Přejít na obsah

Boucháni přední nápravy


honzik

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, nevím kam přesně zařadit můj problém, tak to píšu sem. Na přední nápravě na levé straně mi při přejetí nerovnosti něco vrže. Měnil jsem tyčky stabilizátoru (Meyle HD) na obou stranách i lůžko stabilizátoru (Meyle) opět na obou stranách. Nepomohlo. Tlumiče Bilstein, horní uložení a silenbloky ramene se měnily letos v dubnu. Napadá někoho něco? I můj kamarád mechanik nemůže na nic přijít :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to není úplně přesné. První ročníky měly na stabilizátoru plastové pouzdro a guma svírala teprve toto pouzdro, které zároveň zamezovalo bočnímu posunu. Pouzdro časem prasklo, vypadlo a tyč lítala zleva doprava (možná to někdo mohl řešit hadicovou spojkou) - toho by si ale asi všiml, když měnil gumy, a hlavně by to nevrzalo ale mlátilo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je mi to divne, pretoze ak by prasklo to puzdro, tak predpokladam, ze muselo mat nejaku hrubku stien. Cize stabilizator by tam lietal volne. Nezda sa mi to preto, lebo ja mam rok 2000, a pred mesiacom som menil tycky stabilizatora a na toto som daval bacha. Ja tam mam len tie gumy plus tie hadicove spojky. A stabilizator v tej gume drzi dobre.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no věř tomu, je to tak. Ano to pouzdro má nějakou tloušťku, takže ty gumy se pak musejí dát o třídu menší (je jich několik, podle několika různých průměrů stabilizátoru) a místo dorazu se navaří podložka. Novější provedení stabilirátoru už pouzdra nemá a na tyči jsou nalisovaný vymezovací kovové kroužky. Pokud by tam ty kroužky nebyly vůbec, tak by to nefungovalo, takže verze "holá tyč" neexistuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Mel bych podobny dotaz k bouchani, nebo mozna spis klepani na predni naprave u me Fabie Combi I 1.4 TDi. Pri jizde se mi odnekud z predni napravy oziva zvlastni pravidelne tupe klepani, ktere je pri jizde rovne temer neznatelne, ale vyrazne se zvysi hlasitost pri zatoceni doleva. Objevuje se to tak od rychlosti 50 km/h. Mel jsem sundana obe kola a nikde neni patrne zadne poskozeni, neni nic uvolneneho ani zadne misto nijak poskozeno od kontaktu s otacejicim kolem. Nesetkal se nekdo s podobnym pripadem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl jsem podobný problém, byla naprasklá mažeta, vazelína se postupně vyházela ven, nahradila jí voda a bordel, takže kloub byl defacto na sucho a občas (ne pravidelně a ne vždy) mi při rovné jízdě něco klepalo vepředu. Dlouho mi trvalo, než jsem na to přišel, vlastně mě to napovědělo, až když mi začal trhat volant (ovšem také jen chvíli) a na kruháči klepání. Tak jsem zajel na rampu, mrkl na pravou manžetu, shodou okolností byla otočená trhlinou dolů, takže když jsem jí zmáčkl, vyvalila se akorát kalná voda. Když jsem sáhl na pravou poloosu a zakýval s ní, byla tam cca milimetrová vlůe, levá se ani nehla.Takže jsem rychle doma pohledal již mnohem dříve zakoupenou manžetu a honem jsem jí s kamošem o víkendu vyměnil, naštěstí kloub ještě nebyl poškozen, páč jak jsem tam nahrnul vazelínu a zadělal novou manžetou, tak od té doby klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím, ....

tak sa pridávam aj ja do klubu trieskania, búchania, .... a podobných tých vecí okollo prednej nápravy.

po rýchlej, zbežnej prehliadke mi zistilli zlomené pružiny na obidvoch stranách prednej nápravy, ...

vec jasná - oprava.

chcel by som sa info, že aké pružiny treba použiť, či originál, prvovýrobu, alebo prípadne overenú značku pružín, ...

asi bude viac ako vhodné, viem, skontrolovať misky uloženia či jak sa to odborne volá, prípadne ich tiež vymeniť, ...

skontrolovať tiež axiálne ložiská, .... tiež by som poprosil aké náhradné diely použiť, ... typ, výrobca, ....

 

o aute moc toho neviem, kúpil som ho keď mallo 120tskm, teraz má 185tskm, ...

ostatné veci ako sú ložiská, nápravnice, kosti, spojovačky bolli menené, teda sú plne funkčné, zatiaľ

a našiel som v zásobe po predchádzajúcom majiteľovi ešte aj predné tlmiče bilstein s označením F4-VNE-A581-BGC

že by som aj tie vymenil, teda tlmiče, ...

 

jáj, a ide o fóbiu combi, r.v. 2001, 1.9Sdi, 47kW, ASY ... jazdiacu výlučne a len v ba, tedda po meste cca 1000km mesačne

 

viem, že to nebude lacná záležitosť, ale každá rada dobrá, ...

a nerád si dovolujem kupovať lacné veci, ... istota je istota

 

dík za info, radu, čas, ... :kol-142:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...