Přejít na obsah

ALARMY, KOMFORTKY, OKNA - dotazy, diskuze


Dusik

Doporučené příspěvky

Ahojte,

mal som problem so zamkom na Fabii I (zamok bez centralneho zamykania), kde som ho komplet vymenil za novy, ale zaroven bolo nutne vymenit aj servomotor neorigo centralneho zamykania. Problem je v tom, ze niesom si isty, ci som kupil spravny... teda novy je s vytlacnou silou 70N (7kg) a bojim sa, ci mi nepokazi novy zamok alebo plasty v okoli vyskakovacieho cudlika.

Co si myslite?

Vdaka

Editováno: , autor: tomi737
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj koupil jsem fábii praktik rok 11/2006 a mám problém s el okny.Když je auto studený tak stahujou normálně ale cca po 15minutách jízdy přestanou fungovat a začnou když auto chcípnu a čekám třeba 10minut.Nevíte jak je to v tom praktiku zapojený protože komfortku to nemá,centál je dodělávaný ale funguje s origo zámkama a el stahovačky jsou taky origo.V jedntoce centrální el. žádné chyby tak nevím kde začít :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, chci se zeptat, jak je to se značením komfortek? Potřebuju koupit novou, původní byla 6Q0 959 433 C, teď mám půjčenou 6Q0 959 433 E a šlape v pohodě. Stačí se řídit jen tímto kódem a koupit např. 6Q0 959 433 E a bude fungovat nebo je potřeba řešit i další označení viz příloha?

post-39432-0-58523800-1466445569_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, nevim zda to vkladam do spravneho tematu. Zajima me, jak dodelat tajne tlacitko na odemceni dveri. Uz se mi stalo, ze jsem mel nastartovane auto a zavrel jsem dvere. Najednou "cvak" a dvere zamcene. Nemohl jsem se dostat do nastartovaneho auta. Jeste, ze jsem byl kilometr od baraku kde mam nahradni klic.

Tlacitko nekam umistim ale jak to zapojit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zdravím s dalším problémem u Fábie, dnes začala zlobit zamykání dveří klíčem. U řidiče je vnější vložka rozbitá, takže zamykám přes dveře spolujezdce. Když jsem se snažil zamknout dveře, centrál se stále odemyká (jako když nejsou dovřené dveře i když všechny zámky zaskočí), navíc centrál někdy reaguje na otevření dveří zevnitř (snaží se jakoby znovu odemknout i když je odemčeno), předpokládám že se bude jednat o spínače v zámku?

Editováno: , autor: S.M-A-RT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

zdravím všechny, 

projížděl jsem zde témata, které by mohli vyřešit můj problém, ale nenašel jsem odpověď, tak to zde zkusím popsat.

Fabie, 1.4TDi, centrál v autě, pokus o dodělání dálky. Zjistil jsem, že při napojení na kabely ve dveřním svazku mi dálka funguje, jen pokud vypojím konektor na který dálku napojím v řidičových dveřích a řidičovy dveře nejdou. Pokud konektor zapojím do ve sloupku, přes dálku nefungují žádné dveře. Všechny dveře bezproblému fungují, jen pokud odemykám nebo zamykám přímo klíčem ve dveřích řidiče. Pokud odemykám přes dveře spolujezdce, dveře řidiče nereagují. Když se je pokusím zamknout a odemknout zevnitř tlačítky na madle někdy řidičovi dveře zareagují, ale ve většině případů spíše bez reakce.

Nevíte co je špatně ve dveřích řidiče? A popřípadě, pokud to opravím bude dálka fungovat?

Díky za rady. Snad jsem to popsal aspoň trošku pochopitelně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

typ je SE2B myslím... ehm odpor... to jsem asi někde přehlídl, že se to musí dávat :-)) tudíž nedal a ani nevím kam bych to bouchnul :-))

tak jsem hledal a toto tu popsané je, tak jsem zjistil, že já to i blbě zapojil, to se má dělat přes  bílou svorkovnici a pak přes odpor a já to dělal přes hnědou svorkovnici.... Každopádně jako pokus jsem to zkoušel i přes tu bílou a to jen odemykalo, teďka vím, že dát ještě odpor a bude i zamykat (nebo naopak :-) ). Ale při tom jak jsem to zkoušel si pamatuju, že i tak řidičovi dveře nereagovaly ... :-(

já to připojil na tu viz příloha :-D

P_20161223_143906.jpg

Editováno: , autor: ficut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak bych poprosil jeste o radu, dalkac jsem zapojil i s odporem, timto diky za radu Milhausek, vsechny dvere zamykaji a odemykaji jak maji, ale ridicovi dvere ne. Jdou treba 1x zamknout dalkacem ale pak uz na nic nereaguji. Ale pokud strcim klic do zamku a odemykam a zamykam rucne, tak jedou jak maji. Myslite, ze to muze byt mikrospinac ve dverich? Nebo nejaky jiny typ na zavadu? Diky :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj, prosím i radu. Foábie I, 1,4 16V , r.v. 2000. Mám dva dvoutlačítkové vystřelovací klíče (používám jen jeden, druhý nefungoval - asi baterka?), centrál v pohodě. Dříve chodilo vše jak má - dálka, cetrál, odemykání klíčem...Poté začala blbnout dálka (jednou šla, jindy ne - odemykal jsem klíčem). Vyměnil jsem baterky v obou ovladačích, zkoušel synchronizovat dle všech možných postupů (ano, i podle toho v manuálu) a stále nic. Nejhorší na tom je, že mi aktuálně nefunguje ani zamykání natvrdo klíčem v zámku! Točím na obě strany a centrál zkrátka nereaguje. Ze vnitř auta čudlama centrál fachá jak má (odemyká i zamyká). Momentálně mám teda klíč jen na startování a auto nechávám všude odemčené :-/

 

Nemě byste někdo nějakou radu co s tím může být? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dálka se mi z ničeho nic rozběhla. Zamykání klíčem stále nereaguje...klíč se ve zdířce pohybuje ze strany na stranu fakt volně. Cítím odpor jen nějaké pružinky co klíč vždy vrátí do výchozí polohy. Dřív když to fungovalo tak jsem cítil větší odpor a současně s tím lezl čudlík nahoru...teď nic

 

Mrknu na ty kabely, díky za radu. Do zámku se mi vrtat moc nechce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Ahojte všetci. Mám otázku ohľadom centrálneho zamykania bez DO. Jedná sa o to, že už neotvára ani jedny dvere okrem na strane šoféra, ostatné dvere musím ručne otvorit z vnútra. Chyba sa objavila tak, že ráno keď som sa chystal do roboty vtedy všetko v pohode bez problémov som vedel otvoriť všetky štyri, avšak keď som dorazil do roboty približne pól hodina cesty, vtedy som už zamknúť nevedel vlastne centrál už nefungoval musel som po jednom zamknúť. Po fajronte sa my podaliro znova to čo ráno, že otvoriť sa dalo bez problémov, ale zas keď som dorazil domov tak vtedy sa zamknúť znova nedalo. Otvdedy už vobec nefunguje. Ja si myslím, že to móže byť buď s riadiacou jednotkou alebo nejaké relátko. Práve preto sem píšem, že určite sa nájde nejáký odborník, ktorý mi to vie povedať aspoň približne. Mimochodom dnes som rozobral dvere na strane šoféra a skúšal som, počul som pod volantom cvakať takže ja si mylím, že signál dostáva len to von už neposilena na ostatné dvere. Ďakujem za odpovede!! Sorryy ak to tu už bolo!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravįm mam problem s centralom mam origo central s dorabanim DO. Problem je že mi počas jazdy a ked otvorim a zavriem vodicove dvere zacvaka v zamku akokeby som ho odomykal (myslim ze je to slabsi zvuk ako pri odomykani) robi to nepravidilne a hlavne ked je teplo ak je chladno som to nezaregistroval. Inak neviem či to ma funguvat ale ked zatlacim zvnutra kolik nezamknu sa vsetky dvere. Co sa tyka osvetlenia, kontroly zapnutych svetiel ide to bezproblemov. Problem je len s dverami vodica. Vdaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V ‎3‎.‎6‎.‎2017 na 14:22, pavol105 napsal:

Zdravįm mam problem s centralom

Máš vadné nebo částečně poškozené mikrospínače přímo v zámku ve dveřích, kde to blbne. Zámek pak nepozná v jaké je poloze a zkouší se třeba znovu odemknout, proto chvaká, většinou při zapnutí klíčku. Mikrospínače lze koupit a v demontovaném zámku vyměnit, na youtube nejdeš spoutu návodů jak na to. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...