Přejít na obsah

Xenony a policie


Unlimited

Doporučené příspěvky

Rad bych Te upozornil, ze HID a xenon je jedno a to same.

Mozna myslis HID doinstalacni sadu do beznych parabol, coz je samozrejme neco jineho, ale pod pojmem HID se vzdy mysli technologie u nas slangove znama jako "xenony"...

Jinak je samozrejme Tve srovnani "...chcel som tým povedať,že šupu od xenonov chytíš aj od tých s niveláciou nie len tých na kolečko..." nesmyslne, pokud jsi to tedy myslel tak, ze je to stejne. Sice mas pravdu, ze pri te autonivelaci to chvilinku trva, nez system svetla srovna, ale srovna a srovna vzdy. Je to zejmena ucinne pro pripady zmeny zateze vozidla.

U dodelavane rucni nivelace s koleckem bych chtel videt toho, kdo za jizdy podle "houpani auta" bude koleckem stale otacet a menit nastaveni sem a tam lol . To same plati pro pripady zmeneneho zatizeni auta, na coz ridic muze zapomenout a taky zapomíná u těchto ručních zástaveb, takové řidiče velmi často potkávám. Opakovane nechapu ty, kteri si nechavaji xenony (HID) dodelavat, a bez autonivelace a bez ostriku. Je to porad dokolecka...

O HID sadach ani nemluve, na ty kriminal a zabaveni auta :-(.

No co jsem studoval hodne xenonu v dobe prvni generace, tak prave ze mate presnou pravdu vsechny "xenony" resp. spise jejich elektronicke ridici jednotky, starsi generace, mely na starost automatickou korekci zateze vozidla. Nikoliv vsak plnou automatickou regulaci podle naklonu "behem" jizdy. Slouzilo to ciste jako nahrada kolecka, protoze ridici kaslaji na regulaci kdyz auto nalozi. Uz jenom v dokumentaci popisovana 30sec prodleva(prave k vylouceni narazovych vykyvu akcelerace, decelerace, kopcu atd) nez nasledovala reakce je vice nez vystizna(nejedna se o skodovku ni octavii mluvim o dobe kdy to mela vyssi stredni a lepsi vozidla). Takze prvni generace aut co maji xenony jezdi zcela legalne s xenony, pritom u nich mezi timto a rucni nivelaci pokud ji ti ridici pouzivaji neni prilis rozdil. Stejne tak se v prvni generaci legalne vyskytovaly normalni svetlomety (neprojektorové) s HID. Takze ono je to dnes dost o tom ze lidi si udelaji nazor, ale vlastne na zaklade neuplnych a casto uz "nazorove zpracovanych" informaci...

Druha stranka je to ze to co jezdi po silnicich je obcas otres...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Označením HID som mal na mysli prestavbovú sadu do klasických reflektorov a nie ako si pravdepodobne myslel HID výbojky do origo xenon.svetiel.Ak sú v klasickej "xenonovej lampe",tak proti nim nič nemám.

Na krabici to je aj označené xenon HID,inak by to musel byť "xenon xenon" :)

Hupnutie nivelácia nestíha a bolo by rozumné ak by na krátkodobé hupnutie ani nereagovala,nakoľko by to mohlo ešte predľžiť oslnenie pretože ak by huplo dole nivel.by mala tendenciu xenony dvíhať,ale v zápätí auto "vyskočí" a tým pádom z hornejšej polohy by sa muselo vracať späť a oslnenie by bolo dlhšie ak sú na kolečko v momente po hupnutí xenony svietia ako majú.Treba si uvedomiť,že dochádza k zareagovaniu čidla,vyslania signálu do RJ spracovania,nabudenia vynutia motora a konečnej mechanickej práce motora a to neexistuje,aby stíhalo zlomky sekund.Skôr si myslím,že je to viacmenej autoregulácia pri naložení auta,čo rozumný vodič urobí aj s kolečkom.

Nechce sa mi veriť,že ste si nevšimli,že už len pri pridaní aké šupičky dávajú drahé autá,ktoré 1000% majú autoniveláciu a trvá to dosť dlho. :)

xenon_kit1.jpg

Editováno: , autor: Nikita1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No co jsem studoval hodne xenonu v dobe prvni generace, tak prave ze mate presnou pravdu vsechny "xenony" resp. spise jejich elektronicke ridici jednotky, starsi generace, mely na starost automatickou korekci zateze vozidla. Nikoliv vsak plnou automatickou regulaci podle naklonu "behem" jizdy....Takze prvni generace aut co maji xenony jezdi zcela legalne s xenony, pritom u nich mezi timto a rucni nivelaci pokud ji ti ridici pouzivaji neni prilis rozdil. Stejne tak se v prvni generaci legalne vyskytovaly normalni svetlomety (neprojektorové) s HID. Takze ono je to dnes dost o tom ze lidi si udelaji nazor, ale vlastne na zaklade neuplnych a casto uz "nazorove zpracovanych" informaci...

Druha stranka je to ze to co jezdi po silnicich je obcas otres...

Tento prispevek zcela nechapu, mozne nekde v nejake obecne diskuzi o HID, ale tady jsme na Octavia II foru, a autonivelaci meli i O1 s HID, takze prislovecne "vo co gou" ?

Je to moc hezke, jak jsi se tu rozepsal o nejakych HID 1.generace, ale co to prosim ma co spolecneho s problematikou O2 a dodelavanymi HID (xenony) ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to napíšem polopaticky:Na krabici je napísané xenon HID,čiže ak som napísal HID xenony,tak je evidentné,že som hovoril o prestavbovej sade ktorá sa volá HID xenon a nie o vysokovýkonnom svetelnom zdroji(high intensity discharge) napísanom dva krát.

Čiže ak by "HID" nebol názov,tak by to musel byť xenon xenom,čo je nezmysel.

A druhú vec,ak niekto použije xenonové výbojky svyšším kelvinovým číslom od výrobcu HID a dá ich do klasickej "xenonovej lampy",tak proti tomu nič nemám.

Editováno: , autor: Nikita1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak sa bavíme o xenonoch ktoré oslňujú, nivelácii,pôvodných parabolách a ja napíšem,že nehorázne oslňujú HID xenony,budeš si myslieť,že hovorim o názve technológie,resp o xenone xenone?To je trochu choré nie?

Editováno: , autor: Nikita1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne že v poho :) nepredpokladal som,že ak napíšem HID xenon,že by nebolo jasné,že píšem o názve prestavbovej sady a nie technologii aj keď sú xenony aj jedny aj druhé,ale hodilo by sa túto debatu o ..... vymazať od jej počiatku,lebo zbytočne sa to tu zneprehľadňuje.

Editováno: , autor: Nikita1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento prispevek zcela nechapu, mozne nekde v nejake obecne diskuzi o HID, ale tady jsme na Octavia II foru, a autonivelaci meli i O1 s HID, takze prislovecne "vo co gou" ?

Je to moc hezke, jak jsi se tu rozepsal o nejakych HID 1.generace, ale co to prosim ma co spolecneho s problematikou O2 a dodelavanymi HID (xenony) ?

S tim to ma spolecneho hodne, protoze se resila hranice, kde je to "jeste legalni" a kde je to uz "prasarna". Viz i tema vlakna :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...