Přejít na obsah

nepravidelne padanie volnobehu


dagg

Doporučené příspěvky

cafte mam otazku ohladne volnobehu na octavii 1.6 55 kw - asi tak 2 tyzdne do zadu po nastartovani auta a pustení nohy z plynu toto skapalo, cize doslo k okamzitemu poklesu otacok na nulu /standartne mavam volnobeh okolo 900 otacok/ takto som skúsil nastartovat este asi 7 x pricom sa to tvárilo stale rovnako. Ked uz som chcel odist, ze niekomu zavolam tak sa to zrazu upravilo do normalu. kedze sa mi to stalo prvý krát a viac sa to neopakovalo tak som si povedal, že to ešte počká ... Ale nepockalo, dnas sa mi to stalo zas práve ked som bol vo Viedni ... avsak teraz to tak rýchlo neskoncilo, celu sestu z Rakuska som isiel s nohou na plyne a rukou na ručnej brzde ... takto to trvalo az do BA, kde som sa zastavil v nakup. centre asi tak na 45 min. na moje prekvapenie po návrate do auto to už bolo OK, teda otačky už zase držali bez problémov. Preto taeda otazka ci nemate s takýmto niečim skúsenosť , alebo neporadíte kde by som sa mal pozriet - prečistiť /ja mam pocit, že by to mala byť nejaka blbosť .../

Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...
Zkusil bych vyčistit škrtící klapku. Typicky se projevuje tak, že po sundání nohy z plynu(třeba při dojezdu do křižovatky) motor chcípne.

No pozrel som sa na tu škrt. klapku pod vzduch filtrom, bola riadne zaprskaná tak som ju vyčistil tech. benzinom /pozri foto/ po zložení a naštartovaní sa stalo to, že auto už hneď neskape, ale drží kolísavo otáčky medzi 8 až 10 tis - čiže kolíše. Iná vec ktorá ma však viac znervózňuje, že z motora sa začalo ozývať pravidelne podľa otáčok .. rapkanie, resp. cvakanie. Nemám ani páru čo by to mohlo byť - a tiež neviem či na tom môžem ešte jazdiť aby som niečo nepoškodil. Nemáte s týmto niekto skúsenosť - servisu sa už asi nevyhnem.

Dík

post-22591-1252919602_thumb.jpg

post-22591-1252919633_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

No pozrel som sa na tu škrt. klapku pod vzduch filtrom, bola riadne zaprskaná tak som ju vyčistil tech. benzinom /pozri foto/ po zložení a naštartovaní sa stalo to, že auto už hneď neskape, ale drží kolísavo otáčky medzi 8 až 10 tis - čiže kolíše. Iná vec ktorá ma však viac znervózňuje, že z motora sa začalo ozývať pravidelne podľa otáčok .. rapkanie, resp. cvakanie. Nemám ani páru čo by to mohlo byť - a tiež neviem či na tom môžem ešte jazdiť aby som niečo nepoškodil. Nemáte s týmto niekto skúsenosť - servisu sa už asi nevyhnem.

Dík

Po vyčištění škrtící klapky je nutno provést základní nastavení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...