honzik

Boucháni přední nápravy

740 příspěvků k tomuto tématu

Jo jo potvrzuji a za mě nevyndávat! Ty 2 body CO čkem na každé straně ničemu neublíží. Samozřejmě odpojit alter. a baterku. Kostru od kabelu svářečky umístit co nejblíže ke svařovanému místu.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

jj, dá se to udělat na autě, ale my co už na kontě máme jedno zapálený auto se bojíme :D

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

jakou značku kostí (zkrutných tyček) zvolit? nyní tam byl swag, vydrželi 20tis.km. dík

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nejlépe original,ale jsou nejdražší. Já dávám TRW a jsou myslím hodně dobré.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím, vlastním Škodu Fabii Combi (6y) 1.9sdi 47kw, mám problém s přední nápravou, když naplno otočím volantem do leva nebo do prava
a rozjedu se, začne mi něco ve předu na nápravě bouchat a další věc co to dělá je, když začnu přídávat plyn tak se auto začne celé klepat,
jak volant tak i pedál od plynu, i celá podlaha... v podstatě celé auto, podle mého názoru to budou homokinetické klouby, ale nevím zda
to může být ten vnitřní, který je na převodovce a nebo ten vnější. Na konci Prosince 2016 jsem měl auto v servisu z důvodu toho, že mi
končila STK a potřeboval jsem dát auto do kupy,abych mohl v pohodě tu STK udělat. Měl jsem ten stejný problém, který tady popisuju.
Bylo mi řečeno že za to může poloosa, na které jsou vlastně tyto klouby, jak vnitřní tak vnější. Takže se vše vyměnilo, udělalo se dalších
x věcí co bylo špatných. STK jsem udělal bez problému, dostal jsem protokoly jak z emisich tak z technické prohlídky a vše bylo OK, žádná závada.
A asi po dvou měsících mi to začlo dělat znova. Dnes jsem auto zvedl a zkontroloval jsem homokineťáky, jak jsou na tom manžety a vše vypadá že je
v pohodě. Upozorňuju, že nejsem žádný mechanik a proto se vás ptám, jestli náhodou nemá s tímhle někdo zkušenosti a nemohl by mi poradit a jestli
je vůbec možné,aby po takové krátké době, to začlo dělat znova. Děkuji za případné odpovědi :)

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

zkoušel jsi hýbat s poloosama jak v axiálním tak radiálním směru, jestli tam není větší vůle?

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

pokud se to chová stejně jako před tím, tak bych to šel reklamovat.

Jestli tomu správně rozumím, tak STK zajišťoval servis - to může vysvětlovat proč je to zcela bez závad - nikdo je nehledal.

1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 5 hodinami, Malta napsal:

zkoušel jsi hýbat s poloosama jak v axiálním tak radiálním směru, jestli tam není větší vůle?

To jsem nezkoušel, pak se na to teda kouknu, díky za reakci :)

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 3 hodinami, Wittmann napsal:

pokud se to chová stejně jako před tím, tak bych to šel reklamovat.

Jestli tomu správně rozumím, tak STK zajišťoval servis - to může vysvětlovat proč je to zcela bez závad - nikdo je nehledal.

Ano máte pravdu, STK zařizoval servis... taky mě to napadlo že by to nějak pošmelili -_-

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ale STK nekontroluje, v jakém stavu je auto, kolik toho ještě najezdí apod. STK zajímá jen jestli to svítí, brzdí, troubí, neteče z toho olej a jiné bezpečnostní prvky.

To, že kontrolujou např vůli na čepech je jen byrokracie, protože na STK nemusej najít nic, ale za týden už to může mlátit o sto šest. 

Rozhodně je ale nezajímají poloosy (pokud tedy z manžet neuniká mazivo)

U tvýho problému bych to ale taky viděl na poloosy.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Klouby na levé poloose vyměněny a stále beze změn, pravá poloosa vypadá v pořádku, manžety jsou ok, nic neteče.. žádné větší vůle nejsou... Tak nevím jestli vyměnit ještě klouby na pravé poloose, nebo jestli může být problém ještě jinde :(

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mne sa zacali z lavej prednej strany sirit zvlastne klepkania pri prejazdoch nerovnosti a nakoniec som nasiel odlomeny kus pruziny ktory lezal na tlmici

20170511_092409.jpg

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

i to se může stát :)

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

to se dokonce stává relativně často

1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Povědomé chroupání na hrbolech při menší rychlosti. Vyměněny tyčky stabilizátoru FRAP - vydržely jen jednu zimu (slabých 25 tisíc), takže žádná sláva. Dal jsem teď Meyle HD, tak uvidíme. 

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Podobné příspěvky

• Od vivo
      Ahojte všetci.
      Mam v plane kupit 2 kovu Fabiu a potreboval by som sa poradit ohladom niektorych veci. 
      V prvom rade vybava...Chcel by som ju kupit v co najlepsej-cize Elegance. ono rozdielov aj ked vela krat su to len detaily vo vybavach je dost vela.
      Ja osobne chcem s:
      prednymi oknami v elektrike(to je samozrejmost)
      spatne zrkadla v elektrike a aj vyhrievane.
      Tempomat 
      Parkovacie senzory
      Klima-ci automat alebo manual moc neriesim
      Zamok radiacej paky je extra-potesi ale nemusi byt

Naj problemom su vsak vyhrievane predne sedacky a maxidot displej
      Je len zopar aut, ktore maju vsetko co som pisal hore a maju zaroven maxidot aj sedacky vyhrievane. Casto sa stava ze bud su sedacky ale len trapny kalkulackovo nokiacky palubny pocitac. Alebo je to naopak nie su sedacky ale je tam maxidot
      Potrebujem vediet-co sa da skor zohnat a co by ma v konecnom vysledku vyslo lacnejsie. Cital som tu neikde na fore ze maxidoty sa kedysi dali zohnat a aj ich par ludi montovalo ale to je tak 2 roky dozadu-naviac niektore fabky este maju hore nad maxidotom taky mini displej a niektore nie. Sedacky sa komplet sada da samizda zohnat celkom v pohode z dé 150 eur+samozrejme ta motaz by asi dost stala kedze trva vraj aj 4-6 hodin.
      Cize prosim skuste mi poradit- radsej brat s maxidotom ale bez sedaciek alebo naopak?
      Dalej ma zaujima senzor odtiahnutia auta-na jednejj fabke som to videl v soferovych dverach-da sa to dorobit? videl som to v manuali ale tam davaju rovnaku foto na tento senzor ale aj na packu otvarania kufra-nechapem ale nevadi. Da sa to teda dodatocne zohnat a namontovat?

Este by som sa chcel poradit ohladom nakupu jazdenej fabie. Jednu mi prave vyfukli-top vybava-top kilometre-top stav a ked hladam dalsie tak sa casto dostavam nad svoj cenovy limit.
      Nasiel som vsak dve, ktore su ako tak cena/vybava OK lenze su v AAA a este jednom ceskom bazari. Uprimne sa bojim kupovat z bazaru. Neviem ci mi pomoze cebia-jeden bazar ma aj cebia report.
      Z SPZ zistim akurat tak kilometre. Z VIN-ka som si kedysi myslel ze zistim vsetko ale akurat tak cez dekoder mi ukaze kde bolo auto vyrobene a vybavu-coz je fajn-aspon viem ze nei je dovezene ale ja potrebujem vediet aj dalsie veci.
      Ja by som potreboval nieco ako KO ked je-ze ci to auto bolo burane- ci ma lak taky aky ma mat, potrebujem vediet ci tam napriklad nedali iny motor atd. 
      Neviem-keby mi poskytli vzdy vinko-dalo by sa v škodovackom autorizovanom servise v mojom meste aspon overit, ze servisna knizka sedi?-ze nie je falosna, ze sa na tom aute v tom a tom roku robili tie a tie ukony? Maju skoda autorizovane servisy proste nejaku  svoju databazu a mohli by mi tieto info poskytnut?
      Myslite, ze ked pojdem aj napriklad do bazaru a poviem, chcem ist najprv stym autom do servisu-ale taky, ktory vyberem ja, ze ten servisak je schopny odhalit, co sa na tom aute moze v blizkej buducnosti pokaslat, ci bolo burane, ci boli karosarske diely menene, napr motor  atd atd?

Budem rad, ked mi prispejete svojimi skusenostami a trochu poradite. Vopred dakujem.

• Od kitt21
      Zdravim,
      ma uz niekto skusenosti s tym, ci sa zmestia dve predne sedadla  z roomstra do kufru kratkej fabie? Je mozne ich tam zmestit, pripadne je treba vyhodit zadne sedadla?
      Vdaka
    • Od eauto1.cz
      ŠKODA FABIA COMBI 2005 1.4i16V 55kW KLIMA SERVISKA ELEGANCE
      PLATNÉ DO SMAZÁNÍ
      Pusťte video přes celou obrazovku +nastavte HD!
      Cena: 99.8oo,- Kč
      Modelový rok:2005
      Do provozu:07.2005
      Počet majitelů:2
      Tachometr:134.000 km
      Servisní kniha:ano
      Palivo:Natural 95
      Motor: 1.4i16V, 1390ccm
      Převodovka: manuální, 5 stupňová
      Výkon:55 kW (80 k)
      Max.rychlost: 175 km/h
      Emisní norma: Euro4
      Barva: Šedá metalíza
      Karoserie: Combi, 5dveří
      Stav: velmi dobrý, dovezeno nehavarované
      Možnost leasingu / úvěru: ANO
      Původ: dovoz SRN,v CZ nejeto
      Prověření původu: Cardetect
      Váha vozu: 1235 kg
      Rozměry (v š d): 1495 x 1646 x 4232 mm
      Objem kufru (min./max.): 480 / 960 litrů
      Spotřeba mimo město: 5,3 L/100km
      Spotřeba kombinovaná: 6,6 L/100km
      Objem nádrže: 55 litrů
      Pneumatiky: 14" Letní 90%
      Disky: alu disky Škoda 14"

ELEGANCE+FACELIFT+KRÁSNÝ STAV
      Dálkově ovládané centrální zamykání, metalický lak, zeleně tónovaná skla, ukazatel vnější teploty, mlhovky, ochrané lišty dveří, zrcátka v barvě karosérie, střešní lyžiny, litá kola Škoda 14"

Klimatizace poloautomatická Klimatic, klimatizovaná schránka před spolujezdcem (chladnička), dělená zadní sedadla, el. ovládání oken, el. ovládání zrcátek, vyhřívaná zrcátka, Isofix, nastavitelný volant v obou osách, palubní počítač MFA s funkcí dojezdu, 2x výškově stavitelná přední sedadla, kožený volant, pylový uhlíkový filtr, plnohodnotné rezervní kolo, roleta kufru s držákem deštníků, černý interiér, černé čalounění dveří, zadní sedačky zcela vyjímatelné z vozu, kapsy ve všech dveřích, opěrky hlavy, plnohodnotné rezervní kolo

AUDIO
      autorádio Škoda Symphony RDS CD, sound systém s 8mi reproduktory.

5ti stupňová manuální převodovka, ABS, BAS - brzdový asistent, MSR - regulace brzdného účinku motoru, EBA - podpora nouzového brzdění, EBD - rozdělovač brzdné síly dle zatížení vozu a jízdní situace, ASR - kontrola trakce, posilovač řízení.

4x Airbagy, napínače bezpečnostních pásů, možnost deaktivace airbagů ovladačem, imobilizér, výškově stavitelné pásy vpředu, 2x klíče s DO, pátý bezpečnostní tříbodový pás, trippling- blinkry blikají nejméně 3x, ISOFIX

Facelift- nový model
      Vyměněny rozvody.
      Serviska vedená doposud!
      LED denní světla místo mlhovek (RS)
      Zima bez starostí: nové 4ks zimní pneu včetně přezutí: 4000kč

ZOBRAZIT FOTO V HD ROZLIŠENÍ

POUZE VÁŽNÍ ZÁJEMCI!
      SLEVA JISTÁ!

MOBIL: +420 737 888 840
      EMAIL: 1auto@centrum.cz
      Všechna práva vyhrazena
    • Od eauto1.cz
      ŠKODA FABIA COMBI 2006 1.4i16V 55kW KLIMA SERVISKA ELEGANCE
      PLATNÉ DO SMAZÁNÍ
      Pusťte video přes celou obrazovku +nastavte HD!
      Cena: 115.8oo,- Kč
      Modelový rok:2006
      Do provozu:07.03.2006
      Tachometr:179.000 km
      Disky: alu disky Škoda 14"
      ELEGANCE+ANATOMICKÉ SEDAČKY+SPORT VOLANT!
      Dálkově ovládané centrální zamykání, metalický lak, zeleně tónovaná skla, ukazatel vnější teploty, mlhovky, ochrané lišty dveří, zrcátka v barvě karosérie, střešní lyžiny, litá kola Škoda 14"

Klimatizace poloautomatická Klimatic, klimatizovaná schránka před spolujezdcem (chladnička), dělená zadní sedadla, el. ovládání oken, el. ovládání zrcátek, vyhřívaná zrcátka, Isofix, nastavitelný volant v obou osách, palubní počítač MFA s funkcí dojezdu, 2x výškově stavitelná přední sedadla, kožený volant, sportovní tříramenný volant, sportovní větší anatomické sedačky, pylový uhlíkový filtr, plnohodnotné rezervní kolo, roleta kufru s držákem deštníků, černý interiér, černé čalounění dveří, zadní sedačky zcela vyjímatelné z vozu, kapsy ve všech dveřích, opěrky hlavy, plnohodnotné rezervní kolo
      AUDIO

5ti stupňová manuální převodovka, ABS, BAS - brzdový asistent, MSR - regulace brzdného účinku motoru, EBA - podpora nouzového brzdění, EBD - rozdělovač brzdné síly dle zatížení vozu a jízdní situace, ASR - kontrola trakce, posilovač řízení.

4x Airbagy, napínače bezpečnostních pásů, možnost deaktivace airbagů ovladačem, imobilizér, výškově stavitelné pásy vpředu, 2x klíče s DO, pátý bezpečnostní tříbodový pás, trippling- blinkry blikají nejméně 3x, ISOFIX
      Facelift- nový model
      Vyměněny rozvody.

POUZE VÁŽNÍ ZÁJEMCI!
      SLEVA JISTÁ!

Všechna práva vyhrazena
    • Od eauto1.cz
      ŠKODA FABIA COMBI 2004 1.4i16V 55kW KLIMA LYŽINY ABS 2xBAG
      PLATNÉ DO SMAZÁNÍ
      Modelový rok:2004
      Do provozu:07.2004
      Tachometr:138.000km
      Disky: OCELOVÉ 14"

AMBIENTE
      Dálkově ovládané centrální zamykání, metalický lak, zeleně tónovaná skla, ukazatel vnější teploty, zrcátka v barvě karosérie, střešní lyžiny.

Klimatizace poloautomatická Klimatic, klimatizovaná schránka před spolujezdcem (chladnička), dělená zadní sedadla, el. ovládání oken, Isofix, nastavitelný volant v obou osách, palubní počítač MFA s funkcí dojezdu, 2x výškově stavitelná přední sedadla, kožený volant, pylový uhlíkový filtr, plnohodnotné rezervní kolo, roleta kufru s držákem deštníků, černý interiér, černé čalounění dveří, zadní sedačky zcela vyjímatelné z vozu, kapsy ve všech dveřích, opěrky hlavy, plnohodnotné rezervní kolo

AUDIO

5ti stupňová manuální převodovka, ABS, BAS - brzdový asistent, MSR - regulace brzdného účinku motoru, EBA - podpora nouzového brzdění, EBD - rozdělovač brzdné síly dle zatížení vozu a jízdní situace, posilovač řízení.

2x Airbagy, napínače bezpečnostních pásů, možnost deaktivace airbagů ovladačem, imobilizér, výškově stavitelné pásy vpředu, 2x klíče s DO, pátý bezpečnostní tříbodový pás, ISOFIX

Vyměněny rozvody, top stav, černý interiér, vše originál.

POUZE VÁŽNÍ ZÁJEMCI!
      SLEVA JISTÁ!

Všechna práva vyhrazena