Přejít na obsah

Zatékání do interiéru


Lukas_cz

Doporučené příspěvky

Poraďte mi prosím někdo, jak sundám tu plastovou páku, kterou se otvírá přední kapota - jestli teda jde sundat, aniž by se musel rozebrat/sundat celý ten mechanismus pro otvírání kapoty? Chci sundat ten boční plast okolo té páky - jak ho sundat ?(bez vyndané páky ho asi nesundám) - potřebuju totiž zvednout koberec od pedálů, mám pod ním trochu mokro a nemůžu momentálně vyndat sedadlo - nemám 12ti hran a mám boční airbagy. Děkuju :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud to vyřeší vyndání sedadel, tak ten 12ti hran XZN 10 na šrouby sedadel stojí pár kaček a určo se ti bude hodit i do budoucna - navíc begy jednoduše odpojíš (tuším žlutý konektor a nesmíš mít pootočenej klíček v zapalování)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud to vyřeší vyndání sedadel, tak ten 12ti hran XZN 10 na šrouby sedadel stojí pár kaček a určo se ti bude hodit i do budoucna - navíc begy jednoduše odpojíš (tuším žlutý konektor a nesmíš mít pootočenej klíček v zapalování)

Když vyndám to sedadlo, tak to bude úplně super. Jenže sem ve fabce ještě nic podobného nerozebíral, tak ať hned něco nezmrvím. Ten žlutý konektor od airbagu se odpojuje zespodu na sedadle nebo v podlaze? Ale stejně i když bude sedadlo venku, koberec z levé strany od páky kapoty a z pod bočního plastu i tak nevyndám ? Ten bok mě tam drží. Jak ho sundat + páku od kapoty? A úplně spodní koberec na podlaze - ten co nasává všechnu vlhkost a ten který mám teď mokrý, je vcelku přes celou podlahu v autě - pod prostředním panelem atd. nebo je zvlášť vpředu u řidiče a spolujezdce? Děkuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sedačky jsem teď vyndaval, není to žádná věda: 4 šrouby XZN 10, pak přizvedneš sedadlo a odpojíš kable begu a pokud máš i výhřevu a je hotovo ;) Pokud tam jsou begy tak tuším nesmí být klíček v pootočenej v zapalování - skrátka ho nestrkat do zapalování a je to - pokud se mýlím opravte mě. S tím dalším ti nehelpnu, zatím jsem se nehrabal tak nevím....ale zkus pohledat a určitě tu něco najdeš (přez lištu vpravo dole "vyhledat" ;) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ví tady někdo jak sundat tu páku od přední kapoty a ten boční plast pod ní??? A jestli ten úplně spodní koberec nebo co to vlastně je, jestli je vcelku přes celou podlahu v autě nebo rozdělen (u řidiče zvlášť, u spolujezdce, vzadu)? :help:

post-32604-1240149833_thumb.jpg Potřebuji shodit páku kapoty a tento plast (na fotce je spolujezdcova strana) post-32604-1240150169_thumb.jpg A ještě jedna věc - vyndám plast. panel prahu aniž bych musel sundat spodní díl středního sloupku? post-32604-1240150318_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sundával už někdo ten plast pod pákou od kapoty? Jsou tam podle obrázku 4 svorky, zatím se mi nepodařilo ho sundat. Je na to nějaký "fígl" ? Páka od kapoty jde snadno, panel prahu stačí jen nadzvednout. Mám pod kobercem vodu a potřebuju ho zvednout směrem od pedálů a levých př. dveří. Nechci ten plast zničit. :help:

post-32604-1240778098_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím, jakým směrem nebo jakým trikem mám správně demontovat tento spodní plast z A sloupku na straně řidiče (je za pákou od kapoty), na obrázku je spolujezdcova strana. Už si s tím nevím rady, potřebuju zvednout koberec bez demontáže středního panelu. Prosím poraďte, kdo už to dělal nebo ví jak na to !!!

post-32604-1241120211_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak spodní plast A sloupku (za pákou od kapoty) se mi dnes konečně podařilo sundat, sice trochu hrubší silou, ale šlo to. Střední panel mezi sedadly se mi rozdělávat nechtělo, takže jsem ten úplně spodní koberec (tu vatovinu co nasává vlhkost) "vystřihnul" od pedálů a od střed. panelu. Mokro jsem měl jen u řidiče - u noh, pravá strana auta je suchá. . . Dnes nastal ale další menší problém - se zadními L dveřmi. Včera sem vezl ségru a když chtěla vystoupit z auta, tak tahala za kliku a nic, že to prý nejde otevřít. Takže sem dneska sundal tapec, abych se podíval na tu kliku, jestli křupla nebo jak. Přikládám foto (horší kvalita, mám jen mobil 2 Mpix). Chybí té klice hodně - mám ji vyměnit - koupit novou (dá se koupit 1 nebo jen pár - 2) a kolik tak stojí nebo ještě bude fungovat i s tím hendikepem tak jak je teď? Vyzkoušet sem to nemoh, protože sem ji vyndal z toho čepu a pružinky - a tady je další problém. Jak dát zpět tu púružinku, je na to nějaký fígl a jak patří?? PROSÍM pomozte, děkuji !!!

post-32604-1241383350_thumb.jpg post-32604-1241383365_thumb.jpg post-32604-1241383378_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je ta klika úplně KO nebo ji mám jen nějak upravit (ještě něčím jiným zajistit) kromě samotného lanka? Pokud je už KO, kde bych ji mohl levně sehnat (levá zadní chrom)? Má někdo nějaký zlepšovák, když měníte vnitřní kliky jak dát zpátky tu pružinku na ten čep - nějaký "FÍGL" ? Potřebuju to spravit, DĚKUJU :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta klika je po smrti - chybí jí sice jen takový maličky camplík, ale zrovna ten drží lanko od zámku. Nová stojí cca 300,- a mám pocit, že se to prodává s tou plastovou miskou jako komplet. Koupíš ji v jakémkoliv autorizovaném servise (ale na objednání). Jinak ji za pár korun seženeš na vrakárně, kde se zabývají škodovkama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď. . . Ještě bych ale potřeboval vědět, jak nasadit potom tu pružinku na čep na klice, pokud bych to nesehnal i s tím plastem, ale jen samotnou kliku ? Rozebral jsem ji, protože jsem myslel, že jde sehnat klika samostatně, příště se radši nejdřív zeptám. Když to bude komplet, tak to bude super ! Díky :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem včera sehnal novou chrom. vnitřní kliku za 200 Kč. Koupil jsem ji v AUTODILY MB, Ostrava - Michálkovice, Čs. armády 124 (starý barák) www.autodilymb.euweb.cz. Prodejce mi nabízel i celou sadu 4 klik za 800 Kč ! Potřeboval bych vědět jednu věc - já mám Fabii 1.2 47 kW Elegance r.v. 2006 a ta moje ulomená klika byla sice na povrchu pochromovaná, ale byla z plastu. A klika, kterou jsem včera koupil se mi zdá že je celá kovová - ze srandy jsem obě dvě kliky zvážil na digit. váze: stará 53 g a nová 114 g. Tak mě napadá, neměly Fabie před faceliftem nebo do určitého roku výroby chrom. kliky kovové a pak dávaly už jen plastové ? Obě kliky jsou si trochu i vizuálně odlišné (přikládám fotky, odlišnost = červený čtverec)

post-32604-1241812749_thumb.jpgpost-32604-1241812831_thumb.jpgpost-32604-1241812859_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

. . .Tie spunty neries tade ti voda netecie. . .

Dnes jsem vyndal svoje přední sedadlo a úplně ten spodní koberec (vatovina - nevím jak se to správně jmenuje) a nechal pořádně vysušit na sluníčku. Když už jsem měl zvednutý koberec (vrchní) zkrontroloval jsem taky pro jistotu i tu zadní vatovinu (za řidičem). I když už byla dávno vysušená, dnes byla zase trochu mokrá ! Jakmile jsem to zvednul, zjistil jsem, že je trochu vody jen u té záslepky, na fotce vlevo (červený obdélník). Jak jsem zkusil, záslepka jde velmi lehce vyndat. Pochybuju ale že tudy teče ta voda !? 4 dny auto stálo zaparkované, pršelo tady včera a v dešti jsem nikde nejel. Auto stálo mírně z kopce na levou stranu a zadek auta. Zaschlý stékánek byl trochu na prahu. Plasty u prahu, tapec zespodu a koberec u prahu suché (dveře sem nerozebíral). Taky jsem se všiml, že ty gumové průchodky na kabely do dveří jsou nasazené, ale pořád jsou špinavé - jakoby na ně pořád tekla, stříkala voda. Předek auta byl trochu bourán v r. 2006, proto jsou asi na fotce u těch záslepek na podlaze ty "pukliny", že by proto někde tekla voda? Že by netěsnil plech ve dveřích se mi nezdá, nevím. Nedávno jsem měnil vnitřní kliku a plech je podle mě dobře utěsněn - přinýtovaný a zamáznutý nějakým černým tmelem nebo co to je. Chci to už konečně vyřešit !! Dělají to dveře ? :feve::help:

post-32604-1242589722_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před chvílí tady pršelo, jakmile přestalo šel jsem hned do auta. Vpředu to vypadá, že je sucho (koberec jsem ale nezvedal). Za to vzadu za řidičem jsem vodu našel hned. Opět úplně vzadu vlevo (auto je trochu z kopce na levou a zadní část) mokro jsem rukou nahmatal až po B sloupek - jak je upevněn bezp. pás , dál už jsem se s rukou mezi práh a kolejnici př. sedadla nedostal! Takže to podle mě teče někde z toho B sloupku (střecha, př. dveře ?). Měl někdo podobný problém?

:help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

že by těsnení dveří ;) Vezmi hadici a postříkej auto vodou, asi nejrychlejší způsob, jak zjistit kudy tam teče

Tak jsem dneska "stříkal" hadicí na auto jak hasič a výsledek se okamžitě dostavil. Řidičovo a LZ sedadlo venku, koberec nahoře. Jak jsem už psal, auto bylo roku 2006 trochu nabouráno na L předek - do auta teče podle mě jen na L straně, vpravo je i po zimě sucho. Takže vodu jsem dnes uviděl jak tekla směrem od vrchu LP dveří po B sloupku - na obrázku je už sucho (obr. 1), zvednutý koberec byl taky mokrý v oblasti B sloupku, postupně byl mokrý celý - vpředu i vzadu (obr. 2), po otevření dveří - voda i na pruchodkach kabelu (obr. 3,4), na prazích (obr. 5,6), v horní části LZ dveří (obr. 7), k tomu ještě když mi trochu vody uteklo od LP dveří na L okraj čelního skla - voda tekla i po LP podběhu, u páky od kapoty a kabeláže (obr. 8), svazek kabelů u motoru je taky trochu ve vodě (obr. 9), horní těsnění LP dveří (obr. 10), přikládám i fota nedoléhajících LP dveří - podle mě příčiny vody v autě (obr. 11,12,13). Voda na těch pruchodkách do dveří, na prazích a v horní části LZ dveří - to je normální, nebo by tam neměla vůbec být? Kabelový svazek u motoru - to tam je ve všech fabiích voda nebo jen někdy nebo jen u některých verzí? A u té páky od kapoty ta voda - to bude čelním sklem nebo ucpanými odtoky z pod čelního skla - kapoty? Je toho hodně, vážím si každé pomoci, odpovědi, děkuji !!!

obr.1post-32604-1242855046_thumb.jpg obr.2post-32604-1242855117_thumb.jpg obr.3post-32604-1242855155_thumb.jpg obr.4post-32604-1242855203_thumb.jpg obr.5post-32604-1242855249_thumb.jpg obr.6post-32604-1242855283_thumb.jpg obr.7post-32604-1242855318_thumb.jpg obr.8post-32604-1242855356_thumb.jpg obr.9post-32604-1242855395_thumb.jpg obr.10post-32604-1242855463_thumb.jpg obr.11post-32604-1242855498_thumb.jpg obr.12post-32604-1242855531_thumb.jpg obr.13post-32604-1242855562_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak tie dvere na obrazkoch 11,12,13, mas zavrete tak ich mas zle nastavene a tadial ti tecie do auta. Tie dvere treba nastavit-dopasovat ku karoserii, abi ram dveri tlacil na tesnenie dveri-pirelu. :)

OK, někdy se na ty dveře mrknu. Dival jsem se do "Jak na to Fabia" a je to tam jako lícování dveří. Takže bych měl ty dveře povolit a posunout tak aby vrch dveří byl víc na tom horním těsnění, je to tak? Zase budu potřebovat speciální nářadí na ty dveře, že? Ještě jsem se ani nedíval jaké tam jsou šrouby. A co ta voda vlevo vpředu na podběhu - u kabelů (obr. 8), špatně nalepené čelní sklo nebo mám někde něco ucpané nebo snad díru? Díky za rady !

post-32604-1242932904_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaký TORX - velikost je v závěsu dveří (v ETCE je pod č. 9)? Je to šroub M8, ale v torxech se zatím neorientuju. A na omezovač dveří je XZN M8 (kdybych někdy dveře sundával)? Jsem zvědav, jestli ty přední dveře vůbec dopasuju, abych ještě neměl křivý rám - u střechy nebo pokřivené dveře (po té bouračce). :feve:

Jak se to nejlíp dopasuje - to mám povolit jen ty šrouby v závěsu ve dveřích nebo i na A sloupku? Je lepší TORX jako gola (hlavice) nebo jako L (jako např. inbus)? Bude tam asi blbý přístup. Potřebuju vrch dveří dostat víc k těsnění.

post-32604-1242996895_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Zatékání do interiéru
  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...