Přejít na obsah

Boucháni přední nápravy


honzik

Doporučené příspěvky

Podle toho, co pises, nevim, zda se bavime o stejne zavade. Nebudeme chodit kolem horke kase. Ten problem jsem jeste nevyresil, jsem domluveny s nejakym typkem, ktery se ve fabiich vyzna. U me to zarucene neni zavisle na teplote ani ujetych kilometrech po startu. Jen ti muzu doporucit prohlednout jak vnitrni tak vnejsi klouby poloos, zahybat se stabilizatory. Mozna by to mohl byt silentblok na motoru ci uchyceni ramene, ten docela trpi. Doporucuji radsi dvakrat mer a jednou res. Chybu jsem prisuzoval vadnemu hlavnimu silentbloku na prave strane auta, cena 4000 a zlepseni minimalni. Ono tech 10 000 klacku te asi musi mrzet..... kdyz zjistim, dam vedet.

Podobny problem jsem mel s pouzdry na stabilizatorech. Ty ale klepali jako gumova palicka o plech pri nerovnostech na silnicich. Intenzita klepani se ale zmensovala s teplotou motoru. Asi ta guma (plast) trochu zmekl a netloukl tolik

Editováno: , autor: radarek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ti to děla jen na nerovnostech nebo dirach tak bych to viděl na kosti a vyklepany stabik, možná silenbloky.

Taky mi to zezačatku dělalo až po projeti par km - ted to děla okamžitě po startu - už to uložení stabiku je totalně v pr....

vše jsem vyměnil a žádná změna.... Myslím si, že to dělají tlumiče. Mám najeto 120 tkm a nebyla výměna. Diagnostika ukazuje, že je vše OK, ale dle reakcí je měření na houby.... Zkusím za nějakou dobu tlumiče vyměnit a samozřejmě budu informovat.... -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ti to děla jen na nerovnostech nebo dirach tak bych to viděl na kosti a vyklepany stabik, možná silenbloky.

Taky mi to zezačatku dělalo až po projeti par km - ted to děla okamžitě po startu - už to uložení stabiku je totalně v pr....

vše jsem vyměnil a žádná změna.... Myslím si, že to dělají tlumiče. Mám najeto 120 tkm a nebyla výměna. Diagnostika ukazuje, že je vše OK, ale dle reakcí je měření na houby.... Zkusím za nějakou dobu tlumiče vyměnit a samozřejmě budu informovat.... -_-

zkontroluj silentbloky ramen a s tlumiči si rovnou kup alespoň ložiska horního uložení, když už ne celý komplet horního uložení, obr. jsou u mě v sekci Vaše fábie - corrida 12V

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidávám se do klubu. ;)

Klepání "kosti" na fabii r.v. 2001 po cca 60 tis. km. Závadu jsem lokalizoval po odmontování kosti a projetí auta (jak tady již někdo radil). Auto sice nesedělo, ale podvozek již nebouchal. Po odmontování je znát citelná vůle na kloubu kosti. Takže nutná výměna. Šokovala mě ale cena ve škodovce a to 1000,-Kč za kus. Nevíte někdo, jestli se musí měnit obě, jestli se nedají originály sehnat levněji a jaké ji číslo or. dílu (myslím hlavně těch koncových písmen)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidávám se do klubu. ;)

Klepání "kosti" na fabii r.v. 2001 po cca 60 tis. km. Závadu jsem lokalizoval po odmontování kosti a projetí auta (jak tady již někdo radil). Auto sice nesedělo, ale podvozek již nebouchal. Po odmontování je znát citelná vůle na kloubu kosti. Takže nutná výměna. Šokovala mě ale cena ve škodovce a to 1000,-Kč za kus. Nevíte někdo, jestli se musí měnit obě, jestli se nedají originály sehnat levněji a jaké ji číslo or. dílu (myslím hlavně těch koncových písmen)?

Ja som tiez nedavno menil kost stabiku. (mal som vycesany zavit a uvolnovalo sa to). Ta cena origo dielu v skodovke je strasna. Kupil som za 250 Sk jednu kost - sice Made in CHINA :D:D ale za tu cenu no nekup to. Uvidime kolko vydrzi. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidávám se do klubu. ;)

Klepání "kosti" na fabii r.v. 2001 po cca 60 tis. km. Závadu jsem lokalizoval po odmontování  kosti a projetí auta (jak tady již někdo radil). Auto sice nesedělo, ale podvozek již nebouchal. Po odmontování je znát citelná vůle na kloubu kosti.  Takže nutná výměna. Šokovala mě ale cena ve škodovce a to 1000,-Kč za kus. Nevíte někdo, jestli se musí měnit obě, jestli se nedají originály sehnat levněji a jaké ji číslo or. dílu (myslím hlavně těch koncových písmen)?

Ja som tiez nedavno menil kost stabiku. (mal som vycesany zavit a uvolnovalo sa to). Ta cena origo dielu v skodovke je strasna. Kupil som za 250 Sk jednu kost - sice Made in CHINA :D:D ale za tu cenu no nekup to. Uvidime kolko vydrzi. lol

Díky, ale čínu raději ne. Přecijenom je to moje auto. Docela by mě zajímalo, kdo to dělá pro škodovku. Neví někdo!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Pokud ti to děla jen na nerovnostech nebo dirach tak bych to viděl na kosti a vyklepany stabik, možná silenbloky.

Taky mi to zezačatku dělalo až po projeti par km - ted to děla okamžitě po startu - už to uložení stabiku je totalně v pr....

vše jsem vyměnil a žádná změna.... Myslím si, že to dělají tlumiče. Mám najeto 120 tkm a nebyla výměna. Diagnostika ukazuje, že je vše OK, ale dle reakcí je měření na houby.... Zkusím za nějakou dobu tlumiče vyměnit a samozřejmě budu informovat.... -_-

zkontroluj silentbloky ramen a s tlumiči si rovnou kup alespoň ložiska horního uložení, když už ne celý komplet horního uložení, obr. jsou u mě v sekci Vaše fábie - corrida 12V

Doporučuji dát na rady JaKra...taky se mi při záběru ozývalo bouchnutí a při propružení vrzání,skřípání...dal jsem nové tlumiče,ložiska uložení tlumiču a silentbloky ramen Cupra a je klídek...

Ložiska byly totálně K.O. vule cca 4mm!!! silentbloky napraskané do pulky...

Celé mě to přišlo na 3 600Kč+ něco málo ježdění autem..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučuji dát na rady JaKra...taky se mi při záběru ozývalo bouchnutí a při propružení vrzání,skřípání...dal jsem nové tlumiče,ložiska uložení tlumiču a silentbloky ramen Cupra a je klídek...

Ložiska byly totálně K.O. vule cca 4mm!!! silentbloky napraskané do pulky...

Celé mě to přišlo na 3 600Kč+ něco málo ježdění autem..

Tak já mám problém že když stojím na místě a otáčím volantem tak nic když jedu do zatáčky tak většinou nic ale stačí aby byla v zátáčce dírka nebo nerovnost a ozve se takové lupnutí dá se to nasimulovat tak že v rychlosti cca 40km prdce trhám volantem sem a tam aby se houpalo auto.Pak to lupe jakoby při každém zhoupnutí ale pokud jedu rovně a je tam nerovnost tak se neozve nic.Mám podezření na ložisko tlumičů mám 122tis a je to originál (1.4 74KW).Je podezření správné? PS: pokud otevřu okno a vykloním se a simuluji tu jízdu tak to lupání z venku není slyšet je citelné pouze uvnitř.

Editováno: , autor: Standis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám problém že když stojím na místě a otáčím volantem tak nic když jedu do zatáčky tak většinou nic ale stačí aby byla v zátáčce dírka nebo nerovnost a ozve se takové lupnutí dá se to nasimulovat tak že v rychlosti cca 40km prdce trhám volantem sem a tam aby se houpalo auto.Pak to lupe jakoby při každém zhoupnutí ale pokud jedu rovně a je tam nerovnost tak se neozve nic.Mám podezření na ložisko tlumičů mám 122tis a je to originál (1.4 74KW).Je podezření správné? PS: pokud otevřu okno a vykloním se a simuluji tu jízdu tak to lupání z venku není slyšet je citelné pouze uvnitř.

Zdarec tenhle problem mam taky a mam vymenene ložiska tlumiču a to lupani je tam stale tak už nevim co to muže byt.Nejspiš zkusim třasadla na STK.Proste když je nejaka nepatrna dirka v zatačce tak to zaklepe jakoby kov na kov ale zda se mi že se to vic projevuje když je teplota vic k nule odpoledne je to už nepatrne.

Editováno: , autor: Standis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec tenhle problem mam taky a mam vymenene ložiska tlumiču a to lupani je tam stale tak už nevim co to muže byt.Nejspiš zkusim třasadla na STK.Proste když je nejaka nepatrna dirka v zatačce tak to zaklepe jakoby kov na kov ale zda se mi že se to vic projevuje když je teplota vic k nule odpoledne je to už nepatrne.

Hm tak to je špatné já mám nové kosti dokonce i tu tyč stabilizátoru když lomcuji kolem tak nic drží fest a byl jsem i na STK (mám tam známého) celé to prošel i zkoušel vůle a nic.....Možná už jen pomůže na to nemyslet a pustit rádio

Editováno: , autor: Standis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám problém že když stojím na místě a otáčím volantem tak nic když jedu do zatáčky tak většinou nic ale stačí aby byla v zátáčce dírka nebo nerovnost a ozve se takové lupnutí dá se to nasimulovat tak že v rychlosti cca 40km prdce trhám volantem sem a tam aby se houpalo auto.Pak to lupe jakoby při každém zhoupnutí ale pokud jedu rovně a je tam nerovnost tak se neozve nic.Mám podezření na ložisko tlumičů mám 122tis a je to originál (1.4 74KW).Je podezření správné? PS: pokud otevřu okno a vykloním se a simuluji tu jízdu tak to lupání z venku není slyšet je citelné pouze uvnitř.

Zdarec tenhle problem mam taky a mam vymenene ložiska tlumiču a to lupani je tam stale tak už nevim co to muže byt.Nejspiš zkusim třasadla na STK.Proste když je nejaka nepatrna dirka v zatačce tak to zaklepe jakoby kov na kov ale zda se mi že se to vic projevuje když je teplota vic k nule odpoledne je to už nepatrne.

Hm tak to je špatné já mám nové kosti dokonce i tu tyč stabilizátoru když lomcuji kolem tak nic drží fest a byl jsem i na STK (mám tam známého) celé to prošel i zkoušel vůle a nic.....Možná už jen pomůže na to nemyslet a pustit rádio

taky mam nove kosti uloženi stabiku je u me o.k. nove silenbloky v ramenech a pořad si to klepne.Na te stk to davals na ty třesadla jestli se to tam neozve?odkud to jde?

Editováno: , autor: Standis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky mam nove kosti uloženi stabiku je u me o.k. nove silenbloky v ramenech a pořad si to klepne.Na te stk to davals na ty třesadla jestli se to tam neozve?odkud to jde?

No právě že na STK se neozvalo nic už to fakt nechápu.Známej mě tam tvrdil že by to mohlo být i něco za palubkou jako uvolněnýho

Editováno: , autor: Standis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No me už jen napada zkusit vymenit čepy rizeni když to hlavne při vytočeni kol nebo že by to delali poloose ale to se me nechce věřit.

Ach jo no taky myslím ze poloosa to nebude.Právě čep jsme zkoušeli na STK a drží fest ale možné je všechno.Trochu vzpomínám na Feldu tam jsem takovéhle problémy neměl.....co se podvozku týká

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked sa uz tu prebera nejake to klepanie ,nejake to praskenie co sa tyka prednej napravy.Tak sa chcem opytat.

Ked pustam spojku pri preradovani tak pocujem kovovy praskot,ale pocut to len ked mam otvorene okno.Preto ani neviem ako to dlho robi,kedze bola donedavna kosa a cez zatvorene okno nic nepocut.

Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Matka na poloose.

Tak mi to znova nedalo a zajel jsem na rampu vždy zvedl jednu stranu auta a lomcoval pomalu vším a jediné na co jsem přišel je že s poloosou u levého kola jde trošku hnout a to jako směrem ke kolu a zpět ale že by tohle vydávalo ty rány se mi nezdá....pravá strana poloosy se ani nehne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi to znova nedalo a zajel jsem na rampu vždy zvedl jednu stranu auta a lomcoval pomalu vším a jediné na co jsem přišel je že s poloosou u levého kola jde trošku hnout a to jako směrem ke kolu a zpět ale že by tohle vydávalo ty rány se mi nezdá....pravá strana poloosy se ani nehne

a když ti to boucha odkud maš pocit že to jde?me to jde nekde od kol jakoby nekde od te poloose.Me se to bouchani nejvis projevuje na panelove ceste.

Editováno: , autor: Standis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Levá strana u kola ale je zajímavé že když se vykoním z okna a vyvolám ten zvuk tak není nic slyšet.Slyšitelné je to poze v autě

u me je to taky cely zajimave ja pujdu na ty třasadla a pevne veřim že se to zareaguje a poznam odkud to jde.Tak bych mohl pořad neco menit a penize v haji.Me to boucha jak z leva tak i z prava :angry:

Editováno: , autor: Standis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[u me je to taky cely zajimave ja pujdu na ty třasadla a pevne veřim že se to zareaguje a poznam odkud to jde.Tak bych mohl pořad neco menit a penize v haji.Me to boucha jak z leva tak i z prava :angry:

Ještě mě napadá že projdu všechny matky zda jsou dotažené.No u mě se to a STK nanašlo asi ty třasadla dost dobře nesimulujou ty podmínky na silnici, ale za pokus to stojí.Možná si tovše jen moc připouštíme dnes mě vezl kámoš svojí fabkou a taky mu tam něco bouchalo.Tak mu to říkám a on že dokat ho to neruší při poslechu rádia nebo to nezhorší jízdní vlastnosti tak na to s***

Editováno: , autor: Standis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mě napadá že projdu všechny matky zda jsou dotažené.No u mě se to a STK nanašlo asi ty třasadla dost dobře nesimulujou ty podmínky na silnici, ale za pokus to stojí.Možná si tovše jen moc připouštíme dnes mě vezl kámoš svojí fabkou a taky mu tam něco bouchalo.Tak mu to říkám a on že dokat ho to neruší při poslechu rádia nebo to nezhorší jízdní vlastnosti tak na to s***
asi jo moc si to berem ale pokusim ze to zjistit.Denne s autem najedu 100km pak sednu do firemni a taky prumerne 100 km ja mam najeto 120 000 firemni 242 000 a ta se chova uplne jinak nic netluče a je celkove i stabilnejsi.Podle testu mam zadni tlumiče z 50 % v haji tak pro to je chci menit přijde me že zadek skače jak koza. Editováno: , autor: Standis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi jo moc si to berem ale pokusim ze to zjistit.Denne s autem najedu 100km pak sednu do firemni a taky prumerne 100 km ja mam najeto 120 000 firemni 242 000 a ta se chova uplne jinak nic netluče a je celkove i stabilnejsi.Podle testu mam zadni tlumiče z 50 % v haji tak pro to je chci menit přijde me že zadek skače jak koza.

JJ mě to právě taky čeká mám zadek na 60% vyměním si sám dělal jsem si to na fáčku a pak feldě takže fabka nebude problém a je super že se taky na foru nechá koupit origo novej za 950kč/ks (combi).Hlavně pak dej vědět zda ti na něco na STK přišly, přeji ti aby ano a rychle se to vyřešilo

Editováno: , autor: Standis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...