Přejít na obsah

Spatne starty u O 1.6 75kW


chase

Doporučené příspěvky

Tak hosi,zjistil jsem s pomoci karla.lpg a PauloofWocc :worthy , ze kdyz jezdim jen na benzin, startuje to na cvrnk, a to neustale. jakmile dojedu na LPG, dalsi studeny start je v pr....Takze asi tak, zbytek plynu uchlasta motor, proto to nejde.Aspon myslim.A ja cu... 2 mesice furt neco rozebiram, merim, resim, jezxdim po servisech...takze nasetrim a zajedu do servisu na vymenu membran a vstriku, holt 9 let je 9 let.

Editováno: , autor: milosk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

tak jak pokracujete, chase a spol? Ja stale nic. ted uhodily mrazy a ja zjistil, ze nema vliv jezdit jen na benzin nebo na plyn, uz se zavada projevuje casto, a to skoro porad a kdykoli. Objevila se mi na vAGu nova zavada - snimac otacek G28. Startuju a nekdy se mi i rozsviti kontrolka ASR (mimochodem ta svitila i kdyz jsem mel spatne cidlo teploty) a na vagu G28. nekdy normalne nastartuju a najednou mi spadne rucicka na otackomeru na 0, je to i slyset a hned se zase probere, ale jen nekdy. Dokonce se mi stalo, ze rana jak krava, strelilo mi to do sani, kdyz jsem se snazil pri startu motoru pomoci prislapnutim plynoveho pedalu, takze na to bacha. Koure z toho bylo az hruza, jsem myslel, ze to asi shori, vypalilo to asi olej ze sani, nastesti se nic nestalo, asi ve Skodovce vedi, proc davat na to plastovy sani ten pretlakovej ventil. kazdopadne se od toho vybuch nic nezmenilo. Vycetl jsem na netu, ze hall muze byt treba jen povolen nebo mit spatny kontakt (ale svorkovnici jsem uz kontroloval), nebo muze byt znecisten kovovymi pilinami, pak to keca. Co si o tom mysli ti "povolanejsi"?

Dam pak vedet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj po delsi dobe, problem ani u me neni stale vyresen, ted s nizkymi teplotami se pridaly bublinky v chladicim systemu pri zahrivani motoru, obcas do zahrati svitili kontrolka chl. kapaliny kvuli zvysenemu odporu na snimaci hladiny ve vyrovnavaci nadobce (jak bude tepleji, elektrody zkusim ocistit, toto neni akutni). Pri te expanzi do sani se ti musely poplest signaly vstrikovani/zapalovani, coz neni u elektronickeho zapalovani/vstrikovani casty jev, ale jak koukam stane se. Oleje je za skrtici klapkou vzdycky trochu, to muzu potvrdit.

K tomu ASR to je nadstavba ABS, takze vyuziva min. snimace na kolech, takze jestli se ti rozsviti tak vlastni diagnostika neprobehla uspesne, neco je spatne, klidne i problem s nejakym snimacem, pak nemusi radne fungovat ani ABS. U sebe ASR nemam, takze chovani tohoto systemu z praxe neznam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne ne, kamo je to i jinak. Zkus odpojit snimac teploty a rozsviti se ti ASR, Zkus vahu vzduchu a nastartuj, rozsviti se ti ASR. :) Rozsvitilo se mi ASR a na vAGu snimac otacek G28 sporadicky.asi pujde to auto ze skaly.pekna sr.cka je to.

Editováno: , autor: milosk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak uz zase, jedu z prace a po nastartovani se rozsvitila kontrolka ASR. A pred startem jsem inspirativne od chudaka Pitbula, strcil prst nekam ke spinaci skrince. Tak musim proverit i tuhle alternativu. Hned jsem to hodil na VAG, teploty to ukazuje dobre,ale G28, cidlo otacek motoru. Zitra jedu do servisu, aby vyndali to cidlo a zkusili ho ocistit a zahybali s kabelazi na spinaci skrince.uz nejsem az tak zoufalej, ale spis nasranej.

To cidlo od r. 2006 tam teda asi muzu narvat co, treba to s nim bude startovat a jezdit lip :) ale jeste pockam jak dopadnu zitra.

Pomalu se smiruju s tim, ze par veci koupim, zkusim a zustanou mi doma, pripadne prodam v bazaru, teda ty funkcni, abych netratil moc.

Dnes byla ta svine u doktora, kde uz byla nekolikrat, a naslo se. Prisava vzduch mezi hlavou a sanim, takze nove o krouzky a oprava bude v utery, doufam ze to bylo tim. Bylo mi divne,ze vaha dava jen 1.7g pri volnobehu. Snad se to konecne vyresi. :feve::aggressive:

Editováno: , autor: milosk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdarec, mám 1,6i 75kW AVU 10/2000 + LPG. Na podzim začalo zlobit startování. Nejdřív sporadicky a potom skoro pokaždé, když byl zahřátý motor. Dokonce jednou, když mě brali švestky, trapas jak hrom. V polovině prosince jsem si vzpoměl, že jsem letos nenalil Velfobin do nádrže a od té doby startuje na drc a snad mám pokoj.

R.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jenomze kdyz je to imobilizerem, tak se u toho rozina kontrolka immo. navic se to necha nastartovat a pak to hned chcipne... tady bude zakopanej pes asi jinde. ale je zvlastni ze na to ma vliv ta teplota. ted kdyz je kolem 0 a pod tak mi to startuje na prvni otocenoi...

souhlasim s Kubiikem, ted pri teplote kolem nuly ale i pri hluboko pod nulou startuju bez problemu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taaaaak jo. dneska pretesnene sani, o-krouzky mezi hlavou a plastem, motor jde na volnobeh bez treseni a pravidelne, jak na benal tak plyn. Otazka je, jestli to vyresilo ty starty, to uvidime za par dni. jeste koupim ten velfobin, za to nic nedam, je to dalsi moznost. Pak uz jen baterku, i kdyz toci dobre, dalsi cidlo teploty a halluv snimac, pak uz nevim.

uz vim, pak jeste novy auto :aggressive:

Editováno: , autor: milosk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se k vám hlasím do skupiny.

Mám krátce OII 2006 1,6 75kW, 65000km a se startováním mám také problémy.

Diagnostika bez závad, do servisu jsem to zatím nedával, volnoběh je klidnej.

Při krutých mrazech pod -10°C musím s plynem a cítím, jak se motor (celé auto) po chytnutí chvěje (přebohacenej - po pár vteřinách se to uklidnuje)

Bez plynu točím do halelujaaa a to taky není pravidelně, někdy naskočí hned sám.

Včera ráno -6°C brnk a jede. Odpoledne -2°C, brnk jede. Následně v jedné garaži při +15°C jsem na autě něco delal asi 1,5h a pak startuju opět do halelujaaa, musím s plynem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- jen takový podmět ... měl jsem renaulta megana a ten občas napoprvé taky nenastartoval,

jakmile chytil chvilku se třepal pak OK. Vyzkoušel jsem při startování 2x až 3x nechat natáhnout čerpadlo a pak

bylo startování super. Výsledek byl ucpaný palivový filtr, po výměně good nafurt

- octa ale nemá po sobě opakující natahování čerpadla, já ale zjistil když jsem si zkoušel diagnostiku akčních členů že hned první je relé čerpadla = natahuje benzín. Nechal jsem prozkoušet vše a pak při prvním startování to nechytlo !!! asi uchlastané. Hned další už OK.

Proto zkuste někdo kdo máte tyto problémy víckrát natáhnou čerpadlo a pak zkusit startovat ...

možná blbost ale třeba pomůže

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak jak jste na tom, vyřešil to někdo už?? Ja ted ráno v -5st startuju OK a odpoledne bud sotva chytne nebo startuju do halelujaaaa, tukam do plynu a chytne. Jednou jsem to nechal startovat tech 10s a samo to přestalo startovat. Okamžitě zase startuju, cvrnk a jede.

Ja vyměnil svíčky, vyčistil klapku, podotahoval šrouby sani, zkontroloval tlakovy snimac a nic, porad stejny.

Take jsem hledal snimac otacek (myslím, že je to vedle olejového filtru vpravo)...tak ne, to je asi Hallův snímač.

Snímač byl od oleje, nechápu, co tam dělá olej??

Editováno: , autor: Haski
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, pročetl jsem si toto téma a přidal bych několik mých zkušeností.

Se snímačem otáček jsem měl problém u felicie, při teplotě motoru okolo 50°C vynechával. S studený motor šel nastartovat bez problému ale po pár minutách za jízdy chcípnul a nešel nastartovat. Po cca 5 minutách motor naskočil a dokud byl motor teplý bylo vše OK. Po cca hodinovém stání, když teplota motoru klesla k 50° nešel nastartovat. Když motor vystydl, tak chytil a někdy po chvíli (i za jízdy) zase chcíp, když byl teplý tak OK. V servisu na diagnostice chyba snímače, po výměně OK. Takže pokud diagnostika hlásí chybu tak bych ho určitě vyměnil, může sporadicky vynechávat.

Teď mám Oct.1,6 75kw avu. Studené starty jsou někdy OK a někdy jde motor dost nepravidelně, jakoby uchlastaný, najednou změní otáčky a OK. Docela by mě zajímala funkce sekundárního čerpadla vzduchu, kdy přesně zapne a kdy vypne.

V létě jsem míval problém s nastartováním teplého motoru, po cca hodinovém stání na slunci. Musel jsem několikrát startovat než motor chytil. Myslím, že problém může být v tom, že se benzín vysokou teplotou odpaří a chvíli trvá než se do vstřiků znovu dostane kapalný benzín a tím potřebné množství paliva.

Další možnost je, že řídící jednotka dávkuje teplému motoru tak málo, že nechytí ale to myslím, že by si měla umět přidat. Když ale vezmu rychlost reakce motoru na přidání plynu tak je hodně pomalá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...