Přejít na obsah

Skříň termostatu - propouští chladící kapalinu


colins

Doporučené příspěvky

spozoroval som kvapky chladiacej kvapaliny na chladici. tam, kde je termospinac ventilatora (ked pozeram z ulice pod kapotu, tak je to na pravej strane chladica). kupil som nove tesnenie, taky hlinikovy kruzok. bude to stacit vymenit a dotiahnut, alebo to mam este pre istotu natriet nejakym tesniacim sajrajtom ?? :unsure:

Editováno: , autor: colins
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ked boli teraz v zime tie svinske mrazy, tak som musel dolievat kavapalinu. teraz, ked je teplo, tak sa nestraca. jedine miesto, ktore som nasiel cervene od kvapaliny bolo okolo termospinaca. asi to dotiahnem predpisanym momentom a uvidim.

Ono to je také jediné místo. kudy to obvykle teče, ale nějak nechápu, že tě nenapadlo to dotáhnout.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ked boli teraz v zime tie svinske mrazy, tak som musel dolievat kavapalinu. teraz, ked je teplo, tak sa nestraca. jedine miesto, ktore som nasiel cervene od kvapaliny bolo okolo termospinaca. asi to dotiahnem predpisanym momentom a uvidim.

Ono to je také jediné místo. kudy to obvykle teče, ale nějak nechápu, že tě nenapadlo to dotáhnout.....

keby som vedel, ze to tecie tade, tak dotiahnem hned.

inak valat sa pod autom, ked mrzne ma moc nebavilo.

teraz idem menit kvapalinu, tak ma napadlo,

ze sa mrknem kade to tecie, pripadne vymenim tesnenie,

lebo sa mi zdalo, ze tieto motory maju jedno take slabe miesto,

kade to tecie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle předpisu výrobce je to trvalá náplň na celou životnost, pouze pokud se něco v chladícím systému mění (chladič, výměník v topení atd.), tak se dává nová náplň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
Na Fabie r.v.2002 výrobca pod čidlo nedával tesnenie.Treba ho tam doplniť a problem je vyriešený.

Souhlasím, byl to i můj případ. Koupil jsem hliníkový kroužek, dal pod termospínač a dobré.

Tomas.cz: možná se budeš divit, ale těsnilo to dobře, za 5 roků jsem nedoléval, jen kolem těsnění to bylo od uschlé kapaliny takové došpiněné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po 5 letech provozu byla v autorizovaném servisu provedena v rámci roční prohlídky výměna chladící kapaliny G12. Auto jsem po prohlídce vyzvednul a převezl k domovu. Celkem jsem najel 15 km.

Dva dny po té jsem potřeboval vyjet na dost důležitou trasu, ale po ujetí několika stovek metrů se začal přehřívat motor. Byl zjištěn vadný termostat, který se neotvíral a nepouštěl vodu do oběhu. Zákon schválnosti zapracoval dokonale ... :aggressive:

Může být nějaká souvislost mezi výměnou chladící kapaliny a vadným termostatem? Nebo se jednalo pouze o náhodu? S motorem, jeho chlazením a celkově s autem nebyly totiž během předchozích let totiž žádné problémy. Ale jak vyjede ze servisu, tak .... :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za normalnich okolnosti by nikdo na termostat nemel pri vymene chladici kapaliny sahat, tudiz prima souvilost je celkem divna...

Mohla to byt nahoda a nemusela, to uz asi nikdo nezjisti.

Jen by me samotneho zajimalo, jak je to s vymenou chladici kapaliny. V predepsanych ukonech se mluvi jen o vymene G11 (modrozelene) po 3 letech, o G12 ci G12+ neni nikde zminka... Nekdo rika, ze G12+ je celozivotni, jak je to pak s G12? Je v tom nejakej bordel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

G12 po 5ti letech.

Tomas to nie je také iste : DP o Intervale výmeny ani zmienka .

Cedrich FABIA :Predepsanou chlad. kvap. není nutné po dobu životnosti vozidla menit.

Cedrich Automob.SKODA FABIA: Jelikoš chl. soustava je uzavrena,není treba chl. kvap. behem její životnosti (2 roky ) doplňovat.

A teraz si vyber! lol

Editováno: , autor: vikino1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...