Přejít na obsah

Xenony a policie


Unlimited

Doporučené příspěvky

Jen mi prosím řekněte jedno. Pokud mě na silnici zastaví a budu mít xenony, samo sklon překopaný na kolečko, nejsem přece prase. Na otázku policisty "To jsou xenony ? " Odpovím že ne, ale že to jsou projektorové halogeny, které jsou běžnou součástí vozidel. A jsou v nich použity žárovky, které mají vyšší svítivost, avšak homologovány pro provoz na pozemních komunikacích. Na místě vás nemohou donutit to jakkoli dokázat, aby jste jim třeba vymontovali světlo apod. Nejsem servisák. Při kontrole světla svítí, není důvod zásah do elektoinstalace, resp. světel. A to že potom většinou začnou strašit o zákazu další jízdy apod. ? To můžou. Ať to klidně udělají. Následuje sepsání oznámení o přestupku. A pokud by následoval již výše uvedený zákaz další jízdy z důvodu nezpůsobilosti vozidla pro provoz na pozemních komunikacích ? Rád zavolám známému co má odtahovku. Ale potom si nechám vystavit fakturu za odtah. S vozidlem samo nebudu jezdit až do vyřešení správním orgánem. Budu využívat auto jiného známého, samozdřejmě za úplatu proti jak jinak faktuře. Všichni víme jak fungují naše správní orgány. Než si mě pozvou, zajdu do škodovky a nechám si potvrdit, je halogenové projektory lze užívat na vozech Octavia, nebo mi postačí jen výtisk z nějaké nabídky eshopů. Jak to dopadne ? Donesete fotku světel z nabídky a ty samé že máte i na vozidle. Pak další fotku z nabídky žárovek třeba Osram, nebo jim třeba ukážu i toto video http://www.vamos.cz/zdroje/nightbreaker/ S vozidlem již ke správnímu orgánu nemusíte. Takže závěr ? Pokutu na 80 % nebudete platit. A co vy na to ? Pokud by jste byli třeba jako naši politici, takže bezpáteřní, tak fakturu za odtah, následné půjčení náhradního vozidla budete vyžadovat po policistovi, který vám nazákonně zakázal další jízdy. A pokud by jste byli ještě horší, tak na něj podáte trestní oznámení pro zneužití pravomoce veřejného činitele. Žijeme v banánové republice a nevím jak vám, ale mě se nechce platit pokuty, které plynou do státního rozpočtu, aby si třeba potom z něj mohli naší politici plnit svá pra**čí břicha. Mimochodem patřím mezi ty slušné řidiče. Platím parkovné, poutám se i ve městě, dodržuji rychlost. Při kontrolách se chovám tak, jak se ke mě chovají oni :palec2:

Dobrý blábol, nezlob se. Ale napsat v jednom odstavci... Mám překopané xenony na kolečko a následně něco o nezákonném zákazu jízdy..to jsme opravdu v banánové republice, kde každý jen kouká, jak by co ochcal. Omlouvám se za ten výraz, ale jiný vhodný mě fakt nenapadá. To trestí oznámení za zneužití doporučuji podat a uvidíš, co se bude dít, pravděpodobně si to příště rozmyslíš a přestaneš vymýšlet takovéhle nesmysly :palec2: Držím palce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro Jirik.DC : Myšleno tak, že jak ti na místě kontroly zjistí že máš taková či onaká světla ? Pokud se k nim nepřiznáš, tak ti to nemají jakkoli dokázat. Max. s tebou sepíšou oznámení o přestupku. Máte to jako s telefonem. Pokud vás chytnou s telefonem za jízdy při běžné kontrole a budete neustále tvrdit, že jste nevolali,t ak s váme na místě max. sepíšou oznámení o přestupku. A na úřadě ? Máte fotku ? Nemáte ? Tak nashle. Tohle je realita pánové !!! Stačí mi, když se bavím se známým co dělá v Praze u dopravky a občas si je zvou k takovým jednáním. Minule prý napsal oznámení na HID sadu na OII i s fotkou !!! A jak to dopaldo ? Na úřad už přišel jen právník dotyčného a jen se zeptal, kdy a kým byl dopravní policista proškolen o tom, jak vypadají HIDy. A jak myslíte že to dopadlo. Venku pokecali a jen se ho zeptal jestli ho baví taková práce. Prostě jestli se vám chce platit, tak plaťte.

Editováno: , autor: Chadwick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem ako Jirk, no ja nie som nejaky mafian alebo politik aby som mal svojho pravnika na riesenie priestupkov...:) Sam pises, ze treba byt slusny k policajtom, ale ked raz trvas na svojom, zmyslia si, ze si tvrdohlavy a drzy a potom uvidis - este ked budes mat "stastie" na nejakych so zlou naladou...

Editováno: , autor: Cjoctavian
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no neviem, u nas su na to specialne kontroly, cisto len na prestavbove sady a na dodatocne montaze origo xenonov. Urcite by som neriskoval...

Cjoctavian na HID sa u nás zameriavajú,ale nie nejak extra,ale zameriavajú.Na domontované origo určite nie.Ešte v čechách je toho viac aj keď rozhodne nie nejak extra veľa,aby na to zvlášť robili kontroly,ale u nás sa to týka iba pár aut a aj to iba Škodoviek a bolo by to vyslovene kontraproduktívne.

Čo sa týka oslnenia pri stretaní cez vrchol kopca,tak oslnia každé svetlá a to aj tie s niveláciou,nakoľko nivelácia nevie,že auto ide do kopca,resp cez vrchol kopca.Mám nastavené svetlá cez deň max. sklopené,takže neoslňujem ani pri akcelerácii,na rozdiel od tých s niveláciou a večer presne podľa stk.Nikto mi nikdy neblikal a aj na prehliadke v servise bolo všetko ok.

A je veľmi zavádzajúce tvrdiť,že xenony na kolečko oslňujú a s nivel. nie a podľa mojich skúseností stačí malá nerovnosť,alebo prudká akcelerácia a s niveláciou chytím taký svetelný špric,že to až nie je pekné.

Ja som nad xenonami pri kúpe auta neuvažoval,ale za tie prachy,no nekúp to :) A nebyť tohoto fóra,tak dnes jazdím s Octavkou takou ako vyšla z výroby,max tak na 16" síriusoch.

Takže fórum za to môže,že mám xenony a rs look :smich:

Samozrejme HID sady sú sviňárna hrubého zrna,nakoľko oslňujú takmer za každých okolností

Editováno: , autor: Nikita1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem ako Jirk, no ja nie som nejaky mafian alebo politik aby som mal svojho pravnika na riesenie priestupkov...:) Sam pises, ze treba byt slusny k policajtom, ale ked raz trvas na svojom, zmyslia si, ze si tvrdohlavy a drzy a potom uvidis - este ked budes mat "stastie" na nejakych so zlou naladou...

Ale nebylo to myšleno jako že každý z nás je mafián apod. A upřímně ? Ano mám na autě xenony, ale ovládání přes kolečko. Ale můžu ti říct jedno. Mám je seřízené a vždy nastavené tak aby neoslňovali. A jednou jsme dělali test s Passatem od strejdy, který má origo xena z výroby i s nivelací. Do kufru jsem dali jsme dali stejnou zátěž cca 80 - 100 kg. Já jsem se jel potom jen projet a nastavil jsem si světla, tak jak jsem uznal za vhodné abych neoslňoval ostatní. Pak jsem dali se strejdou scuka u Albertu a postavily auta ke zdi a rozsvítily stětla. A světe div se, tam moje mířila o hodně níže jak ty origo strejdova. A jak říkají i ostatní. Občas potkáš i jiná auta co tě občas oslní, a když tě míji tak si říkáš "Aaaa, dodělávaná xena, a pak jedou okolo a vidíš ostřikovače u světel . . ." ;)

Editováno: , autor: Chadwick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem ako Jirk, no ja nie som nejaky mafian alebo politik aby som mal svojho pravnika na riesenie priestupkov...:) Sam pises, ze treba byt slusny k policajtom, ale ked raz trvas na svojom, zmyslia si, ze si tvrdohlavy a drzy a potom uvidis - este ked budes mat "stastie" na nejakych so zlou naladou...

Ani ja nejsem mafian a ani politik, a na reseni udajneho prestupku jsem zrovna ted posilal "sveho" pravnika - ma se to totiz tak, ze udajny a naprosto nejasny prestupek (bez zadneho ohrozeni ani omezeni) jsem udajne spachal nekde na druhe strane republiky, uprostred noci, nekdy pred vice jak 1/2 rokem, kdy jsem u auta nebyl, a vlastne jsem ho ja ani neparkoval. V dobe prestupku jsem jako majitel auta tvrde a prokazatelne spal, a na vysvetleni udajneho prestupku si me predvolali na dobu, kdy budu v zahranici (a jak jsem rekl, na druhou stranu republiky).

Cca 15 let si jiz platim neco, co se nazyva DAS, coz je pojistovna pravnich sluzeb pro ochranu provozu mych aut, a take rodiny, a take firmy. Rozhodne se to vyplati, a kdyz uz to platim, proc by to za me nevyridili ? Jen to oznamim DASce, ta v miste jednani najme advokata na prislusnou problematiku (obvykle byva renomovany), ktery me v te veci bude zastupovat a jeho naklady uhradi DAS z meho pojisteni, A to i do pomerne vysoke castky.

Na to nemusis byt mafian, politik ani jiny nabob...

Jinak stale osobne trvam na svem predchozim vyjadreni, tzn. ze na silnici zadne dodelavane xenony bez autonivelace a ostriku nepatri.

Magorum s HID sadami v beznych parabolach by meli bez nahrady zabavovat auta a stihat je za obecne ohrozeni. Mam zbrojni prukaz (a k nemu samozrejme i zbran), a porad mam pocit, ze je to podobne, jako kdyby se vedle me na strelnici postavil typek s nejakym podomacku dodelavanym trombonem a zacal vedle me z nej strilet. Ani to snad neni tak nebezpecne, jako nejaky stary kram, kteremu nekdo do parabol strcil vybojky z nejake HID sady. V tomhle policajtum jednoznacne fandim, nebot konecne delaji to, co maji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jo, ty jsi pohádkář, borec nemá na origo xeny, koupí HIDky z Aukra, ale na úřad pošle svýho právníká

:smich::smich::smich:

Ani ja nejsem mafian a ani politik, a na reseni udajneho prestupku jsem zrovna ted posilal "sveho" pravnika - ma se to totiz tak, ze udajny a naprosto nejasny prestupek (bez zadneho ohrozeni ani omezeni) jsem udajne spachal nekde na druhe strane republiky, uprostred noci, nekdy pred vice jak 1/2 rokem, kdy jsem u auta nebyl, a vlastne jsem ho ja ani neparkoval. V dobe prestupku jsem jako majitel auta tvrde a prokazatelne spal, a na vysvetleni udajneho prestupku si me predvolali na dobu, kdy budu v zahranici (a jak jsem rekl, na druhou stranu republiky).

Cca 15 let si jiz platim neco, co se nazyva DAS, coz je pojistovna pravnich sluzeb pro ochranu provozu mych aut, a take rodiny, a take firmy. Rozhodne se to vyplati, a kdyz uz to platim, proc by to za me nevyridili ? Jen to oznamim DASce, ta v miste jednani najme advokata na prislusnou problematiku (obvykle byva renomovany), ktery me v te veci bude zastupovat a jeho naklady uhradi DAS z meho pojisteni, A to i do pomerne vysoke castky.

Na to nemusis byt mafian, politik ani jiny nabob...

Jinak stale osobne trvam na svem predchozim vyjadreni, tzn. ze na silnici zadne dodelavane xenony bez autonivelace a ostriku nepatri.

Magorum s HID sadami v beznych parabolach by meli bez nahrady zabavovat auta a stihat je za obecne ohrozeni. Mam zbrojni prukaz (a k nemu samozrejme i zbran), a porad mam pocit, ze je to podobne, jako kdyby se vedle me na strelnici postavil typek s nejakym podomacku dodelavanym trombonem a zacal vedle me z nej strilet. Ani to snad neni tak nebezpecne, jako nejaky stary kram, kteremu nekdo do parabol strcil vybojky z nejake HID sady. V tomhle policajtum jednoznacne fandim, nebot konecne delaji to, co maji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jo, ty jsi pohádkář, borec nemá na origo xeny, koupí HIDky z Aukra, ale na úřad pošle svýho právníká

:smich::smich::smich:

Nevim jestli jsi tak zhuleny, nebo jsi se jeste nenaucil cist, ale v kazdem pripade Te je me docela lito, mozna by jsi potreboval nejakou odbornou lekarskou pomoc, ne ? Mohu Ti doporucit nekolik kolegu psychiatru, pokud projevis zajem, bylo by to ze znamosti prednostne lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to bolo asi myslene Chadwickovi... :D

Ne, bylo to pro "dufado" - kazdy, kdo si precte jeho prispevek, musi konstatovat, ze asi neni nejak v poradku, vzhledem k tomu, k cemu a jak se se vyjadroval. V me odpovedi nebylo zbla urazky - u nej opravdu nebylo mozne pochopit o co mu slo, ecidentne v tom ma "velmi tezky hokej". A vzhledem k tomu, ze to vypadalo beznadejne, nabidl jsem mu odbornou pomoc - to myslim smrtelne vazne, ne jako nejakou sprostotu, ci urazku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, bylo to pro "dufado" - kazdy, kdo si precte jeho prispevek, musi konstatovat, ze asi neni nejak v poradku, vzhledem k tomu, k cemu a jak se se vyjadroval. V me odpovedi nebylo zbla urazky - u nej opravdu nebylo mozne pochopit o co mu slo, ecidentne v tom ma "velmi tezky hokej". A vzhledem k tomu, ze to vypadalo beznadejne, nabidl jsem mu odbornou pomoc - to myslim smrtelne vazne, ne jako nejakou sprostotu, ci urazku.

Ty jo, kdybych věděl, že tě to tak vytočí, juknu se pozorněji na to, komu odpovídám, samo, že to bylo určený Chadwickovi. Zeptej se svýho kolegy, jak se hodit vnitřně do pohody :palec2: Jinak s těma blábolama o právnících to myslím vážně, nesmíte věřit všemu, co lidi nakecaj, to je asi jako byly svýho času story o klíčích v zrcátkách aut z AAA auto. :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Akože rozobere interiér aby zistil či tam ten nivel je ??? Či bude pozerať pod kolesá či sú tam senzory ??? Aj keby si jeden sadol na zadok a druhý kukal či to niveluje tak nič nezistia pokial auto stojí.

Nivel sa pohne až ak sa auto začne hýbať a to po hodnom kuse pokial viem. Jasné že ostreky si skúsi či sa dajú dvihnúť, ale prakticky som ešte nezažil že to niekto skúšal.

stačí aby si zaradil rýchlostný stupeň a xenony sa pohnú(nivelácia) - určite to takto je pri cúvaní

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konečně jsme :noot:

Takže nivelace pracuje na principu konstantní výšky osvětlení Xenonů (hup - nehup svítí stejně vysoko) a je to spřaženo s předními rameny nápravy?

Můžu Vám říct že není nad to jet proti praseti co to má předělávaný a být oslněn!!!

Ono nejde o to jen dobře vidět, ale také být dobře viděn (znamená i neoslňovat!).

To radši budu mít standartní žárovky (popravdě kdoví jak to nevypadá), ale je to bezpečné. Hlavně i vím, že na technický projdu a s PČR nebudu mít tahanice.

A nalepovat jen horní krytky ostřikovačů? No takovou kravinu jsem dlouho neslyšel!

Holt zase české švejkování: očůrat co se dá, že?!

Editováno: , autor: Dodo-Kolín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale nebylo to myšleno jako že každý z nás je mafián apod. A upřímně ? Ano mám na autě xenony, ale ovládání přes kolečko. Ale můžu ti říct jedno. Mám je seřízené a vždy nastavené tak aby neoslňovali. A jednou jsme dělali test s Passatem od strejdy, který má origo xena z výroby i s nivelací. Do kufru jsem dali jsme dali stejnou zátěž cca 80 - 100 kg. Já jsem se jel potom jen projet a nastavil jsem si světla, tak jak jsem uznal za vhodné abych neoslňoval ostatní. Pak jsem dali se strejdou scuka u Albertu a postavily auta ke zdi a rozsvítily stětla. A světe div se, tam moje mířila o hodně níže jak ty origo strejdova. A jak říkají i ostatní. Občas potkáš i jiná auta co tě občas oslní, a když tě míji tak si říkáš "Aaaa, dodělávaná xena, a pak jedou okolo a vidíš ostřikovače u světel . . ." ;)

Moje řeč..oni totiž v automobilkách ve vývoji jsou samá paka, co nic neznají..záměrně zdražují modely o ostřiky a čidla na nápravách, protože rozptyl paprsku u xenonů je zcela jiný než u halogenu.. Ono přitom stačí postavit auto proti zdi spolu s pašíkem a vše je vyřešeno..ooooooooooo jak prosté. lol

To si děláš pr..l, že :)

jinak pro všechny zde..prosím zpět k tématu, díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konečně jsme :noot:

Takže nivelace pracuje na principu konstantní výšky osvětlení Xenonů (hup - nehup svítí stejně vysoko) a je to spřaženo s předními rameny nápravy?

Můžu Vám říct že není nad to jet proti praseti co to má předělávaný a být oslněn!!!

Dodo nivelácia pracuje na konštantnej výške nie osvetlenia xenonov,ale xenonového svetla a samozrejme s malým "x".

Xenony osvetlované nie sú,ale svietia.

Nadávaš ľuďom do prasat a ty sa pýtaš,či je "spražen s predními rameny nápravy" ? Doslova spražen nie je,keby bol "spažen" natvrdo,tak by to nivelácia regulovať stíhala,lenže v xenonoch sú motory,ktoré sú síce rýchlejšie ako v halogénoch,ale nie tak rýchle ako pevné spojenie a preto po prijatí impulzu od čidiel a zareagovaní vzniká opozdenie a preto aj xenony s nivel. dávajú plný svetelný zásah.

Ak by si si prečítal len tu na fóre o xenonoch,tak pred tým ako by si začal ľuďom nadávať by si zistil,že nivelácia "hup-nehup" nestíha regulovať.

Nemyslím to v zlom,ale skôr ako začneš urážať ,mal by si si rozmyslieť ako to v skutočnosti je.

Editováno: , autor: Nikita1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dody ja viem že s hovoril o xenonoch na kolečko aj to že sú snímače na oboch nápravách,ale chcel som tým povedať,že šupu od xenonov chytíš aj od tých s niveláciou nie len tých na kolečko,ale priepastne viac oslňujú HID xenony.

Rad bych Te upozornil, ze HID a xenon je jedno a to same.

Mozna myslis HID doinstalacni sadu do beznych parabol, coz je samozrejme neco jineho, ale pod pojmem HID se vzdy mysli technologie u nas slangove znama jako "xenony"...

Jinak je samozrejme Tve srovnani "...chcel som tým povedať,že šupu od xenonov chytíš aj od tých s niveláciou nie len tých na kolečko..." nesmyslne, pokud jsi to tedy myslel tak, ze je to stejne. Sice mas pravdu, ze pri te autonivelaci to chvilinku trva, nez system svetla srovna, ale srovna a srovna vzdy. Je to zejmena ucinne pro pripady zmeny zateze vozidla.

U dodelavane rucni nivelace s koleckem bych chtel videt toho, kdo za jizdy podle "houpani auta" bude koleckem stale otacet a menit nastaveni sem a tam lol . To same plati pro pripady zmeneneho zatizeni auta, na coz ridic muze zapomenout a taky zapomíná u těchto ručních zástaveb, takové řidiče velmi často potkávám. Opakovane nechapu ty, kteri si nechavaji xenony (HID) dodelavat, a bez autonivelace a bez ostriku. Je to porad dokolecka...

O HID sadach ani nemluve, na ty kriminal a zabaveni auta :-(.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už si jezdím na halogenových projektorech a jsem spokojenej :).. svítivostí to na xenony samozřejmě nemá, ale svítí to přes čočku taky moc pěkně! Proti xenonům na kolečko nic nemám, protože vím, že když je člověk rozumnej, tak neoslňuje o nic víc než xenony s autoregulací, ne-li míň pokud to člověk přes den stáhne úplně dolů, což automat neudělá. Přestavbová xenonová sada v parabole je samozřejmě nehoráznost a v takový Fabii I nebo dodávce s velkým světlometem je to dost strašný. Bohužel se to u nás tak rozšířilo, že se nedivím, že po tom policie jde. Někdy mě ale i na rovince tak nechutně oslní neseřízenej halogen v parabole, že si říkám, že oslnění xenonem přes čočku by bylo možná menší zlo. Vůbec pro celkovou bezpečnost bych zavedl povinnou výrobu světlometů už pouze s čočkama, protože proti nim, když člověk jede, tak vidí svítit jen tu malou čočku a světlo z ní je usměrněný pouze na silnici, ale svítící celá parabola je nepříjemnější, protože odráží světlo do všech možných stran a za deště nebo v mlze je to taky dost rozdíl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...