Přejít na obsah

Řídící jednotka motoru 1,4 16V


Doporučené příspěvky

Nazdárek. Reklamoval jsem lenost motoru, neochotu se rozjet, hlučnost a žravost. Nejdříve technik koukal a tvrdil, že je tento motor třeba držet pořádně pod krkem atd atd. :feve: Dopadlo to tak, že májí z MB nové CD s opravneným softem a kdo si řekne, tomu to vymění. Krásný přístup k zákazníkům. :kuk: A jak se motor chová po opravě ??? Nebe a dudy, už mi Favorit neujede ... . :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, po tom co byl software přehrán, motor se za studena neklepe jak drahý pes a nevydává takové divné zvuky. Před tím, než jsi šlápl na plyn, tak se ozýval takový zvuk, jako když to ve škodě 120 nasávalo falešný vzduch a za studeno to mělo tendence chcípat. Teď už ne, toto je pryč. Jde to za plynem a při cestě do Bratislavy jsem s tím byl celkem spokojen, i spotřeba klesla.

Pro toho, co se ptal, zda to bylo učiněno dobrovolně (přehrání softu). Nebylo to dobrovolné. Kupoval jsem od toho samého prodejce již několikáté auto a po nátlaku ve stylu,( že s tím musí něco udělat, jinak již nepřijdu ), tak se uvolil technik se na to podívat. Při přejímce se kroutil jak úžovka a nebylo mu košér přiznat, že musel dělat úpravy. Ale byla tam i humorná vložka, když prohlásil že když jsem to já, že to napíše na garanci. :p Bylo mu připomenuto že vůz je v garanci a ještě rok bude. lol

Takže, pokudmáte problémy s 1,4 16V, nedejte se tlačte na servis. Vyplatí se to. Motor se opravdu chová jak šesnástiventil. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co přesně ten novej soft řeší?

Zlepší se i to, že už nebudu mít problém dosáhnout papírové maximální rychlosti (na rovné dálnici, měřeno GPS a ne tachometrem), a že už nebudu mít při svižné jízdě spotřebu 9L/100km při obsazení jen jednou osobou...?

Já mám auto přesně rok, takže soft mám starej, a při první garančce se technik o něčem takovém nezmínil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mnoo., jaky je to pocit s 1,4 nemuzu poradne slouzit v tech par co sem jel to bylo peklo a snazil bych se tim udelat cokoli. Pokud se ti ale zda, ze to tvy auticko jede dobre, ma slusnou akceleraci, necuka pri startech ( studenejch, teplejch), tak bych se na to skoro vykaslal. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už mě to taky s..e když jedu s manželkou,plyn na podlaze a v kopci na mě bliká Fabie II a když ji uhnu a vidím že je to htp 40KW tak si připádám jak debil.Koní jako já kilowatt a jede líp.Takže pokud je to jednotkou tak chci nápravu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem s akcelerací spokojenej. V kopci se samozřejmě musí držet v ot., jinak je to poměrně líný i se spotřebou jsem

spokojenej, ale co mě štve, jsou ty studený starty a následný rozjezdy. Je to jako by jsem ve 120 dal málo sytič. Jenom

mám trochu strach, aby se mi po nahrátí novýho SW naopak nezhoršilo to, s čím jsem spokojenej.

Editováno: , autor: mambo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja mám auto vyrobené v novembri 2008 (MR2009) a nič také nepociťujem. Je krásne živé, v kopcoch drží tempo aj s TDičkami a ráno ma krásne štarty. :palec2: Aktuálne má 30 000km a dlhodobá spotreba je 6.2l/100km. Dúfam že teraz som to nezakríkol... lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a bacha, jeto omezeny na 3 radky a x znaku. Nevim presne. Jo a musis to psat v HTML kodu, nebo pouzit ty editacni nastroje. :palec2: Az se ti to povede, tak to tady promaznu, jelikoz to sem nepatri. :p BTW: kdyz nebudes neco vedet s nastavenim fora, tak klidne napis SZ( soukromou zpravu) nejakymu A/M. To udelas tim ze klines na jeho jmeno a das posli zpravu. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, je tam. MaxDot již je tam, kdemá být. Vše plně funkční. Montáž stála v originálním servisu 1350 Kč včetně DPH a nakódování klíčů (to bylo něco kolem 750 Kč). Vložil bych i fotku, ale nevím jak. Škoda. :)

Tak, fotka vložena. Děkuji za radu. :palec2:

post-10547-1249840867_thumb.jpg

Editováno: , autor: Celerjehnusnej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fotku vlozis tak, za po kliknuti na odpovedet, mas vpravo dole hned pod oknem , kde piese text cast, kde kliknes na prochazet, najdes fotku u sebe na kompu, das vlozit, pak nahrani. A a bys ji vlozil do prispevku klikni na rolovaci menu Sprava priloh a klikni na to jmenioo souboru se sis tam predtim nahral. Tim se ti vlozi odkaz do tela prispevku a jeto. Jen dej prosim pozor na velikost, at to nejsou moc velky plachty . A taky velikost souboru je max 1mb.

Druha moznost je linkovat to odnekud, kde ta fotka na netu uz je. Klasicke prez html tag jako klikaci odkaz. {a href="http://www.webkdejefotka.cz/nazev.jpg(nebo'>http://www.webkdejefotka.cz/nazev.jpg(nebo jina pripona)"} popis na kterej se bude klikat {/a} , nebo jako primo link na obrazek {img src="http://www.webkdejefotka.cz/nazev.jpg (nebo jina pripona)"}

Zavorky musej bej spicaty <,>

kdyz juknes po netu tak zaklady html tagy jsou vysvetleny vsude mozne. :palec2::palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja mám auto vyrobené v novembri 2008 (MR2009) a nič také nepociťujem. Je krásne živé, v kopcoch drží tempo aj s TDičkami a ráno ma krásne štarty. :palec2: Aktuálne má 30 000km a dlhodobá spotreba je 6.2l/100km. Dúfam že teraz som to nezakríkol... lol

090

A já ještě dřív, někdy kolem července/srpna 2008(nemám tu papíry a nepamatuji si to přesně), ale kupoval jsem ho v únoru 09 jako skladovku. Najeto mám zatím jen 7000, spotřebu 6.4 a jede jako hodinky...volnoběh neblbne...táhne jak blázen...tak si říkám, jeslti je možné, že než mi to auto prodali, že by ho přeflashovali....co myslíte ? Dá se to nějak zjistit ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nechal jsem si nahrát novej soft do řídící jednotky motoru 1,4 16V 63kW.

Co se změnilo:

Studený motor má kultivovanější chod. Poznat to jde u volnoběhu, při otáčkách do 1500, při rozjezdu, a to zejména při zapnuté klimě.

Nic jiného se nezměnilo. Ani spotřeba, ani výkon, ani hlučnost, ani maximální rychlost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...