Přejít na obsah

Octavia Tour Trumf


George Couser

Doporučené příspěvky

Jezdil jsem s passatem s climatronicem a moc jsem nebyl schopen se s ním domluvit, takže raději volím kolečka, jsem spokojen. :) A sportpaket mi nešel s bílou barvou. :-D Bude mi tam chybět akorát volant a přední a zadní spojler. Na funkci to vliv nemá a jen ať si auta venku na parkovišti nikdo moc nevšímá. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pěkný.... :-D

no já čekal na skoro tři týdny než se tam údajně objevil předběžný týden....rozhodně na to má vliv asi ta motorizace a ty kvoty prodejce do toho taky asi dost zashují...to mě ani nenapadlo...btw calouneni asi vliv nema ale takovy esp, sportpaket a dalsi hovadinky uz by mohlo...

Ono o to uplně jedno, jestli si objednáte sport paket apod., tohle prakticky čekací dobu na dodání vozu neovlivní. Na lince neřeší, jestli montují nárazník pro Sport Paket nebo obyčejný nárazník. Maj tam třeba 20 kusů obyč. nárazníků a mezi nima třeba 3ks pro sportpaket, když na tento takt dojede auto se sport paketem,tak jen prostě šáhnout po nárazníku pro sport paket. Takhle to je se vším. Tady jde jen o to, že když si třeba u dealera PRÁVĚ objednáváte auto, tak před váma je už např. 7000 potvrzených objednávek, tak si to spočítejte, když se dělá cca 80ks Tourů na směnu a jedou se jen 2 směny, takže chvíli to prostě trvá než se dojde na obejdnávku 7001 a váš vůz.

Ale neručím za to, že logistici objednávky nepřehazují, do toho nikdo nevidí, jen můžu říct to, že je uplně jedno jaký to je auto, jaká výbava, trvá stejně dlouho než se vyrobí, a lidem na lince je uplně jedno co v tom je za motor, za výbavu, dělá se každý takt v podastatě jiný auto, jednou benzín s takovou výbavou, druhý auto dýzl s maximální výbavou, třetí auto jede sport paket 1.8 Turbo do ruska a pak zas třeba uplně obyčejná totálně očesaná 1.6ka MPI která nemá ani přední okna v EL...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono o to uplně jedno, jestli si objednáte sport paket apod., tohle prakticky čekací dobu na dodání vozu neovlivní. Na lince neřeší, jestli montují nárazník pro Sport Paket nebo obyčejný nárazník. Maj tam třeba 20 kusů obyč. nárazníků a mezi nima třeba 3ks pro sportpaket, když na tento takt dojede auto se sport paketem,tak jen prostě šáhnout po nárazníku pro sport paket. Takhle to je se vším. Tady jde jen o to, že když si třeba u dealera PRÁVĚ objednáváte auto, tak před váma je už např. 7000 potvrzených objednávek, tak si to spočítejte, když se dělá cca 80ks Tourů na směnu a jedou se jen 2 směny, takže chvíli to prostě trvá než se dojde na obejdnávku 7001 a váš vůz.

Ale neručím za to, že logistici objednávky nepřehazují, do toho nikdo nevidí, jen můžu říct to, že je uplně jedno jaký to je auto, jaká výbava, trvá stejně dlouho než se vyrobí, a lidem na lince je uplně jedno co v tom je za motor, za výbavu, dělá se každý takt v podastatě jiný auto, jednou benzín s takovou výbavou, druhý auto dýzl s maximální výbavou, třetí auto jede sport paket 1.8 Turbo do ruska a pak zas třeba uplně obyčejná totálně očesaná 1.6ka MPI která nemá ani přední okna v EL...

No uplně jedno to asi není 1-2 roky zpátky se třeba u octávií čekalo na TDI cca o 2-4 týdny dýl než na benziňáky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No uplně jedno to asi není 1-2 roky zpátky se třeba u octávií čekalo na TDI cca o 2-4 týdny dýl než na benziňáky

Tak u motorů může nastat nedostatek určité motorizace, ale co se fakt týká provedení vozidla - výbavy - tak je to jedno, jestli někde auto vázne tak to prostě není kvůli tomu že by třeba nebyl nárazník SportPaket, nebo že bys třeba nebylo to a to čalounění, na tom to prostě nevázne, a nedostatek motorů třeba TDI je dám jen tím, že před tebou si již třeba 10 000 zájemců objednalo motor 1.9 TDI, takže pak se fakt musí čekat.

Jinak momentálně co se týče výroby Tour Trumf, tak je to s motory půl napůl, 1:1, dělá se za směnu cca 40 dýzlů a cca 40 benzín 1.6ka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak to je ještě s tím interiérem, mě v salonu řekli, že je jenom jeden SCALE, ale když mrknu na ten EMINENT, tak asi vypadá lépe. Zkoušel jsem konfiguraci a nic jí nevadilo, takže to asi jde. No, jelikož mám mít Toura až v 50 KT ( objednáno 4.9. ), tak je nějaký čas na změnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všichni, tady jsou slíbené fotky naší tourky. Je to 1.6 MPI + Paket plus + Paket pro špatné cesty + Malý kožený paket + Capuccino metalíza. Rádio Pioneer 2120 UB.

Zdarec, jaké ti tam prosím tě dali pneu, taky mám objednán paket pro špatné cesty. To zvýšení je opravdu vidět, snad by se mohlo i o malinko lépe nastupovat, co ty na to? Na jaro budu uvažovat o 16 " pneu (kolega už má zájem o ty letní pneu, co tam jsou od výroby), záměrně jsem to chtěl na plecháčích, ať si můžu vybrat AL kola podle svého gusta, anebo že by 17 "..., ale to si mi zdá už dost drahé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak, tempomat, malej koženej paket, xeny, rádio a jiný drobnosti je lepší si sehnat tady na foru a udělat si sám, vyjde to pak na pakatel oproti konfigurátoru. Taky jsem to před 3 rokama tak řešil a příště bych to udělal znova...je jasný, že dodělávat ESP, nebo bagy je pěkná pakárna a je lepší mít to zrovna z fabriky. Příště bych možná koupil i auto na plechách se zimákama a liťáky na léto si pak vybral zrovna nějaký fešnější, který na parkovišti nebude mít dalších x desítek aut :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My kupovali auto v srpnu a bylo na plecháčích a byla možnost, buďto plechy a zimní nebo plechy a letní s tím, že si dokoupím zbytek...tak jsem si na plechy nechal zimní a letní + alu...myslím, že hlavně teď v zimním období se to dalo nějak domluvit, ale asi to je jen o ochotě prodávajícího.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jemu se to hlavně vyplatí, protože se poslední dobou zpravidla na auta z výroby dává kvalitní obutí. nevim jak na OI, ale třeba na FII/R se dávají hlavně Bridgestone Turanza nebo Continentaly. no a ruku na srdce, zimní komplety z příslušenství jsou povětšinou obyčejný Barumky nebo Matadory..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj tak pokud je jen za 3500 tak to je OK. Myslel jsem, že to je furt za těch 5k nebo kolik to tenkrát bylo.

S těma kolama jsem to myslel obecně, nee na konkrétni případ.

Jinak já dostal zimáky 14" Dunlop SP Winter Sport M3 a dle testů co jsem tenkrát koukal, to bylo jedno z těch nej. A letní mi dali obyč Barum Brillantis a na 14tky alu. Takže tenkrát by se mi asi spíš vyplatilo ty zimáky s Dunlopama a alu s pořádnýma gumama si vybrat ve své režii :) Ale pokud už dávají lepší obutí na léto, tak proč ne...už jen záleží, jestli se člověk uspokojí s origo alu či ne ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec, jaké ti tam prosím tě dali pneu, taky mám objednán paket pro špatné cesty. To zvýšení je opravdu vidět, snad by se mohlo i o malinko lépe nastupovat, co ty na to? Na jaro budu uvažovat o 16 " pneu (kolega už má zájem o ty letní pneu, co tam jsou od výroby), záměrně jsem to chtěl na plecháčích, ať si můžu vybrat AL kola podle svého gusta, anebo že by 17 "..., ale to si mi zdá už dost drahé.

Ahoj, bohužel mi tam dali Matadorky tušim MP42 - Elite 2. Nastupování a vystupování je s paketem je určitě lepší a když si ješte vypumpuješ sedačku, je pak ještě skvělej výhled z auta. Nevim ale, jestli má paket vliv na jízdní vlastnosti, možná se auto v zatáčkách víc naklání, ale mě to vyhovuje, mám radši měkčí podvozky. Alu zatim neřeším, mám ji na plecháčích a ještě jsem koupil druhou obutou sadu plecháčů na zimu.

Jinak jsem moc spokojenej se spotřebou, pružností a tichostí motoru. Když jedu do 100 km/h mimo město a nešlapu tomu na krk dá se jet i za 5,8 l, motor slušně táhne už od 2000 ot. a do 4000 ot. o něm skoro nevíš. Ale teď to horší, ještě nemám najeto ani 1000 km a auto už je v servisu. V řízení se mi objevila vůle. Když v základní poloze zacukám volantem, ze sloupku vychází klepání a v rukou jsou cítit rázy jako kdyby tam byla vůle. To samý když přejíždim příčný nerovnosti (žel. přejezdy apod.) - klepání a pocit že nemám volant pevně v rukou. Když volant vytáhnu k sobě nebo nastavim dolů, částečně to zmizí. Zkoušel jsem to u starší Octy, která měla najeto 150tkm a nic, to samé u nové Tourky v salonu...Navštívil jsem autoriz. servis tam, kde bylo auto koupeno a tam mi "mechanik" řekl, že je to v normálu a abych přijel jen kdyby se to zhoršovalo a že se na to pak koukne až při 1. garančce.....což může být taky za 30tkm :-). No druhej den jsem jel do jinýho servisu a tam auto bez problémů přijali s tím, že to normální není a pošlou to do MB, vypadá to na výměnu sloupku. V 1. servisu už mě neuvidí...Toť vše, nechci nikomu nahánět strach, ale radši si na to dejte pozor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tempomat není za 12 tisíc tak jak je v konfigurátoru, ale za 6 tisíc - ale i tak je to drahý a bude se dodělávat později ;)

Je tu někdo, kdo si tempomat pořídil? Mně ho teda nabízeli za 12.000. Když jsem se zajímal o to za jakých podmínek lze dodělat později, tak prý za 9.000 a to pouze u TDI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tu někdo, kdo si tempomat pořídil? Mně ho teda nabízeli za 12.000. Když jsem se zajímal o to za jakých podmínek lze dodělat později, tak prý za 9.000 a to pouze u TDI.

Ve čtvrtek jsem si ho nechal namontovat v Prostějově od Vaši a jsem naprosto spokojen. Profesionální rychlá práce za velmi přijatelný peníz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...