Přejít na obsah

ALARMY, KOMFORTKY, OKNA - dotazy, diskuze


Dusik

Doporučené příspěvky

Mam kompletne zapojeny alarm Jablotron CA-02 Fox ve fabii kombi elegance(vyroba rijen 2005). Jedine co chybi je zapojeni vstupu LCK/ULK na dalkove ovladani. Navod na alarm CA-320 / CA-321 s bilou 6-ti polovou svorkovni(5.pin zeleny vodic) nefunguje. :( Mam neco spatne nebo se v aute neco zmenilo a musim to zapojit jinak?

Prikladam fotku svorkovnic ve dverich spolujezdce.

Diky za rady

DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ CENTRÁLU.MÁM DÁLK.OVLÁDÁNÍ OD fa.LONGVAY(BRNO HERŠPICKÁ ul.-neochota,bez rady jak zapojit DO do FABIE)ÚSPĚCH NA STRÁNKÁCH "FORUM OCTAVIA CLUB.CZ" SEKCE FABIA.PLANKY SCHEMATA.ZAREGISTRUJ SE A KOUKNI SE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím,

potřeboval bych radu. Mám takový problém. Stává se mi, že když je klíček v zapalování, nebo motor běží a vystoupím z auta, zavřu dveře(motor stále beží), ale během vteřiny se mi automaticky zamknou všechny dveře. Byl jsem s tím v servisu přímo u Škody, tam mi promazaly a vyčistily kontakty ve dveřích a během měsíce se mi to začalo stávat znova. Trvá to doteď. Už jsem jednou vyhořel na tom, že jsem vystoupil z auta a klíče a ostaní věci mi tam zůstaly a dveře byly zavřené. Týká se to Fabie z roku 2001, originál centrální zamykání.

Prosím o radu, jak vyřešit ptento problém, aby se mi dveře automaticky nezamykaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahojky,

včera jsme vyměnili přední levý stahovač el. okna na Fabii sedan, odlomil se nám ten čudlík co vyjíždí při zamykání dveří, tak jsme ho tam nedali. Teď když odemknu pouze kufr DO, tak se odemknou i dveře u řidiče. Když chci odemknout pouze klíčem (ne DO), tak se otevřou pouze dveře řidiče a ne celé auto. Po odemknutí DO, když nechám otevřené dveře řidiče, tak se celé auto po chvíli zamkne. Nejde mi ani otevírat a zavírat okno klíčem a také když zamknu dveře zevnitř a chci odemknout pouze páčkou u řidiče, tak se mi odemknou pouze dveře řidiče, pouze když to udělám u spolujezdce, tak se odemkne celé auto. Poradí mi někdo co s tím stalo, předtím to fungovalo?

Díky Alča

Editováno: , autor: micale
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zdravím.

Omlouvám se, že co by nováček nezmalý tohoto fora jsem tento dotaz dal do sekce instalační návody. Tam jsem byl docela zpérován, jako by se zbořil svět, ale budiž mu odpuštěno. Protože jsem nepochodil u výrobce (jak mi bylo i zde doporučeno), někde v asijském bloku, obracím se proto na dobré lidičky.

Nemáte prosím vás někdo manuál pro nastavení autoalarmu CW-YK16. Je koupené auto s tímto alarmem a potřebuji jej nastavit.

Snad toho nechci tak moc? Ale pokud bych tím někoho obtěžoval, tak se omlouvám a odhlásím se, neboť potom nevím, na co to fórum je.

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, obracím se na vás s dotazem ohledně stahovačky oken. S autem dost často parkuju na zahradě a přes léto nechávám stažená okna, problém mám ale s tím, že když se přižene deštík a klíčky od auta nejsou uplně na dostřel, není možnost jak okénka vytáhnout. U felicie to nevadilo, tam to bylo hezky ruční, ale tady ve fabii I (rv. 2001, výbava COMFORT) mě elektronika odpojí po cca 10minutách nebo po prvním otevření dveří. Dá se s toto nějak nedrasticky obejít, aby stahovačka fungovala pořát, pokud není auto zamčený? A ještě bych se chtěl zeptat, čím by mohlo být způsobený, že mi blbne signalizace zapomenutých rozsvícených světel....občas si vzpomene, že má pískat, jindy na to peče :help: předem díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, obracím se na vás s dotazem ohledně stahovačky oken. S autem dost často parkuju na zahradě a přes léto nechávám stažená okna, problém mám ale s tím, že když se přižene deštík a klíčky od auta nejsou uplně na dostřel, není možnost jak okénka vytáhnout. U felicie to nevadilo, tam to bylo hezky ruční, ale tady ve fabii I (rv. 2001, výbava COMFORT) mě elektronika odpojí po cca 10minutách nebo po prvním otevření dveří. Dá se s toto nějak nedrasticky obejít, aby stahovačka fungovala pořát, pokud není auto zamčený? A ještě bych se chtěl zeptat, čím by mohlo být způsobený, že mi blbne signalizace zapomenutých rozsvícených světel....občas si vzpomene, že má pískat, jindy na to peče :help: předem díky za rady

Jedna možnost je udělat si skryté tlačítko či vypínač, které sepne napětí na patřičný výstup ze spínací skříňky, který je potřebný pro aktivaci stahování. Přímé ovládání motorů stahování není možné, protože každé dveře mají svou řídící jednotku umístěnou zrovna v motorku stahování.

Jinak né všichni ví, že podržením klíče ve dveřích pro zamknutí se okna začnou zavírat. Při podržení pro odemčení se začnou okna otvírat.

Co se týče signalizace světel, může být vadný dveřní spínač umístěný přímo v zámku. Rozsvítí se při nefunkci signalizace zaplých světel stropní svítilna? Samozřejmě musí být zapnuta na dveře. Pokud se nerozsvítí, je pravděpodobně vadný spínač v zámku - při troše šikovnosti se dá nahradit spínačem ze staršího motorku centrálu.

Snad to trochu pomohlo tato odpověď.

Pěkný den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedna možnost je udělat si skryté tlačítko či vypínač, které sepne napětí na patřičný výstup ze spínací skříňky, který je potřebný pro aktivaci stahování. Přímé ovládání motorů stahování není možné, protože každé dveře mají svou řídící jednotku umístěnou zrovna v motorku stahování.

Jinak né všichni ví, že podržením klíče ve dveřích pro zamknutí se okna začnou zavírat. Při podržení pro odemčení se začnou okna otvírat.

Co se týče signalizace světel, může být vadný dveřní spínač umístěný přímo v zámku. Rozsvítí se při nefunkci signalizace zaplých světel stropní svítilna? Samozřejmě musí být zapnuta na dveře. Pokud se nerozsvítí, je pravděpodobně vadný spínač v zámku - při troše šikovnosti se dá nahradit spínačem ze staršího motorku centrálu.

Snad to trochu pomohlo tato odpověď.

Pěkný den.

Díky za radu, popřemýšlím o tom... o ovládání klíčkem vím, ale zase u toho musí být po ruce klíče :feve:

ohledně signalizace..nějak extra jsem to nezkoumal, ale myslím že stropák svítil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím, prosím poradte. Koupil sem si Fabii r.v. 2001 a mam dva vystrelovací klice tři tlacitkove v docela zubozenem stavu a chtel bxch vymenit pouze

obaly. Klice mi funguji bez problemu, ale na jednom mam ulomene to poutko. Poradte prosim kde mam ty obaly sehnat za rozumni peniz.

Koukal sem na obaly ovladacu u Raksa ale zdaji se mi trochu jine nez ty moje originaly. Daji se sehnat ty male znacky co jsou na tech ovladacich prilepene.

Moc diky

post-36073-009614600 1283676071_thumb.jp

post-36073-001684500 1283676103_thumb.jp

post-36073-096842000 1283676128_thumb.jp

post-36073-037632300 1283676155_thumb.jp

post-36073-054983300 1283676187_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím všechny,

mám F1 a koupil jsem ji s DO. Podle toho co jsem koukal, je to DO pro O1. Fábku mám od února a zatím vše fungovalo ok, ale teď se začaly projevovat problémy. Často se stává, že když chci auto odemknout, nebo zamknout, musím tlačítko držet delší dobu, třeba 2 - 3 vteřiny, než se odemkne/zamkne. Autem jezdím každý den a baterie jsou v ovladači nové. Včera jsem auto nechal stát celý den (víe než 24h). Když jsem k němu dnes přišel, nešlo odemnkout pomocí DO. Připadne mi to, jako kdyby si auto nepamatovalo kód z DO.

Má někdo nějakou radu ? dík...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

musíš rozebrat původní klíč a vyndat z toho tyčinku imobilizéru a dát to do 3tlačítkovýho

Ahoj - a nedá se to programovat, tedy nějak načíst z původního klíče na startování? Třeba že se orig.klíč přiloží k novému a nastaruje se ? a tím se nečtě imobilizer ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dobrý den ve spolek.

Pořidili jsme si F1 z roku 05, 1.2 6V HTP+LPG. Je celkem dobře vybavená (couvací senzory, klima, pal. PC, okna+zrcátka v el. atd.), ale co mi vadí je, že nemá centrál na dálku. Tak jsem koupil tento ( http://www.levnealarmy.com/dalkove-ovladani-maxicar-286/d-70300/ ), včera dorazil, tak jsem začal studovat a teoreticky jsem v obraze ( již jsem montoval dálku + alarm + imo do mondea) i návod jsem pochopil a vím do které svorkovnice to mám vše zapojit. Problém je v tom, že nevím kde se tato svorkovnice v autě nachází a nechce se mi rozebírat půl auta.

Děkuji za případné postřehy a rady.

724_svorkovnice_tn.jpg

Editováno: , autor: Killroyj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím

Tak zas tak v obraze nejsem :blush:

Podle návodu (obrázek přiložen) jsem pochopil, že výstupy z jednotky dálkového ovládání na zamykání a odemykání, mám zapojit na stejné místo (stejný pin), jenom odemykací impulz (drát) půjde přes ten R 180 ohmů, správně? A dále aby mi to zavíralo okna, tak ten zamykací impulz respektive drát, musím prodloužit a zapojit do spolujezdcových dveří, spravně?

Děkuji

461_100_2661_tn.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím všechny příznivce. Mám Fábii I. 1,2 HTP 47Kw. Mám drobný problém se zamykáním. Mám centrální zamykání bez DO. Nedělá mi to vždy ale jen náhodně, nevypozoroval sem v tom žádné pravidlo. Někdy se mi stane, že se mi nezamknou dveře u spolujezdce, vůbec ta západka nezaleze dovnitř a nezačne blikat ta červená LEDka na řidičových dveří. Jen stačí obejít auto a zamčit to ze strany spolujezdce. Normálně se to zamkne a začne blikat ta LED. někdy to dělá takhle i při odemykání a nejde to odemčit ani zevnitř, zkrátka musim vystoupit a kličem odemčit spolujezdcovi dveře. Takhle to udělá třeba 2x po sobě a pak je zase 20x pokoj... Je to vcelku jednoduchá závada ale nepříjemná, už se mi stalo že sem nechal stát auto a byli ty dveře odemčené. Jen bych potřeboval vědět, jestli do může dělat chyba řídící jednotky, kabeláže, nebo zámku... a jak to dát zpátky do kupy... kdyby někdo věděl tak mi prosim dějte vědět, a napište mi PM. díky moc SOB :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdar kluci, chtěl bych se vás zeptat, zda-li máte někdo zkušenost se systémem Magicar M 870 a jestli mi dokážete říct jaká je spolehlivost a funkčnost, po případě jestli to jako totální neználek dokážu sám nainstalovat :o) Díky za info Budu to cpát do 1.4 MPI

http://www.magicar.cz/autoalarmy-dvoucestne-c-21_30.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj vsichni...mam problem ktery zatim nevyresili dva automechanici. Mam DO na central ktery potrebuju zapojit je to standardni DO-jenze central v aute je pry dodelavany a ovladani je pry jedni kabelem a rada znela ze se pry da zapojit DO pres nejaky rele...kdyz jsme to zapojili podle schematu tak mi vypalil RJ centralu ted je central v pohode ale co s tim DO...dik vsem co poradi treba ste se s tim uz setkali...mam Fabii 2001 1.4 mpi

Editováno: , autor: Pincek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim, pred malou chvilou som prisposoboval cez vag novy DO + transponder na immo... vsetko ide ako ma, dialkove funguje len problem je ten ze mi nezamyka a neodomyka vodicove dvere. Signalizacia zapnutych svetiel funguje, takisto aj svetla v interieri po zamknuti zhasnu, jedine co nejde na dverach je to cervene svetielko. Manualne klucom tie dvere zamknem, aj odomknem(central reaguje a otvori/zavrie aj ostatne dvere) ale cez DO a ani cez vnutorne ovladanie to bohuzial pre vodicove dvere nefunguje.. Moze to byt chyba v spominanom mikrospinaci?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim SKODA-majstrov potreboval :help: by som radu zakupil som si dialkove ovladanie RC 202 key so sklapacim klucom 3 tlacidla a chcem ho namontovat do mojej Fabie r.v.2000 komfort 1.4mpi len podla prilozeneho navodu som z toho jelen a podla ludi ti na fore sa to ma pripojit nejak takto vid schema

ide mi o to ze ci staci pripojit len COM 1 a COM 2 (cez 180 ohmovy odpor) a pripojit ho na 6 polovy zasuvku v soferovych dverach pin 5. a ostatne NC1 NO1 NC2 NO2 nepripajat ??? len tolko dakujem kazdemu za radu

post-54978-0-22775800-1296824830_thumb.j

post-54978-0-25722500-1296826485_thumb.j

Editováno: , autor: Bocian
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bocian prosimte kolik te stalo to DO na central i s tim odemykanim kufru? A to otvirani kufru funguje jak? Po zmacknuti tlacitka se odemkne pouze kufr a nebo i cele auto? A jak odemykas kufr? Z mista ridice nebo normalne tlacitkem na kufru? Diky za odpoved :) a kdyby sis to nechal namontovat napis sem i cenu montaze diky :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bocian prosimte kolik te stalo to DO na central i s tim odemykanim kufru? A to otvirani kufru funguje jak? Po zmacknuti tlacitka se odemkne pouze kufr a nebo i cele auto? A jak odemykas kufr? Z mista ridice nebo normalne tlacitkem na kufru? Diky za odpoved :) a kdyby sis to nechal namontovat napis sem i cenu montaze diky :palec2:

Petrkiller mna to stalo presne 44 Eur ( 2 kluce vyskakovacky a jednotka ovladania) u mna funguje kufor nasledovne ked je zamknuty centralom zatial pomocou kluca tak zatvorii aj kufor ked odomknem odomkne mi aj kufor a na kufri je tlacidlo nad znackou a otvorim , alebo potom packou od sedacky sofera a ked mas zapojeny toto dialkove RC 202 key ma 2 vystupy Aux cez ktore je mozne ovladat napriklad kufor len potom treba zapojit ten vystup cez relatka pretoze tie 2 vystupy nie suu silove. to mas link kde je navod studuj ;)http://www.9000.cz/pdf/rc-202key.pdf

A montovat to chcem sam ale co som zistoval tak 25 az 35 Eur co nedam to je moooooooc lol

Editováno: , autor: Bocian
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...