Přejít na obsah

Xenony a policie


Unlimited

Doporučené příspěvky

Nie zeby si sa ma nejako dotykal lol , ale moje xena svietia rovnako dobre (ak nie lepsie) ako na predFL + natacanie je fakt citelna pomoc. A ako pises, aj mne sa xenony (ale natacacie) obzvlast osvedcili na klukatej ceste cez lesnu krajinu. Neviem, ci si ich skusal, alebo si len tak myslis, ze je to zbytocna investicia...Ale ja by som uz halogeny nikdy nebral - a najnovsie uz ani staticke xenony...to myslim uplne vazne.

Cjoctavian,netvrdím že natáčacie sú zlé,alebo že by dobre nesvietili,samozrejme svietia rovnako dobre a určite viac do zákrut,ale statické xenony tak perfektne presvecovali zákruty,že som videl viac ako som potreboval a to na obe strany a nepotreboval som vidieť viac do zákruty,preto som písal,že mi to príde skôr ako reklamný ťah a ak som niečo navyše potreboval,tak to boli hmlovky na rovnej ceste svietili do bokov vyššie ako xenony,alebo diaľkové a prisvecovali mi vyššie okraje lesov a prípadnú zver,ktorá by mohla vbehnúť pred auto,samozrejme len keď oproti nešlo auto,ale tých bolo ozaj málo. ;)

Editováno: , autor: Nikita1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mezi náma ta nivelace je stejně k ho.. a to jsme tady už několikrát řešili.Ovládání na kolečko je samozřejmost a potřeba to auto neboli světla seřídit dle zatížení auta.

To samé ostřiky.Já je mám nalepené a co? Nic! Staví mě minimálně jednou za měsic...obcházeji auto a mimo pokutu za nedovolené otáčení na řízené křižovatce z toho neni nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiež som mal tento problém a urobil som to tak, že som kúpil krytky na osterkovače svetiel a prilepil ich silikonom na nárazník. A vymenil som ten ovládač jasu palubky a sklonu svetiel za ten xenový a pôovodný som dal do toho malého kastlíku čo je na ľavej spodnej strane. Odvtedy mám pokoj. Nikto nikdy nechcel vidieť ako ostrekujú ostrekovače. A keby aj tak poviem že sa to posralo a že som objednaný do servisu.

Absolutne s timto postupem policie souhlasim (jedna z mala rozumnych veci, skoro se tomu neda verit), jiz mnohokrat jsem malem oslepl pri potkani takoveho prasete s dodelavanymi HID bez automaticke nivelace, a co horsi, bez ostrikovacu. Malokdo z techto hochu si neuvedomuje proc tyto dodatecne vecicky jsou povinnou vybavou kazde HID sady u tovarni montaze. Kdyz pominu autonivelaci (chci videt nekoho, jak to za jizdy neustale narovnava :-)), tak neocistene xenony (bez ostrikovani) jso nesmirne nebezpecne, nebot sebemensi znecisteni rapidne odklani tok HID jinam, napr. primo do oci protijedouciho ridice, v pripade nejakeho starsiho duchodce se slabsim zrakem to muze byt tragicke :-(.

Za takoveto "prasecinky" jak popisuje hoch ze Slovenska vyse bych skutecne naridil odebirat technicak na miste kontroly, stejne tak jako instalace HID do standardnich parabol pro halogenove zarovky (za to se v nekterych US statech muze jit i do vezeni !).

Muzes si o me myslet cokoliv, ale myslim, ze dodelavani nekterych vybav ma skutecne sve meze, mimoch. to, ze si nechas dodelat HID bez autonivelace a bez ostriku je skutecne stupidni setreni a totalni ignorace bezpecnosti, a zejmena ohleduplnosti.

_____________________________________

OII 1.9 TDI DSG Elegance MR2006, Black-Magic, Supreme Ivory kůže, ESP (a spousta dalších šikovných udělátek), Xenony, H1-Osram NightBreaker, H8-Nokya Hyper Yellow, audio Audience, autonavigace TomTom Go910, vnitřní bílé LED osvětlení ála "Stöckel" - v 6/2009 šla do světa

OII 1.8 TSI DSG Laurin & Klement FL MR2010 Black-Magic + nezávislé topení s dálkou, MF volant s DSG řazením, el. sklápěná a zatmavovaná zrcátka s pamětí, navigační+multimed.+komunikační systém Columbus (SoundSystem+GSM III Bluetooth+MIDI rozhraní), Construct 3 System, přední spoiler, bílé LED osvětlení interiéru, H1-Osram NightBreaker, H8-Nokya Hyper Yellow

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omi... ve všem souhlas....

a co se týče těch maníku co mají dodělaný xeny, nalepený ostřiky a ovládání kolečkem.. ty by ti řekli... :"ty vole, Oktávka bez xenonů, to není vono!" :D :smích: ... já mám projektroy s ostřiky a jsem spokojený... není to sice xenon, ale s dobrou žárovkou to svítí super ... samozřejmě homologovanou ! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Nikita1: víceméně s tebou souhlasím, taky mi asi slzička ukápne :D, ale chci mít klid.. pravděpodobnost, že to zkontrolují je malá, ale je, už se tu o tom píše čím dál víc.. HID se stávají hitem v negativním slova smyslu a stačí, že policajti dostanou pokyn kontrolovat ostřiky a nivelaci u xenonů a je hotovo.. stačí jejich pokyn k otočení klíčkem, ostřiknutí světel a už se neubráníš. Navíc mě znepokojuje jak už bylo také psáno, že v případě nehody by se mohla na toto pojišťovna vymlouvat. Ty projektory jak jsem měl možnost se přesvědčit, tak svítí v Octavce taky krásně.

Zdravím, chci se zeptat jak svítí projektory oproti normálním světlům s H7 žárovkou. Taky o tom uvažuji, že je koupím, ale váhám jsetli pořídit xenony nebo tyto projektory? U xenonů je problém s výměnou motorků, seřízením v servisu a taky ty ostřiky se musí dodělat...:-((.

Projektory namontuješ a jedeš - je to tak??

Díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

martigeff, je to tak jen cvakneš do konektoru a jezdíš , mám to takhle řešený na obouch oktaviích projektory s hid sadou , spousta lidí ti tady napíše jak je to nelegální atd atd......

nejjednoduší varianta a neoslnuje to...

A jaký je rozdíl mezi klasickým halogenem a projektorem pokud máš v obou světlech H7 žárovku (Ne HID sadu)???

Svítí to lépe nebo je to stejné?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zatím na mě nikdo neblik , ten projetor svítí v protisměru rovně před auto pak se láme k pangejtu , je třeba to vidět naživo , blbě se to vysvětluje

rozdíl bude v lomu světla ten projektor líp přenáší světlo před auto...

No jde mně o to jestli stojí za to investovat do projektrorů (když budu používat H7 žárovky) jestli je to znatelný rozdíl oproti klasice.

Nerad bych vyhodil několik tis. za projektory a výsledek k ničemu...:-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen mi prosím řekněte jedno. Pokud mě na silnici zastaví a budu mít xenony, samo sklon překopaný na kolečko, nejsem přece prase. Na otázku policisty "To jsou xenony ? " Odpovím že ne, ale že to jsou projektorové halogeny, které jsou běžnou součástí vozidel. A jsou v nich použity žárovky, které mají vyšší svítivost, avšak homologovány pro provoz na pozemních komunikacích. Na místě vás nemohou donutit to jakkoli dokázat, aby jste jim třeba vymontovali světlo apod. Nejsem servisák. Při kontrole světla svítí, není důvod zásah do elektoinstalace, resp. světel. A to že potom většinou začnou strašit o zákazu další jízdy apod. ? To můžou. Ať to klidně udělají. Následuje sepsání oznámení o přestupku. A pokud by následoval již výše uvedený zákaz další jízdy z důvodu nezpůsobilosti vozidla pro provoz na pozemních komunikacích ? Rád zavolám známému co má odtahovku. Ale potom si nechám vystavit fakturu za odtah. S vozidlem samo nebudu jezdit až do vyřešení správním orgánem. Budu využívat auto jiného známého, samozdřejmě za úplatu proti jak jinak faktuře. Všichni víme jak fungují naše správní orgány. Než si mě pozvou, zajdu do škodovky a nechám si potvrdit, je halogenové projektory lze užívat na vozech Octavia, nebo mi postačí jen výtisk z nějaké nabídky eshopů. Jak to dopadne ? Donesete fotku světel z nabídky a ty samé že máte i na vozidle. Pak další fotku z nabídky žárovek třeba Osram, nebo jim třeba ukážu i toto video http://www.vamos.cz/zdroje/nightbreaker/ S vozidlem již ke správnímu orgánu nemusíte. Takže závěr ? Pokutu na 80 % nebudete platit. A co vy na to ? Pokud by jste byli třeba jako naši politici, takže bezpáteřní, tak fakturu za odtah, následné půjčení náhradního vozidla budete vyžadovat po policistovi, který vám nazákonně zakázal další jízdy. A pokud by jste byli ještě horší, tak na něj podáte trestní oznámení pro zneužití pravomoce veřejného činitele. Žijeme v banánové republice a nevím jak vám, ale mě se nechce platit pokuty, které plynou do státního rozpočtu, aby si třeba potom z něj mohli naší politici plnit svá pra**čí břicha. Mimochodem patřím mezi ty slušné řidiče. Platím parkovné, poutám se i ve městě, dodržuji rychlost. Při kontrolách se chovám tak, jak se ke mě chovají oni :palec2:

Editováno: , autor: Chadwick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za poslední dva měsice mě zastavovali třikrát ...z toho jednou to byla pokuta za otáčení na řízené křižovatce...jelikož jsem se choval stejně arogantně jako ty co mě zastavili s blikačkama a houkáním jakobych vyloupil banku se sto milionama...chlapci obcházeli auto a hledali co by mě ještě mohli napařit ale měli smůlu-mám všechno v pořádku včetně těch xenonu co mám na kolečko.Podotýkám že jedná z kontrol byla v noci kdy mě stavěli dopraváci a to auto také obcházeli.Takže ty skazky s xenonama jsou opravdu ojedinělé...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždycky je to o tom, jak se chováte vy, tak se chovají oni. Pokud budete při kontrole dělat ze sebe "maséra", a dávat jim najevo svou nadřazenost, tak nepočítejte se schovívavostí :aggressive:

Naprosto souhlasim :palec2: Jelikož jsem s klukama z URNy chodil do školy na průmku tak naprosto se pod tim podepišu...

Bohužel v mém připadě to bylo opačně.

Editováno: , autor: Romariooo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...