Přejít na obsah

Octavia Tour Trumf


George Couser

Doporučené příspěvky

Doufám, že budu nadávat o měsíc dřív... :) Teď mě ještě napadlo, že kolega co jezdí s OII 1,9 TDi 77kw, což je zřejmě hodně podobný motor, jezdí okolo 5 L, takže to bude určitě ok. Ještě vím, že si to nechal chipnout a spotřeba mu ještě trochu klesla. Ale s tím chipováním nevím, nevím. Možná to Cimbu ještě, ale nějakého pytlíka s noťasem určitě ne. Všeobecně to ale zvedne točivý moment a ještě ho nasměrují níže, takže to na spotřebu má nejspíš nějaký vliv.

no ten chip je vic nez zajimavej mozna se k tomu priklonim po skonceni zaruky abych si trochu uzil o tech 20kw vic :-D....jen aby to nemelo negativni vlivy na zivotnost a spolehlivost....spotreba az tak nepálí....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ten chip je vic nez zajimavej mozna se k tomu priklonim po skonceni zaruky abych si trochu uzil o tech 20kw vic :-D....jen aby to nemelo negativni vlivy na zivotnost a spolehlivost....spotreba az tak nepálí....

Prý to žádný vliv nemá, ale kolega říkal, že rozdíl je obrovský,ale nevím. Já měl nejdřív O1 81 kw, a potom 66 kw, rozdíl to byl, s tou silnější se možná jezdilo trochu lépe, hlavně při předjíždění to šlo znát, ale s tou 66 kw jsem byl naprosto spokojený, že bych byl nějaký špatný z toho, že mám slabší verzi, to ne. Tak předpokládám, že těch 74 kw, ale hlavně 240 kroutícího momentu při 1800 otáček bude tak akorát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prý to žádný vliv nemá, ale kolega říkal, že rozdíl je obrovský,ale nevím. Já měl nejdřív O1 81 kw, a potom 66 kw, rozdíl to byl, s tou silnější se možná jezdilo trochu lépe, hlavně při předjíždění to šlo znát, ale s tou 66 kw jsem byl naprosto spokojený, že bych byl nějaký špatný z toho, že mám slabší verzi, to ne. Tak předpokládám, že těch 74 kw, ale hlavně 240 kroutícího momentu při 1800 otáček bude tak akorát.

ale primo u CIMBU to stoji bez par kc 15tis...to neni malo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám teď najeto přes 300km, 50% město, 50% silnice mimo dálnici, spotřeba zatím u 1,6MPI 75kW 7,1l/100km, nevím, zdá se mi to přiměřrný vzhledem ke spotřebě u mé minulé fabky 1,4MPI/44kW, ale co mi nějak neleze do hlavy je doba, za kterou se auto trochu ohřeje, musím ujet alespoň 10km aby mě rozmrzlo, mrazy zatím nejsou tak veliký, -5, budou větší, měl jsem si dát vyhřívaný sedačky a nějakej plamenomet. Nevíte, je to normální?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u dieselpower to stoji 9500 a zvyseni je dokonce na 102kw priapdne to jde i na 111kw...zajimavy to uz je celkem extrem asi :-) diesel power 74kw PD

Zdravím,ohledně toho chipu,podle čeho vybírat firmu,abych poznal,že je to kvalitně udělané? Stejně všichni používají notebok - si myslím. Měl sem už chipnutý auto tourana a to od http://www.diesel-technik.cz/,taky kluk s notasem a cena 10 000 kč,ted jsem objevil podobnou firmu http://www.powertec.cz/parametry_vykonu.ph...'Chiptuning Škoda Octavia 1.9 PD 74kW' a tam je cena 5800 s DPH a to cimbu za 15 tis. se mi zdá dost drahý a třeba to dělají uplně stejně jako tyto firmy-tak podle čeho to risknout-stránky maj všichni dobrý,záruka a pod... poradte.

http://www.powertec.cz/parametry_vykonu.ph...'Chiptuning Škoda Octavia 1.9 PD 74kW'

http://www.diesel-technik.cz/

P.S.to nedělám žádnou reklamu,potřebuju poradit,protože každej vám bude tvrdit,že to dělaj nejlíp a tak podobně.

čekatel na octavia tour,sedan 1,9 TDI ČERNÁ METALÍZA sportpaket ,ale mohu ještě změnit barvu / do týdne/ dodání leden.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes volali ze salonu, že octavku dovezli na dvůr. Ještě zacálovat a příští týden pro ni vyrážím.... :wub::D

Jestli se napletu, tak jsi objednával 2.9. a termín výroby 45KT, já objednával 4.9. a termín výroby 50KT, vypadá to, že to TDi má vliv na termín dodání, sakra písek, taky bych si našel čas příští týden... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli se napletu, tak jsi objednával 2.9. a termín výroby 45KT, já objednával 4.9. a termín výroby 50KT, vypadá to, že to TDi má vliv na termín dodání, sakra písek, taky bych si našel čas příští týden... :)

Jojo, termín objednání sedí.

Soused objednával TDI 3.9. a termín výroby má 52KT , tak fakt nevím.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, termín objednání sedí.

Soused objednával TDI 3.9. a termín výroby má 52KT , tak fakt nevím.....

Zajímavé, mě v salonu řekli, že poslední dva týdny (52-53KT) v roce mají nějakou výluku, či co, takže nevyrábějí. Jsem optimista, příští týden mi určutě zavolají, že auto bude dříve :)

Editováno: , autor: izi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavé, mě v salonu řekli, že poslední dva týdny (52-53KT) v roce mají nějakou výluku, či co, takže nevyrábějí. Jsem optimista, příští mi určutě zavolají, že auto bude dříve :)

Tak este ja - 25.9. - nejdrive 49kt a ted 52kt ale tipuju az leden aspon bude o rok mladsi :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

meade: nevim co pořád řešíš s nějakejma cenama pro dělníky Škody a atraktivitou. a už vůbec nevim, proč bychom se měli hádat - já sem řek jenom to, že Tour a FII/R má z velké části odlišné zákazníky.

já moc nerozumím tomu, proč je zejména u majitelů FI z prvních let výroby takový odpor k FII. zvlášť, když se vytahujou detaily nemontované do FII, přičemž je nemělo 90% u nás proadných FI. trochu mně přijde, jako by čekali, že VW bude cpat nejnovější věci do Škody navěky a neuvědomili si, že Fabia je komapktní (!!) auto a musí být pod Polem. každopádně podle vývoje trhu v tom žilo dost lidí a možná si za to může i Škoda vydáváním Fabie za rodinné auto. já su rád, že Fabia neroste, očividně ale hodně lidí čekalo něco víc.

moje zkušenosti se všema čtyřma Škodama jsou poměrně bohatý a třeba sem si až na pár detailů nevšiml, že by mě nějak obtěžovaly úspory u FII. a ty detaily bohužel plynou z poměrně abnormálně vybavené první Fabie, co máme. vadí mně třeba absence kontroly funkce světel, čidla hladiny ostř. kapaliny jenom s ostřikovačema světel apod. Doma máme Fabiu Combi I Elegance a FII/R považujou všichni členové rodiny za pokrok. a dost pozitivních hlasů jsem slyšel i od lidí, kteří v práci přesedlali z FIC Ambiente na FIIC Sport. na druhou stranu, Fabia už není masové auto a musela se vydat nějakým směrem. ten nevoní každýmu.

rozhodně nechcu vyvolat vášně, já si myslim, že Škoda vykryla velkou díru a sám vidíš, že každý má pojem bohatá výbava a "povedenější" trochu jinde.

Asi si mi nerozuměl ohledně FII, to co předvádí, není použíté u žádného auta v koncernu.. A to jsou právě ty detaily, kvůli kterým mi tohle do baráku nesmí, mě nevadí FII jako taková, ale vadí mi ty paskvili, co na ní jsou z nepochopitelných důvodů. Tady ani nejde o nějaký odpor kvůli tomu, že někdo má FI ani o výbavu, ono stačí mít třeba starou oktávku, nebo cokoliv jinýho zahraničního, přesedneš do FII a ty detaily tě začnou štvát.. ale víc to tu nechci řešit, já osobně FII nechci, a jestli někdo má FII nebo R a vyhovuje mu, tak proč ne, každého to je věc.

ohledně ceny Tour vs FII, tady není o čem dál diskutovat, psal jsem, že Tour v akci je prostě atraktivnější než nějaká FII, tak to prostě je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsme psali email, jestli už není něco nového ohledně datumu výroby a odpověď je taková, že auta objednaná do konce září budou vyrobena ještě letos a my jsme objednávali 19.10, takže to vidím tak někdy na přelom leden/únor kol119

na jendu stranu je mi to líto na druhou stranu si mě potěšil :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je překvapujicí spotřeba u tý 1.9 TDI 74KW, nemám právě s tímto motorem zkušenosti, ale myslel jsem si že to prostě musí být "supr" motor na spotřebu. Dle výrobce když udává spotřebu mimo město 4.3l, tak kam to teda teče..? i kdyby to jezdilo za 5 litrů mimo město, tak nic neřeknu, ale takhle když to papá přes 6 litrů, celkem překvapujicí. jasný že máte "syrový" nezajetý motory, ale stejně... už vůbec je "šokujicí" ta spotřeba ve měste u TDi 74KW :feve:

Dnes je to přesně měsíc co jsem dostal Tourku, mám najeto 6400 km a spotřeba dlouhodobá 6,3l/100km a nechce jít dolů !!! :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...