Přejít na obsah

Octavia Tour Trumf


George Couser

Doporučené příspěvky

Will: Koukal jsem na destičky přes elektrony a žádnej přesah jsem nenašel.. Nejsem automechanik, ale nevěřím, že je normální, že destička dosedá na kotouč jen ze 2/3.. :kuk:

Libor: A opravdu fouká, tj je cejtit proudící vzduch? Mně pískají zrcátka a ten zvuk je jako když fouká dovnitř jak zde již bylo psáno, ale dovnitř nefouká. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Will: Koukal jsem na destičky přes elektrony a žádnej přesah jsem nenašel.. Nejsem automechanik, ale nevěřím, že je normální, že destička dosedá na kotouč jen ze 2/3.. :kuk:

Libor: A opravdu fouká, tj je cejtit proudící vzduch? Mně pískají zrcátka a ten zvuk je jako když fouká dovnitř jak zde již bylo psáno, ale dovnitř nefouká. ;-)

Pravě že cejtit nejde a ani do auta neteče jen to slyšiš kolem dveři spolujezdce,zaraži mě to že kdyby to dělaly ty zrcatka tak to slyšim i u řidiče jenže je to jenom u spolujezdce :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Libor: Já to zase slyším jen u řidiče a jen někdy, podle větru, překážek u silnice... Pokud tam nefouká tipuju že to dělá právě zrcátko.

No to ja pravě že vubec jen u spolujezdce:( Michale P všiml jsem si že maš xenony kolik jsi za ně připlacel jestly to neni tajné? a s tou loketkou to je taky dobry mam to same co ty jen musim sehnat jine vičko zadniho popelníku, protože když si nechaš namontovat origo loketku tak u zapalovače nebudeš mit jen schránku ale otvirani na držak piti a na mince tudiš jini cely středovy panel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, tak mi centrální zamykání opravili a kulisu řazení celkem slušně seřídili

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, co přesně ti seřídili na té kulise? Co jsi reklamoval? Já to musím zaklepat, na autě se objevují jen pazvuky - něco na nerovnostech občas vrzne vpředu - přijde mi to jako kovový zvuk, ale identifikovat to zatím přesně neumím. Snad jen že se to přesunulo z pravého rohu doprostřed.. Něco mi drnčí (asi) pod spolujezdcovým sedadlem když je prázdné a po 1000 km na okreskách během týdne se přidaly zadní levé dveře - asi zámek nebo něco u stahovačky...jako by tam lítaly nějaké šroubky nebo tam bylo něco uvolněného. Když jsem byl ptát v servise na subjektivní vůli řadící páky když jsem měl najeto 1500 Km řekli mi "toho ještě bude, přijďte až budete mít najeto víc" (A samozřejmě je to normální). Tak v 5000 Km asi nastal ten čas :)

Jen velmi pomalu si zvykám na pro mě relativně nepřesné řazení, vůbec by mě nenapadlo že benzín bude mít jiný systém než diesel, na firemní O Tour je řadící páka krásně tuhá a rychlosti tam padají samy. Nemám sice problém řadit stupně, ale páka mi připadá volná skoro jako v našem starém Fáčku. Zajímavé je, že po nějaké době - odhadem cca 50 km jako by "ztuhne" už se tak neviklá v neutrálu? Máte to taky tak? Čím by to mohlo být? Dá se seřídit "tuhost" páky v neutrálu? Jinak moje auti 4/2010 :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, co přesně ti seřídili na té kulise? Co jsi reklamoval? Já to musím zaklepat, na autě se objevují jen pazvuky - něco na nerovnostech občas vrzne vpředu - přijde mi to jako kovový zvuk, ale identifikovat to zatím přesně neumím. Snad jen že se to přesunulo z pravého rohu doprostřed.. Něco mi drnčí (asi) pod spolujezdcovým sedadlem když je prázdné a po 1000 km na okreskách během týdne se přidaly zadní levé dveře - asi zámek nebo něco u stahovačky...jako by tam lítaly nějaké šroubky nebo tam bylo něco uvolněného. Když jsem byl ptát v servise na subjektivní vůli řadící páky když jsem měl najeto 1500 Km řekli mi "toho ještě bude, přijďte až budete mít najeto víc" (A samozřejmě je to normální). Tak v 5000 Km asi nastal ten čas :)

Jen velmi pomalu si zvykám na pro mě relativně nepřesné řazení, vůbec by mě nenapadlo že benzín bude mít jiný systém než diesel, na firemní O Tour je řadící páka krásně tuhá a rychlosti tam padají samy. Nemám sice problém řadit stupně, ale páka mi připadá volná skoro jako v našem starém Fáčku. Zajímavé je, že po nějaké době - odhadem cca 50 km jako by "ztuhne" už se tak neviklá v neutrálu? Máte to taky tak? Čím by to mohlo být? Dá se seřídit "tuhost" páky v neutrálu? Jinak moje auti 4/2010 :-)

Ahoj, reklamoval jsem řazení čtyřky a dvojky - tedy kvalty dozadu šly špatně řadit, čtyřku jsme tam někdy kopal i na třikrát a musel jsem jí vždycky docvaknout. Jsou tam nějaký táhla nebo lanka, takže to nějak seřídili a od tý doby je klid. Ta tvoje vůle v neutrálu taky určitě půjde opravit. Jinak řazení se mi jeví jako docela přesný, ale má dost dlouhý dráhy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl reklamovat ten výše zmíněnej třmen.....a nevěřil jsem vlastním uším co mi řekli. Na pravý straně mám těhlici z 1.9 TDI a na levý z 1.6 MPI. A to prosím z výroby... Než jsem zajel do servisu, zkusil jsem prudký brždění a auto bylo dost neklidný....takže docela nebezpečný pochybení.... Sám mechanik a prijímací technik valil voči. Pak jsem prohodil řeč s mechanikem a zeptal jsem se ho jakej má názor na tyhle Trumfky...no moc se mi do očí koukat nechtěl a tvrdil mi že se tyhle Tourky poslední 2 roky vyrábí na Slovensku, nevím co je na tom pravdy, měl jsem zato, že se dělaj ve Vrchlabí. Takže doporučuju překontrolovat přední třmeny, není nic důležitějšího než brzdy......Jinak se mi s autem jezdí dobře, ale 4. reklamace během 8000 km je opravdu hodně a nebyly to prkotiny....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Libor: Xenony mám z výroby, ceníková cena tuším 20k, já jsem je měl bez příplatku tak nevím o kolik se liší reálná cena..

Will: To snad ani není možný!!! :kuk: Ještě že sis toho všiml! To s tím Slovenskem se mi nechce věřit, mně zase tvrdili, že trumfka má o 1/3 méně svárů než netrumf tourky, už jsem to tady psal.. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Libor: Xenony mám z výroby, ceníková cena tuším 20k, já jsem je měl bez příplatku tak nevím o kolik se liší reálná cena..

Will: To snad ani není možný!!! :kuk: Ještě že sis toho všiml! To s tím Slovenskem se mi nechce věřit, mně zase tvrdili, že trumfka má o 1/3 méně svárů než netrumf tourky, už jsem to tady psal.. :feve:

No pravě cenik byl za připlatek xenonu 20tis. ale třeba dam přiklad čeho jsem si všiml všechny okna v elektrice myslim byla cena 14tis. ja už jsem měl teda předni a když jsem se ptal kolik by staly všechny okna v el. u moji tak řekla 5tis. nebo Climatronic ted nevim jaka byla cena na konfiguratoru ale uživatel kkkkkkk ji ma za 12tis proto ted vyzvidam jaka byla cena když jsi si dokupoval xenony jinak v konfiguratoru byla cena 20tis. jak rikas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Libor: Xenony mám z výroby, ceníková cena tuším 20k, já jsem je měl bez příplatku tak nevím o kolik se liší reálná cena..

Will: To snad ani není možný!!! :kuk: Ještě že sis toho všiml! To s tím Slovenskem se mi nechce věřit, mně zase tvrdili, že trumfka má o 1/3 méně svárů než netrumf tourky, už jsem to tady psal.. :feve:

Všiml si toho můj kamarád když jsem u něho přendaval kola, já bych si toho asi nevšiml nejsem zase takovej expert, po záruce by to byla drahá výměna nebo jsem si taky někde mohl pěkně rozbít hubu.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už jsem toho taky reklamoval dost - řazení si sedlo, škubání motoru - vadný EGR, zatékání - procvaklá folie ve dveřích, na brzdy se zítra podívám, jinak včera při průjezdu Vídní jsem natočil 20tis. při cestě z Chorvatska, překvapila mě mile spotřeba - 4 lidi + bagáž, tam 6,3 v klidu a bez klimy, zpět max. rychlostní limity a nějaké kolony vč. klimy 7,1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě ted docela štve že se mi mlží přední okno i zpáteční zrcátko a já to prostě nevyfoukám, todle bych nečekal u nového auto , to musí foukat jak ďas!

A pak když zavírám dveře u řidiče tak mi jakoby zadrnčí asi zpáteční zrcátko u řidiče, nějak to ale neřešim ani nevim jestli budu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hurikan88: Mlžení předního okna je u tourek problém kvůli výdechům špatně umístěných uprostřed palubky. Chce to mít přední sklo neustále dokonale čisté, hlavně odmaštěné a stejně ve větším vlhku je kolikrát nutné zapnout klimu. U staré oktávky se mi extrémně mlžilo přední okno i při slabém dešti a po výměně pylového filtru byl klid.

Neteče Ti někudy do auta? Zkontroluj koberce na podlaze pod gumama jestli nejsou nasáklé vodou. To je taky hodně častá příčina mlžení oken.

U nové tourky zatím tento problém nemám vůbec, ťuk ťuk, ale uvidíme až bude podzim..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak v ponděly jdu do servisu a jsem zvedav co mi reknou na to ze mi fouka od spolujezdcovich dveri (nedelalo to) pri jízde od 100km/h si vzdy spolujezdci stezujou ze jim neco piska ja to slysim taky od dveri spolujezdce u řidiče tichučko, zrcatka to nejsou a do vnitr taky netece ze by spatna pirelka? po ujeti 14500km ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte jak je to s vlastním olejem do servisu? Teď jsem si raději před dovolenou koupil 1l na dolívání a ceny jsou opravdu zajímavé. Na Shellce stojí 1l 999kc a na netu ho seženeš za 270kc + 100kc dovoz, trochu rozdíl. Jinak v Polsku ve Škodě stojí prohlídka s obyč. olejem 2200kc a s long life 3500kc. Mám najeto 10 tis. a zatím je tam oleje dost, kolegovi už to po ujetí 5 tis. řvalo, že má málo. Jak jste na tom vy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja olej do 1,6 MPI kupujem vyhradne cez internet, celych 5 litrov na vymenu za 40 Eur, Shell Helix Ultra 5W40. Som dohodnuty so servisom a nemaju problem, aby som si doniesol vlastny olej. Dokonca mam pre nich na buducu vymenu filtrov pri 120 000 km, aj filtre, tak to som zvedavy, co na to povedia:)

Editováno: , autor: tomikutik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak uz je to tady! Najeto 31000 km a uz se mi ukazuje servis po 1500 km. Asi pujdu na garancku do Auto Porsche Brno na Ripske, tak se pak ozvu, kolik jsem tam nechal.

Docela me prekvapilo info o oleji:

Mimořádná oxidační, termická a mechanická stabilita předurčuje olej Shell Helix Ultra VX 5W-30 při použití v motorech se systémem WIV instalovaným v některých nových modelech vozidel VW k prodlouženým výměnným intervalům (dle předpisu výrobce až 30 000 km pro benzínové motory, až 50 000 km pro naftové motory).

Vim, ze spousta lidi neveri, ze LL muze vydrzet 30k, ale 50k prekvapilo i me.

Nikdy jsem jeste nemel auto, v kterym by se LL pouzival, tak ted v tom chci zkusit pokracovat.

Snad to neni takovy svinstvo, jak vetsina pise, a vymena oleje jednou rocne je fajn (najezd asi 30k/rok).

Editováno: , autor: gilerakk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, protože se čas garanček blíží už asi dost lidem, budeme určitě rádi za nějaké postřehy ;)

K oleji - já jsem přešel po najetých 15t km na pevný servisní interval a konečně jsem spokojenej, motor si totiž už olej nebere. Při těch prvních najetých 15t. jsem dolil 1 litr LL, což mě teda dost vadilo

Najeto za 9 měsíců 23000km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...