Přejít na obsah

Zatékání do interiéru


Lukas_cz

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny členy...

takže i já řeším problém se zatékáním na místě řidiče. Přejdu rovnou k věci.

Po dešti se mi rosil levý spodní roh předního okna jak je vinko (tedy před řidičem). Po odhrnutí tapece na místě řidiče byla voda a zase jen voda. Vysušl jsem to a kropil jsem část okna před řidičem. A ejhle, teče to jak je znázorněno na obrázcích. Proto se ptám, kudy tam může týct??

Šíbr nemám, takže odvodňovacíma kanálkama v A sloupku to nebude.

Dveřmi taky asi taky ne. Kropil jsem i mezeru mezi dveřmi a blatníkem jestli neteče těma přechodkama pro centrál jak jsem se dočetl zde a taky nic!!!!

I kanálek co je pod stěrači a svádí vodu ke kolům, tak ten je naprosto čistej, vidím skrz.

Teče to jen, když kropím tu sklo před řidičem. Jsou teda odvodňovací kanálky ještě někde? Už jsem z toho zoufalej proto se zeptám tady jestli má někdo typ. Nechce se mi nechávat přetěsnit přední okno, pokud nezkusím všechny ostatní možnosti. Napadá ještě někoho něco? Prosím poraďte!!

post-63873-0-70355200-1302628527_thumb.j Kabeláž pod pákou na otevírání přední kapoty...mokré.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny členy...

takže i já řeším problém se zatékáním na místě řidiče. Přejdu rovnou k věci.

Po dešti se mi rosil levý spodní roh předního okna jak je vinko (tedy před řidičem). Po odhrnutí tapece na místě řidiče byla voda a zase jen voda. Vysušl jsem to a kropil jsem část okna před řidičem. A ejhle, teče to jak je znázorněno na obrázcích. Proto se ptám, kudy tam může týct??

Šíbr nemám, takže odvodňovacíma kanálkama v A sloupku to nebude.

Dveřmi taky asi taky ne. Kropil jsem i mezeru mezi dveřmi a blatníkem jestli neteče těma přechodkama pro centrál jak jsem se dočetl zde a taky nic!!!!

I kanálek co je pod stěrači a svádí vodu ke kolům, tak ten je naprosto čistej, vidím skrz.

Teče to jen, když kropím tu sklo před řidičem. Jsou teda odvodňovací kanálky ještě někde? Už jsem z toho zoufalej proto se zeptám tady jestli má někdo typ. Nechce se mi nechávat přetěsnit přední okno, pokud nezkusím všechny ostatní možnosti. Napadá ještě někoho něco? Prosím poraďte!!

post-63873-0-70355200-1302628527_thumb.j Kabeláž pod pákou na otevírání přední kapoty...mokré.....

post-63873-0-36228600-1302628538_thumb.j Zde se udržuje vlhkost....

post-63873-0-76460600-1302628468_thumb.j

post-63873-0-62328200-1302628482_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Zdravím Vás...

Pomozte zoufalci...!!! Už si nevím rady.... :-(

Má situace... Ze začátku jsem měl jen vlhko u spolujezdce. Nebylo to nějak extra hrozný, tak jsem to přehlížel. Pomalu se to začínalo zhoršovat a u spolujezdce, když jsem zatlačil prsty na podlahu, začala se tlačit voda. Asi před měsícem jsem ale přišel k autu a koukam - měl jsem tak 4cm vysoký jezírko vzadu za spolujezdcem :-O Nechápal jsem. Od té doby mám vyhozenou sedačku a zjišťuji možnou příčinu, ale nic. Čistil jsem bahno za plasty v podběhu, bylo tam malinkatý mraveniště. Pak jsem zjistil, že mi chybí gumová záslepka u pylového filtru - zalepeno. Nakonec jsem zjistil kudy to teklo - jak je otvor do podbehu, aby odtekala voda(vede tudy i draz k blinkru), tak na tom rožku to bylo špatně utěsněný - zalepil jsem to silikonem. Zkouším, zkouším a nic, neteklo. Chtěl jsem to nechat vyschnout. V týdnu trochu sprchlo a zase vlkho a voda. Teďkom o víkendu jsem na auto vylil tak 6 konví vody, pak jsem na to stříkal hadicí cca 5 min, do všech spár, koutů, z boku z vrchu... A nic... Druhej den zkouším a nic... Pak jsem se vydal na cestu, cca 30 minut, odstavil jsem auto, vrátil se za 3h k autu a zase vlhko... Když jsem tam zkoušel strkat ruku, pod 'kastlík', tak bylo vlko až někde nahoře. Rozdělávat palubovku si netroufnu :-( Uctíval bych toho, kdo by mi poradil, opravdu už mě to vysiluje, řešit čtyři týdny takovou věc a bez výsledku... :-(

Za rady moc moc děkuji!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

lucas_duli: Já měl úplně stejnej problém. Nechal sem vyměnit sametky na dveřích spolujezdce, těsnění kolem dveří a pořád se mi tam objevovala voda. Řešení je následný - sundat tapec ve dveřích

- odvrtat asi 14 nýtů co tam drží ten plech

- přilepit to těsnění co je na něm a zpátky přinýtovat

Já to ještě pro jistotu omáznul silikonem a zalepil hliníkovou páskou a je klid.

post-18649-0-92283400-1307458172_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím Vás...

Pomozte zoufalci...!!! Už si nevím rady.... :-(

Má situace... Ze začátku jsem měl jen vlhko u spolujezdce. Nebylo to nějak extra hrozný, tak jsem to přehlížel. Pomalu se to začínalo zhoršovat a u spolujezdce, když jsem zatlačil prsty na podlahu, začala se tlačit voda. Asi před měsícem jsem ale přišel k autu a koukam - měl jsem tak 4cm vysoký jezírko vzadu za spolujezdcem :-O Nechápal jsem. Od té doby mám vyhozenou sedačku a zjišťuji možnou příčinu, ale nic. Čistil jsem bahno za plasty v podběhu, bylo tam malinkatý mraveniště. Pak jsem zjistil, že mi chybí gumová záslepka u pylového filtru - zalepeno. Nakonec jsem zjistil kudy to teklo - jak je otvor do podbehu, aby odtekala voda(vede tudy i draz k blinkru), tak na tom rožku to bylo špatně utěsněný - zalepil jsem to silikonem. Zkouším, zkouším a nic, neteklo. Chtěl jsem to nechat vyschnout. V týdnu trochu sprchlo a zase vlkho a voda. Teďkom o víkendu jsem na auto vylil tak 6 konví vody, pak jsem na to stříkal hadicí cca 5 min, do všech spár, koutů, z boku z vrchu... A nic... Druhej den zkouším a nic... Pak jsem se vydal na cestu, cca 30 minut, odstavil jsem auto, vrátil se za 3h k autu a zase vlhko... Když jsem tam zkoušel strkat ruku, pod 'kastlík', tak bylo vlko až někde nahoře. Rozdělávat palubovku si netroufnu :-( Uctíval bych toho, kdo by mi poradil, opravdu už mě to vysiluje, řešit čtyři týdny takovou věc a bez výsledku... :-(

Za rady moc moc děkuji!!

Zdravím,

připojil bych se ke kolegovi a mám uplně stejný problém. Mokro u spolujezdce. Zkoušel jsem to wapkou a nezjistil jsem nic. Jen to, že nevím kudy, ale voda se dostane jakoby pod koberec. Všechny možné cesty k nejnižšímu bodu prostoru pro nohy u spolujezdce jsou suché. Příjde mi, že voda zateče pod koberec a pak až je v nejnižším místě, tak se tam vytvoří kalužinka. Nevím co s tím. Nikde nic vyloženě neteče. Netuší někdo, kde je problém? Co by to mohlo být za nemoc fábií... Díky za případné rady :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dobrý den

Soused nedávno přišel za mnou s podobnýma závadami. Octavii mívá zaparkovanou mírně do kopce a při větším dešti mu zatékalo do auta ze začátku jen u řidiče měl vodu. Později měl vodu i za řidičem. Tak přišel se zeptat. Trochu jsem prolítal diskuze přemýšlel logicky.

Závada je hned pod plasty, jak jsou stěrače. Tam jak je i pylový filtr. Na obou stranách jsou odvodňovací kanálky, které vodu odvádí k blatníku a dál. Tyto kanálky, když se ucpou tak se tento prostor zaplní vodou nemusí ani moc a pak kolem celého toho boxu s filtrem teče do vzduchové techniky. Guma nebo spíš pěnové těsnění pod tím boxem je dělané na chvilkovou vodu ne na trvalé ponoření takže až za nějakou dobu propouští vodu na né zrovna nejlepší místo. Rozvody vzduchu jsou vedeny, jak k řidiči tak ke spolujezdci i na zadní místa tam jen na podlahu.

Takže pokud máte vodu u řidiče nebo spolujezdce. Podívejte se nejdřív na ty odvodňovací otvory. Pokud se nechcete s tím moc zaobírat tak sundejte jen plastové podběhy kolem předních kol a ve vrchní části by jste měli vidět tyto otvory tak je jen prošťouchněte, ale to bude asi jen dočasné řešení. Nejlepší je sundat stěrače pak ty plasty některý typ na šrouby jiný odcvaknout. Pak už jen čistit a vysoušet.

Pokud chce někdo vědět víc tak napište dám sem starší email.

Favorit15eznam.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 4 měsíce později...

myso8: já jsem ten odtokový kanálek vyčistil náhodně při vyměně kol po sejmutí pravého podběhu, bylo tam hroznýho bordelu, vzal jsem si na pomoc vysavač, páč listí a ostatní botrdel šel špatně štourat ven...

ještě mě čeká na jaře levá strana :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím, dneska jsem oddělal kus koberce u řidiče a našel jsem tam slabej pramínek vody. Mám fabii rv. 2001 asi 3 tejdny a celou dobu řešim zatýkání u místa řidiče, když koberec trochu vysušim druhej den večer je koberec zase mokrej a problém je že za celou dobu co si pamatuju tak ještě nepršelo tak voda se tam musela vzít ze silnice ježe ten pramínek teče z místa který je nad pedálama (viz foto) tak si nedovedu představit odkud to může týct (od motoru?) Prolezl sem většinu diskuzí o zatýkání na místě řidiče a většinou bývá problém při zatýkání mezerou mezi plechama pod pedálama nebo od dveří. Kdyby byl déšt tak bych to viděl na ucpanej odtokovej kanálek pod stěračema nebo netěsnící čelní sklo, zase na druhou stranu se tam voda mohla dostat při tání sněhu?. Nesetkal jste se někdo už s timhle problémem nebo tušíte odkud to může týct? Díky za každou radu

post-64138-0-07753500-1361117997_thumb.j

post-64138-0-51496300-1361118082_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím,taky jsem měl pořád
mokro na straně řidiče,zbývalo mi vyloučit jestli je to čelní sklo nebo jsem
něco přehlédl. Vzal jsem rezistin ve spreji s hadičkou a hadr.Prostříknul jsem
z venku škvíru mezi sloupkem a sklem,musí být teplo, aby rezistin vzlínal a
dostal se všude.Po prvním dešti bylo jasno,v autě je sucho a už 5 měsíců.





 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě to přes sklo neteče, sundal jsem pod čelnim sklem kryt ramu okna a nalil jsem tam vodu a na místě řidiče tekl z pod toho černýho plechu co je na fotce pramínek vody, ještě sem zjistil že mám mokro i na straně spolujezdce, tam zase pro změnu teče voda od někud na podběhu zevnitř, to už třeba netěsnost skla bejt může ale těžko říct co s tim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím všechny členy...

takže i já řeším problém se zatékáním na místě řidiče. Přejdu rovnou k věci.

Po dešti se mi rosil levý spodní roh předního okna jak je vinko (tedy před řidičem). Po odhrnutí tapece na místě řidiče byla voda a zase jen voda. Vysušl jsem to a kropil jsem část okna před řidičem. A ejhle, teče to jak je znázorněno na obrázcích. Proto se ptám, kudy tam může týct??

Šíbr nemám, takže odvodňovacíma kanálkama v A sloupku to nebude.

Dveřmi taky asi taky ne. Kropil jsem i mezeru mezi dveřmi a blatníkem jestli neteče těma přechodkama pro centrál jak jsem se dočetl zde a taky nic!!!!

I kanálek co je pod stěrači a svádí vodu ke kolům, tak ten je naprosto čistej, vidím skrz.

Teče to jen, když kropím tu sklo před řidičem. Jsou teda odvodňovací kanálky ještě někde? Už jsem z toho zoufalej proto se zeptám tady jestli má někdo typ. Nechce se mi nechávat přetěsnit přední okno, pokud nezkusím všechny ostatní možnosti. Napadá ještě někoho něco? Prosím poraďte!!

attachicon.gif2011-04-12 18.38.12.jpg Kabeláž pod pákou na otevírání přední kapoty...mokré.....

attachicon.gif2011-04-12 18.42.17.jpg Zde se udržuje vl

 

 
Hi everyone, I found the same problem.somebady find results please help me thank you all
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Zatékání do interiéru
  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...