honzik

Boucháni přední nápravy

742 příspěvků k tomuto tématu

Jo jo potvrzuji a za mě nevyndávat! Ty 2 body CO čkem na každé straně ničemu neublíží. Samozřejmě odpojit alter. a baterku. Kostru od kabelu svářečky umístit co nejblíže ke svařovanému místu.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

jj, dá se to udělat na autě, ale my co už na kontě máme jedno zapálený auto se bojíme :D

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

jakou značku kostí (zkrutných tyček) zvolit? nyní tam byl swag, vydrželi 20tis.km. dík

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nejlépe original,ale jsou nejdražší. Já dávám TRW a jsou myslím hodně dobré.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím, vlastním Škodu Fabii Combi (6y) 1.9sdi 47kw, mám problém s přední nápravou, když naplno otočím volantem do leva nebo do prava
a rozjedu se, začne mi něco ve předu na nápravě bouchat a další věc co to dělá je, když začnu přídávat plyn tak se auto začne celé klepat,
jak volant tak i pedál od plynu, i celá podlaha... v podstatě celé auto, podle mého názoru to budou homokinetické klouby, ale nevím zda
to může být ten vnitřní, který je na převodovce a nebo ten vnější. Na konci Prosince 2016 jsem měl auto v servisu z důvodu toho, že mi
končila STK a potřeboval jsem dát auto do kupy,abych mohl v pohodě tu STK udělat. Měl jsem ten stejný problém, který tady popisuju.
Bylo mi řečeno že za to může poloosa, na které jsou vlastně tyto klouby, jak vnitřní tak vnější. Takže se vše vyměnilo, udělalo se dalších
x věcí co bylo špatných. STK jsem udělal bez problému, dostal jsem protokoly jak z emisich tak z technické prohlídky a vše bylo OK, žádná závada.
A asi po dvou měsících mi to začlo dělat znova. Dnes jsem auto zvedl a zkontroloval jsem homokineťáky, jak jsou na tom manžety a vše vypadá že je
v pohodě. Upozorňuju, že nejsem žádný mechanik a proto se vás ptám, jestli náhodou nemá s tímhle někdo zkušenosti a nemohl by mi poradit a jestli
je vůbec možné,aby po takové krátké době, to začlo dělat znova. Děkuji za případné odpovědi :)

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

zkoušel jsi hýbat s poloosama jak v axiálním tak radiálním směru, jestli tam není větší vůle?

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

pokud se to chová stejně jako před tím, tak bych to šel reklamovat.

Jestli tomu správně rozumím, tak STK zajišťoval servis - to může vysvětlovat proč je to zcela bez závad - nikdo je nehledal.

1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 5 hodinami, Malta napsal:

zkoušel jsi hýbat s poloosama jak v axiálním tak radiálním směru, jestli tam není větší vůle?

To jsem nezkoušel, pak se na to teda kouknu, díky za reakci :)

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 3 hodinami, Wittmann napsal:

pokud se to chová stejně jako před tím, tak bych to šel reklamovat.

Jestli tomu správně rozumím, tak STK zajišťoval servis - to může vysvětlovat proč je to zcela bez závad - nikdo je nehledal.

Ano máte pravdu, STK zařizoval servis... taky mě to napadlo že by to nějak pošmelili -_-

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ale STK nekontroluje, v jakém stavu je auto, kolik toho ještě najezdí apod. STK zajímá jen jestli to svítí, brzdí, troubí, neteče z toho olej a jiné bezpečnostní prvky.

To, že kontrolujou např vůli na čepech je jen byrokracie, protože na STK nemusej najít nic, ale za týden už to může mlátit o sto šest. 

Rozhodně je ale nezajímají poloosy (pokud tedy z manžet neuniká mazivo)

U tvýho problému bych to ale taky viděl na poloosy.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Klouby na levé poloose vyměněny a stále beze změn, pravá poloosa vypadá v pořádku, manžety jsou ok, nic neteče.. žádné větší vůle nejsou... Tak nevím jestli vyměnit ještě klouby na pravé poloose, nebo jestli může být problém ještě jinde :(

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mne sa zacali z lavej prednej strany sirit zvlastne klepkania pri prejazdoch nerovnosti a nakoniec som nasiel odlomeny kus pruziny ktory lezal na tlmici

20170511_092409.jpg

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

i to se může stát :)

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Povědomé chroupání na hrbolech při menší rychlosti. Vyměněny tyčky stabilizátoru FRAP - vydržely jen jednu zimu (slabých 25 tisíc), takže žádná sláva. Dal jsem teď Meyle HD, tak uvidíme. 

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dobrej mám problém něco mi bouchá na přední nápravě u spolujezdce na autě Peugeot 405 děkuju poradi někdo 

-1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Peugeot 405? To snad proboha ne. :doh Víš vůbec kde se ptáš a že hrubě porušuješ pravidla fora? Sem to opravdu nepatří a dotaz bude smazán.

1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Podobné příspěvky

• Od Galvi
      Prodám originál Alu škoda Fabia II/Roomster jménem Comet, ale vhodné i na novější/starší auta s 5x100 roztečí. S letními pneumatikami - viz foto. 4 kola jeté 2 sezony, jedno (z rezervy) nové nikdy nenasazené. 2 kola mají na jednom paprsku škrábanec - viz foto. Jinak jsou pěkné. Před předáním budou umyté a vyvážené. Prodávám z důvodu koupě jiných kol.

Nejlépe osobní předání - Olomouc

• Od deTomasso
      IDEÁLNÍ AUTO PRO ŽENU DO MĚSTA. Prodám Škoda Fabia II, 1.2 HTP 44kw. Auto kupované jako nové v ČR. Najeto poctivých 168.000km. Rok výroby 9/2007. Nová technická, platná do 9/2019. Nové pneu, kupované minulý měsíc. Auto je po velikém servisu (detailní info mailem nebo po telefonu), bez dalších investic, stačí sednout a jezdit, připraveno na zimu. K vozu je kompletní dokumentace včetně servisní knihy a prověření Cebia včetně certifikátu. Nikde nic nemlátí, nevrže, podvozek je pevný. Motor jako nový, startuje na otočení, nežere vodu ani olej. Interiér je v top stavu, hezký, čistý, udržovaný. Auto opravdu za těch 69 tisíc stojí, není to žádná naoko opravená vylítaná herka, přijeďte se podívát, určitě nebudete litovat.

PRODEJ POUZE SOUKROMÉ OSOBĚ.

Další info o autě na telefonu 732434547, nebo mail, odpovídám obratem. Hezký den
    • Od DominikH
      Škoda Fabia II Combi Elegance
      Motorizace: 1.6 TDI 77kW
      Rok výroby: 2011
      Stav tachometru: 162 000 km
      Výbava: ABS, alarm, dálkové centrální zamykání, el. ovládání všech oken, el. ovládání zrcátek, vyhřívaná zrcátka, vyhřívaná sedadla, digitální automatická klimatizace, klimatizovaná přihrádka před spolujezdcem, tempomat, isofix, automatické svícení, přední i zadní mlhovky, deaktivace airbagu spolujezdce, palubní počítač MAXIDOT, zadní parkovací senzory, vyhřívané ostřikovače stěračů, úložné schránky pod předními sedadly, rezervní kolo plnohodnotné vč. nářadí, dálkové otevírání kufru

Vůz byl zakoupen nový v ČR, jsem 2. majitel, pravidelný originální servis Škoda: servisní knížka + veškeré servisní záznamy, 2x originální vystřelovací klíč, zabezpečení Construct + 2x klíč a bezpečnostní karta, VIN pískovaní skel. Nové letní pneumatiky 15" na originálních discích Škoda. Nová STK + výměna oleje vč. filtrů (palivový, kabinový). Další informace či fotografie rád poskytnu emailem.
    • Od malina202
      Prodám Škodu Fabia 1.4TDI 55kw (kód motoru AMF) 
      Rok výroby: 2005
      Stav tachometru: 260939 km
      Barva: zlatá metalíza (kód barvy: 9201)
      Stk + emise do 03/2019

Výbava:
      el. ovládaná a vyhřívaná zrcátka (obě velká)
      manuální klimatizace
      palubní počítač
      tempomat
      přední mlhovky
      el. přední okna
      kožený volant + řadicí páka
      parkovací senzory
      zamykatelné víčko nádrže
      loketní opěrka
      denní svícení vč. homologace
      GSM alarm
      rádio Pioneer s USB, CD a AUX vstupy
      plnohodnotná rezerva + nářadí a zbytek povinné výbavy

Údržba za poslední rok:
      Olej 5w40 +filtry (244,6tis.Km)
      Zhavicky (252tis.Km)
      Rozvody SKF + remen alternatoru Gates (253,4tis.Km)
      Olej 5w40 + filtry, zadni brzdy vnitrek (259tis.Km) 

K autu jsou dvě sady kol (letní + zimní). Letní 195/50/R15 Bridgestone Turanza, Zimní 165/70/R14 Nokian WR D3.

Auto má místy drobné kosmetické nedostatky, ale nerezne a slouží bez problému, se spotřebou okolo 5l/100km.

Prodávám pouze z důvodu obdržení služebního auta. Při rozumném jednání můžu přidat i různé náhradní díly.
    • Od malina202
      Prodám Škodu Fabia 1.4TDI 55kw (kód motoru AMF) 
      Rok výroby: 2005
      Stav tachometru: 260939 km
      Barva: zlatá metalíza
      Stk + emise do 03/2019

Výbava:
      el. ovládaná a vyhřívaná zrcátka (obě velká)
      manuální klimatizace
      palubní počítač
      tempomat
      přední mlhovky
      el. přední okna
      kožený volant + řadicí páka
      parkovací senzory
      zamykatelné víčko nádrže
      loketní opěrka
      denní svícení vč. homologace
      GSM alarm
      rádio Pioneer s USB, CD a AUX vstupy
      plnohodnotná rezerva + nářadí a zbytek povinné výbavy

Údržba za poslední rok:
      Olej 5w40 +filtry (244,6tis.Km)
      Zhavicky (252tis.Km)
      Rozvody SKF + remen alternatoru Gates (253,4tis.Km)
      Olej 5w40 + filtry, zadni brzdy vnitrek (259tis.Km) 

K autu jsou dvě sady kol (letní + zimní). Letní 195/50/R15 Bridgestone Turanza, Zimní 165/70/R14 Nokian WR D3.

Auto má místy drobné kosmetické nedostatky, ale nerezne a slouží bez problému, se spotřebou okolo 5l/100km.

Prodávám pouze z důvodu obdržení služebního auta.