dotknúť,kto má natáčanie,ale podľa mňa je to iba reklamný ťah,nakoľko aj keď je zákruta ostrá,tak xenony ju fantasticky presvietia.Poprvé som išiel 700km v noci po kľukatých cestách takmer ako cez deň,proste fantázia a nevymením ich ani keby ma rezali. :p

Editováno: , autor: Nikita1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikita1: víceméně s tebou souhlasím, taky mi asi slzička ukápne :D, ale chci mít klid.. pravděpodobnost, že to zkontrolují je malá, ale je, už se tu o tom píše čím dál víc.. HID se stávají hitem v negativním slova smyslu a stačí, že policajti dostanou pokyn kontrolovat ostřiky a nivelaci u xenonů a je hotovo.. stačí jejich pokyn k otočení klíčkem, ostřiknutí světel a už se neubráníš. Navíc mě znepokojuje jak už bylo také psáno, že v případě nehody by se mohla na toto pojišťovna vymlouvat. Ty projektory jak jsem měl možnost se přesvědčit, tak svítí v Octavce taky krásně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ruku na srdce milý policisté a policistky, kdo z vás v autě ať už jakém koliv nemá přestavbové HID nebo něco podobného, třeba jako 100 W žádovky atd., inu pod lampou je největší tma. Stačí se podívat jaké neschválené věci, které se v autech používali a ještě i používají, třeba u DN různé stolky ze Sconta apod. Jak říkám kdo jsi bez viny hoď kamenem.

Editováno: , autor: Willis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viki je to na tebe,ale ak by aj došlo na lámanie chleba,tak aj nivelácia sa môže pokaziť a myslím,že nikto ti dokazovať nebude,že to nie je práve tvoj prípad.Už vidím nejakú babu,ako bude kontrolovať,či jej funguje nivelácia xenonov,he he a teraz ju zarežú ak sa jej náhodou pokazí?

A prípady výmeny reflektorov za xenonové bežné absolútne nie su a zase nie je nás tak veľa čo ich máme na to aby na nás robili poliši nejakú akciu.U iných značiek som sa s tým absolutne nestretol.

Editováno: , autor: Nikita1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechcem sa nikoho dotknúť,kto má natáčanie,ale podľa mňa je to iba reklamný ťah,nakoľko aj keď je zákruta ostrá,tak xenony ju fantasticky presvietia.Poprvé som išiel 700km v noci po kľukatých cestách takmer ako cez deň,proste fantázia a nevymením ich ani keby ma rezali. :p

Nie zeby si sa ma nejako dotykal lol , ale moje xena svietia rovnako dobre (ak nie lepsie) ako na predFL + natacanie je fakt citelna pomoc. A ako pises, aj mne sa xenony (ale natacacie) obzvlast osvedcili na klukatej ceste cez lesnu krajinu. Neviem, ci si ich skusal, alebo si len tak myslis, ze je to zbytocna investicia...Ale ja by som uz halogeny nikdy nebral - a najnovsie uz ani staticke xenony...to myslim uplne vazne.

Editováno: , autor: Cjoctavian
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...