Přejít na obsah

Spatne starty u O 1.6 75kW


chase

Doporučené příspěvky

Tak nevím, jestli to čištění pomohlo nějak výrazně, ale odpoledne při startování na cestu z práce Octa naskočila hned (to ostatně vždycky) a celkem spokojeně předla. Hned jsem se rozjel, tak jako jindy, když zakuckala a dnes dobrý, hned šla za plynem a nevztekala se.

Podivný prdlání ve výfuku po nastartování jsem začal přičítat systému sekundárního vzduchu. Já si bláhově myslel, že moje auto takovouhle čápovinou obdařeno není a ono je... Holt jsem sundal vrchní kryt.

K panu Jandovi se taky chystám, i když pro 1,6 nabízí pouze zlepšení přechodů.

- jj to prdlání si taky myslím že jde když fouká do výfuku čerpadlo, jen nechápu proč to valí jen když je teplota nad 12°C a pod už ne ...

když běží sekundár kolik máš otáčky motoru? mě nastartuje 90, jak čerpadlo zapne (asi za 0,5s) vylezou na 1250 a pak po 30s asi jak vypne čerpadlo vzduchu padnou na 900

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ, to mám asi podobně. A pak když je to víc ohřátý, jsou otáčky na volnoběh podle budíku někde kolem 750.

To čerpadlo se zapíná zřejmě dle potřeby, jak rozhodne elektronika. Mě to sice přijde jako naprostá blbost, ale někdo tím chtěl zřejmě vyřešit emise úplně studenýho motoru. Stejně to spaliny jen naředí, takže % klesnou, ale absolutní vyfoukaný množství je furt stejný. Prostě jen obezlička, aby zelený ekoteroristi dali pokoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak dnes minus 1 a moje 1.6 75kw avu opět nezklamala,prvni studeny start...nevim jak to popsat,hruza děs,nastartuju otačky vyletnou k 2.5 tis pak zas skoro k nule a pořad to takhle kolisa :( .Diagnostika samozřejmně nic neukazuje,klapka vyčištěna a nastavena,čidlo teploty vyměněne,už fakt neviiiim....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

100% VYŘEŠENÉ ODSTÁTÉ TEPLÉ STARTY.

Na vině byly nakonec 2x netěsnící vstřiky. Pod tlakem benzínu v systému (zaplé čerpadlo), vlhly a kapaly. Následkem toho bylo auto (po 20min a déle) víc a víc uchlastané. Při startu většinou pomohl přidaný plyn. Ten zvýšil množství vzduchu a auto nakonec chytlo.

Pokud si to chcete ověřit i na svém autě, musíte demontovat přední sací potrubí, demontovat lištu se vstřiky a kouknout na ně. Musí být suché.

Vstřiky stály 2x 2450,-

Na obrázku je vyfocen mokrý vstřik.

post-4187-079247000 1286954147_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes minus 1 a moje 1.6 75kw avu opět nezklamala,prvni studeny start...nevim jak to popsat,hruza děs,nastartuju otačky vyletnou k 2.5 tis pak zas skoro k nule a pořad to takhle kolisa :( .Diagnostika samozřejmně nic neukazuje,klapka vyčištěna a nastavena,čidlo teploty vyměněne,už fakt neviiiim....

Nechci nějak strašit, ale ani bych se nedivil, kdyby to byl ten přidřený vstřik. Sice nevím, co to přesně znamená, ale asi to bude opak mého problému, čili nebude stříkat požadovanou dávku.

Osobně bych demontoval vstřik.lištu a někoho, kdo ti bude startovat a koukl okem, jak vstřiky rozprašují viz video.

Pak mě napadá ještě zanesený palivový filtr se 4bar zpětným ventilem, stojí asi 800,-.

Pak možná váha vzduchu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělalo to už před tím problémem se vstřiky nebo ihned po nebo časem??

Co hadicky, jsou vsechny OK, od aktivního uhlí, odvetrání kliky a pod ní je jeste mala propojena se sáním?

Snímač tlaku v sacím potrubí, přes VAG jestli spíná a odepíná?

Co snímače otáček kliky a vačky?

Co EGR? ..přispůsobení?

Co měřené hodnoty snímačů pres VAG?

Doplnění:

- ještě zkontroluj pojistky

- vymaž adaptační hodnoty -přizpůsobení na kanalu000 a ulož

- proveď pres VAG pro jistotu základní nastavení na skupine 056, 060, 074

Editováno: , autor: Haski
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Haski:Děkuji za tipy ;) .To škubani a kolisani otaček bylo už před vyměnou toho vstřiku.Takže mechoš myslel že vyměnou jse to vyřeši ale bohužel nevyřešilo a pokračuje to dal.Co jse tyče kontroly všech hadic na to jse taky dival.Měnila jse hadice odvětravani kliky i ta co jde od vahy vzduchu a usti i do hrdla kde se naleva olej.Egr ventil jse čistil a taky nastavoval.Snímač otaček a kliky to jsme nějak ještě neřešili,ja totiž nemam diagnostiku a chodim s tim ke znamemu automechanikovi ktery ale ješte na nic nepřišel.Navic je zajimave že to kolisani jse děje jen když je motor chladny a venku je zima.V letě to nebylo tak šilene jako ted při studenem startu.Nevim jestli nenecham vyměnit zbyvajici vstřiky.To kolisani trva tak zhruba 4 min a pak se motor uklidni ale je to hodně nepřijemne,lidi jse na mne na parkovišti divaji už jak na blazna co s tim autem vyvadim.Kdyby měl někdo diagnostiku na severni moravě a uměl nějak poradit a pomoci s problemem byl bych moc vděčny.Byl jsem ve 3 servisech a zatim mne to stoji jen penize a vysledek žadny :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zima se vrátila a s ní i špatné starty. Nějak jsem z toho špatný, protože ten problém má hromadu lidí a pokud jsem pátral, nikdo nepřišel na jasnou příčinu. U mě stejné, první start v chladném počasí děs běs kuckání, smrad z výfuku jak kdyby to mělo moc bohatou směs, kouří to, když šlápnu na plyn občas střelí do sání. Po 2-4 minutách se uklidní. VAG bez vady, readiness OK. Jen maličko ohřáté auto jede úplně normálně, ale po startu se s tím nejde ani rozjet.

Nové EGR, nové svíčky+kabely, všechny filtry, vyčištěná klapka, vše znovu nastavené do základních poloh. Vyzkoušeno vše co radilo i v jiných tématech. Furt špatně

Poraďte kdo můžete !!! :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zima se vrátila a s ní i špatné starty. Nějak jsem z toho špatný, protože ten problém má hromadu lidí a pokud jsem pátral, nikdo nepřišel na jasnou příčinu. U mě stejné, první start v chladném počasí děs běs kuckání, smrad z výfuku jak kdyby to mělo moc bohatou směs, kouří to, když šlápnu na plyn občas střelí do sání. Po 2-4 minutách se uklidní. VAG bez vady, readiness OK. Jen maličko ohřáté auto jede úplně normálně, ale po startu se s tím nejde ani rozjet.

Nové EGR, nové svíčky+kabely, všechny filtry, vyčištěná klapka, vše znovu nastavené do základních poloh. Vyzkoušeno vše co radilo i v jiných tématech. Furt špatně

Poraďte kdo můžete !!! :(

Po prečítaní tvojho príspevku si myslím , že máš auto na plyn (STAG 300). Ak je pravda , tak skús z reduktora LPG odpojiť podtlakovú hadičku a uzatvoriť potom prívod do motora.Bez tohto podtlaku auto pôjde- je to len pomocný podtlak . Ak mám pravdu tak bude treba opraviť regulátor. V prípade potreby poradím aj po telefóne. +421905311638.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík, ale tudy cesta nepovede. Auti tohle provádělo už před plynem, STAG je nově namontovaný letos v květnu, takže i pravděpodobnost porouchaného reduktoru je minimální. Navíc tyhle projevy vždycky po něčem na chvíli zmizí nebo se zmírní a pak se to vrátí. Je mě hrozně divný, že tolik lidí tu s tím hlásí problémy a NIKDO nehlásí úspěsné vyřešení. Když si přečtu diskuze o tomhlr problému a shrnu možné příčiny, je to dost děsivej seznam.

-škrtící klapka

-váha vzduchu

-zapalovací trafo

-zapalovací kabely a svíčky

-EGR ventil

-čidlo teploty kapaliny

-čidlo otáček kliky

-čidlo otáček vačky

-první lambda

-vstřikovače

-tlak paliva

Kdybych měl tohle vše povyměňovat za nové, vyrovná to aktuální cenu auta. EGR hlásila diagnostika jako vadný (skutečně neotvíral), ten jsem vyměnil, nastavil do základu. Dal jsem nové svíčky, kabely. Filtry také nové. Váha hlásí to co má hlásit na volnoběh podle VAGu. Klapku jsem vypucoval, že je jako nová, nastavil do základu. Po tom co jsem tohle vše udělal (baterie odpojená 2 dny) při prvním startu to udělalo stejnej bordel. v tu dobu auto nejelo víc jak týden a bylo sundané sání i klapka, takže pochybuju, že bylo sání uchlastané plynem. Problém se projeví vždycky když auto stojí dlouho, např přes noc. Je to mnohem mnohem horší když je chladno. Podle toho jak se to pravidelně opakuje to podle mého musí mít jasnou příčinu. Jinak auto když se minimálně ohřeje tak jede jako ďas, na benzín i na plyn, prostě jediný problém, který tohle auto má jsou studené starty. Jinak jsme bez poruch, jen běžné provozní záležitosti. Tohle mě štve s autem jezdí hlavně žena s miminem a ty ranní starty to je hrůza. POMOOOC !! :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpovedám zo skúsenosti : 1) zlý štart pri nízkych teplotách - po roku konečne opravené výmenou EGR , VAG ukázal všetko OK, ale poriadne mechanicky neuzatváral ( riešené priamo v autorizovanom servise ako reklamácia , je pravda že až piaty servis to vedel odstrániť)

2) ohľadne LPG - za pokus odstaviť podtlak nedáš za to nič a odskúšaš

3)ak nechceš zasahovať do plynu tak nepoužívaj plyn cca 2 dni a ako sa bude auto správať , ja som jazdil len na benzín asi 2 dni a preto som vedel vylúčiť alebo potvrdiť vplyv plynového zariadenia , povolili membrány po najazdení 10 000 km.

Na záver pozri moje príspevky v tejto sekcii , alebo zavolaj.

Zbadal som ,ak je to pravda ,že udávaš spotrebu 9,6 litra , ak je to benzín je to privysoká , ak na LPG tak tiež .

Ja mám skutočný priemer od 7,0 do 8,0 litrov a pritom auto nešetrím keď jazdím na plyn. Robím krátke cesty do 20 km za deň, ale aj dlhé cesty nad 600 km , ale spotreba je priemerne v pohode podľa tech. osvedčenia .

Editováno: , autor: RATOS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za všechny tipy, postupně to zkouším lokalizovat.

EGR jsem vyměnil na konci léta, hlásilo se to i na diagnostice, ventil byl přidřený a nezavíral/neotvíral. Navíc teď jezdím se zaslepeným vstupem EGR trubky do klapky, strčil jsem pod přírubu EGR na klapce tenký hliníkový plech a zkouším rozdíl v provozu. Takže EGR je ze hry. Jinak pro zaslepení EGR byl hlavní důvod to že když jsem rozebral klapku byla komplet zasr... hlavně od EGR vyústění, tam byla místo centimetrové díry jen dvoumilimetrová škvírka a hromadu karbonu kolem. Subjektivně je motor hodnější, klidnější, ale velký rozdíl to není.

Na LPG to nevidím, protože po výměně EGR to hned při prvním startu udělalo znovu a to bylo LPG vyřazené/vypnuté a auto 2 dny odstáté s rozebraným sáním a sundanou klapkou, takže důkladně vyvětrané. Ten podtlak ještě zkusím, ale sázím, že v LPG to taky nebude.

Aktuální pokus z dnešního rána - start s odpojenou váhou vzduchu. A vida. Start prý bez problémů (zkoušel to taťka, potřeboval poodjet s mým autem a hlásil vynikající výsledek). Takže to testnu ještě několikrát a jestli to bude váhou tak o starost míň. Jenom mě sejří, že je to tak drahá potvora. Minimálně na dva litry mě to přijde (nepočítám čínu). Kdybyste někdo věděl o MAF na 1,6 BFQ z něměcké produkce za lidovou cenu, dejte vědět.

@RATOS: Ta spotřeba je průměr plynu, postupně to klesá od instalace LPG, začal jsem na 12l/100km. chybí mi na spritmonitoru zapsat pár tankování až to tam doplním, trošku si to ještě asi sedne. Už jsem to tady řešil v jném tématu auto jezdí v týdnu hlavně krátké pojížďky po ucpaném městě (žena s miminem) a o víkendech a dovolených dálky. Když jsem auto koupil po taťkovi, žrávalo dlouhodobě 7,5 - 8 benzínu, tak mi těch 9,5 plynu nepřijde nijak závratně moc. Na druhou stranu, potíže se starty už mívalo, to by mohlo ke spotřebě přispívat, jestli váha neváží co má. Na dílku jsem se dostal na best od spotřeba cca 8,5 l LPG. Jinak teda auto jezdí na plyn jak střela, téměř stejně jak na benál.

Editováno: , autor: Zlejsek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zlejsek:Tak to "gratuluju" jestli je to ta vaha vzduchu,ja ji taky vyměnil ale nic jse nezměnilo auto ma stale špatne studene starty,bohužel zatim to stalo jen penize a vysledek žadny.Nejhorši je že ani diagnostika nic neukazuje tak je to takove hledani te jehly v pověstne kupce sena.

Editováno: , autor: bitttpower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Váha vzduchu to tedy není?

Chce to proste vzit VAG a zkusit proměřit hodnoty skupin podle DP. Tyhle skryté závady typu pokus omyl, jsou děsný.

Jestli to jede na 3-válce, VAG by měl odhalit, který válec se fláká.

Vstřiky a palivový filtr bych vyločil, jestli to startuje blbě i na plyn.

Střílení do sání značí chudou směs.

Zkontroloval bych přes VAG:

-akční členy

-teplotní čidlo

-snímač vačky

-kombinovaný ventil sekundar.vzduchu (ruční kontrola funkce, vyčištění)

-přisávání faleš.vzduchu u vrchního nebo spodního těsnění předních sacích parohů

-kabely ke svíčkám

-tlaky ve válcích

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...