Přejít na obsah

Dětská autosedačka


morgana

Doporučené příspěvky

Ahoj,

synek nám dorůstá do věku, kdy bychom měli přejít z vajíčka 0+ na sedačku 1. Auto má vzadu na obou krajních sedačkách úchyty na isofix. Jakou sedačku jste koupili vy, jakou doporučíte? Romer isofix stojí v krámě kolem 8000Kč, což je hrozný nářez...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám autosedačku na pás kterej je protaženej ze zadu,díky tomu,že mám tříbodovej i ve prostřed tak mám sedačku tam připevněnou pasem a ještě horejší okraj podsunutej pod střední opěrkou a sedačka se ani nehne.Sice se tam prcek huř dává,ale pokud máš jedno dítě tak je to ve prostřed nejbezpečnější a taky mám vnitřní zrcadko nastaveny tak abych viděl co tam vyvádí a prcek vidí jak na mne tak na mámu.Isofix je možná ještě o něco lepší uchycení,ale nedávno byl test myslím že černé ovce a zase tak moc ho nevyzdvyhovaly,dokonce to vyhrála nebo byla tesně druhá sedačka na pás.Ale je jich na trhu tolik,že nevíš kterou dřív a navíc každej chválí to svoje takže vyběr byl těžkej.

Já mám tento zpusob a podobnou sedačku.

post-86-1250660365_thumb.jpg

post-86-1250660376_thumb.png

Editováno: , autor: Vlasta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Jelikož máme všechno 2x a najednou tak máme možná víc zkušeností.

Nicméně naše první sedačka 0-9kg bylo vajíčko od MAXI COSI.

V testech vycházela nejlépe.

No a pak nám děti také odrostli a u MAXI COSI jsme zůstali.

Teď máme Maxi-Cosi Priori XP 2009- Adriatic Blue (9-18kg)

http://www.slune-cz.cz/autosedacka-maxi-cosi-priori-xp-2009/

Je tam jedno z nejlepších polohování, takže když mrňousové usnou, stačí je sklopit

a jsou v poloze ležmo a nekroutí a nezatěžují si zbytečně páteř!

Hlavně má i přítlačnou lištu, která spočívá v tom, že po instalaci pásu a jeho fixaci

se tato lišta zadělá a ještě víc zafixuje pás. Takže se sedačka vůbec nehne!

Docela se nám to i barevně hodí pěkně k autu.

V autě sice ISO FIX máme ale vůbec jsme ho nikdy nepoužili.

Vybírej pořádně a nějaké řetězce rovnou vynechej. Takové ty sedačky za 700kč rovnou přejdi. Na tomto se šetřit nemá!!!

Jinak ROMER je dobrá značka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Roemer teď používá novinku systém Isofix TopTether

Isofix v autě mám, ale co ten TopTether? to má být nějaké uchycení pásem nahoře u podpěrky hlavy nebo co...

výrobce o tom píše:

Autosedačky Römer Safefix Plus TT je nová generace využívající plnou instalaci ISOFIX bez nutnosti podpůrné nohy a poutání bezpečnostním pásem. Navíc má tato autosedačka další pás TopTether, který zabraňuje rotaci autosedačky. Všechny tyto vlastnosti činí ze systému SAFEFIX plus TT vynikající dětskou autosedačku prvotřídní kvality.

NELZE UPEVNIT TŘÍBODOVÝM PÁSEM, VHODNÁ POUZE DO AUTOMOBILU S ISOFIXEM A S OKEM NA UPEVNĚNÍ TOP TETHER PÁSU.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam tuhle: http://www.slune-cz.cz/autosedacka-r-mer-s...-2010-highline/

barevne to odpovida presne potahum v RS... :palec2:

Kdyz mas sedacku pridelanou isofixem, melo by tam bejt jeste nejaky dalsi jisteni proti preklopeni ty sedacky dopredu, u ty moji je tam ta vyklapeci noha, ktera je oprena o podlahu auta. Kdyz si koupis verzi "TT", mas tam MISTO ty nohy jenom tu ksandu kterou mas natahnout dozadu za operadlo a zahaknout... bezpecne je to asi stejne, pri manipulaci se sedackou je praktictejsi ten TT popruh, ta noha je dost velka a prekazi. Akorat musis mit v aute na tom zadnim operadle ten hak(!), ze kterej ten popruh zahaknes, moje O2 ho NEMA, proto mam tu s tou nohou.

Mit sedacku isofix bez nohy a ani ji nemit pridelanou tim TT je myslim hodne odvazne.

Editováno: , autor: Zitny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

jj, taky jsem našel jeden obrázek: 7885_prew_800.jpg

otázkou je, zda je to povinnost nebo VOLBA, zda tu sedačku mohu upevnit i BEZ toho jen na Isofix...

já si myslím že ano, že to je jen další možnost NAVÍC...

jde mi o tuhle sedačku: autosedačka Roemer

O2 takéto upevnenie v zadných sedadlách nemá ale je možné dostať tie upevňovacie popruhy dlhšie(alebo ich nejak predĺžiť) a upevniť o oko slúžiace na upevnenie batožiny v kufri ;) ono aj na tom prostrednom obrázku je to nakreslené

Editováno: , autor: Speeder
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 5 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Naše první sedačka bylo vajíčko od Chicco.Teď máme už druhého Romera,první byla Safefix plus s podpěrnou nohou a systémem isofix a náš nynější Romer je Kidfix highline Cowmooflage viz obrázek(super barevný potah) taky isofix.Ten systém isofix má být nejlepší možné připojení autosedačky v případě nárazu.Nevýhodu u isofixu vidím pouze v tom že sedačku neumístíš uprostřed zadních sedadel a autosedačku nemůžeš nacpat co nejvíce ke krajům zadního sedadla pevné připojení isofixem ke kotevním bodům karoserie ti to nedovolí.

post-70185-0-73180800-1326411682_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k těm cenám za Romer sedačky za prvního Romera jsme zaplatily přes 8000kč a podařilo se nám ho prodat na inzerát ještě za 4000 tisíce tak jsme něco málo přidaly a koupily jsme toho Kidfixe viz můj předcházející příspěvek.S oběma Romery vždy spokojenost kvalitní zpracování a materiály hold kvalita Bundesrepublik Deutschland.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...