Přejít na obsah

Zapomenutá zařazená 1. s ruční brzdou


MirekM

Doporučené příspěvky

Mám jeden blondýnový dotaz. Motor na volnoběh, zapomenutá zařazená 1, zabržděno na ruční brzdu a rychle vyšlápnutá spojku v domění, že je motor vypnutý. Mimo poskočení dopředu, hrozí nějaký problém typu přeskočení rozvodového řemene, utržení nějakého úchytu motoru či převodovky nebo nějaké jiné poškození něčeho jiného?

Editováno: , autor: MirekM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skusim vysvetli blondinovsky.

"Som zastala na krizovatke.

Normalne som mala vyslapnutu spojku, druhu nohu na brzde.

Zatiahla som rucku aby som nesla dozadu a pustila spojku, ze si idem vytiahnut malovatka.

Myslela som ze mam neutral.

A ona tam bola jednotka. ja neviem kto ju tam dal.... auto poskocilo a chciplo."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moc tomu neozumím..jak můžeš mít zařazenou 1 a motor na volnoběh ..a zarvanou ručku?????

Velmi jednoduše, popojížděl jsem u stojanu na benzin, nevyhodil jedničku abych ji po vypnutí motoru nemusel znovu řadit, zabrzdil ruční brzdou a než jsem vypnul klíčkem motor začala do mě hučet manželka o vyšší ceně benzinu než na jiné benzince. Tak jsem se nad tím zamyslel a v ten okamžik zapoměl, že ještě nemám vyplý motor. S rádiem a hlavně ventilátorem na 4, motor na volnoběh není vůbec slyšet. :kuk:

U starších aut s ocelovým rozvoďákem a poctivou kovářskou konstrukcí by mě takovýto dotaz vůbec nenapadl. :)

Editováno: , autor: MirekM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, já se dokonce jednou v opilosti pokusil nastartovat svojí fabču se zařazenou jedničkou, zamčenym defendlokem a zataženou ručkou..a to prosim bez sešlápnutí spojky :) . podotýkám, že jsem nechtěl nikam jezdit, měli jsme jen party v autě na zadních sedačkách a chtěli jsme si zatopit:)) auto poposkočilo zaškytalo, chcíplo. divil jsem se, proč to nejde, tak jsem to zopakoval ještě dvakrát. už je to pár let,ale do dneška si vyčítám, co za zvěrstvo jsem svojí fabče udělal :feve::)

Editováno: , autor: Rabbyt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, já se dokonce jednou v opilosti pokusil nastartovat svojí fabču se zařazenou jedničkou, zamčenym defendlokem a zataženou ručkou..a to prosim bez sešlápnutí spojky :) . podotýkám, že jsem nechtěl nikam jezdit, měli jsme jen party v autě na zadních sedačkách a chtěli jsme si zatopit:)) auto poposkočilo zaškytalo, chcíplo. divil jsem se, proč to nejde, tak jsem to zopakoval ještě dvakrát. už je to pár let,ale do dneška si vyčítám, co za zvěrstvo jsem svojí fabče udělal :feve::)

NECHTĚL JSI NAPSAT SE ZAŘAZENOU ZPÁTEČKOU? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...