Přejít na obsah

ABS,uz som vymenil vsetko,co dalej?????


cimo24

Doporučené příspěvky

zdravim vas,

uz dlhsiu dobu mam problem s abs,ma 1,9TDI 4x4 O1. na zaciatku to blblo hlavne pri dazdi,snehu,ale teraz je to uz skoro vzdy,niekedy sa mi podari po vypnuti motora,ze to zhasne,ale uz to dost blbne. Na vag to ukazalo sporadicku zavadu na LP cidle ABS,niekolko krat som ho vycistil,skontroloval,aj v servisoch to robili,ale nic. Tak som vymenil kabel k cidlu-nepomohlo. vymenil som,zo zufalstva, aj snimac otacok a tiez nepomoholo.uz fakt neviem co by to mohlo byt.neviete mi poradit???

budem vam veeeelmi vdacny..

dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Ahojte!

Tiez mam problem s kontrolkou abs. Ostala mi svietit. Vag ukazal chybu na vedenie alebo cidlo laveho predneho kolesa. Chcel som vycistit snimac ale neviem ho vybrat. Imbusovu skrutku som vybral , konektor odpojil ale neviem vysunut ten snimac. Neviem ci je zkorodovany alebo co.Bojim sa , ze ho poskodim.

Poradte mi ako ho vybrat.Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

postupujes dobre,len ho treba trosku pomykat a pojde,je to tam zasrate od spiny,korozia a tak....drzi to iba ta jedna skrutka.....som zvedavy ci ti to pomoze,urcite napis,mne sa to este nepodarilo stale odstranit.importer skody sa s takym problemom este nestretol tak nikto mi nevie poradit

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

climo24: já osobně bych prověřil vzdálenost čidla - snímače otáček kola od toho děrovanýho kotouče. Mělo by to být tak do cca 3mm, taky bych to protočil, jestli to nehází. Pokud jsi vyměnil i kabel a čidlo, tak už by to pak asi uselo býtjen v ř.j., jinak nevím.

berzety: no nevím jestli to čidlo vydoluješ bez újmy, taky jsem ho před časem měnil. Tolik drátků co v něm je jinde nenajdeš lol , jak v trafu. Mě to výměna vyřešila, otvor jsem ještě před instalací pečlivě pročistil jehlovým pilníčkem aby tam lehce vlezlo. Pokud se ti nové kousne při montáži, tak hrozí zničení, na hrubou sílu je dost křehký. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechcem sa predcasne radovat,zatial som presiel 400km bez problemov,co sa mi predtym malokedy podarilo,isty si budem po takych 2000km.zatial sa to tvari ze je to ok,alebo aspon o mnoho lepsie ako predtym. mechanik na tom spravil to ze to vsetko vycistil,bol tam na poistke na baterke napojeny nejaky alarm (este po povodnom majitelovi) ,ten odpojil. a kabel k snimacu bol zapojeny cez nejaku dutinku ,ci co?,zapojilo to na priamoa zevraj skrinka s relatkami bola uvolnena tak to spravil. a to by malo byt vsetko,zatial to pomohlo,uvidime este aspon dakcyh 1500km a potom mozem po roku hladania chyby povedat ze to bolo to,ale zatial to tak neberiem.....uvidim......minimalne sa to zlepsilo,to viem uz teraz....

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechcem sa predcasne radovat,zatial som presiel 400km bez problemov,co sa mi predtym malokedy podarilo,isty si budem po takych 2000km.zatial sa to tvari ze je to ok,alebo aspon o mnoho lepsie ako predtym. mechanik na tom spravil to ze to vsetko vycistil,bol tam na poistke na baterke napojeny nejaky alarm (este po povodnom majitelovi) ,ten odpojil. a kabel k snimacu bol zapojeny cez nejaku dutinku ,ci co?,zapojilo to na priamoa zevraj skrinka s relatkami bola uvolnena tak to spravil. a to by malo byt vsetko,zatial to pomohlo,uvidime este aspon dakcyh 1500km a potom mozem po roku hladania chyby povedat ze to bolo to,ale zatial to tak neberiem.....uvidim......minimalne sa to zlepsilo,to viem uz teraz....

Tak to by ma ani nenapadlo, ze taketo veci s tym mozu suvisiet. Mozem to skontrolovat aj u seba. Este sa ta chcem opytat, si pisal ze menil kabel k snimacu. Ten je dalej niekde nadpajany, ci ho treba niekde odstrihnut a napajkovat? A kam vedie od toho prechodu z podkolia?Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ako som pisal,radoval som sa predcasne,dnes sa to znovu prejavilo,ale bolo to po 500km od opravy,inokedy to nikdy tak dlho nevydrzalo,teraz budem dalej hladat dalsiu chybu,lebo tam bolo toho asi viac,ked ta oprava to takto zlepsila. ten kabel netusim,to robili v servise skoda,takze neviem,ale mal by ist do dakej zbernice a potom do RJ ABS.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

zdravím,

delší dobu mě už taky trápí ABS, mám taky O1 4x4 TDI. Ze začátku se mi občas rozsvítila kontrolka ABS, ale bylo jedno jestli je zima, vlhko.. prostě jak se tomu chtělo. Při vypnutí klíčku a znovu nastartování už kontrolka nesvítila, někdy pak dalších 1000km nic, pak při další jízdě třeba po 50km svítí zas.. a dělá mi to tak pořád, akorát už teda spíš při každý jízdě. Diagnostika prvně ukazovala sporadickou chybu, to mi řekli že mám počkat dokud to něco nevypíše. Nedávno uázala chybu ve snímači podélného zrychlení, tak jsem se zaradoval, nechal snímač vyměnit, nastavit a... ABS svítí zas, opět náhodně a opět s výpisem na chybu ve snímači podélného zrychlení.. tato chyba akorát nezůstane v paměti, ale lze ji vyčíst jen pokud svítí kontrolka ABS.. Neměl by někdo nějakej tip co s tím a jak to vyřešit??

Chybu na čidlo ABS mi to nikdy nenapsalo

Díky za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...