Přejít na obsah

iPhone či iPod ovládané z originál rádia


Doporučené příspěvky

Ahoj všem, mám rozdělaný jeden projekt a sonduju, zda by se našel někdo, kdo by měl o něco podobného zájem. Jsem schopen dodat malinké zařízení ( SMD ), se kterou budete nejen schopni oblbnout originální rádio, aby si myslelo, že je přítomen changer a tudíž zapojit pohodlně libovolný zdroj zvuku, ale pokud jste majiteli iPhonu, budete jej moci ovládat tlačítky rádia, popř. multifunkčním volantem. Zařízení bude obsahovat samozřejmě i předzesilovač ( výstupní úroveň signálu z iPhona je slabá ), ale také nabíječku iPhonu. Jsem schopen udělat i lehčí verzi pouze jako oblbovátko rádia s předzesilovačem a 3,5mm jack zdířku jako AUX u nových vozidel ( to už tu bylo ), nebo nebo nejlehčí verzi, jen jako oblbovátko rádia. Líbilo by se to někomu z vás? Cenovky upřesním později, až bude hotov SMD prototyp...

Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nove to ma na strankach i xcarlink

jj, taky jsem koukal. No i když si zapřeháním, dostanu to cenou stále minimálně o 1000 níže... Dělám to hlavně pro sebe a kámoše. Jen jsem se zeptal, zda by se to někomu líbilo. Je mi jedno, jestli vyrobím 2 desky, nebo 12...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mna by skor zaujimala vseobecne moznost ovladania "niecoho" (radio?) z MFV. Ak by to Tvoj zazrak dokazal s tym, ze by boli napriklad vystupy na tlacitka (pre radia, ktore nemaju pripoj na adapter a podobne vymozenosti), tak by som to chcel. :)

Asi ti rozumím, oč ti jde... MFV je však napojen na svou řj a ta ovládá rádio po canu. Pokud bys chtěl ovládat neorigo rádio z mfv, musel by sis pořídit převodník z canu na tvé rádio. Já bohužel do can protokou nevidím :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Honzo prosimte a vidis do protokolu tovarniho CD menice?

Je vubec mozne poslat z nejakeho zarizeni substitujiciho CD menic text ktery se nasledne zobrazi na displeji Symphony?

Ja to podrobne nestudoval takze nevim ale muj nazor je ze to asi moc nepujde, Symphony umi zobrazit pouze nicnerikajici text PLAY CDX TRACKXX

Chapes o co mne jde: ovladat ipod ze Symphony je sice zajimave, ale soucasne se divat na displej ipodu protoze nevis co momentalne prehravas - to je lepsi sahat pouze na ipod

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pisal si o moznosti ovladat iDaco z MFV, preto som to spomenul.

Moj problemik je v tom, ze moj Becker nema moznost pripojenia adaptera, takze by som musel "hacknut" radio a napichnut sa na spinace...

Rozumím, ale to je dost krkolomné... Navíc se to dost komplikuje sundavacím panelem... :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Honzo prosimte a vidis do protokolu tovarniho CD menice?

Je vubec mozne poslat z nejakeho zarizeni substitujiciho CD menic text ktery se nasledne zobrazi na displeji Symphony?

Ja to podrobne nestudoval takze nevim ale muj nazor je ze to asi moc nepujde, Symphony umi zobrazit pouze nicnerikajici text PLAY CDX TRACKXX

Chapes o co mne jde: ovladat ipod ze Symphony je sice zajimave, ale soucasne se divat na displej ipodu protoze nevis co momentalne prehravas - to je lepsi sahat pouze na ipod

Rozumím a přiznávám, že mě by so toto také moc líbilo. Do protokolu k changeru také moc podrobně nevidím, ale můžu Ti, bohužel, říct, že toto neumí :-( Chlapci z vw v době, kdy vyvíjeli symphony vůbec nevzali v potaz věc, jako je ID3 tag. Vzhledem k tomu, že iPhona mám v držáku na viditelném místě, tak tuším, co hraje a bude hrát. Ale na maxidotu by se mi to tedy líbilo MNOHEM VíCE!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si to myslel. No nemusel by to byt ani id3 tag, uplne by stacilo kdyby slo do Symphony poslat nazev souboru

Osobne to s xcarlink adapterem resim jak je na fotkach. Vitejme ve 21. stoleti ;-(

Mno, tak to je skutečně zajímavé řešení, možná i z 22. století :-))))) No jak říkám, symphony umí pouze počítat alba a tracky. Muselo by se naučit rádio scrolovat text... Na to si vážně netroufám :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Empetroskove Symphony umi scrollovat text

Ale asi to nejde poslat zvenku pres konektor CD menice

No já mám jen obyč plackovou symphonku... Ta MP3 umí tagy, nebo co tam skroluje? A umí MP3 symphony mluvit s mp3 changerem? MP3 changery umívají posílat tagy, ale jde o to, zda se vyrábí nějaký origo mp3 changer pro stará vw rádia... Pak by se o tom dalo uvažovat jako o realizovatelném...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HonzoV, nehci tě nijak urazit... ale přijde mi, že jsi někde na netu našel zapojení a teď se tady s tím chlubíš. Jinak si nedovedu představit, že nevíš moc o CANu, nevíš moc o protokolu měniče.

To Tucnak01: Na Symphony nic nenapíšeš, umí zobrazit pouze číslo disku a číslo stopy. MP3jkový umí 10s skrolovat název souboru, ale pouze z interní mechaniky, alespoň to moje - vyzkoušeno. Jednou možností je univerzální zařízení, něco podobného co jsem ti posílal na SD karty. Co přehraje MP3, umí obsloužit externí changer /audio-cd only/, a přes CAN převodník píše na DOT. Bohužel nikdo mi nedokázal udělat vzorek DPS v potřebné kvalitě :( Jo a není to můj vynález, ale je to fakt hustý :)

Editováno: , autor: lukash
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já mám jen obyč plackovou symphonku... Ta MP3 umí tagy, nebo co tam skroluje?

Neumí, jedině rozvrtat firmware.

A umí MP3 symphony mluvit s mp3 changerem? MP3 changery umívají posílat tagy, ale jde o to, zda se vyrábí nějaký origo mp3 changer pro stará vw rádia...

Nevím že by něco takového existovalo. Nejspíš slepá ulička.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HonzoV, nehci tě nijak urazit... ale přijde mi, že jsi někde na netu našel zapojení a teď se tady s tím chlubíš. Jinak si nedovedu představit, že nevíš moc o CANu, nevíš moc o protokolu měniče.

To Tucnak01: Na Symphony nic nenapíšeš, umí zobrazit pouze číslo disku a číslo stopy. MP3jkový umí 10s skrolovat název souboru, ale pouze z interní mechaniky, alespoň to moje - vyzkoušeno. Jednou možností je univerzální zařízení, něco podobného co jsem ti posílal na SD karty. Co přehraje MP3, umí obsloužit externí changer /audio-cd only/, a přes CAN převodník píše na DOT. Bohužel nikdo mi nedokázal udělat vzorek DPS v potřebné kvalitě :( Jo a není to můj vynález, ale je to fakt hustý :)

Aaaa, tak to přesně jsem čekal. To, že nerozumím podrobně CANu a changer protokolu ve smyslu, že nevím, jak uchopit a naprogramovat něco, co to rádio už ze své podstaty prostě neumí, neznamená, že jsem úpnej kůň!!! Chtěl jsem se s kolegy z fóra podělit o své nadšení a možnost levné vychytávky do svého autí a to za cenu nákladů ( to nemluvím o svém čase na vývoji, leptání desek a všeho možného kolem ), troufám si říct v profi kvalitě v SMD provedení, ale koukám, že to nemá cenu... Já si čas a prachy taky netrhám na stromě a nezlob se ma mě, ale toto nařčení mě trochu mrzí. Když je to z netu, tak si to jistě může stáhnout každý a sestrojit taky, vždyť je to tak jednoduché... Proč bych se s tím vyvíjel, když je to vlastně stručně a jasně na netu? Proč to xcar, nebo jak se jmenujou, prodává pomalu za 3 litry? Omlouvám se, že jsem otevřel spíše spamové vlákno, můžete to smáznout.

H.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paráda :) čekal jsem tuhle reakci. Ty všechny možné adaptéry co se prodávají mají buď naprosto strašnou kvalitu - viz. reakce některých na xcarlink a nebo jsou nechutně drahý. Takže pokud jsi vytvořil něco, co bude slušně hrát - tak je to paráda a držím palce, tvrzení ohledně CANu a CDprotokolu - lidé si budou vymýšlet nové a nové funkce.

Pokud bys měl možnost/uměl vyrobit vzorkovou serii DPS v požadované kvalitě, tak přikládám dosti vychytaný přehrávač MP3. Chápu není iPod, tak mě kdyžtak smázněte.

http://martinsuniverse.de/projekte/audiohp...diohplayer.html

Mimochodem sice v němčině, ale na těch stránkách je spousta zajímavého info... doporučuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paráda :) čekal jsem tuhle reakci. Ty všechny možné adaptéry co se prodávají mají buď naprosto strašnou kvalitu - viz. reakce některých na xcarlink a nebo jsou nechutně drahý. Takže pokud jsi vytvořil něco, co bude slušně hrát - tak je to paráda a držím palce, tvrzení ohledně CANu a CDprotokolu - lidé si budou vymýšlet nové a nové funkce.

Pokud bys měl možnost/uměl vyrobit vzorkovou serii DPS v požadované kvalitě, tak přikládám dosti vychytaný přehrávač MP3. Chápu není iPod, tak mě kdyžtak smázněte.

http://martinsuniverse.de/projekte/audiohp...diohplayer.html

Mimochodem sice v němčině, ale na těch stránkách je spousta zajímavého info... doporučuji.

No promiň, možná se ti reakce zdála přehnaná, ale zamrzelo to... Věnuju svůj čas a úsilí a když se chci podělit i s ostatními, tak reakce tipu našel jsi na netu a chlubíš se tím mé snažení prostě splachuje. Nikomu tu věc nevnucuji, je na každém, co si do auta dá... Dělám to jen proto, protože mě to baví. Asi je Ti jasné, že se na tom zbohatnout nedá. A večery a noci co prosedím u kompu sudováním různých pdfek, navrhováním schémat a DPS se dají trávit i jinak... Mnohem raději večer strávím ve společnosti své drahé polovičky s dvojkou bílého. Je to příjemnější a nebudou mě bolet oči ;-) Jinak ten link, co jsi posílal si určitě pročtu, ale německy umím tak akorát mlčet... Ale díky za něj, rád se poučím a seznámím se s novou hračkou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bys měl možnost/uměl vyrobit vzorkovou serii DPS v požadované kvalitě, tak přikládám dosti vychytaný přehrávač MP3. Chápu není iPod, tak mě kdyžtak smázněte.

http://martinsuniverse.de/projekte/audiohp...diohplayer.html

Mimochodem sice v němčině, ale na těch stránkách je spousta zajímavého info... doporučuji.

Velice zajímavý projekt... Byla by to fuška, ale mohl bych tu desku asi vyrobit. Bohužel nemám tak snadný přístup k průmyslově vyráběným deskám. Dělám si je sám a liší se tím, že průmyslové mají jinak řešené prostupy mezi vrstvami... Za pokus by to určitě stálo, to psaní na maxidot je lákavý. Jen jsem tak zběžně koukal a sehnat ten hlavní uP taky nebude sranda...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, lahvinku Tramínu to bych si dal říct ;) Jinak se ti omlouvám, spražil jsem tě neprávem a příliš brzy, ale nemyslel jsem to zle.

Ale zpět k věci, zkoušel jsem poptávat výrobu DPS a nějak se nezadařilo, nikdo to nebyl ochoten udělat. Procesor je poněkud oříšek - produkty Renesas prodává snad jen společnost GLYN, možná by šlo dohodnout nějaké vzorky... minimálně jsou tyto stránky zdrojem zajímavých informací ohledně CANu atd...

Docela mě taky nalákala ta navigace jenom na maxidotu - ale jsem s němčinou na štíru, a on-line translatory nepřekládají zrovna podle mého gusta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, lahvinku Tramínu to bych si dal říct ;) Jinak se ti omlouvám, spražil jsem tě neprávem a příliš brzy, ale nemyslel jsem to zle.

Ale zpět k věci, zkoušel jsem poptávat výrobu DPS a nějak se nezadařilo, nikdo to nebyl ochoten udělat. Procesor je poněkud oříšek - produkty Renesas prodává snad jen společnost GLYN, možná by šlo dohodnout nějaké vzorky... minimálně jsou tyto stránky zdrojem zajímavých informací ohledně CANu atd...

Docela mě taky nalákala ta navigace jenom na maxidotu - ale jsem s němčinou na štíru, a on-line translatory nepřekládají zrovna podle mého gusta.

Tak to já spíš šedou rulandu :-) V pohodě, budu si na tom stejně dělat dál a možná ti sem hodím, až to bude šlapat a v smd... Vo víš, že nápad není z mojí hlavy, čerpám a inspiruji se z netu, jako každej. Ale dost konstrukcí na něm je nedotažených. Stojí to dost času a jak říkám, kdyby byl na netu nějaký kloudný návod, či dokonce desky v eaglu ke stažení, nevyvíjím se s tím ;-) Měl jsem možnost nechat si vyrobit desky jaké jsem chtěl, známý měl firmu a zadával jim tisícové náklady. Bohužel tato možnost už není. Ale umím udělat oboustranou desku s rozlišením tak 600dpi a prostupy mezi vrstvama musím trochu ošulit... neumím udělat dutej prostup na druhou stranu desky. Proto si desky navrhuju podle svého, aby moje prostupy nepřekážely součástkám... GLYNu jsem se dogooglil taky a požádal o vzorek, tak uvidíme. A co se týče překladačů, je to spíše úsměvné, než použitelné :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...