Přejít na obsah

Zatékání do interiéru


Lukas_cz

Doporučené příspěvky

Těsnění dveří to samozřejmě může dělat také, ale u Fabií, je to prakticky vždy ta stahovačka. Na těsnění by muselo být vidět nejaké poškození.

Těsnění na spodku okna za to za všechno vlastně může - ono totiž nefunfuje proti vodě a ta volně protéká dveřmi. Takhle je to ale u většiny aut, to stahovací okno se utěsnit nedá. Proto je těsněná stahovačka (dřív se lepil igelit), která brání, aby ta voda natekla do auta.

 

Žádnou díru tam nevrtej, odtokové kanálky tam jsou - můžeš zkontrolovat jejich průchodnost.

 

Kdyby jsi tu stahovačku chtěl sundat úplně, tak nejdřív musíš "odpojit" okno - sjedeš s ním skoro dolu a za těmi velkými plastovými zátkami jej uvolníš. Také by jsi musel odmontovat zámek dveří a stahovačku vyndat i s ním. Nedělej to. Je to jak ježek v kleci a pokud by jsi natřel silikonem vyndanou stahovačku, tak s ní pak při montáži zaprasíš celé auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted me tak napadlo. Neni veskery problem v tom shnilem tesneni na stahovacce a rovnou vymenit ji celou i s novym tesnenim? Objednal jsem ji a vymenim to v pondeli. Myslim, ze kamen urazu bude prave to tesneni na tom. Mate s tim nekdo zkusenosti? A kde konkretne mam hledat ty odtoky ve dverich a jak to idealne procistit?

Editováno: , autor: Dreizak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to neštěstestí 1 čkových fabií a určitě to dělá jen to proklaté těsnění ve spoji dveře+plech stahovačky,takže když jsi to udělal pořádně,tak máš na hodně dlouho klid. Já to dělal na své první fábce taky a po dobu 7 let co jsem jí měl to už nezatékalo,po tom co jsem to přetěsnil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stale mi to nedalo, dvere jsem mel demontovane a prisel jsem na kamen urazu. Ostatni dvere po pretesneni z venku stahovacky neprotekaji ani, kdyz tam bylo zrejme taktez tesneni v dezolatnim stavu, zatim musim zaklepat a ani kapka. Kazdopadne, duvod techto dveri je to shnile tesneni na stahovacce kolem dokola (puvodni, po 18 letech uz vazne neplnilo svuj ucel) a k tomu jako bonus jsem dnes zjistil, ze do stahovacky se nejaky inteligent pokusil zrejme instalovat reproduktor ale vysral se na to. Tim padem mam ve stahovacce diru minimalne 10x5cm a voda tou dirou tece na tapec, prosakuje a tece pres okraj karoserie na zem. O te dire jsem vedel ale nikdy by me nenapadlo, ze problem muze byt i v tomto zrovna. Kdyz jsem to mel rozebrane, vzal jsem 2 litry do flasky a lil na dvere a vysledek byl znat hned, v cem je problem. Zjistil jsem to po tom, ze vsechny dvere byly pretesnovane ve stejnou dobu ale tyhle jedny stale protekaji. Pres tapec bohuzel tohle zjistit neslo. V pondeli vyzvednu tu stahovacku, hodim ji tam a snad se dostavi konecne pozitivni vysledky.

 

A ano, kamen urazu je tesneni kolem stahovacky, protoze kdyz jsem to dnes zkousel, pod silikonem ze vcerejska bylo proste mokro a netesni to. 

 

Reseni je tedy nova stahovacka i s tesnenim a mely by byt vyresene vsechny problemy.

 

Doplnim jeste screen stahovacky i s tou dirou a tesnenim, v jakem stavu je.

Editováno: , autor: Dreizak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Chlapi, potřeboval bych poradit se zatékáním vody do kufru. Fabia I kombi se střešním oknem.

Uděláno:
nové těsnění víka, nová průchodka, silikonem utěsněný "molitan" v kapse pantu - mezi střechou a kapsou, dál podmazaný pant, podmazaný odtok střešního okna, nové těsnění pod brzdovým světlem, šteft na plynovou vzpěru utěsněný fíbrovým těsněním, hagus podmazaný silikonem, pod šroubem a kostkou sem dal gumové těsnění, cvičně páskou zalepený svár ve žlabu, páskou zalepený hrany skla
Stav:
když leju vodu kýblem při zavřením kufru jenom do mezery mezi střechou a víkem vytéká kapkami voda mezi plechama - vyznačeno na obrázcích

zespodu nikde vodu nenahmatám ani ji nevidím, křídu vyznačenou na těsnění voda nesmaže

Testováno:

pomocí modelíny sem postupně zahradil cestu vodě, vymodeloval sem takové bazénky a čekal, výsledek 0, touto metodou nic neprokape.

Když do meziplechu sahnu, kam dosáhnu nikde voda není, stále jen ve vyznačeném místě, jako by byl v tom místě ve žlabu byla dirka, ale není, přelepil sem to izolačkou jen preventivně.

 

Nesetkal jste se někdo s podobnou záhadou?
Dík za rady, já už nemám tušení kde se ta voda bere..

 

EDIT 1.2.2020 Občas se mě někdo zeptá, zda je vyřešeno, bohužel není. Voda se vyskytuje po dešti, stačí mírný deštík. Nebo i když rozmrzá po nočním mrazu. hadička k ostřikovači porušená není. 
 

odtud kape voda1.JPG

odtud kape voda.JPG

Editováno: , autor: alien27
aktualizace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

zdravim vás, potápačči vo vlastnej fábii. zistil som, pri jarnom upratovani, ze mam vlhky koberček za sedadlom vodiča, podotýkam, že len ten je mokrý. tapec zadných dverí je suchý,  nepršalo ani nepamätám, ....tak neviem odkiaľ by to mohlo zatekať, ...viete mi poradiť? predok je úplne f poho, len ľavá strana za vodičom, a pri "pätách" človeka ako sedí vzadu. dík za kaýdú radu, tip, link, skúsenosť. myslel som, že by som vybral celý koberec, ale predpokladám, že pri fabii combi to nebude sranda, hlavne časová ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdarec, strešné okno nie je. dočítal som sa tu, že to môže spôsobovať zadný ostrekovač, citujem:

 

nn, když otevřete leve zadni dveře a vytahnete ten šedý plast vedoucí od spodu až po zadovou opěrku vzadu tak tam je kabeláž a hadička čehosi (asi ostrikovače ) mě to přišlu jako takovy žlabek , jak jsem to měl oddělané tak jsem pustil zadní ostřikovač tak jsem to parkrat pustil a ono to tak teklo mirnym proudem a stekalo to na zem v autě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ano, docela často jsem se setkal s tím, že byla vypadlá nebo porušená hadička ke sterači a voda tekla do kufru. Takže doporučuji otestovat ostrikováni zadního okna. Může se zdát, že vše funguje, ale může uvnitř prosakovat voda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Zatékání do interiéru
  • o 8 měsíců později...
V 21. 9. 2019 na 14:05, alien27 napsal:

Chlapi, potřeboval bych poradit se zatékáním vody do kufru. Fabia I kombi se střešním oknem.

Uděláno:
nové těsnění víka, nová průchodka, silikonem utěsněný "molitan" v kapse pantu - mezi střechou a kapsou, dál podmazaný pant, podmazaný odtok střešního okna, nové těsnění pod brzdovým světlem, šteft na plynovou vzpěru utěsněný fíbrovým těsněním, hagus podmazaný silikonem, pod šroubem a kostkou sem dal gumové těsnění, cvičně páskou zalepený svár ve žlabu, páskou zalepený hrany skla
Stav:
když leju vodu kýblem při zavřením kufru jenom do mezery mezi střechou a víkem vytéká kapkami voda mezi plechama - vyznačeno na obrázcích

zespodu nikde vodu nenahmatám ani ji nevidím, křídu vyznačenou na těsnění voda nesmaže

Testováno:

pomocí modelíny sem postupně zahradil cestu vodě, vymodeloval sem takové bazénky a čekal, výsledek 0, touto metodou nic neprokape.

Když do meziplechu sahnu, kam dosáhnu nikde voda není, stále jen ve vyznačeném místě, jako by byl v tom místě ve žlabu byla dirka, ale není, přelepil sem to izolačkou jen preventivně.

 

Nesetkal jste se někdo s podobnou záhadou?
Dík za rady, já už nemám tušení kde se ta voda bere..

 

EDIT 1.2.2020 Občas se mě někdo zeptá, zda je vyřešeno, bohužel není. Voda se vyskytuje po dešti, stačí mírný deštík. Nebo i když rozmrzá po nočním mrazu. hadička k ostřikovači porušená není. 
 

odtud kape voda1.JPG

odtud kape voda.JPG

Oživím toto vlákno a zatékání do kufru v tomto místě - VYŘEŠENO 

 

Způsobuje to mikro prasklina ve spoji kde se spojuje střecha a bočnice auta  ( pod horní okrasnou lištou na střeše) po zkoumání se voda nedostane na stropnici ale když se sundá a svítí se do spáry tak je vidět jak se čeří voda a ta po spojích doteče přesně na toto místo na fotce. 
 

Bez sundání bočních plastů jako na foto člověk nepozná zda mu tam teče tudy ale má pořád mokro v okolí rezervy. 
 

Vypadá na to výrobní vadu jelikož s tím bojuje více lidí 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
V 13. 8. 2010 na 21:37, f4lcon napsal:

To se tu nenajde nekdo kdo neco podobneho řešil?? Nemůže to být i někde jinde než u toho skla... Cely sloupek u řidiče u otevírání kapoty je plný vody.... :o(

Ahoj kolego, aktuálně řeším stejný problém, který zde popisuješ. Povedlo se ti to vyřešit? Kudy ti do sloupků zatekalo? Podeziram konektor mezi sloupem a dvermi?

Moc dekuju za tipy;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 8. 2010 na 21:37, f4lcon napsal:

To se tu nenajde nekdo kdo neco podobneho řešil?? Nemůže to být i někde jinde než u toho skla... Cely sloupek u řidiče u otevírání kapoty je plný vody.... :o(

Ahoj kolego, řeším stejný problém jaký ty. Sloupek plný vody. Podařilo se ti objevit závadu?Moc by mi pomohl každý tip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...