Přejít na obsah

Xenon octavia 1 nesvítí


stepo

Doporučené příspěvky

čau tenhle problém jsem měl taky...... strašně mi vadil.... apak jsem boural(slušně řečeno) a bylo po problému...... přišlo nový a svítí...... asi jsem ti nepomohl..... ale vždycky může být hůř než je..... ale kámoš to měl taky a byly to jen blbý kontakty ......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím všechny, snad to sem patří. Nevíte někdo jestli bude rozdíl ve svítivosti origo 4300K Philips vybojky a lacne číny taktez 4300 ale 3krat levnejsi? dal jsem tam číny 5000K no a svetla teda nic moc a jeste k tomu kazda ma jinou teplotu svetla, společně kupovane. , predstavoval bych si ze by to melo vice svitit. Pomuzu si kdyz koupim origo? taky je mozne ze jsou uz paraboly ko.....jen me zajima jestli nema nekdo zkusenost prave s origo a s "čínou"..? diky za odpoved....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Vyskusaj prehodit do praveho svetla a hned zistis...sice trosku roboty (vybrat svetla, zhodit zadne kryty a prehodit vybojky), ale hned zistis ci je vadna vybojka...ja som kupil vybojky z pochybneho zdroja (sice znackove, ale zrejme nejaka 2. trieda), po cca pol roku jedna zacala blikat a zhasinat, potom aj druha, chcel som riesit nove trafa, ale ked jedna ocervenela a zhasla nadobro, hodil som tam este staru, co mi ostala po vymene, kedze som menil par aj ked odisla len jedna a cuduj sa svete, svieti este lepsie ako ta druha nova, takze dobra rada, nesetrite na vybojkach, neoplati sa....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No len dufaj, ze to bude ta vybojka, ta je totizto najlacnejsia z veci, ktore mohli odist, este to moze byt trafo alebo starter (alebo oboje:). Inak nechcem ta strasit, ale predtym ako vybojka odide tak svetlo z nej sa meni z bieleho postupne az do cerveneho a potom zhasne. Ale v kazdom pripade najskor vyskusaj prehodit ich a uvidis. (resp. neprehadzuj ich, len lavu daj do praveho, ak by nahodou nebol problem vo vybojke, aby si si neodpisala aj tu dobru).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě u rsky svítily výbojky stále bíle a pak mě zničeho přestala svítit levá. Jen nastartovala a hned zhasla, tak jsem vyměnil trafo a nic. Nakonec jsem koupil nové výbojky a jak to svítí kol117

Editováno: , autor: Wojnar
Necituj poslední příspěvek!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Taky se pridam do diskuse, abych nezakladal nove tema, jen doufam, ze po 4 letech si nekdo vsimne a poradi :-) z niceho nic mi prestal svitit levy xenon, dal jsem si tu praci a svetlo vyndal a dal novou vybojku áááá NIC!! :kol-32: MartinRS psal o ty krabicce za svetlem, hledal jsem na netu a nejak se pletu pojmy xenonovy ballast, starter xenonu, ridici jednotka xenonu, vsechno mi prijde ze je to jedna a ta sama vec, ale asi se pletu, tak kdyby mi to nekdo vysvetlil :kol-28: jinak tu "stribrnou krabicku" za svetlem jsem nasel na netu, ale nevim, jestli je to presne to, co potrebuju, mam OI 2002 s orig. xenama, ktery svitej ikdyz fungujou uplne na dve veci :kol-136: dam odkaz na to, co jsem nasel a poradte pls :-) dekuju moc Petr.

 

http://www.xenonovevybojky.cz/xenonovevybojky/eshop/2-1-Xenonove-ballasty/0/5/202-Samostatny-ballast-starter-k-originalnim-xenonum-D2S-a-D2R/description#anch1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 5 měsíců později...

Celkově jsem za udržení provozuschopnosti xenonů zaplatil víc, než za celý předchozí život za všechny žárovky. Dneska už jsem tak otrávený cenovou a obchodní politikou značkových výrobců, ale také množstvím padělků na trhu, že radši kupuju čínské výbojky za cca 150Kč.

Když mi odešlo to vysokonapěťové trafo (1U0 941 641), ukázala mi to správně diagnostika, proto doporučuji jakoukoliv opravu xenonů začít právě diagnostikou. Teď jsem měl jiný problém, výbojka nejprve tak trochu poblikávala, při další jízdě se už nerozsvítila vůbec. Hláška z diagnostiky vypadala trochu zmateně, něco jako přerušený vodič do vysokonapěťové části. Při rozborce žádný vodič přerušený nebyl, ani žádné viditelné poškození, jen intenzivní zápach "elektroniky". Zkusil jsem vyměnit výbojku (D2S), ale bez odezvy. Tak jsem šel po zdroji zápachu a rozdělal tu hliníkovou krabičku, správně řídicí jednotku xenonového světlometu (1U0 941 651). Tam jsou na výstupu 4 tranzistory FSL11N50A a jeden z nich byl očouzený a roztržený. Přestože jsem nikde nenašel radu, jestli prostá výměna tohoto tranzistoru pomůže, risknul jsem to, varianta výměny celého dílu za nejméně 2990,- Kč byla dostatečně motivující. Nebo tyhle hovádka http://www.ecuservis.eu/ chtějí za repasi jednotky 4000,- Kč. Děsím se, že tohle bude za pár let, až vyschnou zdroje nových dílů, jediná varianta.

Tranzistor v současném provedení IRFSL11N50APBF vyrábí firma Vishay a prodává ho polský zásilkový obchod s českou pobočkou www.tme.eu . Konkrétní odkaz na součástku je http://www.tme.eu/cz/details/irfsl11n50apbf/tranzistory-s-kanalem-n-tht/vishay/

Nedělají osobní odběry, ale varianta dopravy GP Czech Economy je za pouhých 40Kč včetně dobírečného, balné firma neúčtuje, balíček přišel opravdu třetí den od objednání, takže za mě palec nahoru.

Tenhle obchod se mi už jednou osvědčil, jako jediný byl schopný dodat náhradu za mikrospínače, které tak odcházejí v zámcích Fabií i Octavií, kam se hrabe GES nebo GM Electronic.

Zkušenosti s opravou: Koupil jsem si tranzistorů celkem 5, protože jsem je chtěl vyměnit preventivně všechny 4 (jeden rezervní), ale s mým vybavením jsem se docela zapotil při vyprošťování toho jednoho střeleného, tak jsem vyměnil jen ten a šel to rovnou zkoušet, výsledek pozitivní - SVÍTÍ TO!

Každopádně je docela problém už jen vyndat ten plošný spoj z toho hliníkového pouzdra. Musel jsem ho páčit šroubovákem. Docela při tom utrpí chladicí plošky na spodku plošného spoje, jsou tam zalepené pomocí nějakého teplovodivého tmelu, což ani nevím, kde bych sháněl, takže je otázka, jak dlouho jednotka po takovém zásahu přežije. Možná by při demontáži pomohlo to v místech těch styků to nějak zahřát, možná tu má někdo víc zkušeností, tak by se mohl podělit. Momentálně to neřeším - svítím. :w00t1:

Pokud se na tom něco změní, napíšu sem další zkušenost.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravím lidi, už si nevím moc rady a tak se obracím na vás zda se někdo z vás nesetkal s něčím podobným nebo dokonce stejným. Takže...začal mě problikavat a pak úplně zhasinat pravý xenon, při nastartování ok ale třeba po 2 minutách zhasl nebo když sem najel na nějakou nerovnost. Pak to začlo dělat i druhé světlo problikli a vyply se obě ale to jen zřídka ale ten pravý permanentně. No takže měl sem tam čínské vybojky tak se vyměnili vybojky a drží to o moc lip obě světla vydrží svítit treba i 20 km ale pak zase prave zhasne ale nrzhasinaji obě. Tak sem si rekl ok vybojkama to úplně nebylo i když to trochu pomohlo tak sem přehodil z pravého světla do levého jak starter vybojky tak i jednotku a hmm stejně se pořád vypíná pravé takze jednotka i starer je ok....už opravdu nevím po čem mám jít nevěděl by někdo prosím? Jestli kabely ? Ale ty se zdají všechny v pořádku...a ještě jeden poznatek ten pravý xenon svítí krásně bíle ale ten co funguje tak svítí lehce dozluta myslel sem si ze je to vybojkama ale asi není už to takhle dělají třetí vybojky...zajímavé ze ? To by mohlo být čím? Ještě mě napadlo nemůže to nějak souviset s baterkou? Ale nějak s ní problémy třeba při startech nemám...za každou radu budu velice rád děkuji :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...
V 11. 3. 2016 na 12:10, Carlo napsal:

Zkušenosti s opravou: Koupil jsem si tranzistorů celkem 5, protože jsem je chtěl vyměnit preventivně všechny 4 (jeden rezervní), ale s mým vybavením jsem se docela zapotil při vyprošťování toho jednoho střeleného, tak jsem vyměnil jen ten a šel to rovnou zkoušet, výsledek pozitivní - SVÍTÍ TO!

Každopádně je docela problém už jen vyndat ten plošný spoj z toho hliníkového pouzdra. Musel jsem ho páčit šroubovákem. Docela při tom utrpí chladicí plošky na spodku plošného spoje, jsou tam zalepené pomocí nějakého teplovodivého tmelu, což ani nevím, kde bych sháněl, takže je otázka, jak dlouho jednotka po takovém zásahu přežije. Možná by při demontáži pomohlo to v místech těch styků to nějak zahřát, možná tu má někdo víc zkušeností, tak by se mohl podělit. Momentálně to neřeším - svítím. :w00t1:

Pokud se na tom něco změní, napíšu sem další zkušenost.

 

Ahoj, příspěvek je již dost starý. Momentálně jsem ve fázi čekání na tranzistory :-) Každopádně mám trochu obavy s přehříváním integrovaných obvodů a tak by mě zajímalo jaká byla životnost tvé/vašich oprav/y?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...