Přejít na obsah

Boucháni přední nápravy


honzik

Doporučené příspěvky

Tak už zase tyčky stabilizátoru, vydržely rok a půl-značka Deplhi, bída, projevuje se to při nerovnostech až do 60km rychlosti, je to takévý jemnější ťukání. Právě se mi to projevuje při jízdě rovně a při přejezdu nerovnosti. Najely 51tis. km a jsou na výměnu, je u nich vůle ve spodnim čepo tyčky. :kol-25:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to slyšíš při otáčení volantem na rovině v klidu a potom Ti tu tluče při každé nerovnosti tak je to řídící čep, teď jsem to řešil u sebe. Homokinetický kloub poznáš tak, že se rozjedeš a máš kola v plném rejdu tak to křupe a vydává nehezkej zvuk. Jinak já loňské léto dělal komplet přední nápravu, silentbloky, čepy, tlumiče..jen řídící čepy ne, byly ok, no a půl rok na to, se ozvaly taky.

Editováno: , autor: Lukáš F.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Tak bych se taky přidal ke klepání přední nápravy,ale u mne se jedná o cvakání a cvaká to při záběru nebo uvolnění,při přeřazení a pod,stabilizátor nemám,klouby poloos měněny a měněn i jede kříž.kloub u převodovky,ten kdysy pravidelně klapal,teď to při rozjíždění,uvolnění při sešlápnutí spojky cvakne,klouby a kříž měněny cca 40tis zpět,ložiska kol též,nesetkal se někdo s podobným cvakáním,silemblok spodní vzpěry teď čerstvě vyměněn a stejně cvaká,když čímkoliv hejbu tak nikde žádná vůle,trochu jsou vůle u převodovky při pootočení poloos,ale jinak nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
  • o 4 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Ahoj, chci se zeptat zda by jste byl někdo tak laskav a hodil mi sem odkaz na ten silentblok spodního ramene ze Seatu Cupra R, vyměnil bych je na Fóbii taky radši za ty než za ty klasický "škodovácký". Na netu jsem to hledal, ale nejsem si jistej jestli je to ten správný. Díky moc za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Tak se taky přidávám. Při menších rychlostech se mi na nerovnostech projevovalo bouchání od podvozku, něso jakože guma-kov. Vyšpekuloval jsem, že to bude asi od přední nápravy, teda že by to mohly být kosti nebo uložení stabilizátoru. Hodil jsem auto na zvedák, sundal kola, lomcoval s tyčkama ale nic se neozývalo. Protože jsem je už měl koupený, stejně jsem je teda vyměnil doufaje, že to tím vyřeším. Matice samozřejmě zarezlý + se to protáčelo. Navíc jsem myslel, že matice má být 17, ale ta byla velká. :/ Takže spodní šroub jsem říznul flexou, vrchní jsem odvrtal. No, mazal jsem se s tím dost dlouho, než se mi je podařilo sundat a celou dobu jsem se bál, abych si nepoškodil někde nějakou hadičku. Podařilo se, gumy stabilizátoru už byly oproti tomu pohádka :) Stabík mám 19mm, gumy jsem dal 18. Nový tyčky jsou Frap, uvidíme co to vydrží.

 

Ticho se opravdu dostavilo, mám z toho radost. :) Takže to byly asi spíš ty tyčky, gumy stabilizátoru jsem měnil jen tak, že už jsem to měl dole a 2x47 korun mě nezrujnuje.. Příště už aspoň budu vědět co a jak a půjde mi to snad i rychleji. 

 

Můj názor je, že tyčky můžou bejt klidně na odpis a způsobovat bouchání, přitom se to nepozná - u mě nebyla žádná zřetelná vůle, ani při houpání s autem nikde nic necvakalo. Kdy se měnily nevím (pokud vůbec), auto mám od 150k, teď 225k.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo, jenže to jsem zkoušel taky ještě předtím než jsem to zvednul. A poznal jsem houby :kol-32: Hele asi na to nemám ten správnej cit a nepoznám to. Ale zas lepší než přítelkyně, která mi řekla, že má sice radost, že jsem to opravil, ale že nepozná rozdíl před a po. Prej si myslela že jsem paranoidní, jak jsem pořád chodil a zjišťoval co to mlátí. Nic neslyšela :D Sorry, za OT.

Editováno: , autor: Honza K.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

ahojte, tak sa podelim s mojim problemom: tak pol roka dozadu som zacal pozorovat ze ked bola mokra cesta a pri rozjazde som zacal pretacat kolesa tak kolesa ako keby skakali po asfalte namiesto toho aby len "gumovali", tento problem sa postupne zhorsil tak ze uz aj na suchej ceste pri ostrejsom rozjazde sa zda ze kolesa zacnu skakat a vydava to strasne rany, naprava inak pri beznej jazde nebucha vobec, ani sme nenasli nijaku vôlu, podla technika na stk su aj tlmice ok, neviete poradit kde by mohol byt problem? nechcem bezhlavo zacat menit vsetky diely..., (auto nema ani abs ani asr)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

este som nieco precital okolo toho a asi skusim zajst na riadny test tlmicov do servisu, nakolko neviem ako technik na stk zistil ze su tlmice ok ked ich vlastne na stk nekontroluju (nebol som stym na stk ja), takze asi by som to typol na zle tlmice, ale ak by niekto mal nejaky iny napad ..budem len rad ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak rozhodne nemozem povedat ze schvalne sa rozbieham s pretacanim kolies, ale ked sa to uz nahodou stane tak ten prejav co to roby je rozhodne nestandartny a nieco tam nebude v poriadku, sluzobna fabia to rozhodne nerobi a ani na inom aute som si to nevsimol co mam moznost jazdit, problem je ze momentalne uz ked sa chcem ostrejsie rozbehnut aj na suchom asfalte "tak na hranici" este skor ako by sa zacali kolesa pretacat tak zacnu (asi) skakat  po asfalte...ked je mokra cesta tak to je uz vsetko este umocnene a rozbiehat sa da len opatrne s citom ako keby som sa rozbiehal na snehu/lade, inak hned zacnu kolesa skakat/hrabat, zvukovy prejav to spravi taky ako by som zrazu isiel cez nejake velke jamy, proste rany do celeho auta, tlmice ked skusim tak "po domacky"  ze skusim rozhupat auto tak su tuhe... a ako som povedal ani sluzobna fabia ani dalsie auta co mame nemaju takyto problem ... este som rozmyslal ci to nemozu robit aj pneu, lebo maju sice okolo 5mm dezenu ale maju uz 6-7 rokov

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...