Přejít na obsah

sičavý zvuk ( vyžšej frekvencie ) od motoru


kukinop

Doporučené příspěvky

Dobrý deň,

Dnes som si si všimol na svojej octavii, r.v97 1.6 55kW zvláštny zvuk od motoru. Jedná sa o zvuk, pripominajúci škripanie, alebo sičanie. Zvuk nieje moc silný, ale tým, že je odhadom vyžšie frekvenčene položený, než bežný zvuk motoru. Tak som ho počul. Rozvody na aute boli menené, asi pred 5 tisicmi km, bol menený aj rozvod alternátoru.Odhadom zvuk ide od alternátoru, ale kludne by mohol ísť aj od rozvodov. Stretli ste sa prosím s niečim takým podobným?

Je možné, aby to šlo od alternátoru?

Ten zvuk som nikdy predtým v aute nepočul.

Druhá moja otázka smeruje na niečo na počet najazdených km. Podľa tachometru by malo mať auto najazdených 160 000 km. Podľa protokolu od servisákov v škode má najazdených asi 80 000 km.

Servisáci mi tvrdia, že motor je vo veľmi dobrom stave, na to aby mal 160 000 km.

Viete kde na počítačovej jednotke je uložené informácia o počte km? a ako je možná, táto nezrovnalosť ( vypadá, to ako keby to majiteľ predomnou pretáčal na druhú stranu ).

Vopred ďakujem za odpoveďe,

S pozdravom,

kukino

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Viete kde na počítačovej jednotke je uložené informácia o počte km? a ako je možná, táto nezrovnalosť ( vypadá, to ako keby to majiteľ predomnou pretáčal na druhú stranu ).

Nooo jenom co jsem uz nekde cetl, predface octy nemaji pocitadlo v RJ motoru, takze se z auta asi nic moc presnejsiho nedozvis nez co vidis na budikach...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...