Přejít na obsah

Levný Shell olej


MirekM

Doporučené příspěvky

Koupil jsem přes Internet z www.olejshop.cz 4l balení Shell oleje Helix Ultra 5W-40 za 994 Kč, což je zhruba poloviční cena ve srovnání s cenami na benzinkách Shell. Obal a etiketa jsou shodné s balením co jsem koupil před 2 lety na benzince Shell, jen určení je pro polský, chorvatský a tuším BiH trh. VW normy jsou na etiketě stejné.

Nemáte s tímto Internetovým obchodem zkušenosti? Mám mít vhledem k nízké ceně obavu z padělku (zatím jsem olej do motoru nenalil)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůbec bych se toho nebál, jestli je to zabalený s "kolkem" není co řešit, navíc nemůžeš srovnávat cenu na benzíně a e-shopu....marže na olejích jsou až děsivý ;) PS: běžná cena tohohle balení na netu je kolem cca 1000,- Kč tak se toho neboj, zas tak levný to není ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůbec bych se toho nebál, jestli je to zabalený s "kolkem" není co řešit, navíc nemůžeš srovnávat cenu na benzíně a e-shopu....marže na olejích jsou až děsivý ;) PS: běžná cena tohohle balení na netu je kolem cca 1000,- Kč tak se toho neboj, zas tak levný to není ;)

Zabalený s "kolkem" - to je ten odtrhavací uzávěr?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je ten odtrhavací uzávěr?

přesně tak, je tam uzávěr, kterej je "lepenej" ;) fakt se toho neboj, já kupoval olej do TDi PD což je dražší olej a vyšel mě 5l za 850,-Kč a motůrek si chrochtá jak po másle :D Ta cena co jsi uvedl je běžná a pokud to není někde v garáži stáčenej olej pochybných kvalit, tak není co řešit ;) . PS: necituj přízpěvky nad sebou ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je spousta řešení (byť trochu nelegálních):

a ) místo 4,5 litrů měnit 4 litry a neřešit.

b ) místo 4,5 litrů tam nalít 4 litry nového a 0,5 litru zrecyklovat

c ) kupovat stáčený olej přímo ze sudů

d ) koupit 2 ks 4-litrovek a tu druhou postupně rozlévat (asi nejlepší řešení - i s ohledem na životnost oleje)

... jinak kupuju 10W-40 - ACEA A3/B3 - 4 litry za 400,- ;)

( Litrovka za 105,-Kč :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Pánové, teď jsem pročítal témata ohledně oleje do Fabky a narazil jsem na tady toto tak hnedka reaguju.

Olejshop.cz je firma, která sídlí 2km od mého bydliště, ceny tam jsou, si myslím, nejlepší v celé ČR, kupuju tam už dlouho a taky jsem se toho pána ptal, že ty ceny mají hodně levné a on mi říkal, že to kupuje nějak přímo od výrobců a nedává si tam tak velkou přirážku.

Nemusíte se tohoto obchodu vůbec bát, já tam kupuji už roky (nejen do svého auta) a nikdy žádný problém, nemyslím teď s autem - to je samozřejmé, ale s tím obchodem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, teď jsem pročítal témata ohledně oleje do Fabky a narazil jsem na tady toto tak hnedka reaguju.

Olejshop.cz je firma, která sídlí 2km od mého bydliště, ceny tam jsou, si myslím, nejlepší v celé ČR, kupuju tam už dlouho a taky jsem se toho pána ptal, že ty ceny mají hodně levné a on mi říkal, že to kupuje nějak přímo od výrobců a nedává si tam tak velkou přirážku.

Nemusíte se tohoto obchodu vůbec bát, já tam kupuji už roky (nejen do svého auta) a nikdy žádný problém, nemyslím teď s autem - to je samozřejmé, ale s tím obchodem.

Potěšitelná informace, najel jsem na oleji zatím jen cca 2.500, zatím bez problémů a změn chování motoru. Netuším ale, jestli by se padělek na tak malé kilometráži již nějak projevil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potěšitelná informace, najel jsem na oleji zatím jen cca 2.500, zatím bez problémů a změn chování motoru. Netuším ale, jestli by se padělek na tak malé kilometráži již nějak projevil.

Já jsem si ten olej od nich objednal taky a taky tak levně.

Byloto ale jen pro Rumusko, polsko aj.

Tak jsem si to ověřoval přímo u Shellu v Praze a tam mi za tento výrobek který není určen pro ČR a SR nedoporučil.

Tak jsem si v autodílech koupil pro ČR a ten jsem jim v poho vrátil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je čo za hlúposť? To akože oleje pre Rumunsko a Poľsko sú v čom iné? Ak by mi niekto potvrdil,že fakt niektoré oleje sa vyrábajú v rôznych "kvalitách" podľa štátu v ktorom sa majú predávať,tak si od tej značky v živote nič nekúpim. Alebo si len český a slovenský Shell chráni teritórium?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si ten olej od nich objednal taky a taky tak levně.

Byloto ale jen pro Rumusko, polsko aj.

Tak jsem si to ověřoval přímo u Shellu v Praze a tam mi za tento výrobek který není určen pro ČR a SR nedoporučil.

Tak jsem si v autodílech koupil pro ČR a ten jsem jim v poho vrátil.

Také jsem komunikoval ze Shellem abylo mně řečeno, že stejná značka oleje může mít pro různé země nestejné složení. Část odpovědi ze Shellu: "stejný název oleje Shell Helix Ultra 5W-40 určitě nemusí splňovat stejné specifikace po celém světě. Existuje velmi často několik formulací oleje stejného názvu. V případě oleje Shell Helix Ultra 5W-40 to jsou konkrétně čtyři různé formulace lišící se použitým základovým olejem a aditivy."

Důležité jsou normy VW a ten olej od olejshopu má na obale napsány stejné VW normy (jedna pro můj motor 502.00) jako ten co jsem koupil před 2 lety ve Zlíně na Shell benzince i když není určen pro ČR trh (Polsko, ...).

Zato 5l balení Shell Helix Ultra 5W-40 u jiných Internetových prodejců bylo určeno pro Německo, ... a na obale norma VW pro můj motor nebyla, proto jsem jej nekupoval.

Na obrázcích je vlevo "český" olej z benzinky Shell Zlín, vpravo "polský" z www.olejshop.cz.

post-4555-1254677724_thumb.jpgpost-4555-1254677745_thumb.jpg

post-4555-1254677775_thumb.jpgpost-4555-1254677758_thumb.jpg

Editováno: , autor: MirekM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozrejme ak má olej inú špecifikáciu a nespĺňa noru ktorú potrebujem,tak ho do auta nenalejem, ale nechce sa mi veriť, že Shell vyrába nejaké lacnejšie oleje s rovnakou špecifikáciou a označením, ktoré predáva v Poľsku, Rumunsku a ktovie kde inde. Tu ide čiste len o cenovú politiku.

Editováno: , autor: ramon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozrejme ak má olej inú špecifikáciu a nespĺňa noru ktorú potrebujem,tak ho do auta nenalejem, ale nechce sa mi veriť, že Shell vyrába nejaké lacnejšie oleje s rovnakou špecifikáciou a označením, ktoré predáva v Poľsku, Rumunsku a ktovie kde inde. Tu ide čiste len o cenovú politiku.

Odpověď ze Shellu jsem pochopil tak, že ne všechny čtyři specifikace musí spňovat např. VW 502.00 a nebo uvedena norma VW v danné zemi není vyžadována, ty ale český Shell nedistribuuje po ČR. Pokud ale olej pro ČR a Polsko spňuje stejnou normu bude buď stejný nebo alespoň bez rizika misitelný v motoru vyžadující uvedenou normu VW.

Při letošní výměně jsem použil zbytek cca 3/4 l "českého" oleje co mně zbyl z předchozí výměny z 4 l balení a doplnil na 3 1/4 l "polským" olejem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám obavy z jiného složení stejné značky oleje pokud je na něm uvedena stejná norma VW, obavu mám ale z padělků olejů v Internetových obchodech i když dle sdělení firmy Shell se u nás zatím s padělky v malých baleních (1 a 4 l) dosud nesetkali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...