Přejít na obsah

autoalarm Minicar 686H-13015, 13022, 13028


turboss

Doporučené příspěvky

Já to teď momentálně taky zapojuji do své octavie. Jsem schopen Ti poradit v připojení.

Jestli je to taky Octavia, tak pod volantem je přišroubovaná krabička jednotky centrálu.

Do té to zapojíš. Zítra se podívám na tu svojí a řeknu Ti přesně který kabel kam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to teď momentálně taky zapojuji do své octavie. Jsem schopen Ti poradit v připojení.

Jestli je to taky Octavia, tak pod volantem je přišroubovaná krabička jednotky centrálu.

Do té to zapojíš. Zítra se podívám na tu svojí a řeknu Ti přesně který kabel kam.

díky, a aký máš ročník a typ ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to teď momentálně taky zapojuji do své octavie. Jsem schopen Ti poradit v připojení.

Jestli je to taky Octavia, tak pod volantem je přišroubovaná krabička jednotky centrálu.

Do té to zapojíš. Zítra se podívám na tu svojí a řeknu Ti přesně který kabel kam.

prosím Ta nemohol by si niečo aj nafotiť ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ročník 1999 1,6 74kW. Mám už tu novou palubku. Fotky nemám ale když vydržíš (nevím jak dlouho) tak by mohly být.

Ale jiná krabička (říká se jí komfortní jednotka) pod volantem na sloupku řízení přidělaná není.

Ale k zapojení: Sundej kryt pod volantem. Povolíš pojistky, odpojíš spínač světel a vypojíš konektor na diagnostiku

V první řadě je potřeba říct, že ke stávajícím vodičům to připojíš pájkou. Oholíš kus izolace a připájíš kabel ke kabelu. Původní kabel necháš jak je. (nepřerušovat) Pak samozřejmě zaizoluješ.

V tomto případě jsou zámky ovládány mínusem, takže se řídíme hned tím prvním schématem v návodu. Budu popisovat jeden kabel po druhém, tak jak jsou vedle sebe na jednotce Minicar.

1 ORANŽOVÝ, ten zaizoluj (nebude potřeba).

2 BÍLÝ ten připoj na kabel který vede na pin č. 2 (když odpojíš konektor, tak na té krabičce jsou ty piny popsané)

3 ŽLUTÝ ten spojíš se ŽLUTOČERNÝM a připojíš na kostru vozidla.

4 ORANŽOVOČERNÝ zaizolovat (nebude potřeba)

5 BÍLOČERNÝ ten připoj na kabel který vede na pin č. 4

6 ŽLUTOČERNÝ (spojen se žlutým)

7 ČERNÝ ten taky spojíš s kostrou vozidla

8 ČERVENOČERNÝ (zatím nemám zapojeno, asi nic)

9 ČERVENÝ přívod 12V (v levo od té krabičky, jako za pojistkama je panel s relátky a zespodu na něm jsou matkama přitáhlé očka s kabely. připojíš ho pod TŘETÍ matku z leva, tam je stabilně 12V, alespoň v mém případě)

10 ZELENÝ protáhneš k motoru a připojíš na ČERVENÝ kabel od sirény

11+12 tyhle kabely je potřeba nastavit a protáhnout je k spínači varovných světel (pak pustíš varovná světla a pomocí měřáku, nebo udělátka se žárovkou zjistíš na který kabel to připojit. Já jsem tam už kabely měl od předchozího alarmu, tak jsem to nerozebíral, ale takhle jsem to dělal na předešlém Renaultu)

Pak je otřesové čidlo a dioda.

Doplňkové relé můžeš ale nemusíš zapojovat. Já to zatím nemám zapojené a asi nebudu. Ale zapojení je jednoduché:

ŽLUTÝ kabel z jednotky spojíš se ŽLUTÝM kabelem z relé

BÍLÝ kabel z relé napojíš tam co kabel č. 9 tedy 12V(asi bych na něj dal radši pojistku)

A těma dvěma ZELENÝMA budeš přerušovat co chceš (startér, palivové čerpadlo, co tě napadne - prostě aby to nejelo)

BÍLÝ připojíš tam kde je 12V jen po zapnutí zapalování.

Připojíš to na PRVNÍ matku z leva, vedle toho jak se připojoval kabel č. 9

MODRÝ - Teď přichází to pravé. Máš víc možností, podle toho jak dobře si to chceš udělat. Buď to zapojíš na kabel který vede k pinu č. 16 na té krabičce pod volantem. Celé Ti to bude fungovat až na funkci automatického znovu zamčení dveří v případě když odemkneš, ale neotevřeš dveře. Nebo si dáš tu práci a natáhneš si z každých dveří kabely od spínačů.

Já to zatím zapojil podle té první možnosti, protože musím nejdřív objednat nové ty mikrospínače do zámků.

No, snad ti toto pomůže. :mellow:

post-37725-1250630238_thumb.jpg

post-37725-1250634838_thumb.jpg

Editováno: , autor: melman154
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako krk do ohně za to nedám, ale na 99% jsou všechny Octavie stejné, takže i ta tvoje.

Já mám předek taky před faceliftem, jen palubka už je nová.

A k tomu kabelu č.8 ČERVENOČERNÝ:

Já nevím jak vypadají ty ovladače co máš ty, ale ty moje na tom prostředním tlačítku nemají znak kufru nýbrž přeškrtnutý klakson. Kufr se má otevřít když stisknu nějaké tlačítko na víc než 2 sekundy. Já zkoušel kde co, ale nepodařilo se mi to nijak změřit. Vždycky se mi odemkne auto, nebo tím aktivuji dálkový poplach.

Ještě jsem Ti zapoměl popsat dva kabely které vedou z konektoru P7, je to

ČERVENÝ - dovírání oken

(máš-li el. okna tak to využiješ, ale ještě jsem nezjistil kam ho zapojit, kdyby někdo věděl, může napsat)

a ORANŽOVÝ - te se má zapojit na brzdový pedál, aby se ti auto za automaticky uzamklo. Ale to taky zapojovat nebudu.

Chvíli jsem to takhle měl zapojené v tom Renaultu a po týdnu jsem to odpojil. Si to představ, vlezu do auta, popojedu aby mohla žena nastoupit, auto se zamkne, tak zase odemykat a takhle pořád dokola. To je na magořinu. A vzhledem k tomu že Octavia ma na dveřích řidiče tlačítko na zamčení, tak si zamknu když jedu po Praze já (když chci).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no takže aj ja mám predfacelift takisto nová palubovka ale stará optika, takže malo by to isť, a na ten P7 oranžový máš pravdu ani ja to nebudem zapájať volovina uplná, a k tomu ovládaču aj ja mám prečiarknutý klakson v strede takže máme asi stejné, dakujem Ti za rady kámo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no takže aj ja mám predfacelift takisto nová palubovka ale stará optika, takže malo by to isť, a na ten P7 oranžový máš pravdu ani ja to nebudem zapájať volovina uplná, a k tomu ovládaču aj ja mám prečiarknutý klakson v strede takže máme asi stejné, dakujem Ti za rady kámo

nazdar tak dnes som sa nato pozeral to je pri volante tá čierna krabička s modrou zásuvkou ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesne tak, to je ona. Je přišroubovaná k tomu sloupku řízení dvěma šrouby.

Klidně jí povol aby jsi se mohl podívat lépe na ta čísla pinů.

no nazdar, som pozeral na to stačí to do tej modrej zásuvky popchať či to treba aj pájkovať , to je svinsky presná robota bojím sa toho že dačo odpálim,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě je třeba ty nové kablíky PŘIPÁJET na ty co tam jsou. Normálně tu krabičku odpoj a pomocí trafopájky to připájej a zaizoluj. Neměj strach, normální pájkou tam nic neodpálíš. Zapoj všechny kablíky podle toho jak jsem psal, pak krabičku zase připoj a bude Ti to fungovat. Jen při té odpojené krabičce radši nezapínej zapalování. Jestli to ale neumíš připájet, tak si to radši nech od někoho udělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě je třeba ty nové kablíky PŘIPÁJET na ty co tam jsou. Normálně tu krabičku odpoj a pomocí trafopájky to připájej a zaizoluj. Neměj strach, normální pájkou tam nic neodpálíš. Zapoj všechny kablíky podle toho jak jsem psal, pak krabičku zase připoj a bude Ti to fungovat. Jen při té odpojené krabičce radši nezapínej zapalování. Jestli to ale neumíš připájet, tak si to radši nech od někoho udělat.

Nazdar , tak dnes sem to zapájal a zistil som že na 1 vystrelovák mi to vobec nereaguje na druhý išlo auto len zamknuť a vobec nie otvoriť ani ked elektrikár prišiel a skušal to na (+) a tá sirena robí aj tebe čudné zvuky ? voláko to bujne zavíja , no neviem ale asi to idem dať reklamovať do raksa, nevieš prosím ťa čo s tím bolo to zapojené ako si Ty vravel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar , tak dnes sem to zapájal a zistil som že na 1 vystrelovák mi to vobec nereaguje na druhý išlo auto len zamknuť a vobec nie otvoriť ani ked elektrikár prišiel a skušal to na (+) a tá sirena robí aj tebe čudné zvuky ? voláko to bujne zavíja , no neviem ale asi to idem dať reklamovať do raksa, nevieš prosím ťa čo s tím bolo to zapojené ako si Ty vravel.

či tam neni dačo zle zapojené ked to len uzamkne a neotvorí a potom siréna začne hukať, tomu nechápem zamkne a neotvorí ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čágo, no já to takhle zapojil a fuguje mi to. Co se týče ovladačů, asi bude potřeba je spárovat s tou jednotkou (naučit).

Siréna..... to se dá težko popsat, normálně houká. Zkus jí připojit samotnou rovnou na baterku a uslyšíš jestli je v pořádku.

A že to neodemyká ? koukni jestli máš dobře zastrčený konektor v jednotce toho alarmu, mě tam trochu hůř držel.

Kolik konektorů má ta tvoje Komfortka ? Dělá se s jedním, dvěma a třema. Já mám s jedním modrým konektorem.

Jestli to máš dobře a nespletl jsi si kabely, tak to musí fungovat !

Aby jsi to viděl jak to mám, šel jsem ven a rozebral to.

Do toho popisu předtím co jsem ti psal kam který kabel, jsem vložil svoje fotky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čágo, no já to takhle zapojil a fuguje mi to. Co se týče ovladačů, asi bude potřeba je spárovat s tou jednotkou (naučit).

Siréna..... to se dá težko popsat, normálně houká. Zkus jí připojit samotnou rovnou na baterku a uslyšíš jestli je v pořádku.

A že to neodemyká ? koukni jestli máš dobře zastrčený konektor v jednotce toho alarmu, mě tam trochu hůř držel.

Kolik konektorů má ta tvoje Komfortka ? Dělá se s jedním, dvěma a třema. Já mám s jedním modrým konektorem.

Jestli to máš dobře a nespletl jsi si kabely, tak to musí fungovat !

Aby jsi to viděl jak to mám, šel jsem ven a rozebral to.

Do toho popisu předtím co jsem ti psal kam který kabel, jsem vložil svoje fotky.

nazdar, a ako sa dá ten druhý kluč naučiť ? no kuknem to zajtra a ten 18 pin čo si nafotil je načo ten bnebol v popise, ale u mne je ešte ten problem že mi nejde vobec interierové svetlo asi mikrospínače može to byť preto že mi to neotvára len zamyká ? konektor mám 1 modrý , tak ako ty to mám podla tej fotky,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Postup učení nových ovladačů máš v návodu. Nejdřív zkontroluj zapojení.

Mimochodem ten pin na dveře má číslo 16 (ne 18) a v popise to uvedené je. Zapojuje se tam modrý kabel.

Vadné mikrospínače nemají z tohoto hlediska vliv. Já je mám taky špatné, proto to mám zatím takto.

Jestli-že se ti po odemknutí centrálu (třeba jen klíčem) bez otevření dveří rozsvítí interiérové světlo, tak to pro tuto funkci stačí.

Jestli ne, máš někde jinou poruchu než jen vadné mikrospínače a bude třeba ji odstranit.

(ps: doufám že to světlo nemáš vypnuté vypínačem)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Postup učení nových ovladačů máš v návodu. Nejdřív zkontroluj zapojení.

Mimochodem ten pin na dveře má číslo 16 (ne 18) a v popise to uvedené je. Zapojuje se tam modrý kabel.

Vadné mikrospínače nemají z tohoto hlediska vliv. Já je mám taky špatné, proto to mám zatím takto.

Jestli-že se ti po odemknutí centrálu (třeba jen klíčem) bez otevření dveří rozsvítí interiérové světlo, tak to pro tuto funkci stačí.

Jestli ne, máš někde jinou poruchu než jen vadné mikrospínače a bude třeba ji odstranit.

(ps: doufám že to světlo nemáš vypnuté vypínačem)

postup učení nových olvádaču som nedostal vobec , a to svetlo idem dnes premerať ale určite neni vypnuté,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výňatek z návodu k obsluze Autoalarmu Minicar Řada 686H - 13028

bod 11. Učení dálkových ovladačů

Zapněte zapalování, stiskněte učící tlačítko na déle než 5 sekund.

(Učící tlačítko naleznete na boku řídící jednotky)

Siréna 3x houkne, směrová světla budou svítit. Stiskněte jakékoliv tlačítko dálkového ovladače.

Siréna houkne krátce pro potvrzení naučení ovladače.

Opakujte postup pro naučení dalších ovladačů. Do systému lze naučit maximálně 4 ovladače.

(pro vymazání starých ovladačů naučte například 2 ovladače každý dvakrát)

To světlo jsem myslel vypnuté vypínačem, který je na něm. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výňatek z návodu k obsluze Autoalarmu Minicar Řada 686H - 13028

bod 11. Učení dálkových ovladačů

Zapněte zapalování, stiskněte učící tlačítko na déle než 5 sekund.

(Učící tlačítko naleznete na boku řídící jednotky)

Siréna 3x houkne, směrová světla budou svítit. Stiskněte jakékoliv tlačítko dálkového ovladače.

Siréna houkne krátce pro potvrzení naučení ovladače.

Opakujte postup pro naučení dalších ovladačů. Do systému lze naučit maximálně 4 ovladače.

(pro vymazání starých ovladačů naučte například 2 ovladače každý dvakrát)

To světlo jsem myslel vypnuté vypínačem, který je na něm. :palec2:

ten jeden kluč som dnes ksušal nejde ho naučiť a dnes som to znovu zapájal, ale podla mna je chyba v aute niekde , lebo alarm pri odomknutí cukne dá povel ale nedokáže odomknuť neviem prečo len zamkne , všetko zapojené bolo neviem som vol z toho ,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...