Přejít na obsah

Mizne chladiaca kvapalina


alex42

Doporučené příspěvky

Srdečne zdravím !

S príchodom teplejšieho počasia som spozoroval miznutie chladiacej kvapaliny. Po druhom doliatí mi to nedalo, a počkal som si , pri otvorenej kapote . Pri druhom zopnutí ventilátora prepustila -odfúkla zátka na vyrovnávacej nádobke . Zátku som vymenil za novú , iba počet zopnutí ventilátora, než odfúkne je väčší. Hladinu dolievam nanajvíš na stred medzi min a max .

Ventilátor zopína pri 90 C . Prúdenie do nádobky je viditeľné . Jediné, čo by som ešte ako súvislosť pridal, že v zime som na teplomeri viac ako 70 C nemal . Ak by niekto vedel hodnotu snímacieho čidla- kolko ohmov má mať pri akej teplote , veľmi by som uvítal.

Prosím o radu ...akosi ma nedapadá, čo skontrolovať.

Felícia Combi 1,3 LXi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Vyskúšam a podám hlásenie - ako to dopadlo .... Vďaka !

1.9. Termostat je kompletný, ale pre istotu som ho vymenil . Pojazdím

a porovnám, či sa nezlepšilo. Predsa len tesnenie pod hlavou je podstatne

viac práce a naviac si na to sám netrúfam ....

Editováno: , autor: alex42
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Srdečne zdravím !

Tak som vymenil termostat, a samozrejme aj jeho tesnenie . Všetko ostalo pri starom.

ˇUdajne je nejaký tester, ktorým sa dá odmerať prítomnosť tuším CO v kvapaline -

teda ak by bola nejaká trhlinka na tesnení pod hlavou valcou, tak by to vedelo odmerať.

Neviete, ako sa to volá ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ako záver len dodám, že po výmene tesnenia pod hlavou válcou sa nič nezmenilo, v kvapaline CO nekolo namerané , a problém je teda jedine možný v pripchatom chladiči . Cez týždeň skúsim nejaký na skúšku zohnať ,a ak by to bolo niečo iné , dám informáciu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...