Přejít na obsah

Spatne starty u O 1.6 75kW


chase

Doporučené příspěvky

Ahoj,

tu klapku zkusím vyčistit, ale nikdy sem to nedělal. Není na to nějakej návod jak na to ? Aby se nezkurvila nebo co já vím. Čistite ji technickým benzínem nebo je na to něco extra ?

Čidlo teploty - to jsem si právě říkal taky, jestli by nemohlo bejt vadný, ale VAG nic nehlásí. Možná by stálo za to ho vyměnit, to snad stojí pár korun.

Svíčky mam měněný nějak kolem 105-110 tis. km /teď mám 128/, tak ty by měl být OK.

Editováno: , autor: Mondstein
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co takhle se zaměřit na vstřiky? O těch tu nikdo nepíše. Já měl ten samý problém u nové OII r.v.2009. Začalo se to projevovat při 5000km. Starty špatné jak za studena, tak za tepla, dusilo se to, střílelo do výfuku a jelo na tři válce. Vozil jsem to do servisu několikrát v průběhu roku, nakonec při 25000km a po požehnání z Boleslavi mi vyměnili na záruku všechny vstřiky a bylo rázem bez problému. Starty jsou perfektní, od té doby auto nikdy nezklamalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klapku jsem čistil nejdřív jen hadříkem a tech. benzínem a nebylo to úplně ono. Teď jsem pořídil sprej k tomu určený a podle návodu vyčistitl. Nastříkat, nechat chvíli působit, pak nastartovat a ještě několikrát stříknout. Motor to nasaje a spálí.

Vstřiky mě taky napadaj, ale zatím se mi do nich nechce, protože to přeci jen není úplně levná sranda. A auto je už po záruce. V záruce bylo vše OK a zlobit to začlo až po ní.

Čidlo teploty jsem měnil před cca 3 týdny, stojí asi 200, ale nijak to nepomohlo. Nejhorší je, že po každým zásahu mám pár dní dojem, že je to dobrý a pak se to zase zhorší.

Editováno: , autor: RST
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Mondstein:Co se tyka te klapky jsou na ni specialni spreje,ktere stoji okolo 200 -300kč tim se to prostřikne,ale mělo by se to ještě nastavit což ja doma neudělam vozim to ke znamemu mechošovi jak k čištěni tak nastaveni,zajed za nějakym mechanikem a on ti to za menši uplatu určitě vyčisti i nastavi a budeš to mit 100%.Dale co se tyka vstřiku pokud nejsou uplně dobre daji se ještě vyčistit ultrazvukem,to jsem taky dělal.Tři byly po čištěni uplně ok,jeden byl přidřeny tak že už nepomohlo ani vyčištěni čili je ted novy a vstřiky roztřikuji nyni spravně.Jinak jeden vstřik na tento motor 2600 kč.Jo jinak ještě k te klapce,tady na foru je navod jak ji vyčisti takže to chce tady někde pohledat ;)

Editováno: , autor: bitttpower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím, že je to hodně specifická vlastnost ty starty a navíc, když to ještě nedělá pravidelně a na VAGu to píše v pořádku. Vím o čem píšu, sám jsem si tím prošel na OII s 2x kapajícíma vstřikama, kde byly starty pravě naopak (studene celkem ok a kdyz jsem nekam prijel a chtel po hodine a vic odjet, už byl problém)

Klapku bych už asi nechal být (pokud není vadná), protože čištění vám nepomáhá. Čidlo teploty a svíčky taky.

Takže co jsem slyšel, tak odchází spodní nebo horní těsnící kroužky sacích parohů (drží na tom sedundární ventilátor).

Dále to můžou být vstřiky, které bych určitě nejdřív proměřil hodnota odporu: 12...17ohm při 20°C

S tím spojené těsnící gumičky vstřiků.

Sekundární vzduch, přesněji zkontrolovat funkci kombinovaného ventilu (neměl by jít ústy lehce profouknout, silně ústy ano a vubec nemá jít nasat)

OI mají oproti OII váhu vzduchu a některým novějším OII i EGR ventil, na kterej bych se možná také zaměřil, nevěřim, že splodiny nezanesly ventil a vedení dohromady.

Pak prozkoumat přes VAG měřené hotnoty. Sam jsem u toho vždycky skejsnul hodiny a porovnával s příručkou.

Editováno: , autor: Haski
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska se oteplilo, takže jsem se vydal do auta zkoumat. Ale jak je teplo, žádny problémy s "kuckáním" samozřejmě nejsou, ale stejně jsem projel VAGem závady i bloky hodnot podle dílenské příručky a nikde to nevypadá na nějaký abnormální hodnoty. I test akčních členů OK.

Pak jsem vyčistil tu škrtící klapku. Zatím jen sprejem. Chtěl jsem ji vyndat úplně, ale je tam opravdu silnej vítr, co se opírá o kapotu a ta mi skoro padá na hlavu...

Ale klapka se mi před čištěním nezdála téměř vůbec zanesená. Skoro číistá. Nikdy sem to neaobsolvoval. A přitom sem tu viděl fotky totálně černejch klapek. Nevím no.

Sundal sem i váhu vzduchu, jestli na ní nejsou nějaký mastný usazeniny, jak někdo psal a taky byla čístá, ostatně i ta plastová trubka sání.

Po tom čištění jsem provedl adaptaci klapky na VAGu, což proběhlo OK, ale při prvním startu jsem se zděsil. Auto nešlo nastartovat. Startér točil, ale nic. Chytlo to až na potřetí za poměrne dlouhého přemlouvání. Nevím, zda to bylo způsobený tím čištěním klapky a možná spálením toho přípravku ze spreje (?)

Teď to startuje normálně.

Ale myslím, že klapkou ty kuckavé zimní starty fakt nebudou.

Když jsem se v tom vrtal, všimnul jsem si, že když běží motor, slabě něco syčí jakoby někde právě v oblasti té klapky, ale spíš pod ní. Je to normální, může to někdo se stejným motorem zkusit ?

Je to slaboučké syčení, člověk se musí soustředit a hlavně si odmyslet to hlasité klapání ventilu v nádobce s aktivním uhlím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Může to být syčení samotné klapky. Je tam přeci jen malá štěrbina a vzduch přes ní docela rychle letí. Já to čistil sprejem, kterej se má nastříkat, nechat působit, pak nastartovat a za chodu při zvýšených otáčkách (klapka se pootevře) tam ještě sprej několikrát stříknout. A to byl teprve sykot, když byla sundaná hadice od filtru ke klapce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

RST: Koukám, že jsme skoro sousedi, to si můžem s těma našima "krámama" podat ruce...

Možná bude opravdu nějakej problém s těma vstřikama. Jestli by nestálo za to je nechat i s regulátorem zkontrolovat u téhle firmy http://www.jetservis.cz/. Fungujou i přes poštu a píšou, že skoro každej vstřik je opravitelnej.

Teď se zeptám blbě, ale dají se ty vstřiky případně vyndat nějak v domácích podmínkách - na ulici ? Nebo je to už opravdu něco složitýho ?

Jinak jsem mimojiné dneska zjistil, že se asi ztrácí voda. V listopadu mi říkal mechanik, co mi dělal něco jinyho, že si všimnul a trochu dolejval a dneska na to koukám a vody bylo zase lehce pod rysku MIN...

Dopr... teď se začne všechno srát najednou...

Editováno: , autor: Mondstein
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mondstein: odkud že jsi? Spíš než podávat ruce to můžem třeba nějak společně vyřešit. Se servisem a výměnou oleje chci zkusit ty svíčky, pak asi začnu laborovat s těma vstřikama. Teda když to nepomůže, ale zatím věřím, že to pomůže a od příště budu měnit svíčky radši po 30tis. km než takhle blbnout. Zatím u každýho auta jsem měnil svíčky spíš dřív a nemíval jsem problémy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam taky problem se studenysm startem,ale u motoru 1,8 20v T...po vymene pastorku a dalsich veci,ale ne zasadnich-myslim civka,starter,auto najednou nenastartovalo bylo reklamovano a mechanik asi,ze to muze byt uhlikama,take od te doby me to dlouho trva nez naskoci motor cca 6 s a mozna i dele,obcas skrkne,ma nekdo stejny problem,ktery uz vyresil,asi budu muset zajet na diagnostiku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mám zase jednu aktuální zkušenost. Při výměně oleje na 45tis. jsem se rozhodl preventivně vyměnit i vzduchový filtr. To, co jsem z boxu vyndal, tomu jsem nechtěl věřit. Tak zaprasenej(lepší slovo mě nenapadlo) filtr jsem snad ještě neviděl. Posléze jsem zjistil, že dle servisní knihy se má filtr měnit dokonce po 60tis. km! Nedovedu si představit, kudy by se pak do motoru dostával vzduch. Po výměně filtru se to hned úplně jinak "nadechlo" a studený několikrát startovalo naprosto bez problému.

Netvrdím, že to pomůže každému, ale doporučuju filtr zkouknout, případně vyměnit.

Já ho dosud nekontroloval, protože jsem si naivně myslel, že byl na 30tis. vyměněn při servisní prohlídce. A problémy začaly někde kolem 35tis. km. Ani ve snu mě nenapadlo, že tam je filtr ještě z výroby.

Uvidím v příštích dnech, ale věřím, že už bude pokoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To RST,tak přeji aby ti to vyšlo ;) .Ja sem přivezl auto v patek ze servisu,kde mi tvrdili že auto někde přisava vzduch,přetěsnili sani atd,4 dny auto startovalo v pohodě,dnes opět šilene škubani pokles otáček skoro až k 500 a auto jako by jelo zas na 3 valce.Diagnostika:vubec žadna chyba!!!!!nechapu!!! :help:

Editováno: , autor: bitttpower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím celý týden starty v pohodě, bez zakuckání a to jsem zkoušel třeba i hned po startu rozsvítit nebo točit volantem (zátěž od serva), kdy dříve motor docela spolehlivě zdechával. Tak uvidíme, jestli to vydtží i nadále.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím pánové, vypadá to, že mám vyřešeno. Po ostřejší diskuzi s p. Čadkem (montážník plynu-Brno) jsme se domluvili, že mu tam auto nechám přes noc, oni prověří co je potřeba vyměnit, naladí ho a ráno vyzkouší studený start. Jsem týden po opravě a ranní starty jsou OK. Když nechám auto celý den venku, tak v 10h večer při teplotě -4st C taky OK. Chod je pravidelný, nezdechá a nekucká. Vyměněny svíčky -Br. silver, pístky vstřik. lišty LPG, oba filtry plynu. Suma sumárum si řekl o 2100 peněz a já snad už budu mít pokoj. Zdar R.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další zkušenosti. Sem tam se stalo, že motor po startu zakolísal.

V pátek jsem navštívil Mr.Cimbu a mimo jiné s ním probral i to špatné startování. Byl jsem poučen, že je potřeba po zapnutí klíčku chvilku počkat, nejlépe napočítat do 10 a pak startovat. A to se přiznávám jsem ne vždy dodržoval. Když jsem to teď takto několikrát vyzkoušel, motor ani trochu nezaškobrtlnul. Prý se může stát, že při brzkém nastartování není správně "domluvená" klapka s jednotkou a dělá to pak nesmysly. Zřejmě na tom něco je.

Hlavní důvod mojí návštěvy ovšem bylo "chipnutí" mojí octy. Pro tento motor se nabízí "jenom" zlepšení přechodových stavů. To "jenom" ale stojí za to. Motor jde lépe za plynem, rozjezdy už nejsou jako v autoškole. Prodleva na plynu se výrazně zkrátila a šla dolů i spotřeba. Sice zatím otestováno poměrně krátce, ale i tak je to znát. Doporučuju. Mám z motoru pocit, že jde mnohem "sametověji" a je i tišší. Možná funguje do jisté míry i placebo efekt, ale já jsem spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Po měsíci ježdění a cca 3tis.km od "chipu" zatím stále spokojenost a žádné problémy se startováním. Nejvíc asi pomohl ten vzduchový filtr. Nějak jsem vážně nepochopil interval 60tis. Od teď měním filtr pravidelně s olejem po 15tis a měl by být klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak dnešni start kdy se trochu ochladilo a rano bylo 9 stupnu za moc nestal.Auto se nějak divně při tom prvnim startu dusilo po chvili se to sklidnilo ale neni to ono :feve: .Navíc jsem vypozoroval když se po tom prvnim studenem startu rozjedu a pustim nohu z plynu otáčky se seknou na 1800 zhruba a po nějakem čase zase klesnou.Tak se zkontrolovaly všechny hadice atd jestli to někde nepřisava vzduch ale děla to pořad.Diagnostika samozřejmně nic neukazuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další zkušenosti. Sem tam se stalo, že motor po startu zakolísal.

V pátek jsem navštívil Mr.Cimbu a mimo jiné s ním probral i to špatné startování. Byl jsem poučen, že je potřeba po zapnutí klíčku chvilku počkat, nejlépe napočítat do 10 a pak startovat. A to se přiznávám jsem ne vždy dodržoval.

Faktem je, že mám sice tenhle motor, ale v novější OII. Nikdy nějaké tohle počítání nedodržuju a vše funguje jak má. Pravdou je, že počkám tak 1/2 až 1 vteřinu a startuju.

Na Fabii se mi ale něco podobného stalo jednou při závodech zručnosti, že se muselo načas nastoupit, připoutat, nastartovat a vyrazit na trasu, což muselo být co nejrychlejší. Tím se zbláznila klapka, neboť se startovalo s plynem a bez ubrání hned jelo. Ihned naskočil nouzák s volnoběhem kolem 2000ot. Pomohlo vypnout a zapnout klíček....bohužel je to daň za el. plyn.

Tak dnešni start kdy se trochu ochladilo a rano bylo 9 stupnu za moc nestal.Auto se nějak divně při tom prvnim startu dusilo po chvili se to sklidnilo ale neni to ono :feve: .Navíc jsem vypozoroval když se po tom prvnim studenem startu rozjedu a pustim nohu z plynu otáčky se seknou na 1800 zhruba a po nějakem čase zase klesnou.Tak se zkontrolovaly všechny hadice atd jestli to někde nepřisava vzduch ale děla to pořad.Diagnostika samozřejmně nic neukazuje.

Hele tohle se mi někdy stává při takovém divném dusnu až parnu nad 25°C, kde otáčky drží nesmyslně 1300 a to poměrně dlouho. Jinak myslím, že se tu na fóru mluvilo hojně od snímači spojky, který snad dělal problémy s pomalu padajícími otáčkami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Trošku to oživím měřil jsem tlak paliva to je ok 2,5bar ,ale po vypnutí motoru mě tlak klesl na nulu.V DP je psané že ještě 10min. po vypnutí by tlak měl být 2bar jinak zkontrolovat zpětný ventil palivového čerpadla. Nějak ten ventil nemůžu najít je tam vůbec?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...