Přejít na obsah

(OI) problém s man. klimou


kijos

Doporučené příspěvky

Zdrec mám problém, když zapnu manuál klimu na své octavii rv.00 tak mi pořád pulsuje jako vypne a zapne, poznám to jak na otáčkách motoru- kolísají tak při jízdě-auto cuká, i vrtule v motoru - zpomalí a zase zrychlí. Mám nově naplněno (dělalo to i před), všechny kontakty prosříknuté kontaktolem, dělá to hlavně při venkovních teplotách nad 25stupňů, když je chladno nebo i v zimě funguje jak má. Nevíte co s tím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sežeň si někoho: nasadit manometry-posoudit zda se vypíná na základě tlaku, jestliže ne, nebude to otázka náplně, zda ano, pak je možno-málo chladiva; moc chladiva; ucpaný okruh(dehydrátor, nebo vstřik.ventil...)

s tou náplní bylo to první co mě napadlo, nechal jsem ji vyměnit na celkem špičkovém přístroji a ten co to dělal tomu taky rozuměl, původní náplň byla přebuřená, dal tam tolik jak má být a stejně nic.

ucpaný okruh(dehydrátor, nebo vstřik.ventil...) - jak na to příjdu, jestli je to tím?, ale proč to dělá když je 30stupňů a ve např. 22stupních funguje jak má?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

pokud narážíš na pojistku chladící vrtule tak to píše že se motají normálně ...

ale pravda u mě to bylo tím, odešel mi velký ventilátro, klima za jízdy fungovala páč se uchladila náporem ale při popojíždění to byl konec.

Zachránila mě výměna pojistky (taková plechová osma, tuším druhá zleva) na baterce a nový větrník

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahojte.Chtěl bych se zeptat...mam oktu 01 tdíčko 66kw. Když sepnu manual klimu, tak začne vybrovat volant a celkově mi přijde že tak nějak i celý auto...Je to normální? přijde mi,že když jsem oktu před třičtvrtě rokem kupoval,nedělalo to,ale nejsem si stopro jist.Nemáte s tím někdo skušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Určitě to normální není =), dělá ti to jenom při nastartovaném motoru když je auto nehybné? Klima snižuje otáčky motoru při zapnutí, nic méně ty se behem 2-3 sec. normalizují. Jestli není chyba tady =).. Nízké otáčky motoru při zapnutí klimy které se neoptimalizují a tím pádem dojde ke klepání =))

Editováno: , autor: Wojnar
Necituj poslední příspěvek!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejvíc to vybruje při prvotním sepnutí a po chvilce se to zmírní.Nejvíc to vrní při nastartovanym motoru na volnoběh,ale ručička otáčkoměru o moc neklesne,snad jen o půl čárky a pak se zas vrátí.Tak nějak jsem vypozoroval,že když jsem jí používal častějc,tak se to postupně zlepšovalo,ale jak mile jsem jí zas díky počasí nějakou dobu nepoužíval,tak je to zase o něco horší...Napadla mě myšlenka,jestli to není třeba nějak zatuhlé,protože jí tak často nepoužívám....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepochybně můžeš mít ucpaný filtr.. Stálo by za to ho vyměnit =). při otevření kapoty je z pohledu na auto po levé straně vzadu v rohu, stačí sundat "ukapy" pod předním sklem a uvidíš to tam, stojí pár kaček. =)

Editováno: , autor: Wojnar
Necituj poslední příspěvek!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepochybně můžeš mít ucpaný filtr.. Stálo by za to ho vyměnit =). při otevření kapoty je z pohledu na auto po levé straně vzadu v rohu, stačí sundat "ukapy" pod předním sklem a uvidíš to tam, stojí pár kaček. =)

Sorry, mozna blbej dotaz. Vzduchovej filtr, nebo nejakej fitr klimy?

Dela me to podobnou (stejnou) vec.

Kdyz zastavim pri teplotach > 29° na semaforu, tak se po chvilce ozve rezonance a zachveni. Dela to jen kdyz je klima zapla. Zda se me ze to nedela pri ECON modu, takze jsem pojal podezreni prave na klima kompressor.

dikec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...