Přejít na obsah

Nefunguje klimatizace Climatic


azaziel

Doporučené příspěvky

Tak  dnes som doniesol auto zo servisu a vsetko je ok klima funguje ako ma.  Kompresor bol plne funkcni ale na konci osky kompresora bol strhani 1000 hran na ktorom bola pripevnena remenica . Kompresor bol znacky DELPHI a samostatnu osku nepredavaju tak mi to privarili. Uvidime aku zivotnost to bude mat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak mám také problém,v neděli přestal jít a večer zase šel,dnes jsem jel do servisu a fungovala.Ovšem náplň byla jen 80g tak se doplnila a když jsem jel odpoledne tak nefungovala.Večer zase funguje.Jsou dvě možnosti,utekla kapalina nebo je v háji čidlo tlaku.Kde se to čidlo najde?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Přestal mně fungovat Climatic. Včera doplnili chladící směs(údajně tam bylo 200g) na 525g. Po zaplacení  a před odjezdem ze servisu klima opět nechladila, i když mě technik přesvědčoval, že to každou hodinu kontrolovali a zapínali a klima chladila. Několikrát předemnou klimu zapnul a vypnul a pak začala chladit. Tak jsem odjel. Chladila celou cestu domů(25km). Dnes ráno už se mně ji ale nepodařilo nahodit. Ani odpoledne cestou domů. Nechladí a mohu to zapínat kolikrát chci a prostě se nechytí.

VAGem jsem zjistil, že žádnou chybu nehlásí. Dále jsem zjistil, že je tam jakýsi test, ten jsem projel a žádné chyby to nehlásilo.

Dále jsem zjistil, že tam jsou měřené hodnoty a rád bych se zeptal, jestli je možné tady zjistit, jestli jen nefunguje čidlo tlaku/ventil a nebo je špatný kompresor, který nedává tlak.

Může mi někdo poradit? Rolbař?

 

Dík moc.

Editováno: , autor: PetrL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl podobný problém,když byl hyc tak nefungovala a nikdo na nic nepřišel protože když jsem zajel za mechanikem tak fungovala.Ale bylo divné že když byl hyc tak nešla,můj odhad byl že je pryč tlakové čidlo a hlásí nesmysly.Nakonec náplň utekla čidle.Tak jsem ho vyměnil a nechal naplnit,zatím OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, mě by spíš zajímalo, jestli se dá vyčíst něco z toho VAGu. Hlásí mě to tam nějaký tlak, hlásí to nějaké teploty(asi 5 čidel), otáčky motoru, otáčky kompresoru, otočení toho knoflíku co si volím teplotu,...

Teď jen nevím, jestli ten tlak, co mně to ukazuje na počítači, je tlak, který vytváří ten kompresor a kolik by měl být? Jestli je skutečně v háji ten kompresor, tak ten tlak bude asi menší, ne?

Můžete někdo poradit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak mne uteklo chladivo a prý to je tlakový ventil. Byl jsem měnit náplň a kolem ventilu to utíkalo. Nemáte někdo odkaz, nebo prodejce na tuto součástku. Měl by tam být 

http://www.vrakoviste-seat.cz/tlakovy-spinac-klimatizace-seat-1j0959126-1k0959126b-1k0959126a-1k0959126d-1j0959126e

 

konkrétně DK S0001 ( na fotografii v odkazu první zleva) Jen ta částka za nový je ranec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsme zkoušeli jiný tlakový čidlo a klima stále nechladí, ani sahary se neroztočí, nic. Tlak na diagnostice(VAGu) ukazuje 6,2 bar. Mechanik mně slíbil nový kompresor za 5.300,- a tak tam ještě dám nový kompresor. Snad už to pak bude chladit.

Rád bych se do toho starého podíval, co tam na něm je špatného, že nedává tlak. Měl jste ho někdo rozebraný. Neexistuje nějaká opravná sada? Že bych si ho spravil a měl zase náhradní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsme zkoušeli jiný tlakový čidlo a klima stále nechladí, ani sahary se neroztočí, nic. Tlak na diagnostice(VAGu) ukazuje 6,2 bar. Mechanik mně slíbil nový kompresor za 5.300,- a tak tam ještě dám nový kompresor. Snad už to pak bude chladit.

Rád bych se do toho starého podíval, co tam na něm je špatného, že nedává tlak. Měl jste ho někdo rozebraný. Neexistuje nějaká opravná sada? Že bych si ho spravil a měl zase náhradní.

Tady v bazaru nabízí origo novy kompresor za 4300 tusim.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj zakoupil jsem skoda octavia II ELEGANCE 2010 1.8TSI. DNES jsem byl v servisu a tam mi rekli ze je chyba na climatroniku asi co jsem viděl tak 3x0 (000) servisak mi rekl ze není nakódovaná a nemůže odstranit chybu. Jinak chladí jen trochu a bylo by dobre doplnit chladící medium. Netušíte jak zpet nakódovat climu a zjistit případnou chybu. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Caute. Nebudem vytvarat nove vlakno, ked tu uz jedno je. Mam problem s klimatizaciou climatic. Nikdy nechladila nejak extra, ale neriesil som to, lebo chladila aspon trochu. Teraz je to ale v stave, kedy to schladi vnutro auta max. o stupen oproti vonkajsej teplote pri max otackach ventilatora. Pozeral som na to diagnostikou, ale ziadne chyby som nenasiel. Klima urcite zapina. Pocut z nej velmi zvlastny zvuk ked sa rozbehne - dost hlasno syci. Chladivo je naplnene. Diagnostikou som si pozrel nejake hodnoty. Kompresor ma normalne otacky, tlak stupne. Co ma ale zaujalo, vyparnik sa schladi z 20°C (vtedajsia vonkajsia teplota) na 16°C. Nemal by sa zahriat? Je nieco, co by som mohol diagnostikou odsledovat a pomohlo by to pri rieseni problemu? Dakujem za odpoved.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi si spletl kondenzator s vyparnikem. Kondenzator ma byt opravdu teply...

 

(Vyparnik je v interieru a ochlazuje vzduch proudici do kabiny. Kondenzator je na chladicove stene a ochazuje chladici medium.)

 

Jinak jak pise Sulda. Taky mi to sycelo (mne to teda jeste chladilo) a mel jsem unik kolem bile zatky na vysouseci. Menil jsem cely kondenzator i s vysousecem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...