Přejít na obsah

Octavii 2 FL nebo Tourku?


Václav Š.

Doporučené příspěvky

Tak bych to tady trošku oživil. Kamará teď řeší tady známou věc, jestli koupit novou O1 nebo ojetou O2. Neví, jestli vzít novou O1 Combi, 1.9 TDi, barva metalíza (ještě neví jakou buď černou nebo kapučíno), loketku, paket s manuální klimou a další serepetičky za 360 tis, ale mohl by mít slevu na 345.000, - Kč

nebo vzít ojetou O2 Combi, 1.9 , rok výroby 2007, najeto 52.000 km, za 300.000,- Kč, první majitel, serviska viz http://www.tipcars.c...odkud=M&Lang=cz

Po přečtení celýho vlákna bych šel do O2. A co vy?

Abych nezapomněl, najede tak kolem 10.000 km ročně

Editováno: , autor: Iguka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chce diesel, v tource dávají k dieselovýmu motoru kotoučovou zadní nápravu automaticky, peníze na to má, tak proč si nevzít nový motor v TDi, pokud by bral Tourku.

To auto, ať už O1 nebo O2 bude mít jistě pár let a kdo ví, třeba začne víc jezdit. Já bych se asi přikláněl k O2, za těch 50.000 km u ojetiny , se tam těžko asi něco pokazí a 50.000,- Kč mu zbude na opravy, ne. Každopádně má těžký rozhodování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím diskutující, ten kdo zvažuje tuto koupi jsem já. Diesel chci z prostého důvodu. Jezdil jsem delší dobu se služební OII 1,9 TDI i s 1,6 a zátah motoru a spotřeba jednoznačně mluví pro TDI. Když se podívám v bazarech, tak tím, že dieselů je teď hodně, tak rozdíl v ceně mezi benzinovým a dieselovým motorem taky není už tak velký a dieselů je daleko větší nabídka. Teď jsem dostal ještě nabídku na novou Tourku, exteriér se mi líbí, ale interiér je oproti OII slabý. Jediné z čeho mám u jeté OII obavy je samozřejmě aby nebyla bouraná, odpovídal stav km atd. Bohužel je dnes hodně podvodníků a vyplněná servisní knížka vám taky nedává žádnou záruku. Tu bych zase měl u té nové Tourky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel jsem srovnání bez motoru, jízdní vlastnosti apod. Je jasný, že 1.6 55kw na 1.9 Tdi 77kw nemá. Jinak ten odkaz co jsi dal, to je pěkný brko. Taky se mi to zdá nějak málo peněz, navíc je tam do 2011 záruka od škodovky. Nad starou O1 bych asi nepřemýšlel a koupil bych něco takovýho,co jsi dal teď do odkazu.

Ještě mě zaráží v tom inzerátu, proč je tam STK do 03/2012, měla by být u novýho 4 roky, ale asi to je chyba

Editováno: , autor: Iguka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem žádnej závodník, tak se mi ostatní jízdní vlastnosti zdají téměř stejné. Pochopitelně kromě brzd, protože kotouče na všech kolech jsou znát. Já osobně vidím další výhody u OII v různých vychytávkách jako je tunel na lyže v zadních sedadlech, odkládací schránky, jako například v přístrojovce na brýle, ve dveřích na pet flašky atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co názor to kus pravdy, ale nová je nová, kecy typu auto po důchodcovi, doktorovi ap., zaručeně nebourané a pak stejně zjistíš že je to jinak, a co serviska věřit jí ?,a každý víme jak se točí kilometry. Jezdím O1 i O2FL i když v jiných výbavách ale žádný převratný rozdíl nevidím kromě ceny u nového, a nějaký zátah už mě dávno nevrušuje. Brýle si dám do loketky a petka může ležet kdekoli jinde a co jsem pořeboval pro sebe jako nezbytné jsem dokonfiguroval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Já to moc neřešil, prodal jsem svoji od funglovky pět let starou OII 1.6 FSI Ambiente a objednal OII FL 1.8 TSI Elegance a už jen čekám na začátek května kdy bude vyrobena a já si pro ni pojedu juchůůůů. Nové je nové, každým takovým nákupem se v tom utvrzuji, už od dob Felicie GLXi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...